Fly4free.pl

Kolejny kraj w UE bez testów dla wszystkich! Już od dzisiaj

amsterdam holandia
Foto: TonyV3112 / Shutterstock
Do grona krajów, które zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe, dołącza właśnie Holandia. Zarówno osoby zaszczepione jak i niezaszczepione mogą tu już wjeżdżać bez obowiązku testu czy kwarantanny.

Zmiana ucieszy przede wszystkim osoby niezaszczepione i tych, którym upłynęła ważność unijnego certyfikatu COVID-19. Do tej pory wyłącznie osoby w pełni zaszczepione (i z ważnym potwierdzeniem) mogły wjechać do Holandii bez testu. Pozostali musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego. Teraz jednak Holandia znosi ten obowiązek.

Nowe zasady obowiązują od dzisiaj, a więc możecie już śmiało planować podróże do kraju tulipanów, sera i chodaków. Niestety informacje na temat zasad wjazdu nie zostały jeszcze zaktualizowane na stronie naszego Ministerstwa Zdrowia, więc nie sugerujcie się opublikowanym tam komunikatem. Potwierdzenie znajdziecie natomiast na holenderskiej stronie rządowej.

– Od 23 marca 2022 osoby podróżujące do Holandii nie muszą już pokazywać negatywnego wyniku testu. Nie obowiązują żadne zasady dla osób podróżujących z krajów UE/Schengen – informuje tamtejszy rząd.

Wciąż trzeba jednak pamiętać o wypełnieniu formularza wjazdowego (tylko w przypadku podróży samolotem). Zalecane jest również wykonanie samodzielnego testu na koronawirusa po przyjeździe do Holandii, ale nie jest on obowiązkowy.

Holandia nie jest jednak pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na taki krok. Lista jest już całkiem długa, bowiem bez testów i kwarantanny zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni mogą wjechać m.in. do całej Wielkiej Brytanii (czyli m.in. do Anglii, Walii czy Szkocji), Irlandii, Czarnogóry, Słowenii, Rumunii, na Islandię czy Węgry. Pełną listę krajów (nie tylko z Europy, ale z całego świata) znajdziecie w naszym tekście „Te kraje nie wymagają testów nawet od niezaszczepionych. Mamy listę miejsc!”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Powoli Europa normalnieje , czekam aż Włochy sobie odpuszczą obostrzenia bo to mój ulubiony kierunek.
Seewald, 23 marca 2022, 22:39 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »