Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:03 

Rejestracja: 23 Maj 2017
Posty: 1
Cześć,
Orientuje się ktoś jak wygląda procedura przekraczania granicy amerykańsko-kanadyjskiej w wypożyczonym aucie?
Czy potrzebuję jakichś dodatkowych papierów aby przekroczyć granicę?
Czy wypożyczalnie doliczają dodatkowe opłaty związane z opuszczaniem kraju, w którym wypożyczyło się samochód?
Jeśli tak, to jakiego rzędu są to kwoty?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#2 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:08 

Miałem auto z Budget. Przekraczałem granicę w Niagara Falls. Nikt o nic nie pytał. Żadnego papieru , ani zgody z wypożyczalni nie miałem.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:15 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ogolnie nie ma problemu - ale tak naprawde zalezy od wypozyczalni, wiec przez rezerwacja radzilbym przeczytac waunki lub po prostu zadzwonic.

Na granicy nikt sie nie zapyta - bo przeciez oni maja to gdzies. Ale w razie "niemca" pozostaje kwestia czy ubezpieczenie bedzie dzialac itp itd, dlatego tez lepiej sprawdzic przed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2017 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 15
Planuję w przyszłym roku wybrać się do Chicago i samochodem pojechać do Niagara Falls.
Byłem raz po części kanadyjskiej i zapewne będę chciał przekroczyć granicę US - Kanada aby zobaczyć Niagarę znowu od strony kanadyjskiej. Pamiętam od strony Kanady były znaki Bridge to USA. Jak wygląda samo przejście? Jest kontrola graniczna i trzeba stać w kolejce?
Planuję z małym półtorarocznym synem zwiedzić ten zakątek świata i chciałbym uniknąć stania na granicy to temat sobie odpuszczę...

Dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2017 17:42 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1873
HON fly4free
Tak, jest kontrola graniczna. Przejście graniczne za Rainbow Bridge jest wielostanowiskowe. Nikt ci jednak nie wywróży, czy w chwili, w której ty tam będziesz, trzeba będzie czekać 10 minut, czy godzinę. Zresztą to samo dotyczy pozostałych okolicznych przejść (tu masz ich opis).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sty 2023 17:11 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 101
Nie widzę tematu, który odpowiadałby najlepiej tematowi, który poruszam, więc uznałem, że ten jest najbardziej adekwatny.

Wybieram się na wschodnie wybrzeże z żoną i dwójką małych dzieci (1 i 3 lata)

Przylatujemy na 3 tygodnie do Newark. Tydzień planujemy spędzić w Nowym Jorku (nocując pewnie po drugiej stronie rzeki), na resztę pobytu wynając samochód i wyjechać do Kanady wzdluż jeziora Ontario, a także zwiedzić obszar na południe Nowego Jorku - Filadelfię, Waszyngton, Baltimore, Atlantic City.

Zabieramy ze sobą foteliki żeby ograniczyć koszty.

Czy możecie polecić jakąś wypożyczalnie samochodów? Czy tak zachwalene Alamo na zachodnim wybrzeżu, tu również daje radę?

Czy dobrze rozumiem, że w uproszczeniu ochrona samochodu przed uszkodzeniem i kradzieża jest przy 0 excesie, a ewentualnie do wykupienia jest assistance?

Ceny wydają się narazie kosmiczne, czy macie jakieś porady, żeby osiagnać najkorzystniejszą cenę?

Jak wygląda kwestia z EZ Passem w wypożyczalniach?

Jak ograniczyć koszt przejazdu z lotniska Newark do Bostonu? Czy przejazd przez M. Cuomo Bridge spowoduje że nie natnę się na opłatę za wjazd do Nowego Jorku?

Czy za dobry pomysł uważacie zwiedzenie rejonu na południe od Nowego Jorku transportem publicznym (Filadelfia, Waszyngton, Baltimore)?

Dla mnie to mega przedsięwzięcie, dlatego za każdą poradę i sugestię, będę bardzo wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2023 17:25 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jak rozkminialem kiedys ten temat tj. zabrania samochodu z USA do Kanady to okazalo sie, ze wiekszosc wypozyczalni na to pozwala. Ale warto, jak juz sie wybierze konkretna lokalizacje, tam zadzwonic i sie upewnic. Moga by okreslone typy aut, ktorych nie mozna zabrac (rozchodzi zdaje sie o ubezpieczenie). Ja w koncu mialem z Hertz i bylo w porzadku.

Wypożyczalnię to chyba trudna jakas konkretna polecic - zwykle cena jest decydujacym czynnikiem. Co do cen - to wydaje mi sie, ze ceny zaczynaja sie troche stabilizowac. Warto tez porownywac odbior z roznych lokalizacji (lotniskowe/ nie-lotniskowe). Alamo jest jedna z duzych marek i jest tak samo OK jak Avis czy Hertz czy Enterprise itp itd. Goldcar cale szczescie do USA jeszcze nie dotarl chyba ;).

Kwestie udzialu wlasnego roznia sie w zaleznosci od wypozyczalni jak i oferty. Zawsze mozna kupic zewnetrzne ubezpieczenie co zreszta w mojej opinii jest b. dobrym rozwiazaniem.

EZPass bez problemu raczej dostaniesz w kazdej wypożyczalni.

Szczerze mowiac, to z transportem pomiedzy NYC/ Filadelfia/ Waszyngton nie jest zle, ale nie wiem czy bym polecal z dwojka malych dzieci. Z drugiej strony koszta parkowania bywaja kosmiczne w duzych miastach.


Ostatnio edytowany przez Kashpir 02 Lip 2023 22:00, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Sty 2023 19:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
Z autopsji mogę powiedzieć tyle, że więcej niż 4 godziny z małymi dziećmi w aucie, to robi się niefajnie a pobyt w miastach jest również męczący, bo dzieci mają w nosie, że akurat jesteś pod Empire State Building czy inną Statuą Wolności.
@Rutras Nie piszesz kiedy będziecie podróżować... Jeśli w cieplejszych miesiącach to polecam Long Island. Tak z 50km od Queens i dalej na wschód, aż do końca. Fajne plaże i miejscami, pozytywnie, wiejsko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Sty 2023 20:06 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 101
Chupacabra napisał(a):
@Rutras Nie piszesz kiedy będziecie podróżować... .


Podróż na przedłużoną majówkę - koniec kwietnia - połowa maja.

Rzeczywiście podzielam Twoje zdanie co do podróży z dziecmi, że maks. 4h, do tego podróże późnym wieczorem, nocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Mar 2023 14:51 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Cześć - udało się Wam ustalić, jak z przekraczaniem granicy w wypożyczonym aucie? Mi akurat budget wychodzi najtaniej, ale w jednym miejscu piszą, że trzeba być us resident, a w drugim, gdzie jest stricte o przekraczaniu granicy, nie ma ani słowa o tym, tylko info o karcie ubezpieczenia i zgłoszeniu faktu, nic poza tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Mar 2023 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
To i ja sie podepne pod temat, tylko w druga strone ;)
Czy moga byc jakies problemy z wjazdem do USA autem pozyczonym od kanadyjskiego znajomego (a nie WYpozyczonym w wypozyczalni)? Ktos mial kiedys okazje przekraczac granice prywatnym autem, ktore bylo zarejestrowane na inna osobe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2023 15:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Mogą żądać upoważnienia od właściciela lub umowy użyczenia.
Ustal też kwestie związane z ubezpieczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Mar 2023 16:27 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Sad Ripper napisał(a):
Cześć - udało się Wam ustalić, jak z przekraczaniem granicy w wypożyczonym aucie? Mi akurat budget wychodzi najtaniej, ale w jednym miejscu piszą, że trzeba być us resident, a w drugim, gdzie jest stricte o przekraczaniu granicy, nie ma ani słowa o tym, tylko info o karcie ubezpieczenia i zgłoszeniu faktu, nic poza tym


Przekraczałem granicę USA-Kanada samochodem z Alamo Sea-Tac. Bez problemów, w T&C była zapisana taka mozliwość, a ubezpieczenie było ważne także w Kanadzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group