Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zakupy w Bangkoku
#1 PostWysłany: 21 Cze 2013 15:46 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Na koniec swojej wyprawy chciałbym zrobić jakieś ubraniowe zakupy w Bangkoku. Czy może ktoś polecić jakieś miejsce i podać przykładowe ceny? Słyszałem, że można tam również uszyć sobie garnitur za jakieś małe pieniądze. Proszę o jakieś rady i adresy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#2 PostWysłany: 21 Cze 2013 21:45 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
JONASZ napisał(a):
Na koniec swojej wyprawy chciałbym zrobić jakieś ubraniowe zakupy w Bangkoku. Czy może ktoś polecić jakieś miejsce i podać przykładowe ceny? Słyszałem, że można tam również uszyć sobie garnitur za jakieś małe pieniądze. Proszę o jakieś rady i adresy.

zakupy można zrobić, jeśli nastawisz się na podróbki albo no-name. markowe ciuchy (oryginalne) wcale nie będą tańsze. centrum, w którym znajdziesz takie rzeczy jest MBK (obok stacji BTS przy stadionie narodowym).

garniturów nie próbowałem - w necie są zróżnicowane opinie na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#3 PostWysłany: 27 Cze 2013 00:14 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 11
Ceny ubrań w Bangkoku nie powalają. Zwykłe T-shirty ze słoniem, dziwnymi napisami, postaciami z kreskówek itp. to okło 25-40zł.
W trakcie spacerów po mieście można napotkać mnóstwo punktów które od ok. 400zł oferują uszycie garnituru, ale nie korzystaliśmy. W galeriach same sieciówki jak w PL, a na targach przeważnie tandetne podróby. My zwiedzaliśmy Bangkok na końcu naszej podróży i liczyliśmy na tańsze zakupy. Okazało się jednak, że wczesniej będąc na wyspach Ko-Samui, Ko Phangan widzieliśmy te same produkty nawet w dwa razy niższej cenie! Lokalnie często na wyspach organizowane są w wybrane dni nocne targi z ubraniami, bibelotami, biżuterią i jedzeniem. W Bangkoku polecam zakupy rano, gdy stragany dopiero się rozkładają. Mają tam jakieś wierzenia, że pierwszy klient przynosi szczęście - łatwo się wtedy targować. My mieliśmy taką sytuację. Następnie sprzedawczyni wzięła od nas pieniądze i machała nimi nad tym swoim straganem. Takie jakieś czary ;].
_________________
Please read, like & share my contest article about travel to Thailand :). Thanks in advance!
http://www.tatnews.org/feature-article/ ... f-traveler
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#4 PostWysłany: 27 Cze 2013 01:41 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
JONASZ napisał(a):
Na koniec swojej wyprawy chciałbym zrobić jakieś ubraniowe zakupy w Bangkoku. Czy może ktoś polecić jakieś miejsce i podać przykładowe ceny? Słyszałem, że można tam również uszyć sobie garnitur za jakieś małe pieniądze. Proszę o jakieś rady i adresy.



O adresy się nie martw, każdy tuktuk cię zawiezie, bo dostaje prowizję za nagonienie klienta. Ja byłem w takim "zakładzie krawieckim" ale bardziej z ciekawości jak to wygląda. Dokładnych cen nie pamiętam ale jak właściciel zobaczył że nie mam zamiaru nic uszyć to tak zszedł z ceną że aż zacząłem się na serio zastanawiać (ale nie miałem na to czasu). Więc jak się zdecydujesz to możesz naprawdę tanio uszyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#5 PostWysłany: 27 Cze 2013 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Podobno one wszystkie są szyte w jednym zakładzie. Mój kumpel uszył sobie 2 garniaki, nie pamiętam już za ile, ale coś koło 150-200 euro każdy i sobie je chwali. Potem widzieliśmy że można było się targować bardziej, ale 200 euro za szyty na miarę garniak to i tak przecież niezła cena. Sam sobie materiały wybierasz, krój itp, jak tam będę jeszcze raz to na pewno wrócę z jednym a może z kilkoma.

Unikaj takich krawców co to szyją z jedną przymiarką - kilka razy trzeba po drodze przymierzać żeby wyszło w porządku.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#6 PostWysłany: 27 Cze 2013 06:54 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Polecam Platinum Mall dla Pań.

http://www.platinumfashionmall.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#7 PostWysłany: 27 Cze 2013 08:26 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Shopping Malls w BKK sa fantastyczne...Moj ulubiony to Paragon i World Center...Sa tam bardzo dobre rzeczy gatunkowo...Za kazdym razem robie porzadne zakupy....Przy okazji na samej gorze Paragon Mall jest masa fantastycznych japonskich restauracji (nie fast food) co polecam...Masz tam wszedzie samples jak wyglada danie...MBK to badziew...To taki bazar pod dachem...Wszystkie rzeczy podrabiane lub bazarowe sa na miesiec i do wyrzucenia...Po dwoch praniach nie nadaja sie do wlozenia...Rozpada sie albo kurczy...W MBK jest tania elektronika...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#8 PostWysłany: 30 Cze 2013 12:55 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Myślę, że pół dnia można poświęci na zakupy po 20 dniach pobytu. Dzięki za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#9 PostWysłany: 30 Cze 2013 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
a jezeli szukasz czegos 'mniej oryginalnego' ;) idz do MBK ale do podziemi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#10 PostWysłany: 02 Lip 2013 07:47 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
MBK to standard - shwarz, mydlo i powidlo. Ceny niskie o ile umiemy sie targowac. A jak ktos kupi koszulke ze sloniem za 25zl to chyba godzine masazu dokladaja gratis. Co do jakosci to lepiej wybrac sie do paragon albo worlda, choc i w MBK znalazlem perelki i do dzis w tym chodze, jakosc nieporownywalna z sieciowkami i ta cena... 7zl za koszulke.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
slacha lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#11 PostWysłany: 17 Lis 2013 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Gdzie najlepiej kupić w Bangkoku tablet, i inną komputerową elektronikę? Znalazłem coś takiego w necie jak: Prantip Plaza - był ktoś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#12 PostWysłany: 17 Lis 2013 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ja odwiedzilłem MBK. Z tabletami/komórkami jest całe piętro, wybór przeogromny, w tym modele, których nie ma na polskim rynku. Towar zapakowany, nowy, oryginalny choć można też kupić używane. Jeśli chodzi o inne rzeczy komputerowe to pewien nie jestem ale podejrzewam, że w MBK jest również i z tym jakieś piętro:)
Brałem Samsunga Galaxy Note 8.0 i Iphone 4s i obie rzeczy bez zarzutu.


EDYTA: Koleżanka parę postów wyżej pisze o podziemiach MBK. Albo źle szukałem albo podziemi tam nie ma a wrażenie, że są mogła odnieść po tym, że do MBK można wejść bezpośrednio ze stacji BTSu i tym samym być na poziomie +1, mając pod sobą jeden w dół.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 17 Lis 2013 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#13 PostWysłany: 17 Lis 2013 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Tom K napisał(a):
Ja odwiedzilłem MBK. Z tabletami/komórkami jest całe piętro, wybór przeogromny, w tym modele, których nie ma na polskim rynku. Towar zapakowany, nowy, oryginalny choć można też kupić używane. Jeśli chodzi o inne rzeczy komputerowe to pewien nie jestem ale podejrzewam, że w MBK jest również i z tym jakieś piętro:)
Brałem Samsunga Galaxy Note 8.0 i Iphone 4s i obie rzeczy bez zarzutu.


Można to cenowo jakoś porównać do naszego, pięknego kraju?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#14 PostWysłany: 17 Lis 2013 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
pawi napisał(a):
Tom K napisał(a):
Ja odwiedzilłem MBK. Z tabletami/komórkami jest całe piętro, wybór przeogromny, w tym modele, których nie ma na polskim rynku. Towar zapakowany, nowy, oryginalny choć można też kupić używane. Jeśli chodzi o inne rzeczy komputerowe to pewien nie jestem ale podejrzewam, że w MBK jest również i z tym jakieś piętro:)
Brałem Samsunga Galaxy Note 8.0 i Iphone 4s i obie rzeczy bez zarzutu.


Można to cenowo jakoś porównać do naszego, pięknego kraju?


Pisałem, pisałem i zapomniałem o najważniejszym:) Wyjściowo ceny za tablety są około 450-500zł niższe niż w PL (kilka modeli tabletów porównywałem mając otwartą stronę polskiego Euro AGD RTV. Zależy też od tego ile się straci na przewalutowaniach.
Powiem tak: za tablet zapłaciłem 13 000 THB, które po średnich kursach powinno wynieść lekko ponad 1300zł. A doliczając przewalutowania, prowizje z bankomatu wyszło 1413zł. Iphone był kupowany dla znajomego, który mówił ze 4s zaczynają sie od około 2000 w PL, a w MBK sumarycznie wyszło za około 1450zł. Przy czym mi wyszła strasznie wysoka prowizja na wypłacenie z bankomatu w MBK. Nie wiem, to zależy zapewne od posiadanego banku i konta (towarzyszce nie naliczyło). W każdym razie bez niej Iphone kosztowałby blizej 1400zł. Tak czy inaczej nie wypłacałbym w bankomatów w MBK bo patrząc w historię to te wypłaty zostały przeliczone po najbardziej "bandyckich" kursach.

EDYTA. Tablet kosztował 12 500 THB, w PLN 1343zł.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 17 Lis 2013 15:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#15 PostWysłany: 17 Lis 2013 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Znajoma raczej będzie celowała w jakieś tablety do 800 zł (żadne Apple czy coś, tylko coś w normalnym segmencie na Androidzie) - zobaczymy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#16 PostWysłany: 17 Lis 2013 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie jestem na bieżąco, więc nie wiem do jakiej wielkości i jakich marek tablety mieszczą się w tych 800zł. Mogę natomiast podpowiedzieć, że tam były głównie Apple i Samsungi - ludzie tam są chyba w nich zakochani:) Inne marki nie za bardzo rzucały mi się w oczy ale może dlatego, że byłem raczej zdecydowany na Samsunga.
Najtańszy Ipad Mini (16giga, bodaj bez "slotu" do karty pamięci i oczywiście bez SIMa) kosztował niecałe 9000 THB.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#17 PostWysłany: 18 Lis 2013 12:48 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
pawi napisał(a):
Można to cenowo jakoś porównać do naszego, pięknego kraju?


Srednio sie oplaca, czasem nawet jest drozej niz w PL. Ale da sie kupic szczegolnie samsungi i obiektywy Nikon, Canon (bodaj 3 pietro i szczegolnie drozsze modele) po bardzo okazyjnych cenach.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#18 PostWysłany: 30 Lis 2013 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Tydzień temu byłam w Pantip Plaza, żeby kupić body Nikona (nasz zepsuł się przed wyjazdem i niestety nie zdążyli go naprawić w serwisie). Centrum jest duże, wybór aparatów mnie nie powalił, ale było tego sporo. Nikon D3100 jakieś 100 zł tańczy niż w Polsce, gwarancja ważna tylko w Japonii. Gwarancje na obiektywy były na cały świat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#19 PostWysłany: 30 Lis 2013 16:06 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Przede wszystkim kupujac czy elektronike czy inne dobra powyzej ceny 2000 BTH staramy sie odzyskac 7% VAT. W tym celu przy zakupie nalezy miec paszport i wypelnic druczek. Nastepnie przy wylocie z Tajlandii udajemy sie do specjalnego punktu na lotnisku gdzie otrzymujemy zwrot zaplaconego Vat(sales tax). Sa rozne formy zwrotu tego podatku. Na karte kredytowa, przelewem...Informacje mozna znalesc w internecie. Dlatego kupujac tablet, aparat itd trzeba pytac czy sprzedawca wyda dokument do zwrotu vat dla turysty.W sklepie przewaznie jest tabloiczka VAT REFUND. Jak nie to cena musi byc adekwatnie nizsza co najmniej te 7% niz w sklepie gdzie taka mozliwosc istnieje. Podane ceny w renomowanych i markowych sklepach zawsze zawieraja wliczony Vat ! Poza oczywiscie bazarami i jakims innym czarnym rynkiem sprzedazy.

http://www.thaiwaysmagazine.com/tips/vat_refund.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakupy w Bangkoku
#20 PostWysłany: 07 Kwi 2014 10:20 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Cześć wszystkim!
Odświeżam temat bo za 2 mies będę w Tajlandii i Indonezji i zastanawiam się nad zakupem Iphone/Ipada na miejscu. Czy orientuje się ktoś z Was ile może tam kosztować teraz sprzęt Apple w MBK ew gdzieś indziej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group