Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zamek Neuschwanstein
#1 PostWysłany: 30 Sty 2016 12:35 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Nie znalazłem tutaj wątku dotyczącego tej atrakcji, a chyba każdy widział przynajmniej w TV/internecie pierwowzór "Zamku Disneya".
Prosiłbym więc osoby, które odwiedziły ten zamek o jakieś wskazówki czy to dojazdu (środkami komunikacji publicznej), czy to dotyczące noclegu, oraz wszelkie inne praktyczne info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 30 Sty 2016 12:52 

Żeby doradzić dojazd komunikacją publiczną to dobrze żebyś podał skąd :P ale może to Ci jakoś pomoże:
http://www.neuschwanstein.de/englisch/t ... wtoget.htm
http://hubpages.com/travel/How-to-get-t ... ia-Germany
http://www.germany-insider-facts.com/ne ... tml#public

Getting There

On the morning of your visit, you will take the 9:52 AM train to Füssen from the Munich Hbf. You will want to purchase a Bayern ticket from the U-Bahn or S-Bahn station closest to you, as your U-Bahn ride to the Hauptbahnhof is covered by the ticket. The Bayern ticket can be used in a single day from 9am until 3am, and is valid for your train and bus tickets to Hohenschwangau, the tiny little village where you will find the ticket center for Neuschwanstein. A Bayern ticket for 2 adults was €26—a significant value over single train tickets.

When you arrive at the Füssen train station, simply follow everyone else to the buses right next door and take bus 78 to the Castles. The bus drops you off just downhill from the ticket center, where you will walk through the reserved lane to pick up your tour tickets. You must pick up your tickets before 12:55, but this won’t be a problem, as you will be there at around 12:20!

From the ticket center, walk a bit uphill to catch the bus. You could choose to walk, but the bus is worth the €2.60 return journey ticket price. It’s a steep climb, and there are sadly not many views along the way. The bus will drop you at Marienbrücke, the beautiful cantilever bridge where you can see the castle in the distance.

After several minutes admiring the castle from Marienbrücke, make your way on the marked path towards the castle entrance. It’s a 15 minute uphill walk. Along the way you are treated to a beautiful panoramic view of Hohenschwangau.

As you should have 15-20 minutes left before your tour entry, wander down from the entrance to the small viewing platform where you can see just a bit of the castle’s front. Then head up to the entrance for your tour. The castle was barely lived in, so the interior is pristine. There is even a (strangely Disney-like) grotto!
Back to Munich

After the 30 minute tour, head back to Marienbrücke, where you will pick up your return bus down to Hohenschwangau. From there, walk back downhill past the ticket center to pick up the bus back to Füssen. The bus is scheduled to leave at 3:42 PM, but we were able to hop on at 3:20. Whichever bus you take, you will get on the 4:04 PM train back to Munich and arrive at 6:05 PM—perfect timing for dinner!

http://www.entouriste.com/getting-to-ne ... om-munich/


Warto wiedzieć, że obok Neuschwanstein jest drugi zamek Hohenschwangau, który też warto odwiedzić
https://www.hohenschwangau.de/556.0.html

Image

Co do noclegów to nie podpowiem, bo nie nocowałam w okolicy tylko wracałam samochodem od razu do VS.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Zamek Neuschwanstein
#3 PostWysłany: 30 Sty 2016 12:53 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Byłem przedwczoraj ale jechaliśmy samochodem.
Generalnie na końcu świata i jeszcze dalej, kierujemy się na navi na wioskę (Hohenschwangau) ponieważ nie wjedziemy na górę - zakaz.
Chyba ze 4 parkingi gminne na miejscu - płatne 6 Euro za wjazd.
Po zaparkowaniu idziemy według strzałek w górę.
Po przejściu niecałego kilometra aleją sklepików i pawilonów z pamiątkami mamy po lewej stronie centrum turystyczne ze sprzedażą biletów.
Generalnie są trzy typy:
Zamek bajkowy czyli ten Hoh, zamek po drugiej stronie
(taki różawy) i oba w komplecie.
Cena kilkanaście euro w górę.
Zamki są dwa: właściwy do którego idziemy z pół godziny pod górkę w miarę spokojnym tempie lub jedziemy wynajętą bryczką za około 6 Euro od osoby.
Drugi zamek jest po prawej stronie i podobno piechotą jest 5-10 minut.

Po podejściu pod bramę bardzo ładne widoki itd. Można zejść niżej na punkt widokowy z panoramą na zamek i jezioro. Na miejscu trochę ławek i punkt piwno-handlowy browaru HB.

