Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2013 21:50 

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 28
Czy był ktoś nad jeziorem Como lub Garda na przełomie lutego i marca?
Lecę w tym terminie i nie wiem, które jezioro wybrać - na chwilę obecną myślę bardziej o Como.. Ale czy nad Gardą temperatura nie jest wyższa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 17 Sty 2013 22:03 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
oba mają swój urok, jednak Como jest zdecydowanie bardziej 'romantyczne' - może z tego względu że jest dużo mniejsze i nawet góry wydają się być wyższe. Pogoda powinna być bardzo podobna tj zapewne ok 15 stopni w ciągu dnia, polecam starą część Mandello del Lario i Varennę o poranku po sezonie - cisza, spokój, zero turystów - niesamowity klimat :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2013 22:58 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
Byłem nad jeziorem Como na początku listopada zeszłego roku więc pogoda podobna do przełomu luty/marzec. Temperatura ok 15 stopni więc można było w lekkiej kurtce zwiedzać. Większy problem miałem z chmurami, które rano całkowicie zasłoniły góry. Potem w ciągu dnia trochę się przetarło i słońce wyglądało co chwilę ale i tak wierzchołków nie było widać. Mimo to świetnie wspominam ten jednodniowy wypad. Jak wspomina przedmówca turystów bardzo mało, miasteczka wyglądały niemal na wyludnione - a to oczywiście duży plus :)
Byłem w miejscowości Varenna i płynąłem promem do słynnego Bellagio - warto!
Na zachętę kilka fotek.

Image
Uliczka w Bellagio

Image
Bellagio z promu

Image
Varenna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sty 2013 11:47 

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 28
Dziękuję Wam bardzo! Utwierdziliście mnie w mym wstępnym wyborze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sty 2013 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
To ja jeszcze od siebie mogę dodać. Nad jeziorem Como byłem właśnie w Varennie. Można tam wybrać się do zamku Vezio (tak co najmniej 15-20 minut pod górę) skąd jest ładny widok na jezioro i można zobaczyć ptaki drapieżne na wyciągnięcie ręki. Co prawda teraz jest zima i według strony zamek jest zamknięty do 27 lutego (ale może bedziesz już tam na początku marca) http://www.castellodivezio.it/inglese/index.php

Załącznik:
vezio1.jpg
vezio1.jpg [ 134.61 KiB | Obejrzany 25426 razy ]


Załącznik:
vezio2.jpg
vezio2.jpg [ 137.81 KiB | Obejrzany 25426 razy ]


Załącznik:
vezio3.jpg
vezio3.jpg [ 84.88 KiB | Obejrzany 25426 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sty 2013 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Witam. Byłem nad Gardą 3dni na początku listopada 2011. Pogoda była w granicy 11-14 stopni. Pod koniec marca pogoda będzie podobna. W lutym leży śnieg, bo to teren górski.

Będąc nad Gardą polecam także jezioro położone wyżej - a także miasteczko Pieve di Ledro. Jedzie się tam tunelem pod górkę.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sty 2013 16:21 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
do zamku Vezio można wejść po sezonie gdy oficjalnie jest zamknięty, nawet na wieżę - tylko trzeba sobie samemu otworzyć górne wrota :) wejście jest darmowe po sezonie
dozoruje go Włoch który opiekuje się również orłami ze zdjęcia poniżej, oraz sowa która wita gości przy wejściu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sty 2013 16:42 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wybrać nie pomogę bo byłem tylko nad J.Garda, ale w połowie października - temperatura >20 stopni, w nocy niecałe 10.
Wsteczną pogodę możesz sprawdzić tu:
Como http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Como
Garda http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Garda

Jeżeli jednak jest to krótki wyjazd a lądujesz w BGY to chyba Como bo dojazd sporo krótszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2013 20:32 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
A był ktoś w miejscowości Lecco nad lago di como?
Jak widoki z tego miejsca? Ceny itd?
Myślałem żeby wstąpić tam wracając z Mediolanu na lotnisko w bergamo ( tylko tam mi pasuje pociąg, do como przesiadki i cudowanie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2013 23:55 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Lecco jest dobre na 2-3 godziny, na pewno nie ma tego klimatu co Varenna czy Bellagio jednak ma fajny deptak i ładną promenadę nad jeziorem(spacerem 10-15 minut od dworca) - ceny wyższe niż w Mediolanie ale niższe w knajpach niż w Varennie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Sty 2013 00:19 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
dzięki, wybiorę tą opcję ponieważ tego samego dnia mam lot z bergamo o 21.30 zamykają bramki a jeszcze chciałem szybciutko zobaczyć i to miasto, więc 2 godziny wystarczą, zobaczyć widoczki napić kawy i w pociąg dalej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Cze 2013 19:15 

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 28
Wyjazd w porze zimowo-wiosennej udany! Przede wszystkim dzięki niewielkiej liczbie turystów ;)

A tutaj "kilka" zdjęć:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 711&type=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:19 

Rejestracja: 22 Lip 2013
Posty: 6
Byłam nad jeziorem Como co prawda latem, ale zakochalam się w tym miejscu !
Byliśmy dokładnie w miasteczku Bellano, ale zwiedziliśmy również okoliczne miasta Varenna, Bellagio, Menaggio, Dervio. Każde z nich ma niepowtarzalny klimat. Okolica proponuje wiele róznych form spędzania czasu: można jeździć rowerami, spacerować wdłuż jeziora, robić wycieczki górskimi ścieżkami, polecam również rejs promem, a to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody i z widokami, których nie da się zapomnieć.
Na pewno wrócę w te okolice jeszcze nie raz i polecam każdemu wypad nad Como :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:36 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Lecę do Bergamo na 2 dni pod koniec miesiąca.
Warto skoczyć na 1 dzień nad Como? Zdążę coś zobaczyć w tak krótkim czasie? Mogę w sumie poświęcić pełen dzień czyli wyjechać wcześnie z Bergamo i wrócić późnym wieczorem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Paź 2014 14:06 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Pojadę chyba jutro z Bergamo na 1 dzień nad Como, chciałbym zobaczyć Varenno i Bellagio - czy ktoś ma pomysł jak tam dotrzeć z Como bo tylko tam widzę pociągi jeżdżą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Paź 2014 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
W moim wątku masz na początku mapkę ze schematem komunikacji nad jeziorem Como, a w dalszej części są linki do wszystkich rozkładów (promy + autobusy).
tydzien-w-polnocnych-wloszech-jezioro-como-final-le-turyn,209,48371
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Paź 2014 23:46 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
cichyy napisał(a):
Pojadę chyba jutro z Bergamo na 1 dzień nad Como, chciałbym zobaczyć Varenno i Bellagio - czy ktoś ma pomysł jak tam dotrzeć z Como bo tylko tam widzę pociągi jeżdżą?

Z Bergamo jechaliśmy pociągiem do Lecco (ok. 40 minut) i potem drugim do Varenny (również ok. 40 minut). To chyba najlepsza trasa.

-- 30 Paź 2014 22:50 --

cichyy napisał(a):
Lecę do Bergamo na 2 dni pod koniec miesiąca.
Warto skoczyć na 1 dzień nad Como? Zdążę coś zobaczyć w tak krótkim czasie? Mogę w sumie poświęcić pełen dzień czyli wyjechać wcześnie z Bergamo i wrócić późnym wieczorem.

Oczywiście, że warto. :) Polecam dojechać pociągiem do Varenny i potem promem do Bellagio, a może jeszcze gdzieś. Najlepiej sprawdzić rozkład pociągów i wtedy zaplanować ile mamy czasu i gdzie chcemy pojechać. Byliśmy przed tygodniem i było wspaniale. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Lip 2015 13:31 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 55
Kilometry: 144 442
Co sądzicie, aby wczesnie rano wyjechać z Bergamo i udać się pociągiem do Lecco i Varenny, a potem wrócić w połowie dnia i zwiedzić jeszcze Bergamo? chodzi o Citta Alta. Nocleg mamy w Bergamo, ale pytanie czy nie za duże tempo sobie narzucimy? jak myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Lip 2015 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Prawdę mówiąc miałem napisać, że to za mało czasu, ale przypomniałem sobie, że coś podobnego zrobiłem sam trzy lata temu ;) . Przylecieliśmy do Bergamo ok. godz. 13, podjechaliśmy do miasta, odszukaliśmy pensjonat, w którym mieliśmy zarezerwowany nocleg (w okolicy dolnej stacji kolejki), zostawiliśmy bagaże i w drogę (ok. 14:30). Jechaliśmy pociągiem z przesiadką w Lecco do Varenny, tam pobyliśmy parę godzin, coś zjedli itd. Wracaliśmy do Bergamo ostatnim pociągiem, ok. 20:30 z Varenny. Oczywiście można tam było spędzić więcej czasu, popłynąć promem do Bellagio itd., ale i tak było warto, fajna jest nawet sama podróż pociągiem wzdłuż brzegu jeziora Como.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Lip 2015 15:40 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 34
Plan jak najbardziej do zrealizowania choć wiele zależy, że tak powiem, od temperamentu zwiedzających. Jeden obleci miasteczko, rzuci okiem w prawo i lewo i jest usatysfakcjonowany a drugi chce posiedzieć 3 godziny nad jeziorem i pogapić się na przykład na odpływające promy. Na początku lipca byłam nad Como, z Bergamo wyjechałam o 9 rano, podróż do Varenny nie jest długa, w drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Lecco korzystając z faktu, że i tak się tu trzeba przesiadać. Pani konduktor w pociągu powiedziała, że bilet który skasowaliśmy w Varennie jest ważny 6 godzin więc nie było problemu ze zrobieniem sobie przerwy w Lecco. I wróciliśmy do Bergamo na 18, był jeszcze czas na wieczorny spacer po mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group