Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Paź 2018 12:56 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Tak jak w temacie :) w czasie mojego krótkiego pobytu w Izraelu, mam zamiar zwiedzić Jerozolimę i Tel Aviv który jest moją bazą noclegową :)
Natomiast na 1 dzień lub na pół dnia myślałem aby wybrać się do Akka, lub do, Nazaretu lub do Jerycho albo coś innego? Co polecacie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:17 

Wg mnie to w żadnym z tych 3 miast nie ma niczego sensacyjnego do oglądania.
Do Hebronu pojedź via Betlejem. Tam można poczuć najmocniej zawiłości konfliktu żydowsko-arabskiego o ile Cię takie sprawy interesują. Żywi ludzie i ich problemy , a nie kupka gruzòw.
+ np Grota Patriarchòw do zwiedzenia.
Ale to moje preferencje. Nie każdy ma podobne. ;)
Góra
 PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ja to nie wyobrażam sobie pobytu w Izraelu/Autonomii Palestyńskiej bez kąpieli w Morzu Martwym. Nawet kosztem Tel Aviwu,.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Akka moim zdaniem zdecydowanie warta odwiedzenia, przepiękne stare miasto z arabską atmosferą, wpisane na listę UNESCO. No i zjadłem tam najlepszą szakszukę w życiu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Paź 2018 13:30 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Wspomniany Hebron jezeli chcesz poczuc sie w centrum konfliktu arabsko-izraelskiego. A jak nie, to Safed.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Paź 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ja dorzucę jeszcze Masadę, zawsze robi na mnie olbrzymie wrażenie
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Paź 2018 16:42 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Akka
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Paź 2018 18:58 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Do Masady raczej ciężko dojechać z Tel Awiwu, ale region Palestyński jak najbardziej do pomyślenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Paź 2018 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Skoro Twoją bazą będzie Tel Awiw, a masz mało czasu, to z podanych miejsc najłatwiej Ci dojechać będzie do Akki. I jest tam co oglądać, miasteczko jest klimatyczne.
W Nazarecie widziałem Kościół Zwiastowania i Stary Rynek, i nie wydaje mi się, by był sens jechać tam specjalnie, jeszcze z ograniczonym czasem.
Może Masada i Może Martwe? To naprawdę chyba najlepsza jednodniówka z Tel Awiwu lub Jerozolimy. Ewentualnie Hajfa lub Akka?

Znowu w Jerychu jest co robić i oglądać, ale dojazd nie jest najwygodniejszy. Jeśli jednak zdecydujesz się, to polecam wybrać się na szlak do Klasztoru św. Jerzego:

Załącznik:
007.jpg
007.jpg [ 481.93 KiB | Obejrzany 2608 razy ]
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Paź 2018 19:23 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Wow ten szlak super wygląda. Znajduje się on w Jerycho? Jest do ogarnięcia na 1 dzień z Tel Avivu?

Powiedzcie mi jeszcze czy są bezpośrednie autobusy/pociągi z Tel Aviv do Akka, czy konieczna przesiadka jest w Hajfie?

Anonymous napisał(a):
Do Hebronu pojedź via Betlejem.


A jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem i przekraczanie granic do Palestyny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Paź 2018 19:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Przekroczenie granicy to żaden problem. Bezpieczeństwo zależy od aktualnej sytuacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fredbb lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Paź 2018 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Do Akki z Tel Avivu masz bezpośrednie pociągi - ale możesz jechać ze stopem w Hajfie - proponuję bilet całodniowy za 40 ILS - w jedną stronę kosztuje coś koło 35 ILS
Możesz na nim np. wysiąść w Hajfie - podjechać autobusem na ogrody (na górę - autobus 136) podejść na dół i dalej do Akki.
Z dworca w Akkce też możesz na nim podjechać na stare miasto - autobus nr 3
pozdro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
fredbb uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Paź 2018 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
fredbb napisał(a):
Wow ten szlak super wygląda. Znajduje się on w Jerycho? Jest do ogarnięcia na 1 dzień z Tel Avivu?


Do ogarnięcia razem z Jerychem w jeden dzień, z tym że sam Klasztor dość wcześnie jest zamykany. Jest też dość oddalony od centrum miasta, a i busy do Jerycha z Jerozolimy nie jeżdżą najczęściej. Jeśli więc nie śpisz w Jerychu lub Jerozolimie, to może jednak lepiej wybrać któreś z innych wspomnianych tu wycieczek.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lis 2018 11:31 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
kojot_lubin napisał(a):
Do Akki z Tel Avivu masz bezpośrednie pociągi - ale możesz jechać ze stopem w Hajfie - proponuję bilet całodniowy za 40 ILS - w jedną stronę kosztuje coś koło 35 ILS
Możesz na nim np. wysiąść w Hajfie - podjechać autobusem na ogrody (na górę - autobus 136) podejść na dół i dalej do Akki.
Z dworca w Akkce też możesz na nim podjechać na stare miasto - autobus nr 3
pozdro

A z jakiego dworca odjedża pociąg do Akki?
Z Tel Awiw Merkaz czy A-Hagana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lis 2018 12:17 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi na temat pociągów: https://www.rail.co.il/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lis 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
ja też polecam Hajfe i Akke w ciągu jednego dnia :)
osobiście to przerobiłem rok temu :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lis 2018 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Czy da się wypożyczonym autem wjechać teraz do Betlejem i Jerycho?
Ktoś próbował ostatnio, jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lis 2018 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Do Betlejem nie można, ale przy checkpoint 300 spokojnie zostawiasz auto na bezpłatnym dzikim parkingu (naganiacze będą chcieli kasę bo to niby ich pole, ale wystarczy pogadać z żołnierzem izraelskim i się odczepiają), potem 45-60 min marszu i jesteś w bazylice.
Jerycha nie przerabiałem, generalnie fizycznie chyba się da ale jak by co ubezpieczalnia nie pokrywa szkody na terenie Autonomii z wyjątkiem dróg pod kontrolą Izraela droga nr 90).
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Ten co ja jechałem w mieście zatrzymywał się często (później na trasie już nie):
jechałem z HaHagana (tylko do Hajfy, potem innym dalej - wracałem już bez wysiadki w Hajfie)
ale stawał w HaShalom (tam nawet wysiadłem wracając), Savidor Center i nawet University.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:04 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
byłem w Jerychu autem z wypo. Spoczko. spoczko parkomaty w centrum. Szoping, jedzonko na mieście, i dalej w drogę. Mała dzicz. Mała arabia ... ale tylko mała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group