Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 09 Wrz 2019 19:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Kazbegi zdecydowanie, poradzisz sobie też bez samochodu tam
 Relacje PM off
mewho uważa post za pomocny.

#142 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:47 

srebrny
Swanetia, przede wszystkim skup się na niej. To piękna kraina. Zamiast marnowania czasu na Tbilisi, a zwłaszcza Kutaisi, proponuję zwiedzić Kachetię. Batumi i okolic nie oceniam, bo nie lubię takich klimatów - ale może Tobie będzie się podobać.
Wiedz, że droga do Swanetii jest dość trudna, bez doświadczenia w jeździe górskiej to może być mocne przeżycie.
 Relacje PM off  

#143 PostWysłany: 12 Paź 2019 14:02 

Loty: 85
Kilometry: 195 275
niebieski
Za 2 tyg wybieramy się do Gruzji na 5 dni. Lądujemy w Kutaisi i wypożyczamy auto. Co bardziej polecicie w tym okresie? Mestie czy Kazbegi. Pogoda ma być podobna w obu miejscach- słonecznie.
1. W okolicach Mestii i Ushguli wstępnie planujemy trekkingi + Kanion Okatse, Kanion Martvili, Jaskinia Prometeusza
Lub
2. W Kazbegach Cminda Sameba + trekking do lodowca, Dolina Truso, Wąwóz Darialski, Juta, Tblisi, jak starczy czasu to dodatkowo David Gareji

Ostatnio edytowany przez YeahBunny, 12 Paź 2019 14:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#144 PostWysłany: 12 Paź 2019 14:17 

srebrny
Naprawdę chcesz to wszystko przejść i zobaczyć w 5 dni??
 Relacje PM off  

#145 PostWysłany: 12 Paź 2019 16:17 

srebrny
Musisz mieć super kondychę, bo ja w Mestii na głupią górkę z krzyżem na szczycie wspinałem się 3 godziny. W 5 dni nie ma szans.
Do Ushguli będziesz jechał 3 godziny bez względu na to, jakim autem będziesz dysponował. Ta droga nie pozwala na nic więcej.
 Relacje PM off  

#146 PostWysłany: 13 Paź 2019 11:09 

Loty: 85
Kilometry: 195 275
niebieski
@d-t-x czyli lepiej wybrac drugą opcje i jechać w stronę Kazbegów?
 Relacje PM off  

#147 PostWysłany: 13 Paź 2019 11:17 

srebrny
Lepiej pierwszą. W Kazbegi bywa różnie z pogodą, często zmienia się kilkukrotnie w ciągu dnia, może skończyć się tak, że utkniecie na 2-3 dni w pokoju, bo będzie lało i wiało.
W Mestii przynajmniej jest co robić, to większe miasteczko. Rozważ też, czy na pewno potrzebujesz auta. I tak nie będziesz jechał szybciej niż marszrutka, a po tych potwornie krętych i wąskich drogach (a czasem i bezdrożach) ja bałbym się jeździć. Najwyżej wynajmiecie sobie kierowcę z autem, to naprawdę nie są duże pieniądze. Np. za wycieczkę do Ushguli zapłacicie po około 30 GEL od osoby, mi by się nie chciało walczyć na tych bezdrożach (połowa trasy biegnie po nieutwardzonej i dziurawej drodze).
 Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.

#148 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:03 

Ja skupiłbym się na jednym regionie. Albo Mestia i rejony Kutajsi z kanionami, albo Kazbegi i to co po drodze.
Jak dla mnie auto zdecydowanie wygrywa z marszrutkami. Co do pogody to różnie jest, i nie ma klucza gdzie akurat będzie słońce, a gdzie będzie lało. 5 dni to zdecydowanie za krótko żeby ogarnąć to wszystko.
 Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.

