Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
We wrześniu lecę do USA, chciałbym kupić tam trochę sprzętu jak telefon czy laptop. Czy bez problemów przywiozę to do Polski, czy w czasie odprawy na lotnisku mogą pojawić się jakieś problemy? Raz piszą że należy zapłacić cło, raz że tylko vat, innym razem, że nic nie trzeba płacić. Czy jest jakiś limit kwotowy, który zwalnia z tych opłat? W sieci znajduję sprzeczne informacje.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 17:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:47 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Na wstepie nie radze Ci kupowac telefonu bo konfiguracja w USA jest inna niz w Europie.Nawet po odblokowaniu moga wystapic zaklocenia w jego pracy.

Jezeli kupisz sobie po 1 sztuce ,np jeden laptop,jeden aparat etc nie powinno byc problemu.Istota nakladania cla na produkty jest ich przywoz na swiadomy handel.

Na lotnisku w Warszawie przy wyjsciu sympatyczna Pani przechwyca jedna na 30-50 osob na rutynowa kontrole.

Latam do USA i spowrotem po 4-5 razy w roku i nigdy nie bylo z tym problemu.Jezeli w najgorszym wypadku celnik zaprosi Cie na kontrole to mow,ze to na Twoj wlasny uzytek.Nie ma szans aby kazali Ci zaplacic clo.

Ewentualnie mozesz poprosic kogos aby szedl obok Ciebie i ten ktos potwierdzi,ze czesc sprzetu jest jego.Ale to ostatecznosc.

Ja przywoze mase bardzo drogiego sprzetu foto i nigdy nie mialem problemu.

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2013 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Również potwierdzam - na własny użytek = nic nie trzeba płacić.
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2013 16:00 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Niestety, dajecie złe porady. Polecam lekturę art.56 Dz.U. z 2011 nr 177 poz. 1054
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Maj 2013 16:04 

Rejestracja: 19 Lis 2012
Posty: 7
Ja mogę napisać z doświadczenia, w podręcznym 2 tablety, 2 czytniki książek, i 2 kamery (oczywiście wszystko bez pudełek). Przeszło bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2013 22:49 

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 10
Oczywiście bez pudełek i opakowań i mówić że twoje , z Polski. Pamiętaj że to jest sprzęt z USA i jest inny pod wieloma względami.Latam do Ameryki parę razy do roku i kiedyś zawsze przywoziłem jakiś gadzet.
Teraz uważam że się nie opłaca. Znajomi poprzywozili sobie iphony , wszyscy w zębach zawieźli je z powrotem do Ameryki.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 17:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Maj 2013 04:47 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Ano wlasnie.Pisalem,ze smartfony nie dzialaja jak powinny.


klayton napisał(a):
Niestety, dajecie złe porady.


Zly to pies ogrodnika :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Maj 2013 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
dzięki wszystkim za porady, z telefonu faktycznie zrezygnuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Maj 2013 14:31 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Nie wiem co nie działa, bo u mnie i moich znajomych wszystko śmiga. Z iphone jest tylko problem żeby nie był czasem z CDMA, jak jest GSM to wszysto jest OK.
Co do przewożenia polecam dobrodziejstwo EU czyli lot z przesiadką w jedym z krajów EU.
Nikt nie sprawdza pasażerów przylatujacych np z Monachium. A tam znowu nikt nie oglada twoich bagaży tylko sa ładowane na lot do np do Krakowa.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Maj 2013 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
właśnie tak lecę przez Londyn ;) czyli nie powinienem się bać niczego? ;) po stronie amerykańskiej nie ma żadnej kontroli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Maj 2013 23:06 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
timu napisał(a):
właśnie tak lecę przez Londyn ;) czyli nie powinienem się bać niczego? ;) po stronie amerykańskiej nie ma żadnej kontroli?

W USA to może być kontrola co najwyżej pod kątem gotówki lub jakichś niedozwolonych rzeczy typu narkotyki itp.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Maj 2013 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 7
W USA nie sprawdzają, a w Warszawie losują jedną osobę na kilkadziesiąt. Mnie kiedyś zaprosili na taką kontrolę. Miałem kupionego USA laptopa, zapytali tylko ile kosztował i żadnych problemów nie robili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Maj 2013 23:34 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 72
Zbanowany
Magis83, jesteś świadomy z zagrożeń płynących z Twojego nicku? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Maj 2013 00:12 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Ja wracalem w kwietniu ze Stanów w kabinie C. Dwa moje bagaże pierwsze wyjechały. Już idąc w Warszawie do wyjścia widziałem jak celnicy się uśmiechają i do swego akwarium mnie zaprosili. Spytali czy kupowałem jaką elektronikę, powiedziałem, że dwa laptopy, przeskanowali przez X-ray i podziękowali. Wszystko miło i bez problemów.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 17:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lip 2018 17:27 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1
czesc wszystkim! Czy ktos z Was sie orientuje, jak wyglada zakup iphone w best buy, takiego, zeby bez problemu dzialal w Polsce ? w sensie unlocked ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 17:44, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę, wyszukaj, poczytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lip 2018 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
iPhone'y są zawsze unlocked gdy kupujesz bezpośrednio od producenta albo w np. Best Buy. Będą działały w Polsce jeśli chodzi o częstotliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group