Nie kupowaliśmy biletów ponieważ wyjazd był "służbowy" i przy okazji tam wpadliśmy ale podobno szału nie ma - tylko cześć komnat jest wykończona.
W wiosce kilka knajp - wpadliśmy do pierwszej po prawej stronie. Obiad komplet kilkanaście euro na osobę. Kartą można płacić.

W sezonie koniecznie rezerwować bilety wcześniej inaczej możemy stać kilka godzin w kolejce i nie doczekać się wolnego okienka.
Na górze może być mały problem z WC ;).


Ostatnio edytowany przez kanapa 30 Sty 2016 13:49, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Ja mam zgoła odmienne zdanie - must see :)

Dodam, że bez biletu można przejść przez bramę zamku i wejść na dziedziniec, dodatkowo po schodach na wyższy dziedziniec.
Tu moja panorama z tego miejsca https://goo.gl/maps/iLB3ghafrj82

Oczywiście nie można zapomnieć udać się na Marienbrücke - mostek z którego rozpościera się przepiękna panorama na zamek.

Też byliśmy samochodem - jedyny koszt to parking.
Nie korzystaliśmy z podwózek - bez problemu dojdzie się na własnych nogach.
Biletów też nie kupowaliśmy - obejrzenie zamku z zewnątrz, dziedziniec wewnętrzny, dojście do Marienbrücke - możliwe są bez opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:28 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Mostek aktualnie jest wyłączony z użytkowania - trwają prace remontowe.
Jeżeli mówisz że faktycznie warto pchać się na zwiedzanie wnętrza to może kiedyś powtórzę jak pojadę z rodziną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:31 

Informacja o zamkniętym moście do końca maja 2016 jest na stronie zamku:
http://www.neuschwanstein.de/englisch/tourist/index.htm

Też uważam, że oba zamki są warte zobaczenia ;) .
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:59 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Podróżując po Bawarii to warto rozważyć karnet 14 dniowy lub nawet roczny obejmujący wszystkie państwowe zamki w Bawarii i inne muzea oraz atrakcje
http://www.schloesser.bayern.de/englisc ... ahresk.htm
ulotka w pdf http://www.schloesser.bayern.de/deutsch ... karten.pdf

Karnet ważny 14 dni od pierwszej wizyty - 24 E (singel) lub 44 E (rodzinny, 2 dorosłych + dzieci)
Karnet ważny rok od pierwszej wizyty - 45E/65E

https://www.bsv-shop.bayern.de/index.ph ... f9c17d1425
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2016 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Byłam tamw 2014 r w lipcu.
Trafilismy na najgorsze lato ,deszcz padal caly czas a ,po poludniu to juz calkiem lało.
Trzeba tam byc w miare wczesnie bo kolejka po bilety pol kilometra conajmniej wiec jak juz mielismy bilety to zaczelo jeszcze mocniej lac.Wejscia na scisle okreslone godzny ,trzeba byc punktualnie ,nie ma cie w chwili wyswietlenia twojej godziny i impreza przepada .
Oba zamki uwazam jesli sie tam jest to warto wydac kase i wejsc ,dostaje sie audioprzewodnik (jest po polsku)
Ja niestety nie nasycilam sie bajkowymi widokami ,poniewaz jak weszlismy na mostek Marii tak sie zakrecilam ze juz nie wiedzialam z ktorej strony jest zamczysko bo z jednej u drugiej strony była sciana mgły ,
Ktora na chwile rozstapiła sie zeby moza był zrobic zdjecie i ukazał sie taki oto widok.

Załączniki:
Komentarz do pliku: jezioro gdzie znaleziono zwłoki Ludwika Szalonego
IMG_0703.JPG
IMG_0703.JPG [ 70.27 KiB | Obejrzany 9778 razy ]
Komentarz do pliku: widok z mostku na zamek
IMG_0721.JPG
IMG_0721.JPG [ 54.72 KiB | Obejrzany 9778 razy ]
Komentarz do pliku: miasteczko przed deszczem
IMG_0688.JPG
IMG_0688.JPG [ 102.64 KiB | Obejrzany 9778 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Polecam te relacje, umiescilam tam informacje o wizycie w zamku w roznych porach roku.

alpy-austria-i-niemcy-5-dni-majowka-objazdowka-2014,1510,61071&hilit=Neuschwanstein

Ponizej dobre punkty do robienia zdjec:

Image

Image

Image

Image

Image

Jesli chodzi o noclegi, to nocowalam dwa razy w Schwangau, cena okolo 60 euro za dwojke ze sniadaniem. Nie wiem po ile sa najtansze hotele w Fussen, bo zatrzymywalam sie w Sonne, ktory do najtanszych nie nalezy.