#149 PostWysłany: 13 Paź 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
Podpinam się.
Czy da radę na przełomie grudnia i stycznia przejechać tą drogą, czy raczej będzie zawalona śniegiem?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#150 PostWysłany: 15 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

niebieski
Przestudiowałem wiele informacji na temat podróżowania po Gruzji itd jednak i tak prosiłbym o opinię.

Mianowicie...
Będziemy w Gruzji na przedłużony listopadowy weekend sobota-wtorek i planujemy jak wykorzystać ten czas.

Wersja 1.
Przylot do Kutaisi popołudniu i tam spędzenie czasu oraz nocleg. Rano (niedziela) wyjazd w stronę Mestii, dotarcie do Ushguli (tylko czy jest to możliwe w Listopadzie?). Nocleg w Mestii i następnego dnia (poniedziałek) wylot do Tibilisi jak pozwoli pogoda jak nie no to powrót do Kutaisi z ciekawszymi miejscami po drodze i tam nocleg. Wtorek zjazdówka na lotnisko i wylot

Wersja 2.
Przylot do Kutaisi i odrazu wyjazd do Tibilisi. Nocleg w Tibilisi, (niedziela) rano wyjazd do Kazbegi, Cminda Sameba i popołudniowo/wieczorny powrót do Tibilisi. Nocleg w Tibilisi i kolejnego dnia (poniedziałek) Mchcetta, Uplisciche, Gori i powrót do Kutaisi gdzie jest nocleg i następnego dnia wylot.

Która z wersji jest lepsza, a może jeszcze coś innego??
Cały czas zastanawiamy się również nad wypożyczeniem auta, jednak chyba nie powinno być problemu zobaczyć wszystkie punkty programu busami/taxi? Tym bardziej że podróżując w kilka osób ceny np taxi nie będą wygórowane a nie trzeba będzie męczyć się za kierownicą po Gruzińskich drogach.
 Relacje PM off  

#151 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:18 

Loty: 53
Kilometry: 64 813
niebieski
W podobnym terminie odwiedzę Gruzję po raz drugi :) W Mestii nie byłam ale wariant drugi wygląda kusząco-więcej zobaczycie i nie będziecie się denerwować ewentualnymi zmianami pogodowymi w górach. Poprawka na Mccheta-zobaczyć ją spokojnie można w drodze do Kazbegi.W ub roku poruszałam sie po tym kraju lokalnym transportem publicznym za grosze i taksówkami. W tym roku także nie wypożyczamy samochodu ze względu nas koszty, kiepskie drogi a także dlatego,że samochód do własnej dyspozycji ma sens dla dotarcia do miejsc trudno dostępnych. W przypadku Twojej 2 dojazd jest bezproblemowy.
peta lubi ten post.
peta uważa post za pomocny.

#152 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:21 

srebrny
Nadrób zaległości, Mestia jest urocza, a o Ushguli napisano już wystarczająco dużo. To piękny region Gruzji.
 Relacje PM off
marttynna lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: Tbilisi - nocleg
#153 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:57 

Będąc w Tibilisi naliczaniu chciałem wyskoczyć na jeden pełny dzień albo z noclegiem do guduari na desce pośmigać ale nie jestem pewny czy to niezbyt ambitny plan a może inaczej wyobrażałem sobie to tak:
30.11 wylot
01.12 przylot i w nocy transport do Tibilisi (bilet kupiony)
01-02.12 w Tibilisi
03.12 z rana do guduari
04.12 transport guduari okolice kasbeku podziwiać widoki i zdążyć na pociąg z Tibilisi
04/05.12 transport Tibilisi Batumi
05.12 zwiedzanie Batumi choć w grudniu pewnie za dużo nie ma ;(???? Tego nie wiem
06.12 rano do Kutaisi
07.12 wynajęcie zwiedzania okolicy
08.12 powrót

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off  

#154 PostWysłany: 22 Lis 2019 07:59 

niebieski
Witam
Lecę w Marcu do Gruzji na początku. Czy możektos podać mi plan zwiedzania na 7 dni . Nie interuje mnie batumi. Jade z synem 3 latkiem sam.
 Relacje PM off  

Temat postu: Plan wycieczki
#155 PostWysłany: 22 Lut 2020 14:18 

Cześć :) Chciałam Was prosić o pomoc w zweryfikowaniu planu wycieczki - wszelkie wskazówki, sugestie co do zmiany planu mile widziane :) będziemy poruszać się marszrutkami.

PS. Co wybrac do zwiedzania - Wardzie czy Dawida Garedze? - A moze odpuscic sobie Batumi a zwiedzic i Wardzie i Davida Garedze? Albo odpuscic Wardzie bo będziemy w Uplisciche, a zwiedzić Dawida Garedze i Batumi?

dzien. 1 - poniedziałek - przylot do Kutaisi o 12.00 - podroz to Tbilisi (nocleg Tbilisi)
dzień 2 - wtorek - zwiedzanie Tbilisi (nocleg Tbilisi)
dzień 3 - środa - Mccheta + UPLISCICHE + ewentualnie Gori (nocleg Tbilisi)
dzień 4 - czwartek - . Kazbegi - Cmida Sameba (nocleg Cmida Sameba)
dzień 5 - piątek - zostawiamy bagaze w hostelu i jedziemu do dolinu Truso - potem powrot do hostelu, wziecie bagazy i transport do Kutaisi (jeszcze nie sprawdzalam opcji ale pewnie przez Tbilisi)
dzień 6 - sobota - Kanion martvili + Kanion Okatse (nie wiem czy uda się w jednym dniu obskoczyc dwa) (nocleg Kutaisi)
dzien 7 - niedziela - jaskinia Prometeusza, Kutaisi (nocleg Kutaisi)
dzień 8 - poniedzialek - Achalciche + Wardzia (nocleg Kutaisi)
dzień 9 i 10 - wtorek - sroda - Ushguli – Mestia (nocleg w Mestii) - tutaj musze sprawdzic dojazd z Kutaisi i dojazd międy Ushguli a Mastią
dzień 11 czwartek - Batumi
dzień 12 - piątek - Kutaisi i wylot o 12.

Może ktoś się wybiera do Gruzji 4-15 maja i chce się dołączyć do wspolnego zwiedzania? Lecimy w 3 osoby :)

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Lut 2020 16:41, edytowano w sumie 1 raz
Dziękuję Doklejam
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Plan wycieczki
#156 PostWysłany: 22 Lut 2020 15:02 
Awatar użytkownika

złoty
Zastanów się nad wypożyczeniem samochodu

#157 PostWysłany: 22 Lut 2020 15:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Co do "odpuszczania" jeśli miałbym wybierać to odpuściłbym Batumi.

#158 PostWysłany: 22 Lut 2020 15:37 
Awatar użytkownika

złoty
A ja nie! Uważam, że trzeba zobaczyć to miasto niesamowitych kontrastów i nowobogackie architektury. Zwłaszcza po zmroku gdy jest oświetlone.

#159 PostWysłany: 22 Lut 2020 15:41 
Awatar użytkownika

niebieski
@eskie co kto lubi, koleżanka napisała, "A moze odpuscic sobie Batumi a zwiedzic i Wardzie i Davida Garedze" w moim odczuciu to jednak ciekawsze

#160 PostWysłany: 22 Lut 2020 16:23 

Niestety nie damy rady odwiedzić Batumi, Wardzi i Dawida Garedzy - więc w takim razie zrezygnujemy pewnie z Batumi :)

Co do auta - chcieliśmy wynająć ale jednak to nie jest na naszą kieszeń, jeszcze co innego jakbyśmy jechali w 5 osób i byłoby całe auto - ale niestety tyle ludzi się nie uzbieralo i marszrutki muszą tam wystrczyć :)
 Relacje PM off  

[ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości