Fly4free.pl

Koniec chaosu na najsłynniejszym lotnisku w Europie! Znoszą ograniczenia, linie wznawiają loty

heathrow
Foto: Alexandre Rothenberg / Shutterstock
Władze lotniska Heathrow w Londynie miały poinformować przewoźników, że od końca października znikną ustalone w wakacje limity dotyczące maksymalnej liczby obsługiwanych pasażerów. Oznacza to, że linie będą mogły wznowić loty w pełnym zakresie – informuje „Wall Street Journal”.

Podobnie jak lotnisko Schiphol w Amsterdamie, także londyńskie Heathrow było jednym z największych symboli „klęski urodzaju”, która stała się udziałem branży lotniczej podczas tegorocznych wakacji. Sytuacja na największym brytyjskim lotnisku była równie zła, a w jej wyniku British Airways i inni przewoźnicy korzystający z Heathrow musieli odwoływać tysiące lotów. W lipcu zarząd lotniska doprowadzony do ostateczności wprowadził dzienne limity liczby pasażerów obsługiwanych na lotnisku i ustalił je na poziomie 100 tysięcy pasażerów dziennie. Pierwotnie miały one obowiązywać tylko do końca sierpnia, jednak sytuacja nie ulegała poprawie, ograniczenia zostały więc przedłużone do końca października.

Teraz na szczęście sytuacja uległa poprawie – w „WSJ” czytamy, że lotnisko poinformowało linie, że sprawność operacyjna na lotnisku uległa na tyle dużej poprawie, że wszelkie limity dotyczące liczby obsługiwanych pasażerów zostaną zniesione od końca października. Oznacza to, że linie lotnicze będą mogły wrócić do swoich wcześniejszych rozkładów i nie będą już musiały odwoływać rejsów.

Czy to ważne? Z jednej strony można powiedzieć, że to nic wielkiego, bo zniesienie ograniczeń przychodzi na sezon zimowy, gdy ruch lotniczy jest zazwyczaj mniejszy. Z drugiej jednak strony mówimy o jednym z największych lotnisk i hubów przesiadkowych na świecie. Pamiętajmy też, że wspomnianemu wcześniej Schiphol nie udało się poprawić swojej sytuacji i ograniczenia w działalności linii zostały tam ostatnio przedłużone aż do końca marca 2023 roku!

Co na ten temat mówi samo lotnisko Heathrow?

– Wprowadzenie limitów sprawiło, że znacząco zmniejszyła się liczba odwołanych w ostatniej chwili lotów, poprawiła się punktualność, a także zmniejszył czas oczekiwania na bagaż. Naszym celem zawsze było zniesienie tych ograniczeń tak szybko jak to możliwe – informuje biuro prasowe londyńskiego lotniska.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »