Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:12 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 119
Strefy tranzytowej ani na LTN ani na STN nie ma, a to z tej przyczyny, że Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo i kontroli dokumentów podlegają wszyscy, nawet obywatele UE. Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#182 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
semp napisał(a):
Strefy tranzytowej ani na LTN ani na STN nie ma, a to z tej przyczyny, że Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo i kontroli dokumentów podlegają wszyscy, nawet obywatele UE. Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów.


Dzięki za wyczerpujące info. Rozumiem, ze kontrola paszportowa na 100%, a jak wygląda sprawa security check (bagaż podręczny)? Również? Zastanawiam się nad zakupem w GDN flaszeczki do podręcznego, ale jak mają ją na STN zabrać, to już niekoniecznie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
semp napisał(a):
Strefy tranzytowej ani na LTN ani na STN nie ma, a to z tej przyczyny, że Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo i kontroli dokumentów podlegają wszyscy, nawet obywatele UE. Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów.


1. Strefa tranzytowa w STN jest. Ale nie przepuszczają do niej paxów FR, EZY i innych LCC, bo uważają, że to są linie p2p i pax ma przejść kontrolę graniczną.

2. "Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo" ???!!! Ot wymyśliłeś. Do Schengen albo należy się w pełni, albo wcale. Na tym polega ten traktat. Obywatelstwo Unii nie ma tu żadnego znaczenia.

3. W Wielkiej Brytanii akurat na odlocie nie ma żadnej kontroli paszportowej, bo oni mają system anglosaski (taki jak w USA i Kanadzie, a także Australii i NZ) i ich nie interesuje sprawdzanie dokumentów na odlocie. Czy to do UE czy to poza.

4. "Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów." CIEKAWOSTKA PRZYRODNICZA!
Jak zatem wyjaśnisz istnienie takie strefy na takich lotniskach jak WAW, BUD, LHR, CDG, FRA, MUC, BCN, MAD, VIE, ZRH, CPH, ARN, i wiele wiele innych? :mrgreen:
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
danziger napisał(a):
semp napisał(a):
Strefy tranzytowej ani na LTN ani na STN nie ma, a to z tej przyczyny, że Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo i kontroli dokumentów podlegają wszyscy, nawet obywatele UE. Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów.


Dzięki za wyczerpujące info. Rozumiem, ze kontrola paszportowa na 100%, a jak wygląda sprawa security check (bagaż podręczny)? Również? Zastanawiam się nad zakupem w GDN flaszeczki do podręcznego, ale jak mają ją na STN zabrać, to już niekoniecznie :)


1. Info sempa może i wyczerpujące, ale wprowadzające w serię błędów.
2. Jak to było już wielokrotnie omawiane na tym forum, płyny nabyte w strefie wolnocłowej i stosownie zapakowane wraz z opatrzeniem w paragon, są ważne przez 24h do podróży w bagażu podręcznym. Zatem możesz spokojnie nabyć flaszki w Polsce na lotnisku, oni zapakują jak trzeba (musisz zgłosić przesiadkę) i na STN możesz dalej to przenieść przez bezpieczeństwo. Pod warunkiem, że nieotwarte i że nie mija 24h.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image


Ostatnio edytowany przez humbak, 10 Sty 2014 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 10 Sty 2014 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
humbak napisał(a):
danziger napisał(a):
semp napisał(a):
Strefy tranzytowej ani na LTN ani na STN nie ma, a to z tej przyczyny, że Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo i kontroli dokumentów podlegają wszyscy, nawet obywatele UE. Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów.


Dzięki za wyczerpujące info. Rozumiem, ze kontrola paszportowa na 100%, a jak wygląda sprawa security check (bagaż podręczny)? Również? Zastanawiam się nad zakupem w GDN flaszeczki do podręcznego, ale jak mają ją na STN zabrać, to już niekoniecznie :)


1. Info sepa może i wyczerpujące, ale wprowadzające w serię błędów.
2. Jak to było już wielokrotnie omawiane na tym forum, płyny nabyte w strefie wolnocłowej i stosownie zapakowane wraz z opatrzeniem w paragon, są ważne przez 24h do podróży w bagażu podręcznym. Zatem możesz spokojnie nabyć flaszki w Polsce na lotnisku, oni zapakują jak trzeba (musisz zgłosić przesiadkę) i na STN możesz dalej to przenieść przez bezpieczeństwo. Pod warunkiem, że nieotwarte i że nie mija 24h.