Zwiedzalam raz zamek z przewodnikiem i nie bylo to dobre doswiadczenie. Pani mowila niby po angielsku, ale miala taki akcent, ze wydawalo sie, ze mowi po niemiecku. W srodku nie mozna robic zdjec, ale grupa byla tak duza, ze ludzie robili zdjecia z biodra.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2017 18:54 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Właśnie wróciłem ze zwiedzania zamku Neuschwanstein. Stwierdzam, że robienie zdjęć ze słynnego mostku Marii jest ciężkie i mało komfortowe. Po prostu za dużo ludzi, a za mało miejsca. A wystarczy pójść z 50 m dalej za mostkiem i pierwszą ścieżką w lewo do góry przejść ze 200 m i mamy znacznie ładniejszy widok i znacznie więcej miejsca do zrobienia zdjęcia.
Wygląda to tak:
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/9/22 ... C08653.JPG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/9/22 ... C08655.JPG[/img]

Decyzja należy do Was.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Paź 2017 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
ja się wybieram pod koniec listopada, i mam pytań kilka do osób które tam były.
Znajdzie się jakieś w miare bezpieczne miejsce aby pozostawić camper? jesli tak jak wskaże ktoś na mapie będę wdzięczny :)
na ile czasu m/w należy planowac czasowo pobyt ze zwiedzaniem? 1-2h czy może min. 4-5h?
czy wejście jest płatne? skąd najlepiej zacząć zwiedzanie/wspinaczkę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Paź 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
bizqit napisał(a):
na ile czasu m/w należy planowac czasowo pobyt ze zwiedzaniem? 1-2h czy może min. 4-5h?
czy wejście jest płatne?

Nie byłam w tym zamku, ale robiłam rozpoznanie i sporo odpowiedzi na Twoje pytania jest na oficjalnej stronie internetowej zamku.
Zwiedzanie jest tylko z przewodnikiem i trwa około 30 minut. Bilety do zamku należy kupić w kasie, która jest w wiosce u podnóży zamku. Bilety są na konkretną godzinę i kupując je należy uwzględnić czas dojścia/dojazdu do zamku spod kas. Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania biletów. Normalny bilet kosztuje 13 euro (ulgowy 12 euro), a dzieci do 18 roku życia wchodzą bezpłatnie. Są bilety łączone jednodniowe do Zamku Neuschwanstein oraz Zamku Hohenschwangau za 25 euro.
A tu są mapki z trasami dojścia/dojazdu oraz orientacyjnym czasem jaki ono zajmuje:
http://www.neuschwanstein.de/englisch/t ... et.htm#weg
Góra
 Profil Relacje PM off
bizqit uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2017 15:24 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Bylem pod zamkiem pare tygodni temu, zwiedzalem tylko Hohenschwangau.

Parkingow w okolicy jest sporo, nie powinno byc problemow z pozostawieniem campera. Nie mozna kupic biletow online na zwiedzanie tego samego dnia, w takim przypadku pozostaje tylko stanie w kolejce - poza sezonem i w deszczowy dzien to bylo pol godziny stania a o 12:00 mozna bylo kupic bilety do Neuschwanstein dopiero na 16.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Paź 2017 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dron daje duze mozliwosci w tamtych rejonach. Na zdjeciu sprzed poltora tygodnia sa piekne jesienne kolory. Jak widac ponizej, brama wejsciowa ma teraz rusztowania.

Image
Autorstwa https://websta.me/n/sennarelax

Gdyby ktos potrzebowal inspiracji co zwiedzic, to zdjecia tego pana sa bardzo pomocne. Jest duzo ze Szwajcarii i Niemiec. Bylam poltora tygodnia temu w zamku, ktory zobaczylam na jego zdjeciach.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Paź 2017 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja aktualnie jestem w okolicy i mogę tylko potwierdzić że kolory jesieni są tutaj piękne. Ostatnie kilka dni trochę padało i się ochłodziło przez co na szczytach pojawił się śnieg, czyniąc całość jeszcze bardziej malowniczą. Sam zamek osobiście mnie nie powalił (byłem kiedyś wcześniej), na dodatek można mieć pecha i trafić na autobusu wypełnione szybko-przemieszczającymi się turystami ze wschodu. Przy samym zamku jest parking (płatny) dla autobusów wiec pewnie i campera przyjmą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group