Fly4free.pl

Ulubiony wakacyjny kraj Polaków znosi restrykcje. Nie trzeba już szczepienia ani testu!

chorwacja
Foto: Spencer Davis / Unsplash
Już od jutra wszyscy turyści będą mogli wjechać do Chorwacji bez żadnych problemów. Rząd przed chwilą ogłosił zmiany, które ucieszą w szczególności niezaszczepionych turystów. Tym samym ulubiony wakacyjny kraj Polaków tuż przed sezonem staje otworem przed odwiedzającymi.

Świetne wieści płyną do nas z Chorwacji! Jeśli zwlekaliście z wakacyjnymi wyborami, licząc że Chorwacja zdąży jeszcze poluzować obostrzenia, to… właśnie się doczekaliście!

Chorwacki rząd zdecydował się poluzować wiele obostrzeń związanych z koronawirusem. Wśród nich nie brakuje też zmian dotyczących przekraczania granic. Przede wszystkim Chorwacja nie będzie utrzymywać już zakazu wjazdu dla podróżnych z niektórych krajów. Osoby spoza Schengen będą jednak musiały przedstawić negatywny wynik testu.

Ale z perspektywy polskiego podróżnika ważna jest inna zmiana. Chorwacja zniosła wszystkie obostrzenia wjazdowe dla osób podróżujących z krajów członkowskich Unii Europejskiej. To znaczy, że niezależnie od statusu szczepienia i ważności certyfikatu COVID-19, wszyscy mogą tu wjechać bez konieczności wykonywania testu.

Przypomnijmy, że do tej pory bez problemu do Chorwacji mogły wjechać wyłącznie osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Osoby niezaszczepione musiały zaś przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

– Zmniejszenie środków jest bardzo mile widziane, ale nadal będziemy ostrożni i zamierzamy monitorować wszystkie istotne parametry epidemiologiczne – powiedział Vili Beroš, minister zdrowia.

Zmiany wchodzą w życie od 8 kwietnia. Potwierdzenie informacji znajdziecie na stronie chorwackiego rządu. Póki co polski MSZ nie zaktualizował jeszcze zasad.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Cudowna wiadomość, przypadeczkiem lecę do Zadaru w lipcu z Wrocławia :)
remineus, 7 kwietnia 2022, 19:14 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »