Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Paź 2014 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Aby zobaczyć 3Cities polecam na początek dojechać autobusem nr 3 do Kalkary [2x na godzinę], (możemy wysiąść na przystanku Bighi, lub następnym Kalkara). Super widoki na zatokę, Il-Birgu i Vallettę. Ja wysiadłem wcześniej koło fortu Rinella, ale okazało się że 10.00e za bilet wstępu to za dużo, żeby zobaczyć kilka murów fortu oraz działa.

Dla mniej zorientowanych/zabieganych przed wyjazdem. Maltańczycy i turyści używają zamiennie nazw miejscowości, choć w autobusach są wyświetlane po maltańsku.
Senglea to Il-Isla,
Cospicua to Il-Bormla,
Vittoriosa to Il-Birgu.

W Birgu w pałacu Inkwizytorów (Triq P. Boffa) można zabrać fajną mapkę z zabytkami tego miasta. Nie spotkałem jej w żadnej innej IT. Na samym końcu miasta, tuż przy forcie St. Angelo (jest w remoncie) są schody w dół na deptak przy porcie jachtowym.

Mimo iż Bormla nie jest jakoś specjalnie urokliwa dużo osób z którymi rozmawiałem robi sobie spacerek wzdłuż murów obronnych i bram. Mi wystarczyła ta prowadząca do Isli. Na samym końcu jest dziedziniec, z którego wszyscy fotografują panoramę stolicy.

Opisana trasa ma 5,5km i spokojnie można ją przejść w 2h, siadając jeszcze na kawę. Do stolicy wracamy z Isli autobusem nr 1, lub z Bormli 2,3.

Załącznik:
malta-3cities.jpg
malta-3cities.jpg [ 200.52 KiB | Obejrzany 6904 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 17 Paź 2014 08:41 

Warto dodać, że 3City to nie jest miejsce popularne wśród turystów. Zrobiłam sobie podobny spacer w jeden z wakacyjnych dni i podczas gdy Valetta i inne miejsca były pełne turystów tam cisza, spokój i jakieś pojedyncze osoby przemykające raz na kilkanaście minut :)
Góra
 PM off
ahdar lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lut 2015 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Jak już się jest w Kalkarze, można wstąpić tam na cmentarz. Pochowani są tam polscy lotnicy i marynarze.
A wyjść można też od strony Żabbaru jedna z ciekawszych bram w murach miejskich na Malcie.

Co do Isli to jak się już jest to warto odwiedzić kościół i ogród Gardjola ten z charakterystyczna wieżyczką. W Birgu kościół, muzeum przy kościele, Pałac Inkwizytorów, Muzeum Morskie (tu jest tablica poświęcona polskim marynarzom) i Malta At War (schrony przeciwlotnicze z II wojny światowej). Kiedyś (z 10 lat temu) jeszcze było Muzeum 1565 roku, ale nie wiem czy jeszcze istnieje.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sie 2015 21:11 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Jeśli złapie się autobus nr 1, który jeździ tylko raz na godzinę, to lepiej zacząć od Isli. Wtedy na powrót mamy 2 i 3, które jeżdżą co pół godziny każdy. Faktycznie brak turystów nawet w szczycie sezonu. W IT w Pałacu Inkwizytorów faktycznie mapka niedostępna gdzie indziej (plus drobna oszczędność na napojach z automatu).

Szukaliśmy kościoła Św.Wawrzyńca, bo w przewodniku Bezdroży pomylono zdjęcia i za cholerę nie zgadzały nam się wieżyczki, ani kopuła.

Jeśli komuś zależy na samych widoczkach, to chyba lepiej wykupić Harbour Cruise z Ferry Sliema by Captain Morgan. Niby 16 EUR, ale np. na DealToday 8 EUR. U mnie w hotelu jako gratis do HOP On/Off za 20 EUR, a ktoś wspominał, że też dostał jako bonus za rejs na Gozo. Trwa to ok. półtorej godziny i wpływa we wszystkie zakątki po obu stronach Valetty. Wiele kursów dziennie bez zapisów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sie 2015 10:07 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Z Birgu do Valetty wracałem łódeczką na 5-6 osób za 3 lub 4 euro,które stoją przy wejściu do portu jachtowego. Potem winda 1 euro, bilety w automacie i wychodzi się w ogrodach /tam gdzie rząd armat/ Jak komus sie niechce bujać autobusami to można w dwie strony popłynąć - chyba jest wtedy rabat i winda w dół jest darmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2015 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Przeszedłem tym Planem i troszkę się zawiodłem. Nie polecam wysiadki w Bighi. W kalkarze moim zdaniem nie ma nic a nic ciekawego. Tak na prawdę to tylko Birgu jest wyjątkowe i jedyne warte odwiedzenia. Jak ktoś ma ochotę i czas to zajrzyjcie jeszcze na dziedziniec w Isli, rzeczywiście ciekawy widok pod fotki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group