Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Cze 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w skali prawie szkolnej, od 1 do 5:

Majorka - 5
Śliczna, czysta, kolorowa [przyroda!] z kapitalnymi plażami, ładną stolicą i miasteczkami [Soller + dojazd do niego, Alcudia], b. dobrą infrastrukturą i sensownymi cenami. Poza sezonem [raz byłem pod koniec maja, raz ok 10 czerwca, obie wizyty na tzw długi weekend] zupełnie niezatłoczona.

Ibiza - 4.5
Śliczna, czysta, z fajną stolicą, bardzo ładnymi plażami i sensownymi cenami. Nieduża, w krótkim czasie można przejechać ją wzdłuż i wszerz. Poza sezonem [byłem raz, w okolicach 15 bądź 20 maja] było pustawo. Opis wydaje Ci się podobny do opisu Majorki? to nieprzypadkowe, bo wyspy są w pewien sposób podobne.

Malta - 2.5
Sucha, kamienista, z kiepskimi oznaczeniami na drogach [i w ogóle, prowadzenie auta na Malcie do przyjemnych nie należy, i nie chodzi mi o jazdę po lewej stronie], dziwnym językiem [niby mówią po angielsku, z naciskiem na niby], co by tu jeszcze? nie wiem. Są oczywiście ładne miejsca, ale jest ich sporo mniej niż na Balearach, stąd są one niezwykle zatłoczone, nawet poza wysokim sezonem [byłem raz, koło 10 czerwca]. Nie podeszła mi zupełnie

Sycylia - 4
Sporo historii [ja się nią nie interesuję szczególnie, ale dla osób zainteresowanych architekturą sprzed stuleci jest to świetne miejsce], sporo niebanalnych miejsc [Erice, Zingaro park], a jednocześnie nieco zaniedbana. Rozsądne ceny, smaczna kuchniam, sympatyczni miejscowi.
Kapitalny spot do kitesurfingu [Stagnone] - gdy wieje, jest to po prostu kitesurfingowy raj [jeśli jedzie się tylko na kajta i trafi się tam wiatr to można spokojnie dać 5+ :)].

Favignana - 5. Mikroskopijna, w związku z czym nie ma na niej masowej turystyki [przynajmniej pod koniec maja nie było], czysta, "autentyczna" [brak resortów z apartamentowcami z płyty]. Kapitalne miejsce na romantyczny wypad.

W najbliższym czasie [tzn w ciągu 2 najbliższych lat, no rush] planuję Sardynię, ponoć również jest świetna na kajta.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 01 Cze 2017 23:07 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Karpathos i Kreta ale ta druga poza sezonem i poza utartymi szlakami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Cze 2017 12:55 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
TOP 5:
1. Korsyka - wciąż względnie dzika, niewielu turystów nawet w sezonie, przepiękne krajobrazy, cenowo również nie ma tragedii. Brak klocków hotelowych, czy hosteli, za to mnóstwo relatywnie niedrogich campingów. Świetna kuchnia, przemili ludzie (przeciwieństwo Francuzów z kontynentu).
2. Minorka - niby uboższa siostra Majorki, ale na mnie zrobiła niesamowite wrażenie. Piękne plaże, kolor morza, sporo zieleni, brak miast-molochów... nawet stolica wygląda jak większa wieś.
3. Majorka - nieturystyczna część jest super. Port de Soller, Valdemosa i Cap de Formentor - trzeba zobaczyć.
4. Sycylia - bezproblemowy i szybki dolot, mnóstwo miejsc do zwiedzania, ale wyspa jest na tyle duża, że nie czuje się na niej klimatu "wyspiarstwa". Dla fanów zabytków i historii miejsce obowiązkowe.
5. Kreta - zachodnia część wyspy z portem w Chani, wąwozem Samaria i plażami Balos czy Elafonisi. Do tego luz, niewysokie ceny i świetna kuchnia.
Dla kontrastu moja 5 najgorszych:
5. Sardynia - nudna, brzydka, strasznie droga (zwłaszcza wschód). Jest parę ciekawych miejsc, ale na dłuższy wyjazd to ani tam pozwiedzać, ani poleniuchować.
4. Ibiza - głośna i przereklamowana. Ceny w sezonie - z kosmosu. Do zwiedzenia w 2-3 dni, ale nie umywa się do pozostałych wysp Balearów.
3. Malta - niby ma wszystko, co powinna, ale czegoś jednak brakuje. Plaże raczej średnie, kuchnia słaba, praktycznie zero zieleni.
2. Cypr - wynudziłem się po wsze czasy. Mało zabytków, brak urokliwych miasteczek, co ładniejsze wioski mocno skomercjalizowane. Północ jest ciekawsza, ale cypryjskie upały zniechęcają do aktywnego zwiedzania.
1. Santorini - obok Paryża i Wenecji to chyba najbardziej rozczarowujące miejsce w Europie. Tabuny dzikich hord turystów, w większości jednodniowych. Bardzo wysokie i nieadekwatne do standardu ceny. Najgorsze knajpy, prawdziwych tawern jak na lekarstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Cze 2017 14:44 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
ziberro,
ciekawy twój ranking. Ja objechałem całą Maltę razem z Gozo i Comino w 7 dni i bardzo mi się podobała. Miałem chyba szczęście z jedzeniem, bo jestem wymagający a nie zwróciłem na uwagę żeby było gorsze niż na innych wyspach. Odnośnie Sardynii- to wszyscy zachwalają tą wyspę, jedyny minus, że droga- trzeba liczyć 2 x większy budżet niż np. w wypadku wysp greckich.

Dzięki za zestawienie. Będę brać uwagę na wyjazd Korsykę, Sycylię i Kretę w najbliższym okresie 1-2 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Cze 2017 19:45 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@garry2012: Ja mam podobne spostrzeżenia. Tydzień temu wróciłem z Malty i bardzo mi się podobała. Ja również uprawiam turystykę kulinarną i też dobrze pojadłem - czasem nawet lepiej, niż na pobliskiej Sycylii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Cze 2017 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
ziberro napisał(a):
TOP 5:
1. Korsyka
(...)
Dla kontrastu moja 5 najgorszych:
5. Sardynia

Planowalem wypad wczesna jesienia na Sardynie, ale Twoj jeden post @ziberro spowodowal, ze zaczynam zastanawiac sie nad zmiana planow na Korsyke. Jak dla mnie Twoja opinia jest tym bardziej wiarygodna, ze w zupelnosci zgadzam sie z Twoja ocena innych wysp.

Rzeczywiscie Sardynia i jej "karaibskie" plaze sa tak przereklamowane?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Cze 2017 13:03 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Dołączam się do powyższego pytania kolegi.

Czy faktycznie Sardynia jest przereklamowana? Naprawdę trzeba liczyć 2 razy większy budżet niż na innych podobnych wyspach? Co jest takie drogie? Hotele, jedzenie czy wynajem samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Sty 2020 23:16 

Rejestracja: 12 Gru 2017
Posty: 16
1) Majorka 9,5/10, plaże, widoki, miasta typu Soller, Port de Soller, byłem w sierpniu i w styczniu. Niesamowicie dużo cytrusów rośnie w okolicach wspomnianych miast zimą.

2) Lanzarote (tak wiem, że to nie M. Śródziemne, ale założyciel wątku też pisał o Kanarach) 8,5/10
Niektórym się nie podoba, że pusta i monotonna, ale na tygodniowy pobyt idealna, do zjeżdżania autem w 3 dni, plaże od beżowych do smoliście czarnych, piękne białe wioski (zakaz malowania domownika inny kolor), niesamowite czarno-czerwone skały no i dobre jedzenie. Super na wakacje zimą, ale trochę wieje. Po tygodniu trochę jednak tęskniłem za drzewami ?

3) Kefalinia 7/10, sporo słabsza od ww, brzydkie miasteczka-efekt trzęsienia ziemi w 1953 r. Odbudowali je bez składu i ładu. Cenowo za to korzystniejsza. Plaże od pięknych jak Antisamos i Myrtos po brzydkie typu Kalamia. Bardzo górzysta, co trochę mi przeszkadzało a i widoki mimo, że ładne to jednak nie te co na Majorce. Ale ogolnie wrażenia pozytywne.

4)Ithaka 5/10, taka mała Kefalinia, można na 1 dzień, po tygodniu bym chyba umarł z nudów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group