Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Gru 2014 18:45 

126 p
Ale się przejąłeś tymi kibelkami. :D
Wystarczy parę zwrotów po angielsku, albo lepiej hiszpańsku, pewności siebie i można startować. Też miałem ruski w szkole. Angielskiego jeszcze nie uczyli.
A kawaľek pizzy kupiony za 1€ i zajadany "z ręki" na ławce to normalka.
Nawet dzisiaj to czyniľem :mrgreen:
Bardzo mi smakował, po całym dniu łażenia.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 30 Gru 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Co do języka to kopnij się w cztery litery i idź na kurs.
Ja jestem również rosyjsko-szkolny i angielski miałem dopiero na studiach, po czym go praktycznie zapomniałem (zwłaszcza w mowie).
Jednakże w pewnym momencie zrozumiałem, że bez niego jak bez prawa jazdy: żyć się da, ale mało komfortowo. Wykonałem więc na sobie manewr z pierwszego zdania i zapisałem się na kurs (prawie od podstaw). Mimo, że nie mam wielkiego talentu to w kilka lat doszedłem do poziomu zaawansowanego i dziś nie mam problemów z podróżami. Wystarczą tylko chęci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Anonymous napisał(a):
Pamięć mam raczej dobrą, i przypominam sobie , że był taki temat parę miesięcy temu, pod dramatycznym tytułem

Siku !!!!

Poleciał zaraz do kosza.
A ten tutaj spokojnie nabiera rumieńców. :roll:
Chyba lekka przesada przerabiać to na wszystkie strony.
Jak ktoś kibla nie potrafi znaleźć, to może lepiej jak w domu zostanie ?
I co z tej ewentualnej wiedzy , gdzie jest wychodek w Barcelonie ?
Akurat zachce się w tym miejscu , i o tej porze ? :mrgreen:
Czy to sprawa czysto losowa ?

Ps. Dodam jeszcze, że w centrach dużych miast wchodzę po prostu do pierwszego lepszego hotelu.
Pytam grzecznie o wolny pokój i ile kosztuje.
Następnie udaję się do toalety, która zawsze gdzieś jest koło recepcji czy lobby.
Czysto, higienicznie. Lepiej niż Mc Donaldzie.



tak z ciekawości - po co pytasz o pokój? W hotelach 3* i więcej NIKT nie odmówi ci skorzystania z toalety - przynajmniej w krajach zachodnich.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
W Zurychu można spotkać miejskie toalety. Na każdym kroku. nie ma jednego rodzaju tak jak w Paryżu, tylko różne rozniaste, raczej za darmo.na planie miasta są zaznaczone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Sty 2015 03:12 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 15
Załącznik:
wc.JPG
wc.JPG [ 205.8 KiB | Obejrzany 929 razy ]
Byłem, widziałem, są! :lol: na turystycznym planie miasta też są jakieś pozaznaczane, na tę trafiłem przypadkowo a że byłem sprawcą zamieszania to cyknąłem foto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Sty 2015 13:00 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Co do samej Barcelony - byłem teraz w styczniu kilka dni i w Burger Kingu przy Barcelonecie spotkałem się z kodami potrzebnymi do wejścia do toalety. Wbija się kod przed wejściem i wchodzi, mój działał nawet przy trzecim wejściu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Lut 2015 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
jakby kogoś bardzo przypiliło...;)
http://www.airpnp.co/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 01 Lut 2015 14:01 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Przeczytałem wszystkie posty tego tematu i tak sobie myślę, że temat jak temat i nie rozumiem uwag o wrzucaniu go od razu do kosza. Wg mnie ideą forum jest pomoc w każdej sprawie związanej z podróżowaniem i zawsze z dystansem podchodzę do uwag typu: "to już było", "następnym razem najpierw poczytaj", "jak nie umiesz tego to nie podróżuj" itd. Po co to pisać? Nie musimy uczestniczyć w rozwijaniu danego wątku jeśli nie mamy ochoty. Banalne dla nas problemy dla innych mogą być ważne z różnych przyczyn, więc to szanujmy.

Już pisaliście o znajomości języków, podobnie jak przedmówcy, chcąc podróżować, jakieś 3 lata temu zacząłem się uczyć angielskiego od podstaw. Są i efekty i wiara w siebie podczas wyjazdów. Na naukę nigdy nie jest za późno ;).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group