Już nigdy nie wybierzesz złego miejsca w samolocie. Nowa technologia pomoże ci wybrać idealny fotel

Foto: YouTube

3D SeatMapVR pozwala pasażerom obejrzeć dokładnie w 3D i pod każdym możliwym kątem miejsce w samolocie, na którym przyjdzie im siedzieć. Ta niepozorna innowacja to przełom z punktu widzenia pasażerów.

Wybór miejsca w samolocie (bezpłatny czy płatny) to jedna z najważniejszych, ale i najtrudniejszych decyzji, jaką musimy podjąć przed lotem. Bo przecież od naszego wyboru będzie zależało, gdzie spędzimy najbliższe kilka lub kilkanaście godzin. I czy lepiej siedzieć przy oknie czy przy głównej alejce, bo środkowego fotela to wiadomo, że nikt nie chce (chociaż jak pisaliśmy niedawno na Fly4free.pl, już niedługo może się to zmienić). Jak wybrać miejsce? Istnieją specjalistyczne serwisy typu SeatGuru, które pokazują rozkład miejsc w samolocie danego przewoźnika, ale ich wadą jest kiepska szata graficzna. Przeglądającemu takie strony pasażerowi trudno jest sobie wyobrazić, jaki widok będziemy mieli z naszego fotela czy jak dużo miejsca na nogi oferuje mu przewoźnik.

W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest 3D SeatMapVR – nagrodzona podczas targów Aircraft Interior Expo w Hamburgu aplikacja, która tworzy interaktywny obraz i wizualizację samolotu z dowolnego miejsca, jakie wybierze pasażer. Aplikacja wykorzystuje do tego technologię mappingu 3D – dzięki temu obraz z fotela możemy sobie przesuwać w każdą stronę i oglądać pod dowolnym kątem. Możemy więc sprawdzić nie tylko widok, ale też kształt i kolor naszego fotela oraz wszystkie inne aspekty ważne dla nas w kontekście wyboru fotela.

Jak to w praktyce wygląda? Możecie zobaczyć poniżej.

Foto: 3D SeatMapVR

– Największą zaletą naszego systemu będzie mniejsza liczba skarg kierowanych do linii lotniczych, bo w sytuacji, gdy pasażerowie będą dokładnie widzieli, co wybierają, nic nie będzie w stanie ich zaskoczyć – mówi przedstawiciel hiszpańskiej firmy Renacen, która stworzyła ten produkt.

3D SeatMapVR ma działać zarówno na tabletach, smartfonach jak i komputerach PC. Już wkrótce będziemy się mogli przekonać o tym, jak w rzeczywistości działa aplikacja – pierwszą linią lotniczą, która zainstaluje ten system u siebie, będą linie Emirates.

Komentarze

na konto Fly4free, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?

Przedłużony weekend w Wilnie za 321 PLN

6 godzin temu