@humbak
Wielkie dzięki! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 10 Sty 2014 20:58 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 119
humbak napisał(a):
2. "Wielka Brytania do Schengen należy tylko częściowo" ???!!! Ot wymyśliłeś. Do Schengen albo należy się w pełni, albo wcale. Na tym polega ten traktat. Obywatelstwo Unii nie ma tu żadnego znaczenia.


-> http://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_z_Schengen - patrz: Wielka Brytania (do Wielkiej Brytanii i Irlandii stosuje się tylko część przepisów Układu z Schengen).

humbak napisał(a):
4. "Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów." CIEKAWOSTKA PRZYRODNICZA!
Jak zatem wyjaśnisz istnienie takie strefy na takich lotniskach jak WAW, BUD, LHR, CDG, FRA, MUC, BCN, MAD, VIE, ZRH, CPH, ARN, i wiele wiele innych? :mrgreen:

[/quote]

Wątek mówi o strefach tranzytowych, gdzie po wyjściu z samolotu możesz od razu skierować się bez żadnych kontroli do bramki na inny samolot. Jeśli lecisz lotnisko 1 -> lot z państwa Schengen do państwa Schengen -> lotnisko 2 -> lot z państwa Schengen do państwa z poza Schengen -> lotnisko 3 to zawsze na lotnisku 2 musisz przejść kontrolę (opuszczasz strefę Schengen).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 10 Sty 2014 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
semp napisał(a):
humbak napisał(a):
4. "Poza tym w przypadku drugiego lotu poza UE zawsze musi być wcześniej kontrola paszportowa, także na żadnym lotnisku nie możesz się spotkać ze strefą tranzytową dla takiej pary lotów." CIEKAWOSTKA PRZYRODNICZA!
Jak zatem wyjaśnisz istnienie takie strefy na takich lotniskach jak WAW, BUD, LHR, CDG, FRA, MUC, BCN, MAD, VIE, ZRH, CPH, ARN, i wiele wiele innych? :mrgreen:



Wątek mówi o strefach tranzytowych, gdzie po wyjściu z samolotu możesz od razu skierować się bez żadnych kontroli do bramki na inny samolot. Jeśli lecisz lotnisko 1 -> lot z państwa Schengen do państwa Schengen -> lotnisko 2 -> lot z państwa Schengen do państwa z poza Schengen -> lotnisko 3 to zawsze na lotnisku 2 musisz przejść kontrolę (opuszczasz strefę Schengen).[/quote]

Mieszasz dwa różne pojęcia: strefa Schengen i strefa tranzytowa. Wyjaśnię na przykładzie Warszawy:

Lecisz z Nowego Jorku do Mińska: Wysiadasz w strefę tranzytową lotniska i czekasz na swój kolejny samolot, bowiem oba kraje są poza Schengen

Lecisz z Nowego Jorku do Budapesztu: Wysiadasz w strefie tranzytowej lotniska, przechodzisz kontrolę paszportową i wchodzisz dalej na strefę tranzytową. Nie wychodzisz poza strefę tranzytową (bezpieczną = airside), ale przechodzisz tranzytową kontrolę bezpieczeństwa (aby wyłapać wszelkie płyny spoza Unii celem ich skonfiskowania)

Lecisz z Aten do Chicago: Wysiadasz w strefie tranzytowej, przechodzisz kontrolę paszportową i wchodzisz dalej na strefę tranzytową (tylko w drugą stronę). Nie przechodzisz kontroli bezpieczeństwa.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 10 Sty 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
humbak napisał(a):
Lecisz z Nowego Jorku do Budapesztu: Wysiadasz w strefie tranzytowej lotniska, przechodzisz kontrolę paszportową i wchodzisz dalej na strefę tranzytową. Nie wychodzisz poza strefę tranzytową (bezpieczną = airside), ale przechodzisz tranzytową kontrolę bezpieczeństwa (aby wyłapać wszelkie płyny spoza Unii celem ich skonfiskowania)

Na przykład na jakim lotnisku jest taka kontrola bezpieczeństwa wewnątrz strefy tranzytowej? Nie kwestionuję tego co napisałeś ale jeszcze się z tym po prostu nie spotkałam.
No i ze Stanów chyba akurat można wwieźć płyny ale rozumiem, że to tylko taki przykład.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 10 Sty 2014 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
olus napisał(a):
humbak napisał(a):
Lecisz z Nowego Jorku do Budapesztu: Wysiadasz w strefie tranzytowej lotniska, przechodzisz kontrolę paszportową i wchodzisz dalej na strefę tranzytową. Nie wychodzisz poza strefę tranzytową (bezpieczną = airside), ale przechodzisz tranzytową kontrolę bezpieczeństwa (aby wyłapać wszelkie płyny spoza Unii celem ich skonfiskowania)

Na przykład na jakim lotnisku jest taka kontrola bezpieczeństwa wewnątrz strefy tranzytowej? Nie kwestionuję tego co napisałeś ale jeszcze się z tym po prostu nie spotkałam.
No i ze Stanów chyba akurat można wwieźć płyny ale rozumiem, że to tylko taki przykład.


Przechodziłem taką kontrolę na WAW, FRA, MUC, FCO. To standardowa procedura po przylocie z non-EU non-Schengen przy transferze, bowiem wtedy kontrolują płyny.

Mi we FRA kazali oddać butelkę wódki z Ukrainy, zapakowaną jak trzeba sterylnie na duty free. Nie pozwoliłem, odkręciłem i wylałem całą zawartość na podłogę.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 10 Sty 2014 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No z Ukrainy i z większości państw nie będących w Unii nie można płynów wwieźć, to wiem. Akurat Stany to chyba jeden z wyjątków. Ale myślałam, że ta reguła obowiązuje jedynie jeśli wychodzi się ze strefy tranzytowej. Nie spotkałam się z kontrolą wewnątrz tej strefy, ale widocznie niewiele jeszcze widziałam :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 10 Sty 2014 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
olus napisał(a):
No z Ukrainy i z większości państw nie będących w Unii nie można płynów wwieźć, to wiem. Akurat Stany to chyba jeden z wyjątków. Ale myślałam, że ta reguła obowiązuje jedynie jeśli wychodzi się ze strefy tranzytowej. Nie spotkałam się z kontrolą wewnątrz tej strefy, ale widocznie niewiele jeszcze widziałam :)


Płyny można wwieść zzewsząd, byle w limitach celnych, w bagażu nadawanym.

To zwróć uwagę na Okęciu jak będziesz kiedyś spoza Schengen w tranzycie do Schengen.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 11 Sty 2014 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No w rejestrowanym to wiadomo. Chodzi mi o podręczny oczywiście czyli w praktyce zakupy z wolnocłowego.
Zainteresowało mnie to co napisałeś, bo miałam taką sytuację: lot Seul-Amsterdam-Warszawa, na lotnisku w Seulu powiedziano nam, ze nie mozemy kupic plynów w sklepie wolnocłowym bo je nam odbiorą w AMS. Argumentem bylo to, ze tam nie ma strefy tranzytowej i trzeba przejsc kontrolę bezpieczenstwa. Natomiast poinformowano nas tez, ze przy transferze przez inne europejskie lotniska (i tu padły nazwy jakichs miast, niestety nie pamietam jakich, ale były one w Unii), płyny mogłabym przewieźć bo nie wychodzi się poza strefę tranzytową.
Teraz więc jestem ciekawa, czy ta kontrola płynow po przylocie spoza Unii jest zawsze (jesli ma się transfer), czy tylko w niektórych miejscach. W sumie warto to wiedziec, zeby potem nie trzeba było wyrzucać zakupów.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 11 Sty 2014 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
olus napisał(a):
No w rejestrowanym to wiadomo. Chodzi mi o podręczny oczywiście czyli w praktyce zakupy z wolnocłowego.
Zainteresowało mnie to co napisałeś, bo miałam taką sytuację: lot Seul-Amsterdam-Warszawa, na lotnisku w Seulu powiedziano nam, ze nie mozemy kupic plynów w sklepie wolnocłowym bo je nam odbiorą w AMS. Argumentem bylo to, ze tam nie ma strefy tranzytowej i trzeba przejsc kontrolę bezpieczenstwa. Natomiast poinformowano nas tez, ze przy transferze przez inne europejskie lotniska (i tu padły nazwy jakichs miast, niestety nie pamietam jakich, ale były one w Unii), płyny mogłabym przewieźć bo nie wychodzi się poza strefę tranzytową.
Teraz więc jestem ciekawa, czy ta kontrola płynow po przylocie spoza Unii jest zawsze (jesli ma się transfer), czy tylko w niektórych miejscach. W sumie warto to wiedziec, zeby potem nie trzeba było wyrzucać zakupów.


Z Amsterdamem potwierdzam. Leciałem CUN-AMS-WAW i niestety w Amsterdamie część paxów z flaszkami płakała rzewnie. W strefie tranzytowej trzeba było przejść również przez strefę bezpieczeństwa i płyny choć były zapakowane i zabanderolowane w meksykańskim tax-free zostały zarekwirowane i nie było żadnej gadki żeby je zachować. :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 11 Sty 2014 16:06 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 4
humbak napisał(a):

Wystarczy.


dzięki :D dokładnie będzie 1:20 czasu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 27 Sty 2014 10:03 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Witam,
Czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda w Goteborgu (GSE)? Planowo miałbym 35 minut na przesiadkę (trasa Warszawa-Goteborg-Skopje). Na pewno nie jest to ten sam samolot. Dzięki za wszelką pomoc i rady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 27 Sty 2014 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
To jest bardzo małe lotnisko, nawet raczej nazwałbym to hangarem, ale tranzytu tam nie ma. Jest za to kontrola paszportowa bo to lot poza UE. Jak ja tam bylem to wszystko szło sprawnie i wystarczyłoby kilka-kilkanaście minut,żeby być pod gatem. No ale ja nie miałem presji czasu, a tu lekki poślizg czasu i sam wiesz jak to się może skończyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 28 Sty 2014 09:57 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Proszę o info:
Mam przesiadkę z W6 na Ryana w Oslo Torp
Będę wiózł z PL alkohol/papierosy do UK.
Z tego co wyczytałem tutaj, w Torp nie ma powtórnego security ( strefa tranzytowa)
Czy istnieje opcja że w Torp będę miał prześwietlany bagaż na przylocie z PL / wylocie do UK ?

Z góry dzięki za info
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 28 Sty 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
AFC napisał(a):
Proszę o info:
Mam przesiadkę z W6 na Ryana w Oslo Torp
Będę wiózł z PL alkohol/papierosy do UK.
Z tego co wyczytałem tutaj, w Torp nie ma powtórnego security ( strefa tranzytowa)
Czy istnieje opcja że w Torp będę miał prześwietlany bagaż na przylocie z PL / wylocie do UK ?

Z góry dzięki za info

Lot poza Schengen, więc według mnie jak najbardziej istnieje taka opcja...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 29 Sty 2014 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
Prawdopodobieństwo bardzo duże, że tak ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 29 Sty 2014 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
AFC napisał(a):
Proszę o info:
Mam przesiadkę z W6 na Ryana w Oslo Torp
Będę wiózł z PL alkohol/papierosy do UK.
Z tego co wyczytałem tutaj, w Torp nie ma powtórnego security ( strefa tranzytowa)
Czy istnieje opcja że w Torp będę miał prześwietlany bagaż na przylocie z PL / wylocie do UK ?

Z góry dzięki za info


Nie.

Wysiadasz prosto do strefy tranzytowej, w której masz sklep wolnocłowy, a udasz się po schodkach dalej na kontrolę paszportową. Nie będzie żadnej kontroli bezpieczeństwa.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group