Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 09 Wrz 2019 19:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Kazbegi zdecydowanie, poradzisz sobie też bez samochodu tam
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#142 PostWysłany: 22 Wrz 2019 11:47 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Swanetia, przede wszystkim skup się na niej. To piękna kraina. Zamiast marnowania czasu na Tbilisi, a zwłaszcza Kutaisi, proponuję zwiedzić Kachetię. Batumi i okolic nie oceniam, bo nie lubię takich klimatów - ale może Tobie będzie się podobać.
Wiedz, że droga do Swanetii jest dość trudna, bez doświadczenia w jeździe górskiej to może być mocne przeżycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 12 Paź 2019 14:02 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Za 2 tyg wybieramy się do Gruzji na 5 dni. Lądujemy w Kutaisi i wypożyczamy auto. Co bardziej polecicie w tym okresie? Mestie czy Kazbegi. Pogoda ma być podobna w obu miejscach- słonecznie.
1. W okolicach Mestii i Ushguli wstępnie planujemy trekkingi + Kanion Okatse, Kanion Martvili, Jaskinia Prometeusza
Lub
2. W Kazbegach Cminda Sameba + trekking do lodowca, Dolina Truso, Wąwóz Darialski, Juta, Tblisi, jak starczy czasu to dodatkowo David Gareji


Ostatnio edytowany przez YeahBunny, 12 Paź 2019 14:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 12 Paź 2019 14:17 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Naprawdę chcesz to wszystko przejść i zobaczyć w 5 dni??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 12 Paź 2019 16:17 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Musisz mieć super kondychę, bo ja w Mestii na głupią górkę z krzyżem na szczycie wspinałem się 3 godziny. W 5 dni nie ma szans.
Do Ushguli będziesz jechał 3 godziny bez względu na to, jakim autem będziesz dysponował. Ta droga nie pozwala na nic więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 13 Paź 2019 11:09 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
@d-t-x czyli lepiej wybrac drugą opcje i jechać w stronę Kazbegów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 13 Paź 2019 11:17 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Lepiej pierwszą. W Kazbegi bywa różnie z pogodą, często zmienia się kilkukrotnie w ciągu dnia, może skończyć się tak, że utkniecie na 2-3 dni w pokoju, bo będzie lało i wiało.
W Mestii przynajmniej jest co robić, to większe miasteczko. Rozważ też, czy na pewno potrzebujesz auta. I tak nie będziesz jechał szybciej niż marszrutka, a po tych potwornie krętych i wąskich drogach (a czasem i bezdrożach) ja bałbym się jeździć. Najwyżej wynajmiecie sobie kierowcę z autem, to naprawdę nie są duże pieniądze. Np. za wycieczkę do Ushguli zapłacicie po około 30 GEL od osoby, mi by się nie chciało walczyć na tych bezdrożach (połowa trasy biegnie po nieutwardzonej i dziurawej drodze).
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:03 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Ja skupiłbym się na jednym regionie. Albo Mestia i rejony Kutajsi z kanionami, albo Kazbegi i to co po drodze.
Jak dla mnie auto zdecydowanie wygrywa z marszrutkami. Co do pogody to różnie jest, i nie ma klucza gdzie akurat będzie słońce, a gdzie będzie lało. 5 dni to zdecydowanie za krótko żeby ogarnąć to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 13 Paź 2019 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Podpinam się.
Czy da radę na przełomie grudnia i stycznia przejechać tą drogą, czy raczej będzie zawalona śniegiem?

Załączniki:
Gruzja zima.jpg
Gruzja zima.jpg [ 326.73 KiB | Obejrzany 4781 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 14 Paź 2019 12:04 

Rejestracja: 14 Paź 2019
Posty: 1
Loty: 3
Kilometry: 7 916
Mam tydzień z koleżanką na zwiedzenie Gruzji od 16 listopada, co polecacie, aktywne zwiedzanie (backpackerki ;) )
może ktoś się wybiera WizzAir , Wrocław do Kutaisi.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 14 Paź 2019 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
W innym terminie polecałbym bezwzględnie Swanetię, wieś na końcu świata - Ushguli (relacja na blogu. W listopadzie trzeba sprawdzać pogodę. Aczkolwiek, i tak bym chyba tam pojechał, najwyżej bez wyjść w wyższe partie gór.
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 15 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Przestudiowałem wiele informacji na temat podróżowania po Gruzji itd jednak i tak prosiłbym o opinię.

Mianowicie...
Będziemy w Gruzji na przedłużony listopadowy weekend sobota-wtorek i planujemy jak wykorzystać ten czas.

Wersja 1.
Przylot do Kutaisi popołudniu i tam spędzenie czasu oraz nocleg. Rano (niedziela) wyjazd w stronę Mestii, dotarcie do Ushguli (tylko czy jest to możliwe w Listopadzie?). Nocleg w Mestii i następnego dnia (poniedziałek) wylot do Tibilisi jak pozwoli pogoda jak nie no to powrót do Kutaisi z ciekawszymi miejscami po drodze i tam nocleg. Wtorek zjazdówka na lotnisko i wylot

Wersja 2.
Przylot do Kutaisi i odrazu wyjazd do Tibilisi. Nocleg w Tibilisi, (niedziela) rano wyjazd do Kazbegi, Cminda Sameba i popołudniowo/wieczorny powrót do Tibilisi. Nocleg w Tibilisi i kolejnego dnia (poniedziałek) Mchcetta, Uplisciche, Gori i powrót do Kutaisi gdzie jest nocleg i następnego dnia wylot.


Która z wersji jest lepsza, a może jeszcze coś innego??
Cały czas zastanawiamy się również nad wypożyczeniem auta, jednak chyba nie powinno być problemu zobaczyć wszystkie punkty programu busami/taxi? Tym bardziej że podróżując w kilka osób ceny np taxi nie będą wygórowane a nie trzeba będzie męczyć się za kierownicą po Gruzińskich drogach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:18 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
W podobnym terminie odwiedzę Gruzję po raz drugi :) W Mestii nie byłam ale wariant drugi wygląda kusząco-więcej zobaczycie i nie będziecie się denerwować ewentualnymi zmianami pogodowymi w górach. Poprawka na Mccheta-zobaczyć ją spokojnie można w drodze do Kazbegi.W ub roku poruszałam sie po tym kraju lokalnym transportem publicznym za grosze i taksówkami. W tym roku także nie wypożyczamy samochodu ze względu nas koszty, kiepskie drogi a także dlatego,że samochód do własnej dyspozycji ma sens dla dotarcia do miejsc trudno dostępnych. W przypadku Twojej 2 dojazd jest bezproblemowy.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
peta uważa post za pomocny.
 
      
#154 PostWysłany: 15 Paź 2019 22:21 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nadrób zaległości, Mestia jest urocza, a o Ushguli napisano już wystarczająco dużo. To piękny region Gruzji.
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 56
Loty: 21
Kilometry: 34 643
Witajcie,
Mam pytanie do obieżyświatów, którzy spędzili trochę czasu na gruzińskiej ziemi i czują się tam jak "ryba w wodzie". Z grupą znajomych lecimy początkiem grudnia do Gruzji, docelowo z lotniska dotrzemy do Batumi. Wiemy że aura pogodowa nie będzie adekwatna do miejsca i odpoczynek na plaży nie wchodzi w grę :) Zwiedzanie miasta to 1 do 2 dni max, co polecilibyście poza tym? Będziemy tam przez pięć dni i chcemy traktować to miasto jako bazę wypadową, macie jakieś pomysły? Będziemy wdzięczni za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Spróbuj pojechać tą drogą.

Załączniki:
Gruzja zima.jpg
Gruzja zima.jpg [ 326.73 KiB | Obejrzany 3768 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Kilka dni temu wróciłem z Gruzji (1-4 listopada)
Ponownie wybieram się tam 29.11-02.12
29-go ląduję po 12-tej, 2-go wylatuję przed 13

Zastanawiam się jak teraz wykorzystać te 2,5 dnia.

Co już w Gruzji widziałem: Batumi, Kutaisi (tylko miasto bez okolic), Tbilisi (pobieżnie), Gori, Upliciche, Stepancmindę z wejściem do klasztoru (koniecznie chcę to jeszcze raz zrobić w ciepłej porze roku).

Jak wiadomo transport niestety trochę w Gruzji trwa i zastanawiam się jak to zorganizować, żeby noce poświęcić na przejazd pociągiem - nie tracę czasu w dzień na transport.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Pogoda może być kiepska, ale nic się nie traci jak odwołają samolot, więc może Mestia z KUT?
Tylko 29.11 już nie zdążysz na samolot o 12:30.
Cena 50GEL ow.

https://ticket.vanillasky.ge/en/tickets

Ok. Widzę, że nie da się tego sensownie złożyć w tym terminie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Trochę kusi mnie skoczenie na 2 dnia do Erywania.

Wstępnie myślałem o takim wariancie:

Piątek 29.11
12:15 lądowanie w Kutaisi i przejazd do Tbilisi albo Georgian Busem albo marszrutką łapaną z drogi (wolałbym pociąg z Samtredii ale nie zdążę na ten o 12:18)
20:20 start pociągu z Tbilisi
6:55 jestem w Erywaniu

Powrotny pociąg z Erywania jest o 21:30 i w Tbilisi jest o 7:50 (chciałbym jechać na noc 1/2.12) - to już trochę ciasno czasowo.
Więc ew. powrót byłby 1.12 po południu marszrutką/vanem do Tbilisi gdzie byłbym w nocy.
Pytanie - czy nocą złapię jakiś transport na lotnisko lub do Kutaisi czy dopiero rano ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:21 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Sam Erywan, jako miasto, jest moim zdaniem taki sobie, i raczej do zobaczenia przy okazji. Chyba, ze masz cos tam konkretnego na oku. W okolicy, jak najbardziej, jest co ogladac, ale chyba w grudniu to slaba przyjemnosc.

W kazdym badz razie 2 noce w pociagu po to zeby zobaczyc Erywan to moim zdaniem nie jest jakis strasznie fajny pomysl :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group