Fly4free.pl

Świetne wieści! Następny piękny kraj bez testów dla zaszczepionych

brazylia
Foto: Mike Swigunski / Unsplash
Kolejnym krajem, który zdecydował się poluzować zasady wjazdowe dla zaszczepionych turystów jest Brazylia. Turyści nie muszą już martwić się robieniem testów. Niestety zarówno ozdrowieńcy jak i osoby niezaszczepione wciąż muszą na razie odłożyć podróże do tego kraju.

Kwiecień przyniósł wiele zmian zasad międzynarodowych podróży w kontekście koronawirusa. Liczne kraje zniosły już obostrzenia – jedne dla wszystkich turystów, inne tylko dla osób zaszczepionych. Teraz na złagodzenie restrykcji wjazdowych przyszedł czas w Brazylii.

Jeszcze niedawno turyści wybierający się do Brazylii musieli przed wyjazdem zrobić test na koronawirusa – PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą lub antygenowy najdalej 24 h przed. Teraz jednak się to zmieniło, a osoby zaszczepione mogą wjechać do Brazylii bez żadnych obostrzeń. Nie muszą się martwić testami, nie ma też kwarantanny. Nadal trzeba pamiętać o formularzu lokalizacyjnym dostępnym na stronie: https://formulario.anvisa.gov.br/

Za osoby zaszczepione uważa się wszystkich podróżnych, którzy mają ważny certyfikat szczepień. To znaczy, że w przypadku podstawowych dawek (dwóch dla AstraZeneca, Moderna czy Pfizer i jednej dla Johnson&Johnson) zaświadczenie jest ważne przez 9 miesięcy. Jeśli minęło więcej czasu, konieczne jest przyjęcie dawki przypominającej.

A co, jeśli nie mamy ważnego certyfikatu szczepień? W takiej sytuacji musimy niestety zapomnieć (przynajmniej na razie) o podróży do Brazylii. I dotyczy to zarówno osób niezaszczepionych jak i ozdrowieńców. Jedni i drudzy nie mają obecnie wstępu do Brazylii, a wyjątek stanowią jedynie cudzoziemcy mieszkający w Brazylii lub ci, którzy nie mogli się zaszczepić ze względów medycznych (i mogą to udowodnić).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »