Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:13 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 15
Taka przyziemna sprawa, czy są publiczne toalety w Barcelonie? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
chyba był gdzies temat publicznych toalet, w Paryzu na pewno są na każdym kroku, w wielu niemieckich miastach tez - zazwyczaj płatne, a jak wygląda sprawa w Barcelonie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
andre126p napisał(a):
Taka przyziemna sprawa, czy są publiczne toalety w Barcelonie? :roll:


Żartujesz czy specjalnie prowokujesz jakąś "toaletową" dyskusję?
Bo Barcelona to spore miasto w Hiszpanii, w Europie.
Można byłoby uogólnić pytanie do "czy w Hiszpanii są publiczne toalety?".
W Francji są. W Polsce też. A w Hiszpanii? Czy tak jak w Indiach, można zaspokoić potrzebę na środku ulicy, czy trzeba szukać klombu kwiatowego i uważać na murzynów/służby porządkowe?


Ostatnio edytowany przez jobi, 22 Gru 2014 20:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w centrach handlowych są(gratis), czasem przy niektórych atrakcjach turystycznych(co łaska).
natomiast najłatwiej to po prostu pójść na kawę(+/-1euro) i skorzystać w barze.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
W Niemczech mozesz wejsc do kazdego lokalu za potrzeba, bez koniecznosci zamawiania czegokolwiek.
W PL chyba jednak nie jest to regula, a znam miejsca w 3miescie,gdzie odstraszajaco wywieszaja kartke z oplata siegajaca nawet 10zl..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ok, ale chyba wszyscy przerabialiśmy to wielokrotnie, turystyczne miasta roją się od knajp, centrów handlowych.
W większości fast-foodów można skorzystać z toalety, chyba w każdym rejonie świata.
Jak się mocno zachce, to oczy otwierają się szerzej i zawsze rozwiązanie się znajdzie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Gru 2014 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
http://www.elperiodico.com/es/graficos/ ... lona-1510/ w artykule umieszczona mapka z kibelkami ale, ze względu na publikacje 2 lata temu, daje to poglądowo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
jacek96 napisał(a):
W Niemczech mozesz wejsc do kazdego lokalu za potrzeba, bez koniecznosci zamawiania czegokolwiek.
W PL chyba jednak nie jest to regula, a znam miejsca w 3miescie,gdzie odstraszajaco wywieszaja kartke z oplata siegajaca nawet 10zl..


Chyba kpisz... W Hamburgu czy Fraknfurcie mnóstwo kartek na szybach restauracji barów itp. Toalety tylko dla klientów. Od razu, zeby nie bylo pytań.
W Polsce bardzo czesto mozna za darmo skorzystąc jak i za pewną opłatą - zazwyczaj wymysloną przez kelnera/barnana,. warto za kazdym razie zadac rachunku bo jesli pobierają opłaty to powinni dać rachunek. Pamietam, że kiedys z kontroli skarbowej chodzili po gastro i dowalali mandaty za brak rachunku przy skorzystaniu z toalety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nie zartuje, mozliwe ze sa lokale w Niemczech za oplata,ale nie zdarzylo mi sie ich spotkac.

W PL jest to nagminne i nie sa to wymysly barmanow. Oczywiscie dostaniesz rachunek z pozycja "toaleta" na 10 zl., a inspektorzy US tez moga skorzystac.

https://lh6.googleusercontent.com/-ax8u ... CT0334.JPG

Uwaga, link zawiera drastyczne sceny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Jak już się "woda zagotuje" to i walające się po portfelu paragony nabierają nowej wartości :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
for real men only
Bruksela centrum miasta, miasto Maneken'a Pees'a skrzydło katedry
http://charles02.skynetblogs.be/tag/urinoir
z dokładną lokalizacją https://www.google.pl/maps/@50.8509207, ... YQ!2e0!3e5
i coś dla miłośników tematu, niestety brak PL i Barcy
http://toilet-guru.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Gru 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
W niektórych cywilizowanych krajach mężczyznom daje się fory.
W takiej Manili przy wielu przystankach czeka różowe zbawienie:

Załączniki:
mens.jpg
mens.jpg [ 101.58 KiB | Obejrzany 7676 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Gru 2014 00:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
W Amsterdamie na placu...zapomnialem nazwy (Rembranta?) tez sa moderne pisuary dla mezczyzn,prawie nieosloniete.
Poczatkowo myslalem,ze jakis pener olewa scianke,ale za chwile elegancki gosc dolaczyl w to miejsce :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Gru 2014 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
jobi napisał(a):
andre126p napisał(a):
Taka przyziemna sprawa, czy są publiczne toalety w Barcelonie? :roll:


Żartujesz czy specjalnie prowokujesz jakąś "toaletową" dyskusję?
Bo Barcelona to spore miasto w Hiszpanii, w Europie.
Można byłoby uogólnić pytanie do "czy w Hiszpanii są publiczne toalety?".
W Francji są. W Polsce też. A w Hiszpanii? Czy tak jak w Indiach, można zaspokoić potrzebę na środku ulicy, czy trzeba szukać klombu kwiatowego i uważać na murzynów/służby porządkowe?


wydaje mi się, że autorowi chodziło o publiczne miejskie toalety... bo że ogólnie są toalety publiczne to myślę, że wie;)

w (np.) Paryżu są takie miejskie, bezpłatne toalety na każdym kroku, ale to nie jest norma w nawet mocno cywilizowanych, turystycznych miastach.
w Barcelonie chyba takich nie ma, ale może nie pamiętam dobrze, bo byłam ostatnio kilka lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Gru 2014 15:12 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 15
Przepraszam za nieprecyzyjne sformułowanie pytania,oczywiście chodziło a "tanie" miejskie toalety. Jestem jeszcze zielony w tym całym zwiedzaniu :oops: kiedyś człowiek wbijał się do McDonalda i miał parking i kibelek za darmo, a teraz jakieś kody paragony. Dzięki za naświetlenie sytuacji, widać najrozsądniej jest pić i siusiać w barach :lol:
W Białymstoku każdy najemca lokalu na rynku ma w umowie z miastem klauzule że udostępnia kibelek za darmo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
Nie wiem jak bardzo chcesz się zaangażowac w to zwiedzanie skoro aż z tego typu zagadnienia poruszasz :)
Zasadniczo nie dodam znacznie więcej niż przedmówcy ale podsumuję, że nie masz się o co martwić. Możliwości jest dużo. Jak sięgam pamięcią to nie mam tam wiele ToiToi itp, ale zawsze są jakies centra handlowe, toalety przy plaży (tych nie brakuje), większe atrakcje, stacje benzynowe, restauracje (w których można przy okazji uzupełnić pęcherz o kolejną sangrię). Osobiście uważam, że jest z tym znacznie lepiej, niż w Polsce.
Poza tym chyba nie muszę pisać, że jak już jesteś 10/10 to każde miejsce jest lepsze niż własne spodnie a okoliczności nie maja już żadnego znaczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Gru 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Z "jedyneczką" nawet i panie awaryjnie nie będą mieć aż takiego problemu. Gorzej jeśli ktoś miewa problemy żołądkowe. Przychodzi taka "dwójeczka" i kibelek potrzebujesz na już (góra kilka minut). :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Gru 2014 21:58 

Pamięć mam raczej dobrą, i przypominam sobie , że był taki temat parę miesięcy temu, pod dramatycznym tytułem

Siku !!!!

Poleciał zaraz do kosza.
A ten tutaj spokojnie nabiera rumieńców. :roll:
Chyba lekka przesada przerabiać to na wszystkie strony.
Jak ktoś kibla nie potrafi znaleźć, to może lepiej jak w domu zostanie ?
I co z tej ewentualnej wiedzy , gdzie jest wychodek w Barcelonie ?
Akurat zachce się w tym miejscu , i o tej porze ? :mrgreen:
Czy to sprawa czysto losowa ?

Ps. Dodam jeszcze, że w centrach dużych miast wchodzę po prostu do pierwszego lepszego hotelu.
Pytam grzecznie o wolny pokój i ile kosztuje.
Następnie udaję się do toalety, która zawsze gdzieś jest koło recepcji czy lobby.
Czysto, higienicznie. Lepiej niż Mc Donaldzie.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Gru 2014 16:59 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 15
Temat wziąłem stąd że Barcelona to na wskroś opisane miasto na forum i wszystko tu już wyczytałem,ale tego się nie dowiedziałem, teraz wydaje mi się to faktycznie zbyt banalne pytanie :oops:

ps. Dzięki forum wybrałem Barcelonę na pierwsze miasto do zwiedzenia i może ostatnie, bo zdaję sobie sprawę że nie powinienem podróżować ponieważ 1. Nie mam za wiele kasy (najtańszy lot, najtańsze nocowanie polecane na forum, jedzenie najprawdopodobniej z marketu przegryzane gdzieś w biegu na ławce) 2.Nie znam języka (w podstawówce jeszcze rosyjski, potem niby angielski ale się nie przykładałem, hiszpański to tyle co Enrique lub Ricky wyśpiewa, a Kataloński to już kosmos) 3. jestem nieśmiały (nie dopytam w hotelu ani do głowy by mi przyszło wbijać na bezczela gdzieś do kibelka) 4. chyba jestem cebulakiem czy jak to się tam mówi bo nie mam ochoty wejść do pubu/baru pić szybko na stojąco najmniejsze piwko za 3 euro żeby tylko skorzystać z wc.
Jednakowoż obiecuję nie narobić wam siary Podróżnicy Polacy, w razie co powiem że jestem z Białorusi (Białystok-Białoruś dla wielu to samo)
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem :D
dziękuję za uwagę,teraz już można do KOSZA ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
eee tam ...
jak zobaczysz Barcelone to zmienisz zdanie. A to forum to właśnie dobre miejsce, gdzie często po najniższej linii oporu też można kawałek świata zwiedzić, nie widzę nic złego w jedzeniu sklepowych taniości w parku, spania w tanich hostelach czy kwaterach itp. Ludzie na wiele sposobów podróżują i spotkasz i takich co skąpią każdego grosza i takich co plastikiem machają na lewo i prawo :) Ot taki urok. Z językiem się nie martw bo akurat Hiszpanie to mam wrażenie, że im bardziej widzą, iż nie znasz języka tym bardziej chcą Ci pomóc. Ja zaczynałem od pokazywania ludziom zdań w moich rozmówkach co by ich języka nie kaleczyć :) Jedyny problem jaki masz to self-esteem, ale to właśnie podróż jest od tego żeby w tym pomóc :)
Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group