Fly4free.pl

Długo wyczekiwany kraj otworzył się na turystów. Ale… prawie nikt nie przyjechał

japonia
Foto: Thanaprus.N / Shutterstock
Zaledwie 1500 zagranicznych turystów w ciągu jednego miesiąca odwiedziło Japonię. Kraj kwitnącej wiśni zdecydował się na ostrożne otwarcie swoich granic po wielu miesiącach zamknięcia. I choć decyzja ta była przez podróżników bardzo wyczekiwana, okazała się być spektakularnym fiaskiem. Niestety trudno się dziwić.

Pandemia koronawirusa mocno namieszała w podróżach międzynarodowych. W pewnym momencie zamiast planować podróże według własnych swobodnych upodobań, wielu turystów jechało po prostu tam, gdzie dało się pojechać. Wielką popularność zyskiwały kraje, które znosiły obostrzenia wjazdowe i wpuszczały wszystkich bez względu na status szczepienia (jak Meksyk, Dominikana czy przez długi czas Zanzibar). Nie brakowało też takich, na otwarcie których podróżnicy czekali z niecierpliwością. Ale gdy się doczekali, sytuacja okazała się być daleka od idealnej. O czym boleśnie przekonała się Japonia.

Ten przepiękny kraj był jednym z najdłużej zamkniętych pośród popularnych turystycznych kierunków. Dopiero w czerwcu tego roku, rząd zdecydował się na ponowne otwarcie. Zamiast jednak szeroko otwartych ramion na turystów czekają liczne ograniczenia podróży. W efekcie – zamiast spektakularnego powrotu odwiedzających mamy spektakularną porażkę.

Od 10 czerwca do 10 lipca Japonię odwiedziło zaledwie 1500 turystów. To zaledwie 5 procent tego, do czego Japonia była przyzwyczajona przed pandemią. I niestety – trudno się dziwić, że większość omija ten kraj szerokim łukiem.

Zgodnie z nowymi zasadami turyści mogą bowiem podróżować wyłącznie w zorganizowanych grupach. Nie ma więc mowy o turystyce indywidualnej. Gdyby jednak chcieli spróbować to i tak – ruch bezwizowy jest zawieszony. Trzeba więc uzyskać wizę, a ta w celach turystycznych nie jest wydawana samodzielnym podróżnikom.

Dodatkowo trzeba też przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – niezależnie od statusu szczepienia. W sytuacji, gdy wiele innych krajów pozbyło się już obostrzeń – takie podejście jest dla turystów kłopotliwe. I trudno zakładać, że szybko zmienią zdanie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
I w sumie bardzo dobrze, że tak mało turystów ich odwiedziło. Dziwię się, że EU nie wprowadziła podobnych "ułatwień" dla japońskich turystów, chcących przyjechać do któregoś kraju Uni.
pawel84, 5 sierpnia 2022, 19:14 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »