Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2019 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Serdeczna prośba o ocenę poniższego planu na zachodnie wybrzeże i odpowiedź na kilka powiązanych pytań:
Kod:
 sobota 23.03
    * Lot WRO-WAW 8:45->9:40
    * Lot WAW-LAX 11:00->15:25 (12:25h)
    * Odebrać auto z Alamo
    * Przejazd do San Diego (2:00h)
    * Nocleg w San Diego
   

niedziela, 24.03
    * Zoo rano, ok. 4h
    * Old Town
    * Wycieczka do Tijuany na 2-3h?
    * Nocleg w San Diego

poniedziałek, 25.03
    * Sea World, ok. 4-5h
    * przejazd do Las vegas (ok. 5h)
    * spacer po Strip, wizyta w kasynie
    * nocleg Las Vegas

wtorek, 26.03
    * Zapora Hoovera, (dojazd 0:45h)
    * Przejazd do Grand Canyon (3:40h)
        * kawałek przez route 66
    * Nocleg w okolicy: ???

środa, 27.03
    * Spacer do Grand Canyon z rana
    * Przejazd w okolice Kanionu Antylopy (ok. 2h)
    * Nocleg: ???

czwartek, 28.03
    * Kanion Antylopy, ok. 1,5h
    * Horseshoe Bend
    * Przejazd do Bryce Canyon (ok. 3h)
    * Nocleg: ???

piątek, 29.03
    * Bryce Canyon
    * Przejazd do Zion
    * Nocleg: ???

sobota, 30.03
    * Wycieczka po Zion
    * Przejazd w okolice doliny śmierci (3-4h)
    * Nocleg: ???


niedziela, 31.03
    * Przejazd przez atrakcje Death Valley:
        * Artist’s Drive
        * Zabriskie Point
        * Badwater Basin
        * Dantes View
    * Przejazd do Bakersfield (a może Fresno?) (ok. 4h)
    * Nocleg: ???

poniedziałek, 01.04
    *  Przejazd do SF (ok. 4,5h)
        * Chinatown
        * Japanese Tea Garden - będą akurat kwitnąć wiśnie
        * Golden Gate Bridge

wtorek, 02.04
    * Wycieczka statkiem do Alcatraz
    * Przejazd do Cupertino (ok. 1h)
    * Rzucić okiem na kampus Apple
    * Przejazd do Monterey na nocleg (1:30h)
    * Nocleg w Monterey

środa, 03.04
    *  Przejazd przez:
        * Point Lobos State Reserve
        * Big Sur
        * Pfeiffer Beach
         do Santa Barbara (???h)
    * Nocleg w Santa Barbara

czwartek, 04.04
    * przejazd do Malibu (1:20h)
    * trochę plażowania (3-4h)
    * przejażdżka Mulholland Drive i Beverly Hills
    * nocleg: ???

piątek, 05.04
    * wizyta w Warner Bros
    * Walk of fame
    * Dolby Theatre

sobota, 06.04
    * plażowanie gdzieś?
    * ok.13:00 oddać auto
    * Lot LAX-WAW 16:20->12:50 (11:30h)

niedziela, 07.04
    * Lot WAW-WRO 13:30->14:25


Pytania:
1. Jak z noclegami w okolicy Grand Canyon, kanionu Antylopy, Bryce, Zion i DV - polecacie jakieś miejscowości/hotele (standard polskie ***)?
2. Czy warto jechać w marcu do Zion? Woda nie będzie za zimna? Spotkałem się ze skrajnymi opiniami o tym parku. Większość jednak negatywna.
3. Jak widać, pominąłem park Sekwoi. Sądzicie, że warto go wcisnąć na listę? Przy założeniach z pkt. 7 przestanie być po drodze.
4. Miałem początkowo plan, żeby z DV jechać przez Yosemite do SF, ale Tioga Rd będzie na 100% zamknięta w marcu/kwietniu, w samym Yosemite chyba nie będą panować jeszcze zbyt przyjemne temperatury, a park wygląda jak polskie góry ;) Potwierdzacie?
5. Gdzie na trasie znajdę opuszczona miasteczka z czasów gorączki złota podobne do Bodie (odpadło przez zamkniętą Tioga Rd)?
6. Czy jest coś ciekawego na odcinku od DV do SF po zachodniej stronie Yosemite? Tak sztucznie wcisnąłem Bakersfield na nocleg, ale nic tam ciekawego nie znalazłem.
7. Miałem początkowo w planie doliny Napa/Sonoma (zwiedzanie i degustacja w jakiejś winnicy) oraz gejzer Old Faithful, ale niestety nie złapały się do planu. Jak macie pomysł, co można by na nie wymienić, to z chęcią posłucham. Może zamiast Zion objechać Yosemite po wschodniej stronie przez Bodie, Sacramento i Napa/Sonoma/Old Faithful właśnie i wjechać do SF od północy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Mar 2019 11:16 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Ad1. zobacz noclegi na terenie GC w Yawapai lodge - standard calkiem ok, a w samym parku, oszczedza sie na dojazdach
ad2. na pytanie czy warto kazdy musi sobie odpowiedziec sam w zaleznosci co ciebie interesuje. Jesli chodzi o szlak the Narrows to woda jest tak czy inaczej zimna ale z uwagi na roztopy wiosna moze byc w ogole zakaz wejscia na ten szlak z uwagi na wysoki poziom wody (my tak mielismy mimo ze byl czerwiec i z tego tytułu nasz pobyt w Zion trochę mnie zawiódł ;) pogody jednak tam nie da się oszukac)
Ad3. sekwoje to cos z czego słynie tamta okolica, ja uważam że warto ale patrz punkt 2 :)
Ad5. jest takie stare miasteczko w starym Sacramento ale to nie jest Ghost town, raczej mniej skomercjalizoany Oatman. a jeszcze Ghost town jest koło Beatty przy DV.
7. jakbym miala do wyobru Zion i Yosemite (a bylam w obu) to bym wbrala byc w Yosemite. Od polnocy jak bedziesz wjezdzal do SFO to Avenue of Giants moze dasz rade zrobic choc ona jest dość oddalona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group