Fly4free.pl

Zmiany w certyfikatach COVID-19! Już dziś dotkną 3 mln Polaków

paszport covid
Foto: ronstik / Shutterstock
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami polskiego rządu i ustaleniami Unii Europejskiej, od dziś ważność unijnych certyfikatów COVID-19 została skrócona z 12 do 9 miesięcy. Warto mieć to na uwadze, jeśli planujecie podróże do krajów, w których tzw. „paszport covidowy” zwalnia z konieczności wykonywania testów lub kwarantanny.

Decyzja w tej sprawie zapadła na pod koniec grudnia na szczeblu unijnym i na początku stycznia także w naszym kraju. Polska, podobnie jak wiele innych krajów Europy, zdecydowała się skrócić ważność certyfikatów covidowych, które pierwotnie miały być ważne przez rok.

Co istotne – skrócenie ważności obejmuje wszystkie zaszczepione osoby, niezależnie od tego, kiedy przyjęły szczepionkę. Nawet, jeśli nasz certyfikat był wystawiony na rok, od dziś jego ważność zostanie skrócona, czyli – jakby na to nie patrzeć – prawo zadziała wstecz. Od dziś, wszystkie nowe certyfikaty będą już domyślnie wystawiane z datą ważności na 9 miesięcy od szczepienia.

To oznacza, że dziś tracą ważność wszystkie certyfikaty wydane przed 1 maja 2020 roku. Zgodnie ze statystykami zgromadzonymi przez Our World in Data, przed tym terminem, dwoma dawkami zdążyło zaszczepić się już 2,96 mln osób w Polsce. I to w nich już dziś uderzą nowe zasady.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy kraj może wprowadzać jeszcze bardziej restrykcyjne zasady. Tak zrobiły na przykład Włochy, w których unijny certyfikat COVID-19 jest akceptowany jedynie przez 6 miesięcy od pełnego cyklu szczepień (czyli drugiej dawki w przypadku preparatów Astra Zeneca, Moderna i Pfizera lub pierwszej w przypadku J&J).

We wszystkich przypadkach możliwe jest ponowne wydłużenie certyfikatów po przyjęciu dawki przypominającej. Na jak długo? Tego na razie nie wiadomo, bowiem będzie to zależne od badań nad odpornością po tzw. boosterze. Póki co w Polsce przyjęcie dawki przypominającej, wydłuży ważność certyfikatu o kolejnych 9 miesięcy. Wraz z upływem czasu i wynikami badań może się to jednak zmienić – zarówno na plus jak i na minus.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Człowiek staje się certyfikatem. To jest największy problem.W krajach gdzie wyszczepialnisoc osiągnęła okolo 80 % powrót do "normalności" Hiszpania, Dania, teraz Włochy, czyli plan globalistów zrealizowany. Polecam oglądnąćhttps://www.bitchute.com/video/UZJeRO9sz92i/
Marcin Lipsa, 1 lutego 2022, 13:19 | odpowiedz
Oglądałam bardzo dobry materiał. Ale co z tego większość ludzi i tak bardziej interesuje taniec z gwiazdami ukryta prawda czy mam talent i zaszczepią się żeby pojechać na wakacje
Grażyna Buła, 1 lutego 2022, 21:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Mimo że nie oglądam programów typu taniec z gwiazdami itp. to jednak uważam że ich wartość  merytoryczna jest na podobnym poziomie co ten filmik z wydumanymi bzdurami czarnoksiężniczek od czipów czy też wypowiedziami naszej divy E. Górniak. Otrząśnijcie się trochę i zacznijcie słuchać naukowców a nie pseudo znawców. Jest jak jest, ludzie chorują i trzeba to trochę ograniczyć. A szczepionki czy maseczki, choć tylko w części skuteczne, są jednym ze sposobów na to. A te chipy to już mi bokiem wychodzą...
Grażyna Buła Oglądałam bardzo dobry materiał. Ale co z tego większość ludzi i tak bardziej interesuje taniec z gwiazdami ukryta prawda czy mam talent i zaszczepią się żeby pojechać na wakacje
mars72, 2 lutego 2022, 7:51 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »