Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2015 09:35 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Nie wiem gdzie przykleić ten temat więc piszę tu.
Docelowo lecę na Seszele, ale mam długą przesiadkę na lotnisku w Nairobi.
Przylatuję o 21.00 a dalej następnego dnia przed południem, około 15 godzin czekania w nocy.
Lecimy z dzieckiem 3 lata, moje pytanie czy ktoś nocował na lotnisku w Nairobi? Jak wyglądają tam siedzenia, czy da się na nich spać, czy też są przedzielane tymi metalowymi podłokietnikami.
Szkoda mi na wizę tranzytową, zeby tylko pojechać gdzieś do hotelu na nocleg. Dlatego pytam o standardy na lotniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2015 11:07 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Mam kupione bilety w Kenya Airways, mam pytanie do tych co już byli, bo przesiadka nocna prawie 15 godzin. Ale moje pytanie takie czy wkońcu trzeba mieć tą wizę nie opuszczając lotniska czy nie, wiem że będąc na strefie tranzytowej nie trzeba. Ale jak to wygląda jak przylot mam na terminal 1C a odlot następnego dnia z 1A, czy da się tam przejść nie opuszczając strefy tranzytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:15 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Tyle tych lotnisk... że już mi się miesza. Ale z tego co kojarzę, to lotnisko NBO nie jest jakimś gigantem, raczej kameralne. Żeby tam było kilka terminali?
Przesiadałem się dwukrotnie na początku ubiegłego roku, na trasach AUH-NBO-EBB i EBB-NBO-JNB i na pewno żadnej wizy nie potrzebowałem.

Całość masz w Kenya Airways? Jak można to bierz karty pokładowe od razu na cały lot - odprawa tam w iście afrykańskim tempie. Ja leciałem z podręcznym ale nie miałem na jednym bilecie i spóźniłem się na przesiadkę, dość wcześnie zamykają boarding.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:49 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Tak mam całość w Kenya Airways i prawie 15 godzin na następny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
A szczepienia masz?;-)

Tu był temat: seszele-maj-czerwiec-2016,8,78171
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2015 17:38 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Nie musi akurat na Seszele lecieć... Chociaż jest to prawdopodobny scenariusz ;)

EDIT: No tak, nie popatrzyłem, że w dziale o Seszelach :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2015 18:48 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Szczepienia zrobię, ale mi chodziło o przejscie z 1C do 1A czy to jest do zrobienia bez opuszczania strefy tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2015 22:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Według informacji zamieszczonej w internecie - tak, da się przemieścić między terminalami bez opuszczania strefy tranzytowej.

Terminal 1a to nowy terminal, więc prawdopodobniej jest przyjemniejszym miejscem do czekania, ale z tego co widziałem - wszystkie krzesła mają oparcia więc z spaniem może być ciężko. Gdzie zjeść będzie - jest 7 knajpek, są sklepy wolnocłowe. Wiadomo - najlepiej było by mieć dostęp do saloników - mają strefy drzemki, prysznice - ale niestety żadne z popularnych kart nie dają wstępu, tylko dla statusowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2015 08:21 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Dziękuję bardzo za konkretne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Wrz 2015 14:25 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Już trochę zgłupiałam, napisałam do Kenya Airways właśnie oto czy potrzebuję wizę czy nie, to napisali mi że potrzebuję wizę tranzytową bo mam długą przesiadkę, jest gdzieś jakiś taki przepis na to, ze powyzej ileś godzin przesiadki potrzebna wiza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Wrz 2015 15:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Nie potrzebujesz:
http://www.kenyabrussels.com/index.php? ... 75&page=75
Cytuj:
Do you need a transit visa if you do not leave the transit zone at the airport while waiting for a connecting flight?
No.


Prawdopodobnie pracownikowi linii nie chce się wierzyć że można 15h na lotnisku czekać :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2015 15:08 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
Prosze napisz mi w PW swojego maila- podesle Ci odpowiedz z Ambasady Kenii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Wrz 2015 15:09 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
(Odpowiedz brzmi, ze nie trzeba miec)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2015 15:13 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 232
niebieski
A to fragment z http://www.immigration.go.ke/Information.html kto m.in. nie potrzebuje wizy tranzytowej:

iii. All passengers in transit through Kenya arriving and leaving by the same aircraft or transferring to another aircraft and who do not leave the international transit lounges at the International Airports in Kenya.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2015 22:45 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
A Kenya Airways dalej to samo:

"Thank you for your email.
You will require a transit visa for a long lay over and the airline does not provide hotel accommodation.
I hope this information is of great help.
Sincerely,
Lawrence Mwenda"

I jak tu się nie denerwować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Paź 2015 09:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
To już z własnego doświadczenia:

Długa przesiadka w NBO do przyjemnych nie należy - terminale są ciasnawe, brak dobrych miejscówek do spania (większość krzeseł ma oparcia, te które nie mają są szybko zajmowane przez ludzi; sporo pustych krzeseł bez oparć jest bezpośrednio po przylocie, w tranzytowej strefie przed wejściem na właściwy teren lotniska ale prawdopodobnie zamykają tą strefę w nocy - nie sprawdzaliśmy; my wybraliśmy podłogę przy jednej z zamkniętych bramek - taki mały kącik był, odgrodziliśmy dodatkowo przenosząc ławkę), co chwilę leci komunikat "Jumbo!" ("uwaga"?), ceny jedzenia mocno lotniskowe (najtaniej wychodzi chińczyk w food courcie na górze).

ale

Nie potrzeba wizy nawet przy kilkunastu godzinach na lotnisku, nie ma problemów z przemieszczaniem się po wszystkich terminalach 1 (są połączone, trzeba tylko przechodzić kontrolę bezpieczeństwa pobieżną), alkohol tani (polecam 1L kapitana Morgana za 11$!), dla palaczy - jest pomieszczenie, internet 15min za darmo raz na dzień (niestety nie pomaga czyszczenie ciasteczek ;) ).

Poza tym po przylocie na Seszele wymagają szczepienia na żółtą febrę ze względu na długość przesiadki, ale sprawdzają żółtą książeczkę bardzo pobieżnie - patrzą czy jest książeczka (nie czy jest w środku certyfikat szczepienia ;) ), a i to nie wszystkim, niektórym mierzą temperaturę kamerką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:07 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 68
A jak z salonkami na lotnisku? Podczas tak długiego pobytu wato mieć porządna leżankę i możliwość prysznica :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
To jest najlepsze - usłyszeliśmy cenę 30$(albo 40, zdania są podzielone)/h :lol: podziękowaliśmy i urządziliśmy sobie ładne koczowisko w kąciku jednej z bramek :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:56 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
"Jambo" , czyli po prostu "cześć" w języku suahili. .....Zawsze można wykupić wizę tranzytową i zdecydować się na hardcore w postaci zwiedzenia Embakasi wieczorową porą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Paź 2015 14:09 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
Washington napisał(a):
To jest najlepsze - usłyszeliśmy cenę 30$(albo 40, zdania są podzielone)/h :lol: podziękowaliśmy i urządziliśmy sobie ładne koczowisko w kąciku jednej z bramek :P


saloniki sa dwa simba i pride (haslo do neta simba1234 i pride1234) cena faktycznie 40$ ale za caly pobyt nie godzine, przy nocnym transferze (to dls tych jak my lecacych z Kenya Airways) wazna informacja ze otwarte sa do 24 i od 4 rano. my poczekalismy na fotelach i wbilismy od 4. salonik pride spoko ladny wystroj jedzenie alko napoje zimne kawa herbata, prysznice z recznikami(trzeba zagadac z obsluga zeby podali) i pokoj do spania czyli 8 lezanek moim zdaniem warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group