Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#21 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:27 

niebieski
Nie ryzykuj, mozez trafic na idealna podrobke jezeli nie jestes w tym temacie obeznany.

Radze pomeczyc znajomych z USA, tylko pamietaj,ze gwarancja europejska nie obejmuje sprzetu z USA.

#22 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:40 

Zbanowany
Odpuść sobie taki zakup.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:59 

Byłem niedawno w BKK ceny w autoryzowanych resellerach są analogiczne do tych w US czyli konkurencyjne. W centrach handlowych, np. Siam Paragon nie ma podstaw by słuchać głupot o podrobionym sprzęcie. Warto kupić drobna rzecz dla siebie bo ceny są bardzo korzystne.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#24 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:05 

Zbanowany
Cytuj:
Warto kupić drobna rzecz dla siebie bo ceny są bardzo korzystne.

W Siam Paragon jakie?
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:15 

klayton napisał(a):
Cytuj:

W Siam Paragon jakie?

Takie o jakich wspominał pytający czyli iPhone czy iPad. Gwarancja jest międzynarodowa na okres jednego roku oczywiście, w UE mamy ustawowo rok więcej, ewentualnie można dokupić Apple Care wtedy masz 3 letnią gwarancje producenta, tez jest tańsza w Tajlandii.

#26 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Matmi napisał(a):
klayton napisał(a):
Cytuj:

W Siam Paragon jakie?

Takie o jakich wspominał pytający czyli iPhone czy iPad. Gwarancja jest międzynarodowa na okres jednego roku oczywiście, w UE mamy ustawowo rok więcej, ewentualnie można dokupić Apple Care wtedy masz 3 letnią gwarancje producenta, tez jest tańsza w Tajlandii.

Dla uściślenia - gwarancji nie określa ustawa - tylko dopowiedzialność sprzedawcy (to nie jest gwarancja).

#27 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:19 

Zbanowany
Matmi napisał(a):
klayton napisał(a):
Cytuj:

W Siam Paragon jakie?

Pytałem o ceny.
Czytałeś warunki gwarancji?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:20 
Awatar użytkownika

Loty: 282
Kilometry: 466 810
srebrny
Kupowałem dla siebie tablet Samsunga, a dla znajomych Iphone 4S. Specjalnie jeszcze go pytałem, na co powinienem zwrócić uwagę bo sam nie znam się na Iphonach. To co rozwiało wątpliwości to rejestracja na moich oczach w systemie Apple. Kupowałem w MBK, sprzęt był zapakowany chyba lepiej niż nówki w PL:), a sprzedawca najpierw dopilnował, żebyśmy dobili targu (dogadali się co do ceny), a dopiero potem odfoliowali sprzęt w celu sprawdzenia i rejestracji, po to by go potem nikt nie posądził, że sprzedaje już otwarty.
Do dziś z żadnym tych sprzętów (ponad pół roku) nie ma najmniejszych problemów.

Przy okazji mogę polecić również zakupy fotograficzne. W Bangkoku są dwie duże sieci profesjonalnych sklepów - Fotofile i World Camera. Obie mają pozytywne opinie na forach i dużo filii w mieście.
Ja skorzystałem z Fotofile w Central Plaza. Ceny bardzo dobre, a dodatkowo na ich stronie jest myląco napisane - od cen tam podanych jeszcze Wam mogą zwrócić 7% VATu po zgłoszeniu na lotnisku przy odlocie.
Oczywiście oszczędność tym większa im droższy sprzęt. Gwarancja tylko w Canon Thailand. Czyli jest pewno ryzyko, zależy co kto kupuje. Ja kupowałem obiektyw czyli tutaj ryzyko jest minimalne. Sprzęt można sobie dokładnie przestrzelić na miejscu ze swoim body, dodatkowo miałem jeszcze 10 dni pobytu w Tajlandii na testy:) Poza tym wystarczy rzut oka i widać czy nie jest to podstawiona "używka". Wszystkie newralgiczne miejsca (jak np tylny bagnet) jak najbardziej w porządku. Elegancka i fachowa obsługa.
Reasumując zaoszczędziłem ponad 1000zł. Ze zgłoszeniem VATu na lotnisku nie ma problemu, zwrot ma być do 3 miesięcy, mi przyszedł po 5 tygodniach.

#29 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:25 

Nie będę sie wdawał w głupie dyskusje, Apple daje rok gwarancji międzynarodowej na wszystkie swoje urządzenia. Można ja rozszerzyć kupując Apple Care. Jajciucha znalazłem Ci stronę mustlovemac.com.

#30 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:27 

Zbanowany
Cytuj:
Do dziś z żadnym tych sprzętów (ponad pół roku) nie ma najmniejszych problemów

A gdyby były, albo jeśli się zaczną?
Cytuj:
dodatkowo miałem jeszcze 10 dni pobytu w Tajlandii na testy:)

I ewentualnie co byś zrobił - zareklamował w Bangkoku? ;)
Cytuj:
Reasumując zaoszczędziłem ponad 1000zł

W stosunku do jakich cen?
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:28 

Zbanowany
Matmi napisał(a):
Nie będę sie wdawał w głupie dyskusje, Apple daje rok gwarancji międzynarodowej na wszystkie swoje urządzenia.

To nie jest prawda.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie czuję się na tyle kompetentny, żeby dokładnie tutaj rozsądzać. Ale owy znajomy "zakochany" w Apple, dla którego kupowałem mówił to samo. Rejestracja w systemie i rok gwarancji światowej.

#33 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:32 
Awatar użytkownika

srebrny
klayton napisał(a):
Cytuj:
Do dziś z żadnym tych sprzętów (ponad pół roku) nie ma najmniejszych problemów

A gdyby były, albo jeśli się zaczną?
Cytuj:
dodatkowo miałem jeszcze 10 dni pobytu w Tajlandii na testy:)

I ewentualnie co byś zrobił - zareklamował w Bangkoku? ;)
Cytuj:
Reasumując zaoszczędziłem ponad 1000zł

W stosunku do jakich cen?

1) A co jeśli nie?

2) Tak, właśnie bym to zrobił. I nie wiem po co ten uśmieszek. Może Ci się wydaje ale nie kupowałem u pana Changa w Chinatown. Ale ok, możesz sobie myśleć co chcesz. Na pewno kupiłem podróbkę profesjonalnego szkła Canona. Tak naprawdę jest ono z papieru i za 4 miesiące się rozpuści.

3) Szkło, które u nas kosztuje od 4500 wzwyż (za 4500 w sumie raczej ciężko dostać) kupiłem razem ze zwrotem VATu za około 3250zł.
AlbertT lubi ten post.

#34 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:37 

Zbanowany
Cytuj:
1) A co jeśli nie?

To będzie szczęśliwy. A jeśli jednak się zepsuje...?
Cytuj:
2) Tak, właśnie bym to zrobił. I nie wiem po co ten uśmieszek

Uśmieszek jest po to, żebyś zastanowił się, jak byś odebrał potem obiektyw po reklamacji? ;)
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:39 

Tom rzeczywiście są kraje w których sprzedawane są produkty Apple, które podlegają regionalizacji, różnią sie one specyfikacja chodzi głównie o moduły WiFi i 3G.

#36 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:51 
Awatar użytkownika

srebrny
A co jeśli by samolot spadł?
O czym my tu w ogóle rozmawiamy? Mam wrażenie, że jesteś mega doświadczony w tej materii. Więc chętnie posłucham - proszę opowiedz mi o swoich doświadczeniach zakupowych w Tajlandii, ile to podróbek kupiłeś albo Iphonów z chińskim oprogramowaniem szpiegowskim. Skoro kategorycznie stwierdzasz, że taki zakup jest bezsensowny to proszę o podanie swoich doświadczeń.
Oczywiście, że nie jest tak, że ryzyka nie ma żadnego. Na Iphonie zysk był ponad 500zł. Każdy sam musi sobie przekalkulować. Natomiast ryzyko dotyczy pokrycia gwarancyjnego w Europie, a nie tego że można kupić podróbkę albo kradziony. Wydaje mi się, że rejestracja w Apple ID rozwiewa te wątpliwości.

