Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Maj 2013 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Czy ktoś z Was kupował bilety na nsb.no przez Internet? Próbuję kupić właśnie bilety i każda moja karta MasterCardu jest odrzucana i niestety nie wiem dlaczego... Mieliście problemy z zakupem biletów na nsb.no ?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
#2 PostWysłany: 10 Maj 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Kupowałem debetówką inteligo (Visa). Bez najmniejszych problemów.
Sprawdź czy nie masz ustawionego na karcie zbyt niskiego limitu na transakcje internetowe.
To dość częste :)

EDIT:
viewtopic.php?f=166&t=23849&start=25
_________________
www.wedrowki.com


Ostatnio edytowany przez Lucass, 10 Maj 2013 20:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Maj 2013 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
ja płaciłem visą delfinkową z mbanku bez żadnego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Maj 2013 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
No właśnie limity na karcie są OK, mam zapłacić tylko 80 NOK, więc to nie jest dużo... W ostateczności kupię w automacie w Bergen, ale wolałbym nie bawić się w to na ostatnią chwilę, tylko kupić teraz i ściągnąć bilet na komórkę.

-- edit --

I znowu to samo :/
Usunąłem nawet polskie litery z nazwiska, też nie przechodzi.


-- edit 2 --
Mastercard im chyba nie przechodzi, bo druga karta innego banku, też od MasterCardu, też nie idzie...
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Maj 2013 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Ja płaciłem MC w kwietniu i bez problemów poszło.
Ale jeśli nie chcesz chcesz kupić biletów minipris, to naprawdę nie ma sensu z wyprzedzeniem. Automaty są bezproblemowe. A nóż ci samolot nie poleci albo linia wywinie numer i zostaniesz z nikomu niepotrzebnym biletem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Maj 2013 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Problem w tym, że pomiędzy wysiadką z autobusu w Bergen (przyjazd z lotniska), a odjazdem pociągu mam 8 minut jedynie... Mam nadzieję, że starczy na przejście z przystanku autobusowego w Bergen, dojście do dworca kolejowego i zakup biletu...

BTW: w automatach tylko gotówka, czy można też kartą płacić?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2014 20:12 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Dla tych, którzy trafią na ten temat w przyszłości:

Kupowałem bilet poprzez aplikację NSB na pociąg z Oslo-Gardermoen do Rygge z przesiadką w Oslo....
Karta MasterCard z BZ WBK nie przeszła, wszedłem na neta na kompie spróbowałem ponownie. Znów to samo.
Jest dzisiaj Niedziela, a Call Centre już nie pracuje (poza tym jest adnotacja, ze mogą pobrać dodatkowo 50 NOK za rezerwację - rozumiem, że mogą, ale nie muszą).
Zobaczyłem, ze jest symbol również Visa Electron, wpisałem swoją ZWYKŁĄ kartę w tego samego banku - BZ WBK i ... Płatność przeszła bez problemu, bilet kupiony.
Nie wiem, czy to ma znaczenie na bilet w jakim regionie kupuje się, ja tak jak pisałem, kupowałem z Gardermoen do Rygge.
Dla sprostowania, w żadnej nie mam 3D Secure dlatego Kredytową odrzuciło, ale ZWYKŁA przeszła...
Tak więc, jeżeli macie w portfelu zwykłą kartę to wyciągnijcie ją z portfela i próbujcie :)

Co do automatów to ktoś napisał, że przyjmuje tylko Bilion i kartę... dlatego wolałem nie ryzykować jakby mi kartę odrzuciło w automacie.
Chociaż ta sama dzisiaj odrzucona Karta Kredytowa MasterCard kiedyś u Konduktora w NSB przeszła bez 3D Secure itd.
z tym, że oczywiście Pan Konduktor dolicza 40 NOK.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że może komuś przyda się ta informacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Przez "zwykłą" kartę rozumiesz debetówkę?
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Podam Wam sprawdzony sposób.
Można kupić przez mobilną wersję nsb.no.
Najpierw ściagnać app na telefon , potem założyć konto, dodać kartę do zapamiętanych w profilu użytkownika , dokonać dowolnego zakupu.
U mnie osobiście nie było problemów przy użyciu karty Wizzair (Bank handlowy)
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lut 2014 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Taką samą operację można przeprowadzić z PCta.
Po założeniou konta i dodaniu karty do zakładki "My payment options" ściągana z niej jest kwota 1 NOK, ktora jest później zwracana. Nie ma potrzeby dokonywania żadnego zakupu. (też sprawdzony sposób)
Jeżeli operacja dodania karty się nie powiedzie, to najprawdopodobniej biletów za jej pomocą także nie kupimy.

Myślę, że problem leży w tym, że niektórych kart norweski operator po prostu nie akceptuje i nie jest tu istotne jakim kanałem będziemy próbować dokonać płatności.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Skibek lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2014 10:16 

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 10
Norweskie banki wydają generalnie 2-rodzaje kart: takie, którymi można wypłacac jedynie pieniądze z bankomatu (można nimi kupic bilet w automacie, ale u konduktora już nie) i takie, które wypłacają i którymi można płacic on-line i w sklepie. Konduktor nie pobiera 40 Kr, a 20 Kr. Automaty biletowe na stacjach kolejowych przyjmują także polskie karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Maj 2014 06:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
https://www.nsb.no/en/our-tickets/3d-secure

http://pl.wikipedia.org/wiki/3-D_Secure

w Polsce oferuje to BZWBK i Millenium,

proby zakupu biletow debetowka VISA mBank, kredytowka VISA CITI, debetowka MasterCard Alior zakonczone fiaskiem ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2014 06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Wirtualna Visa Banku ING - żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2014 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
udalo sie karta kolegi z BZWBK z 3D secure
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Maj 2014 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Z ciekawości spróbowałem dodać swoją debetówkę Visa inteligo do sposobów płatności na koncie nsb. I niestety d... "Karta odrzucona, spróbuj innej karty" :cry:
Coś się musiało w tym czasie zmienić, bo rok temu kupowałem zwykłą "bezchipową" Visą inteligo i nie było problemów. A teraz nawet chipowa nie przechodzi.

WaldekK napisał(a):
Wirtualna Visa Banku ING - żadnych problemów.
No tak, ale
Cytuj:
Karta wirtualna ING Visa
Służy wyłącznie do płatności na odległość takich jak zakupy internetowe, telefoniczne i drogą pocztową. Z tą kartą możesz bezpłatnie dokonywać płatności w standardzie 3D Secure
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Maj 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Lucass napisał(a):
Z ciekawości spróbowałem dodać swoją debetówkę Visa inteligo do sposobów płatności na koncie nsb. I niestety d... "Karta odrzucona, spróbuj innej karty" :cry:
Coś się musiało w tym czasie zmienić, bo rok temu kupowałem zwykłą "bezchipową" Visą inteligo i nie było problemów. A teraz nawet chipowa nie przechodzi.

WaldekK napisał(a):
Wirtualna Visa Banku ING - żadnych problemów.
No tak, ale
Cytuj:
Karta wirtualna ING Visa
Służy wyłącznie do płatności na odległość takich jak zakupy internetowe, telefoniczne i drogą pocztową. Z tą kartą możesz bezpłatnie dokonywać płatności w standardzie 3D Secure

Nie zrozumiałem. Mógłbyś dokładniej napisać, co masz na mysli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Maj 2014 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
@WaldekK - to ze twoja karta ma 3D secure,

anyway, po pierwszych problemach z kupnem biletow napisalem do NSB mejla z opisem problemu, wlasnie dostalem odpowiedz:

Cytuj:
Try to call us at +4761051910, and we will make a booking for you withour 3DSecur


widac pelna profesjonalka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Maj 2014 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
bartekjamajka napisał(a):
@WaldekK - to ze twoja karta ma 3D secure
Dalej nie rozumiem - ale po dniu pracy to może nic dziwnego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Maj 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
@WaldekK
Dobra, drukowanymi:
Toczymy dyskusje na temat możliwości zakupu bletów na stronie nsb za pomocą karty.
Karty których próbował bartekjamajka nie przeszły.
Okazuje się, iż nsb wprowadzilo jakiś czas temu ograniczenie i poprzez stronę internetową mozna kupić bilety jedynie za pomocą kart obsługujących 3D secure. Próbowane karty 3d secure nie miały.
Twoja wirtualna ING przeszła, ponieważ obsługuije 3D secure (ale to bezpośrednio z zTwojego posta nie wynikało), więc ta bezproblemowość jest raczej oczywista.

Jaśniej nie umiem. :)


Swoją drogą zupełnie nie rozumiem idei tego ograniczenia jedynie do kart z 3D, skoro są skłonni rezerwować bilety telefonicznie. Ciekawe jak potem z płatnością? Przelewem?
Trochę to bez sensu...
Chyba że panie w call center cierpiały z powodu braku zajęć.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 20 Maj 2014 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
I wszysko jasne. Teraz zrozumiałem, o co chodzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group