Fly4free.pl

Rajskie Bali i cała Indonezja luzują obostrzenia. Ale do ideału jeszcze trochę brakuje

bali hustawka
Foto: oneinchpunch / Shutterstock
Rząd Indonezji na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił, że zaszczepieni turyści nie będą musieli się już martwić testami na koronawirusa po przylocie do kraju. To spore ułatwienie i oszczędność, bowiem do tej pory każdy musiał zrobić aż dwa badania. Nadal jednak trzeba pamiętać o zrobieniu testu przed wylotem.

To kolejne dobre wieści, które płyną ze świata w ostatnich dniach. Indonezja zdecydowała się ułatwić podróże zaszczepionym turystom, choć nie znosi testów całkowicie. Tymczasem zaledwie wczoraj informowaliśmy was o tym, że Brazylia znosi obowiązek testów dla osób zaszczepionych. W regionie natomiast całkowicie z testów zrezygnowała chociażby Kambodża czy Sri Lanka.

Nowe zasady rząd ogłosił wczoraj podczas specjalnej konferencji prasowej. Przypomnijmy, że do tej pory, aby wjechać do Indonezji (a więc i na Bali) turyści musieli przedstawić dowód szczepienia i wykonać dwa testy – jeden przed podróżą i drugi już po przylocie do kraju.

Teraz obowiązkowy będzie tylko test przed wylotem – pod warunkiem, że jesteśmy zaszczepieni.

– Nie będą przeprowadzane żadne dalsze testy COVID-19 po przybyciu ani testy wjazdowe, jeśli zagraniczni podróżnicy uzyskali już wynik negatywny w swoim kraju – powiedział Luhut Binsar Pandjaitan, minister koordynujący ds. gospodarki morskiej.

Zasady zaczęły obowiązywać ze skutkiem natychmiastowym. Osoby niezaszczepione nadal nie mogą podróżować do Indonezji.

Chcecie wybrać się do innego kraju w regionie? Zestawienie wszystkich aktualnych zasad wjazdowych dotyczących Azji Południowo-Wschodniej, znajdziecie w naszym poradniku. Zebraliśmy tam wszystkie obostrzenia – zarówno dla osób zaszczepionych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Może nalezy zrobić z Indonezji międzynarodową enklawę covidian. Tylko oni i wtedy szybko się przekonamy czy covidek ich lubi czy omija?(heh)
Semen6969, 5 kwietnia 2022, 14:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »