Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2015 09:23 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Witajcie!

Zakochałem się w wyspach Morza Śródziemnego... :oops: :D Lubię to ograniczenie małych wysp, że wszystko możemy zobaczyć w krótkim czasie, że całą wyspę można objechać w dzień czy dwa, że można znaleźć własną plażę.

Ostatnie urlopy na Kos (maj) i Malcie (lipiec). Szykuję się do kolejnych (Zakynthos, Lanzarote, Korfu?). No właśnie wysp mamy kilkadziesiąt/kilkaset i tu pojawia się pytanie- czy macie swoje ulubione? Czy ktoś był na większości? Może macie jakiś własny ranking? Nie wiem zupełnie na które jechać a które odrzucić? Czy takie wyspy komercyjne/imprezowe jak Ibiza czy Majorka są warte odwiedzenia? Które wyspy zobaczyć w pierwszej kolejności? Wiadomo każdy ma własny gust, ale z żoną wyznajemy zasadę, że szukamy czegoś co nas pozytywnie zaszokuje- smakiem, widokami, przejrzystością wody, kulturą, zabytkami itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 06 Sty 2015 09:41 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
One może podobne (myślę o wielu wyspach i wysepkach na M. Śródziemnym), ale na każdej można znaleźć coś fajnego :) . A Lanzarote to raczej pomyłkowo w tym tytule? Nie byłam na zbyt wielu. Inaczej odbiera się te duże-typu Sycylia, Sardynia, Korsyka, a inaczej malutkie, jak np. urocza Caprera/k. Sardynii,czy Comino/Malta. Mi np. podobała się odwiedzona w maju Aegina-blisko Aten, słynąca z sadów pistacjowych i pięknie połżonych ruin świątyni. Korsyka jest piękna-wnętrze, góry, dzikość i pustka. Ale byłam dawno, 14 lat temu. Mam nadzieję, że taka pozostała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:19 

Ja się zakochałam w Sycylii. Uwielbiam Włochy, włoskie jedzenie a na Sycylii to wszystko jest jeszcze bardziej intensywne, kolorowe i smaczne ;-)
Na Majorce spędziłam tylko weekend ale to było chyba moje największe pozytywne zaskoczenie minionych wakacji. Spodziewałam się właśnie wyspy zadeptanej przez turystów, mało ciekawej a Majorka okazała się niezwykle interesująca, piękna architektonicznie, z mnóstwem ciekawych miejsc do zobaczenia gdzie wcale nie ma tłumów. Taka Deia na przykład - przeurocze miasteczko. Valdemossa bardziej turystyczna ale tam chyba mogłabym mieszkać. Bardzo polecam i na pewno będę chciała na Majorkę wrócić.
Na Sardynii byłam pod koniec października więc było zupełnie po sezonie, praktycznie nie było turystów. Błoga cisza i spokój a do tego piękna, niemalże letnia pogoda.
Malta - niezwykła różnorodność, też mi się podobało ale chciałabym wrócić po sezonie bo na przełomie sierpnia i września były niesamowite tłumy. Jak patrzę na zdjęcia z Comino to się zastanawiam czy ci ludzie mieli przyjemność z leżenia na plaży jak sardynki w puszce :D
Korfu było dla mnie ostatnią szansą dla polubienia Grecji, bo po Atenach i Salonikach miałam tego kraju dość, był dla mnie męczący, głośny i mniej atrakcyjny niż Włochy czy Hiszpania. Ale okazuje się, że wyspy to trochę inny świat i na Korfu było dużo ciszej i spokojniej. Podobało mi się i na pewno na greckie wyspy wrócę choć te wyspy wymienione wyżej podobały mi się bardziej niż Korfu.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:20 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Na Ibizie byłem na koniec października 2013 roku. Turystów już w zasadzie nie było - tydzień później większość hoteli była już nieczynna. Wyspa jest piękna, a pobliska Formentera zachwyca plażami rodem z Karaibów. W tym roku odwiedzam w lipcu Maltę a w październiku Cypr. O ile o Cyprze wiem trochę więcej, ponieważ moja znajoma mieszka tam od 10 lat, o tyle o Malcie niestety niewiele. Polecacie jakieś miejscowości jako "noclegownie"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:26 

Jest okazały temat o noclegach na Malcie, tam wszystko znajdziesz.

Ja na Cypr lecę w kwietniu :)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2015 10:33 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Moim zdaniem akurat Cypr jest jedną z brzydszych wysp na Morzu Śródziemnym. Niewiele zachowanej naturalnej przyrody, brak pięknych miast, krajobrazów, plaż, przynajmniej w południowej części, a także masa komercji, głównie przygotowanej pod wszechobecnych tam Rosjan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sty 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja mogę polecić Sardynię, mimo, że nie jest to bardzo mała wyspa, ale też można w stosunkowo niedługim czasie zwiedzić dużą jej część mając do dyspozycji samochód. Zarówno północno-wschodnia (wybrzeże Costa Smeralda) jak i półn.-wschodnia część jest piękna. Najlepiej jechać maj-czerwiec lub wrzesień-październik, w lipcu są niemiłosierne upały i ciężko wytrzymać na słońcu ;)

-- 06 Sty 2015 12:16 --

Gdybym miała gdzieś jechać to z wysp Morza Śródziemnego wybrałabym Sycylię :) ewentualnie Capri :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
sranda napisał(a):
Moim zdaniem akurat Cypr jest jedną z brzydszych wysp na Morzu Śródziemnym. Niewiele zachowanej naturalnej przyrody, brak pięknych miast, krajobrazów, plaż, przynajmniej w południowej części, a także masa komercji, głównie przygotowanej pod wszechobecnych tam Rosjan.

Byłem w listopadzie na Cyprze i nie do końca się zgodzę. Szału nie ma ale jak ktoś ma trochę chęci i samochód polecam wycieczkę w góry. Tam krajobrazów i przyrody nie brakuje.

pozdrawiam Gaszpar
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2015 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Sardynia! - przede wszystkim region Golfo di Orosei oraz pobliskie wyspy: La Maddalena i Caprera. Piękne widoki i plaże, najbardziej krystaliczna woda jaką widziałem (Cala Goloritze, Cala Mariolu). Prawdą jest twierdzenie, że Sardynia to Karaiby Europy ;)
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mi udało się odwiedzić menorkę (styczeń), majorkę (kwiecień) i ibizę (marzec) i uważam, że na każdej z tej wysp można znaleźć coś dla siebie.
ibiza może i ma famę imprezowej wyspy ale bez problemów można znaleźć np muzea, szlaki turystyczne, miejsca gdzie nie docierają imprezowi turyści.
menorka to chyba najbardziej z tych trzech jednorodna wyspa ale też ma wiele do zaoferowania; ze 2 lata temu tak się jakoś złożyło ze kilku znajomych tam pojechało (osobno) i każdy był zadowolony.
majorka, jako największa z balearow, ma najwięcej do zaoferowania. ale biada temu, kto z lotniska trafi np do wioski o nazwie paguera i na tej podstawie chce wyciągać wnioski o całej wyspie ;)
valdemosa, soller czy alcudia to miejsca, które znajdziemy na pierwszych stronach przewodników a przecież wyspa jest o wiele większa.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:44 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Jeśli chodzi o mnie, to wypad nad Śródziemne traktuję to jako krótkotrwałą odskocznię od rodziny :).
W rankingu miejsc to chyba Malta i Sardynia.
Pod koniec roku miałem zamiar pojechać na Maltę z córkami, ale ostatecznie jakoś się to rozjechało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Byłem w listopadzie na Cyprze i nie do końca się zgodzę. Szału nie ma ale jak ktoś ma trochę chęci i samochód polecam wycieczkę w góry. Tam krajobrazów i przyrody nie brakuje.


Oczywiście, w górach Troodos jest całkiem ok, ale mimo wszystko krajobrazy nie umywają się chociażby do gór Korsyki czy Sardynii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:50 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Zgadzam sie z namteH - spedzilem na majorce ladnych kilka dni i jest mnostwo rzeczy do zobaczenia, jest pieknie, tylko trzeba unikac wiosek znanych z wiadomo czego :). Takze ja bym nie skreslal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sty 2015 14:12 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Zwiedzone Kos, Rodos, Kreta, Cypr, Malta(kilka razy), Sycylia. Kreta jest OK, ale Malta podoba mi się najbardziej. Myślę nawet o przeprowadzce:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sty 2015 14:52 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
marcind, mi osobiście Kos się bardziej podobał od Malty, ale to może dlatego, że przed sezonem, objechaliśmy samochodem całą wyspę.

Mógłbyś ułożyć wyspy na których byłeś w kolejności od najciekawszej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2015 02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 72
Loty: 4
Kilometry: 8 456
Bylem na cyprze ibizie majorce. Cypr pod względem kilku miejsc bardzo urokliwy, ibiza znacznie mniej natomiast moje najwieksze zaskoczenie to majorka. Moja partnerka upierala sie ze chce tam poleciec, a ja mimo wszystko nie chcialem gdyz majorka kojarzyla mi sie tylko z jednym, z piosenką której nie lubie :) jednak gdy wynajelismy samochod i odwiedzilismy kilka plaz to sie zakochalem w tej wyspie. Majorka jest cudowna i na ta chwilę dla mnie numer jeden. Bo warto poswiecic czas na szukanie plaz do ktorych osoby nie umiejace korzystac z wyszukiwarek internetowych nie docierają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2015 04:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Z wysp Morza Srodziemnego zwiedzilam tylko Sardynie i Sycylie, ale obie z czystym sumieniem moge polecic!

Na Sycylii jest lepsza infrastruktura turystyczna, na Sardynii jest bardziej "dziko" i nie ma tylu turystow. Sycylia ma piekna architekture (warto zobaczyc katedre w Palermo), urokliwe miasta i miasteczka (jak np. Katania albo Erice-tam czas sie zatrzymal w srednioweczu, robi niesamowite wrazenie!), ale i niesamowity wulkan Etna, na ktory trzeba sie wybrac!

Na Sardynii patrzeli sie na nas jakby turysci tam wcale nie zagladali, niewiele sklepow z pamiatkami, akcesoriami plazowymi itp. co dodatkowo podbija klimat tej wyspy! Niesamowite trasy widokowe (Costa del Rei), plaze (Villasimius), jaskinie (Grota di Nettuno), mozna sie wybrac w cudny rejs po zatoce Orosei i zobaczyc piekne plaze (niektore dostepne tylko od strony morza!), jaskinie i formacje skalne. Kolor wody powala!

Obie wyspy sa duze i roznorodne, nawet przez 2 tygodnie nie da sie wszystkiego zobaczyc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2015 09:19 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 32
Ja byłem jak dotąd tylko na Malcie i na Sardynii. Na obu poza sezonem, co pozwala uniknąć upałów (kwiecień, maj, wrzesień, październik).

Na Sardynii byłem dwukrotnie w Alghero. Fajne miasto, które nie zamiera poza sezonem, choć oczywiście nie ma wtedy tłoku. Bardzo ciekawe miasto i sporo możliwości zagospodarowania wolnego czasu. Moja ulubiona plaża w okolicy to Maria Pia (ok. pół godziny spacerem od centrum). Grota Neptuna jest rewelacyjna - ale raczej nie statkiem, bo wtedy zwiedza się w tłumie. My podjechaliśmy busem, zeszliśmy schodami (to też niezła atrakcja) i zwiedzaliśmy bez pośpiechu w kilka osób. Polecam również wycieczkę do Bosy - ok. 50 km od Alghero. Wyjątkowo widokowa trasa, a sama Bosa i znajdujące się tam ruiny zamku również bardzo sympatyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Sty 2015 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
W moim rankingu wysp śródziemnomorskich na pierwszym miejscu jest Sycylia.
Jest tam wszystko czego potrzebuję na wakacjach: ciekawa przyroda, śliczne krajobrazy, morze i góry, dobre jedzenie, niskie ceny, przyjaźni ludzie, zabytki i ciekawe miejsca do zwiedzania, dobrze rozwinięta baza turystyczna i pogoda. :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Sty 2015 11:03 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mam wrażenie w dotychczasowych propozycjach trochę się samoograniczamy ;-) Przypomnę, że Morze Adriatyckie (zero propozycji), Morze Jońskie (dwie propozycje), Morze Egejskie (trzy propozycje) to wciąż Morze Śródziemne ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group