Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 19 Lip 2012 19:16 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
@kspr
a może spróbuj, żeby wizz z MAD puscił Cię przez BUD, i z BUD na WMI? Skoro pokasowali wszystkie połączenia do PL to niech się wykażą? Ewentualnie tylko MAD-BUD i z BUD do KRK mógłbyś Ryanairem dokupić, miałbyś bliżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 20 Lip 2012 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jest to jakiś pomysł, ale do Budapesztu lecą dopiero kolejnego dnia i to bardzo późno więc musiałbym doliczyć nocleg i w sumie dwa dni urlopu. Jeśli zdecyduję się przebukować, to raczej na Barcelona-Katowice i jakoś sobie zorganizuję dojazd/dolot do Barcy.

Póki co czekam na odpowiedź od Wizza, zobaczymy co zaoferują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 20 Lip 2012 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
skasowali także BVA - KTW 4 października;/ A ja wracam z Maroka;/
Oczywiście nic nie mówiąc przełożyli mi na 2 października, a ja już bilet z Marrakeszu na 3 mam kupiony;/
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Lip 2012 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
bonifacy napisał(a):
skasowali także BVA - KTW 4 października;/ A ja wracam z Maroka;/
Oczywiście nic nie mówiąc przełożyli mi na 2 października, a ja już bilet z Marrakeszu na 3 mam kupiony;/


Jak nie masz innego wyjścia, to zmień na WMI i PB za 1 czy 5 zł, albo kup BVA-WRO za 12 E by FR na 4.10, a od W6 odzyskaj kasę plus 20%. Oczywiście możesz się upierać żeby dostarczyli cię na swój koszt inną linią 4.10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 20 Lip 2012 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
oqrde napisał(a):
bonifacy napisał(a):
skasowali także BVA - KTW 4 października;/ A ja wracam z Maroka;/
Oczywiście nic nie mówiąc przełożyli mi na 2 października, a ja już bilet z Marrakeszu na 3 mam kupiony;/


Jak nie masz innego wyjścia, to zmień na WMI i PB za 1 czy 5 zł, albo kup BVA-WRO za 12 E by FR na 4.10, a od W6 odzyskaj kasę plus 20%. Oczywiście możesz się upierać żeby dostarczyli cię na swój koszt inną linią 4.10.


Spoko wielkiego dramatu nie ma 4.10 jest też BVA-WRO, po prostu będę później w domu
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Lip 2012 13:42 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 5
oqrde napisał(a):
nrm napisał(a):
oqrde napisał(a):
A co trudnego jest w przekładaniu lotów ? Dzwonisz i po sprawie, tylko musisz wiedzieć czego chcesz.


Cześć. Z tego, co czytam, to wizz Wam zmienił rezerwację na inną w miarę dogodną. Mnie zniknęła rezerwacja do Forli. O odwołaniu lotów na październik dowiedzialam się czytając to forum. Dzwoniłam na infolinię. 1 rozmowa- lotnisko Forli jest zamknięte od paźdź. Nie poleci Pani. Zwrócimy kasę. Trzask. Na marginesie lotnisko w październiku działać będzie. Sprawdziłam. Wizz z innych destynacji tam latać ma nadal. Dzwonię drugi raz- to samo i czy ja nie rozumiem, że nie polecę. Zaproponowałam, że może zmiana lotu i zapytałam, czemu nikt mnie nie powiadomił, że nie ma mojej opłaconej rezerwacji. Odp: maila mamy obowiązek wysłać na 14 dni przed, więc jest czas. 2. No ewentualnie do Bergamo mogę lecieć. Nie chcę do Bergamo, to nie polecę nigdzie. Złożyłam reklamację na ich stronie. Napisałam, że nie urządza mnie zwrot kasy, tylko lot tak jak zaplanowałam, ewentualnie tydzień później. Bolonia ew. Rzym i powołałam się na sławetne rozporzędzenie. W odpowiedzi dziś dostałam samą fakturę korygującą, która sugeruje że dostałam zwrot kasy za bilet (fizycznie go nie mam). Nie rozumiem: oni nie rozumieją słowa pisanego? Już dwukrotnie wcześniej miałam niespodzianki w wizz (typu wylot 3 dni wcześniej na weekendówkę do Norwegii, co robi problem jak się ma nocleg opłacić...) ale wtedy przełożyli mi znów na właściwy dzien tylko z Gdańska nie z Wwy. Teraz widzę, że mam jeszcze przesunięty marcowy wylot do Barcelony o 2 dni. Postanowiłam powalczyć tak dla zasady, bo łamią przepisy. Nie ma przecież znaczenia, że to tania linia. Złożyli ofertę na konkretnych warunkach i otrzymali zapłatę. W odpowiedzi mam jak pisałam- zwrot kasy, którego nie chciałam. Rozpisałam się przepraszam, ale parę osób zastanawiało się, co jeśli ktoś chce powalczyć zgodnie z rozporządzeniem o przysługujące mu prawa. No więc właśnie to. Macie jakieś pomysły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Lip 2012 14:29 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
@madomator
ja miałem podobnie z pierwsza rozmowa z konsulatantem- nie chciał nic zmienic tylko kase oddac- powiedziałem ze sie zastanowie i odezwe. Zadzwoniłem po ok godzinie jeszcze raz i odebrał ktos inny i bez problemu zmienił mi rezrwacje -wczesniejszy konsultant juz zmienił na oddanie kasy -ale powiedziałem że w trakcie wczesniejszej rozmowy telefon mi padł i nie dokonczylem zmiany rezerwacji -w sumie tak było. Podumowujac moje KTW-Forli-KTW 15-18.10 zmieniłem na POZ-FCO-POZ 23-30.09 bez problemów -nowa rezrwacja juz jest .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 21 Lip 2012 22:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Kolejna kasacja: Modlin - Budapeszt 2.IX
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 21 Lip 2012 22:32 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Maciek78 napisał(a):
Kolejna kasacja: Modlin - Budapeszt 2.IX

Nie rób sensacji, po prostu zimowy rozkład od Października.

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Lip 2012 23:33 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jasne, drugi września to zimowy rozkład od października. Gratuluję :D
Poza tym kolejne niedziele są w rozkładzie.
Oszczędzę Ci łapu capu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 22 Lip 2012 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@madomator

Jak masz ochotę z nimi powalczyć to ja się przyłączam.
W moim przypadku chodzi o połączenie Madryt-Katowice na początku października (na lot do Madrytu jeszcze się załapię). Nie zostałem poinformowany o skasowaniu połączenia, ale po zapoznaniu się z tematem na F4F złożyłem reklamację przez stronę Wizzaira. W piątek otrzymałem odpowiedź od Wizza z przysługującymi mi prawami według nich, czyli zwrot kasy lub przebukowanie na inny lot z siatki Wizzaira.
Napisałem że zgodnie z EU261/2004 powinni przebukować na dowolny inny lot na planowanej trasie, ale że mogę zgodzić się na powrót przez Barcelonę Wizzem jeśli zwrócą koszty przejazdu do Barcy. Czekając na odpowiedź dostałem fakturę korygująca na której widoczny jest zwrot wpłaconej kwoty, co ciekawe faktura wystawiona 17/07 (czyli 2 dni przed otrzymaniem odpowiedzi mailowej), a wpłaty do dziś nie widzę na karcie...

Czekam na kolejne wieści od biura obsługi, na razie tam nie dzwonię, wolę mieć dowody na mailach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Lip 2012 16:38 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 5
@kspr wybornie:) Dziś dostałam maila ze standardową odpowiedzią wizzair. Zrezygnowałam z ponownego kontaktu z telecentrum i odpowiedziałam mailem podtrzymując dotychczasowe propozycje. Napisałam, że jestem zainteresowana przelotem w zaplanowanym terminie na zaplanowanej trasie(wizzair lub rejsem obsługiwanym przez innego Przewoźnika). Dotyczy to zarówno mnie jak i drugiego pasażera. Jest to opcja dostępna mi zgodnie z nadrzędnym wobec regulaminu wizzair rozporządzeniem. Zaproponowałam drugi dogodny termin lotu i ew. zmianę na Rzym w opcji- zwrot kosztów za trenitalię do Bolonii, albo bagaż rejestrowy w cenie. Czarno to widzę, ale poczekam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 23 Lip 2012 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Ok, więc poczekajmy na odpowiedź. Jak dostanę odpowiedź od wizz to się podzielę na forum.
Może się jeszcze znajdzie ktoś chętny do walki z wizztrakami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 24 Lip 2012 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Właśnie dostałem automatycznego maila

Cytuj:
Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że lot w Państwa rezerwacji: *ID* został anulowany.

Pracownik telecentrum Wizz Air skontaktuje się z Państwem aby omówic przysługujące Państwu opcje.* Aby skontaktować się jak najszybciej z pracownikiem telecentrum, prosimy o telefon pod jeden z numerów pomocy w związku ze zmianą rozkładu lotów (cena połączenia według stawek lokalnych). Numery można znaleźć klikając następujący odsyłacz:
http://wizzair.com/useful_information/schedule_change/

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z anulacji lotu.

Z poważaniem,

Wizz Air - Dział Obsługi Klienta


Heh, aż się przestraszyłem, że chodzi o ten przebookowany czyli RZYM - bo przecież numer rezerwacji został mi TEN SAM z FORLI, przestraszony wchodzę na swoje rezerwacje ale na szczęście wszystkie sobie wiszą jako potwierdzone i bez żadnych zmian.

Czyli dopiero teraz się obudzili z automatem z FORLI i wysyłają już nawet na nieaktualne rezerwacje ;) Może tez dostaliście z automatu i ciśnienie wam skoczyło? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 24 Lip 2012 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
I jeszcze raz ja. Przed chwilą dostałem FV za ten przebookowany RZYM. FV jest na... 'OMUJBORZE' ... ponad 5 tys. zł ;D Nie wiem skąd taką cenę wzięli bo w tej chwili bilety można kupić za jakieś 600 PLN. Dziwna sprawa, FV powinna dokumentować RZECZYWISTĄ wpłatę, a tak mam dowód fiskalny, że zapłaciłem 5k za bilety, których oczywiście nie zapłaciłem. Nic tylko teraz to wciągnąć w koszty delegacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Lip 2012 16:43 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 5
@nrm 1. też właśnie dostałam maila o identycznej treści;
2. patrz, jak na bogato ten Rzym, a podobno tanimi liniami się podróżuje;)

Niestety nadal brak odpowiedzi na mojego ostatniego maila do wizz w związku z reklamacją...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 24 Lip 2012 22:46 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
No a ja dziś też dołączyłem do Waszego grona :|
Odwołali mi loty na trasie Budapeszt-Bukareszt w sierpniu. W systemie nie ma nic podobnego, więc ciekawe czy uda się coś zupełnie innego dostać, czy tylko zwrot pieniędzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 25 Lip 2012 00:26 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
mc2 napisał(a):
No a ja dziś też dołączyłem do Waszego grona :|
Odwołali mi loty na trasie Budapeszt-Bukareszt w sierpniu. W systemie nie ma nic podobnego, więc ciekawe czy uda się coś zupełnie innego dostać, czy tylko zwrot pieniędzy.

Z ciekawości, odwołali cały kierunek czt zmniejszyli ilość?
Ostatnio poluje na ten kierunek

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 25 Lip 2012 09:16 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Pacjonek napisał(a):
mc2 napisał(a):
No a ja dziś też dołączyłem do Waszego grona :|
Odwołali mi loty na trasie Budapeszt-Bukareszt w sierpniu. W systemie nie ma nic podobnego, więc ciekawe czy uda się coś zupełnie innego dostać, czy tylko zwrot pieniędzy.

Z ciekawości, odwołali cały kierunek czt zmniejszyli ilość?
Ostatnio poluje na ten kierunek

Odwołali cały kierunek od drugiego tygodnia sierpnia.
Na infolinii proponowano mi tylko Târgu Mureș. Poprosiłem o zwrot w postaci kredytu 120%. Ponoć mam dostać jeszcze dziś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 25 Lip 2012 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Otrzymałem odpowiedź, niestety oferują tylko tyle, ile pisali wcześniej, czyli:
"Serdecznie dziękuję za odpowiedź. W nawiązaniu do Pana ponownego pisma uprzejmie informuję, że stanowisko Wizz Air w sprawie Pana reklamacji pozostaje niezmienne.


W zaistniałej sytuacji mogą Państwo :
1) zmienić rezerwację na inny alternatywny lot odbywający się 14 dni przed lub 30 dni po dacie lotu odwołanego,
2) skasować rezerwację i otrzymać kredyt w wysokości 120% do wykorzystania na następne loty w Wizz Air,
3) otrzymać pełen zwrot

Jeśli decyzja przewoźnika nie jest satysfakcjonująca dla pasażera, pasażer może zgłosić sprawę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ul. M. Flisa 2, 02-247 Warszawa, www.ulc.gov.pl ), który jako urząd nadrzędny może ponownie rozpatrzyć sprawę. "

Mogę przebukować na połączenie Barcelona-Katowice, a za 30 euro dolecę do Barcy, tyle mogę dołożyć do interesu, ale dla zasady ponownie zażądałem udziału Wizz w kosztach transportu do Barcy. Póki co wstrzymałem się z wyborem opcji.

Myślicie że warto składać reklamację do ULC? Ich propozycje nie są zgodne z EU261/2004, pytanie czy nasz ULC działa na tyle sprawnie żeby wymusić zmianę decyzji na Wizz. Ma ktoś jakieś doświadczenia w podobnych sytuacjach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group