Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zadar czy Pula?
#1 PostWysłany: 31 Maj 2014 11:27 

Rejestracja: 31 Maj 2014
Posty: 2
Pytana są następujące: w której z miejscowości warto posiedzieć dłużej i dlaczego? Która jest ciekawsza dla imprezowiczy, a która dla pragnących spokoju? Gdzie jest więcej do zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#2 PostWysłany: 29 Lip 2014 12:17 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 5
Zbanowany
Jeśli chodzi o zwiedzanie to mogę Ci polecić Pula (nie zwiedzałem, ale spędziłem tam kilka dni). Co do imprezowiczów… Jeśli liczysz na "imprezy" rodem z Mielna (:D) to się możesz zdziwić. Jeżdżę tam od kilku lat i dzięki bogu, rok w rok wita mnie błogi spokój. Choć podkreślę, że poza Makarską i chwilowym pobytem w Pula omijam większe miejscowości - może tam wygląda to inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#3 PostWysłany: 31 Lip 2014 09:09 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
PolaA napisał(a):
Pytana są następujące: w której z miejscowości warto posiedzieć dłużej i dlaczego? Która jest ciekawsza dla imprezowiczy, a która dla pragnących spokoju? Gdzie jest więcej do zwiedzania?

Jeżeli chcesz zwiedzać to Istria zdecydowanie lepsza, a więc Pula
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#4 PostWysłany: 31 Lip 2014 11:52 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Zadar - bardziej imprezowy , Pula - łatwy wypad do Rovinj (moim zdaniem ładniejsze od Puli) , park narodowy Premantura , Porec (bazylika Eufrazjusza z listy UNESCO) itd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#5 PostWysłany: 15 Mar 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2018
Posty: 2
Ja też jestem zdania, że Rovinj jest dużo ładniejszy od Puli, ale wiadomo - każdy lubi co innego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#6 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Rovinj oczywiście dużo ładniejszy od Puli. To jedno z piękniejszych miast całej Chorwacji, choć styl bardziej włoski, podobnie zresztą jak cała Istria. Ale Zadar to zupełnie inna bajka. Miasto bardzo ciekawe, ponadto niedaleko Szybenik, Trogir czy Split. Dużo więcej zwiedzania niż na Istrii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#7 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:37 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Teraz w długi weekend widziałem zarówno Zadar jak i Pulę. Pula była dla mnie o tyle ciekawsza, że było tam więcej Rzymskich pozostałości - z amfiteatrem na czele. Za to faktycznie było tam mniej turystów niż w Zadarze. W Puli, podobnie jak w całej Istrii, mocno czuje się wpływ Włoch. Zadar zaś bardzo mnie zaskoczył morskimi organami. Niby taka prosta rzecz, a przy tym bardzo oryginalna i fajna.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#8 PostWysłany: 09 Lip 2023 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Hej,
Odkopię trochę wątek, bo mam identyczne pytanie. Mamy loty direct z Poznania i do Zadaru i do Puli i chciałem zapytać co bardziej polecacie.

Generalnie interesuje nas bardziej snorkling/chillout niż typowe zwiedzanie każdego dnia i raczej stronimy od tłumów i imprez. Natomiast wiem, że na Istrii i tak jest pod tym względem co robić. Samochód też będzie na cały pobyt, więc jesteśmy elastyczni. No ale kierunek trzeba wybrać.

Póki co czytałem, że fajny snorkling można zrobić na Kamenjaku, więc to trochę przeważa w stronie Puli, no ale rozważę wszelkie sugestie :)

Z góry dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#9 PostWysłany: 09 Lip 2023 19:55 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Zadar zdecydowanie.
W Adriatyku życie podwodne sczezło jakieś naście lat temu.
Szaro, beżowo, nijako.
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#10 PostWysłany: 09 Lip 2023 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Yyy, myślałem, że Zadar to też nad Adriatykiem :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#11 PostWysłany: 10 Lip 2023 05:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Yyyy. czego nie rozumiesz?
Pod kolorowo było w pierwszej dekadzie tego wieku.
Obecnie to chyba raczej jeżowce tylko zobaczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#12 PostWysłany: 10 Lip 2023 11:09 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Shaq napisał(a):
Rovinj oczywiście dużo ładniejszy od Puli. To jedno z piękniejszych miast całej Chorwacji, choć styl bardziej włoski, podobnie zresztą jak cała Istria. Ale Zadar to zupełnie inna bajka. Miasto bardzo ciekawe, ponadto niedaleko Szybenik, Trogir czy Split. Dużo więcej zwiedzania niż na Istrii.

Może wiesz jak wygląda komunikacja bus/kolej w tym regionie i czy Zadar ma jakieś sensowne połączenia z Szybernik i Trogir ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#13 PostWysłany: 10 Lip 2023 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
majek89 napisał(a):
Hej,
Mamy loty direct z Poznania i do Zadaru i do Puli i chciałem zapytać co bardziej polecacie.
..i!

w jednym roku Zadar, a w kolejnym Pula :mrgreen:
Pula jest duża mniejsza, kameralna z pięknym amfiteatrem w centrum, plaże są na południu miasta, dobry dojazd autobusami miejskimi. miasto mało imprezowe, zaledwie kilka pubów i klubów, w których coś się dzieje.
Zadar to sporej wielkości miasto z klimatyczną starówka w stylu chorwackim, bardziej turystyczne, bardziej imprezowe. morskie organy oraz powitanie słońca wieczorami przyciągają tłumy na zachód słońca. liczne plaże żwirowe i kamienne rozciągają się wzdłuż całego wybrzeża...


Marcin Bartoszewski napisał(a):
Shaq napisał(a):
Rovinj oczywiście dużo ładniejszy od Puli. To jedno z piękniejszych miast całej Chorwacji, choć styl bardziej włoski, podobnie zresztą jak cała Istria. Ale Zadar to zupełnie inna bajka. Miasto bardzo ciekawe, ponadto niedaleko Szybenik, Trogir czy Split. Dużo więcej zwiedzania niż na Istrii.

Może wiesz jak wygląda komunikacja bus/kolej w tym regionie i czy Zadar ma jakieś sensowne połączenia z Szybernik i Trogir ?


komunikacja między miastami wzdłuż wybrzeża to Arriva Bus, jeżdżą regularnie przez cały dzień.
https://www.arriva.com.hr/en-us/home
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Bartoszewski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#14 PostWysłany: 10 Lip 2023 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
FUX napisał(a):
Yyyy. czego nie rozumiesz?
Pod kolorowo było w pierwszej dekadzie tego wieku.
Obecnie to chyba raczej jeżowce tylko zobaczysz.

Myślałem, że ta druga część wypowiedzi to też nawiązanie do Zadaru. Ale ok, rozumiem - tu i tu nie ma czego szukać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zadar czy Pula?
#15 PostWysłany: 10 Lip 2023 12:45 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
4989341 napisał(a):
komunikacja między miastami wzdłuż wybrzeża to Arriva Bus, jeżdżą regularnie przez cały dzień.
https://www.arriva.com.hr/en-us/home

Dzięki, widzę że ceny busów też trochę droższe niż we Włoszech, no ale to specyficzny region, ważne że jest komunikacja i nie jest się skazanym na wynajem auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group