Co do obiektywu - strasznie jesteś pewny warunków na jakich kupiłem. Może po prostu wymieniłbym na inny egzemplarz? No ale gdzie tam, przecież pan Chang już dawno zwinął stoisko.

Reasumując - pytający ma teraz niezły ból głowy:)
AlbertT lubi ten post.

#37 PostWysłany: 07 Kwi 2014 12:03 

Zbanowany
Cytuj:
Więc chętnie posłucham - proszę opowiedz mi o swoich doświadczeniach zakupowych w Tajlandii,

Sporo przypraw, trochę prezentów i pamiątek. Reszta tam to albo w mojej opinii badziewie, albo ceny dla mnie nieopłacalnie wysokie (przy danych warunkach sprzedaży).
I już... ;)
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 07 Kwi 2014 12:18 

Witam
Musze naprostowac myslenie pewnych "znawcow gwarancji" od jakiegos czasu apple wprowadzilo rejonizacje np dla iphona i te kupowane w US czy w azji nie sa juz serwisowane w europie czyli nie maja miedzynarodowej gwarancji.Jak ktos nie ma pojecia o tym co pisze to niech sie nei wypowiada.Zachecam do telefonu do apple polska.
Inaczej jest z ipadem i mackbookami te sa serwisowane wszedzie bez wzgledu gdzie sa kupione ( bynajmniej tak bylo jeszcze 2 miesiace temu )
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 07 Kwi 2014 12:32 
Awatar użytkownika

srebrny
Dobrze, że nie trafiłeś na podrobiony imbir 8-) Podobno ciężko rozróżnić:)

Jednym słowem kategoryczne "odpuść sobie taki zakup" poparte jest mocnymi dowodami.
Napisałeś, że Tobie nic nie pasowało i to jest ok. Twoje prawo. Każdy, jak podkreślam, musi sobie sam przekalkulować - na pewno jest dużo taniej, i na pewno kupujemy rzeczy oryginalne (oczywiście nie mówię tu o kupnie z kocyku na bazarku).

Co do gwarancji - co do Iphone sie nie wypowiadam bo nie jestem użytkownikiem i nie wiem co się może zepsuć i ile kosztuje ewentualna naprawa. Ale nie sądzę żeby egzemplarze na rynek azjatycki miały jakieś większe prawdopodobieństwo zepsucia się niż te w Europie.

Jeśli chodzi o sprzęt foto. Najważniejsze to mieć pojęcie o tym co się chce kupić. Ale mniemam, że jak ktoś zainteresowany jest obiektywem czy body za X tysięcy to jednak coś tam "kuma". Większe ryzyko jest przy korpusach - tam ciężko wszystko sprawdzić bo błędy mogą pojawiać się w określonych sytuacjach i losowo. W przypadku obiektywów sprawa jest prostsza.

Dla przykładu. W 2007 znajomy przywiózł mi szkło z USA. Nie miał pojęcia o fotografii więc jego sprawdzenie polegało na tym, że wyciągnął z pudełka i zobaczył, że jest:) Gwarancja tylko w Stanach. Obiektyw służył mi pełne 7 sezonów i używany był naprawdę w ciężkich warunkach, w studio to nawet raz nie leżał. Niebagatelne szczęście - może i tak.
AlbertT lubi ten post.

#40 PostWysłany: 07 Kwi 2014 21:33 

Dzięki za info.
Każda opinia jest ważna :-)
Doczytam jeszcze na ten temat, mam jeszcze 2 mies.
 Relacje PM off  

[ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości