Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 01 Sie 2022 13:04 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Dzięki! Mam nadzieje, że ślub pójdzie szybko i bezboleśnie :)

A nie sądzicie, że na Bryce i Zion mam trochę za mało czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#122 PostWysłany: 01 Sie 2022 13:07 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
brzemia napisał(a):
02.10 proponuje nocleg Fresno jeśli nie chcesz gdzieś bliżej parku
Chcieć bym chciała ale budżet jest ograniczony :) a dlaczego Fresno? Co tam jest ciekawego? Jak macie jeszcze jakieś fajne miejsca, mniej oblegane to chętnie przyjmę polecenia. To mój szkicowy plan więc mogę prawie wszystko zmienić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 01 Sie 2022 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
2.10 wziąłbym nocleg blizej północnego wjazdu do parku Sequoia, kolejnego dnia Bakersfield jest ok (sam tam spałem). IMHO jeden dzień za długo w LV. W Yosemite tez wziałbym jeden mniej, ale to już zależy od Waszych preferencji, na pewno jest tam gdzie chodzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 01 Sie 2022 15:14 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Dzięki! A możesz podpowiedzieć w jakiej miejscowości spałeś, bliżej Sequoia NP?

W Yosemite planuję wejść na Half Dome więc zastanowię się czy nie pozostać przy obecnej ilości :)

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to w sumie mogę skrócić LV, bo wolę spędzać czas w NP niż mieście. Wtedy lepiej dodać dzień więcej na Bryce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 01 Sie 2022 15:16 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja tu: Oakhurst
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 01 Sie 2022 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Fresno.
Rozumiem, ja bylem z ciężarną żoną i dzieckiem, więc tym razem nie było trekkingów, ale kiedys planuję może tam wrócic. Zresztą w tych upałach sobie nawet ich nie wyobrażam. Zdecydowanie o innej porze roku trzeba jechać w takich celach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 01 Sie 2022 15:40 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Przynajmniej nie musiałeś gnać od atrakcji do atrakcji, tylko raczej na spokojnie :) pisząc w takie upały masz na myśli temp w październiku? Mam się bać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 01 Sie 2022 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Monumment Valley i Kanion antylopy do ogarnięcia na luzie w 1 dzień. Arches to osobna historia. Z MV jedzie się prawie 3h w jedną stronę. Zrobienie MV i Arches w jeden dzień nie ma tutaj sensu. Ślub w Vegas trwa 10-15minut + jedno popołudnie spokojnie wystarczy. Tak bardzo tam nic nie ma, że szkoda marnować 2 dni czasu. Lepiej dorzucić sobie te dni na park narodowy.
Sekwoje można zobaczyć w Yosemite(o ile jeszcze się nie spaliły) więc zastanów się czy jest sens nadrabiać taki kawał, żeby jechać do Sequioa NP. Jak wyjedziesz z Yosemite przez Tioge to będziesz jechał przez DV w kierunku Vegas.

Można zrobić dzień na Tioga -> nocleg np. okolice Bishop i kolejny dzień DV -> Vegas. Pod warunkiem, że Tioga będzie otwarta

Ostatni dzień nie wiem czy dobrze zrozumiałem południe GC ale dojazd z Zionu do Grand Canyon Village i potem Vegas to 9h jazdy + zwiedzanie. Lepiej podjechać wcześniej do GC albo dorzucić 1 dzień w Page i dojechać do GC Villgae i wrócić na nocleg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Sie 2022 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Megikul napisał(a):
Przynajmniej nie musiałeś gnać od atrakcji do atrakcji, tylko raczej na spokojnie :) pisząc w takie upały masz na myśli temp w październiku? Mam się bać?
Nie, ja byłem w pierwszej połowie lipca.
Co do kanionu Antylopy to polecam Antelope X, było mega i spokojnie dalo sie zdjęcia bez ludzi w tle robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Sie 2022 17:48 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Megikul napisał(a):
Dzięki! Mam nadzieje, że ślub pójdzie szybko i bezboleśnie :)

A nie sądzicie, że na Bryce i Zion mam trochę za mało czasu?


Na Bryce moim zdaniem jeden dzień wystarczy, na Zion fajnie mieć przynajmniej dwa (sugeruję kosztem LV ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:13 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi! Rzeczywiście mój plan miał swoje mankamenty :) obecnie jestem na etapie poprawiania, ale za nim go wrzucę, mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Monument Valley normalne auto (np. Ford Focus) da radę po tych szutrowych drogach?


Ostatnio edytowany przez Megikul, 02 Wrz 2022 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Focus da radę. Początek jest lekko stromy i ma chyba najgorszą nawierzchnię ale widziałem ludzi wjeżdżających Mustangiem więc Focusem też się uda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:40 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Oszukani napisał(a):
Focus da radę. Początek jest lekko stromy i ma chyba najgorszą nawierzchnię ale widziałem ludzi wjeżdżających Mustangiem więc Focusem też się uda
A Mustang wrócił w całości? :) czy w wypożyczalniach takich jak Alamo robili problemy za jazdę po nieutwardzonych drogach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Nie wiem czy wrócił bo nie ja nim jechałem ale nie widziałem akcji ratunkowej więc pewnie tak :) Wydaje mi się ale trzeba by sprawdzić, że regulamin Alamo i pewnie innych wypożyczalni wyłącza MV z ubezpieczenia. Natomiast droga w MV nie powinna spowodować uszkodzeń. Poza wspomnianym wcześniej początkiem z dziurami, na którym trochę bardziej trzeba uważać, dalej jest spoko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 02 Wrz 2022 09:54 

Rejestracja: 23 Lip 2022
Posty: 66
Ok! Bardzo Ci dziękuję za pomoc i cenne rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 02 Wrz 2022 10:53 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Szanowni współforumowicze,

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w kwestii atrakcyjności parków narodowych pustynii południowej Kaliforni?

W II połowie listopada wybieramy się w tamte okolice, i chcemy spędzić ok. 3-4 dni w tamtych okolicach.

* Na pewno będę chciał zaplanować 2 dni turystyki pieszej po szlakach Joshua Tree NP. Czy ktoś ma jakieś polecane trasy zamykające się w 15km?
* Co dalej? Czy opłaca się jechać do Mohave National Preserve, czy raczej będzie tam "more of the same"?
* Co dalej? Na pewno będę chciał zajrzeć do Amboy, do Calico. Czy jeszcze jakieś polecane punkty?
* Czy w Palm Springs jest coś ciekawego?

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 26 Wrz 2022 13:11 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 7
Aclan napisał(a):
* Na pewno będę chciał zaplanować 2 dni turystyki pieszej po szlakach Joshua Tree NP. Czy ktoś ma jakieś polecane trasy zamykające się w 15km?* Co dalej? Czy opłaca się jechać do Mohave National Preserve, czy raczej będzie tam "more of the same"?* Co dalej? Na pewno będę chciał zajrzeć do Amboy, do Calico. Czy jeszcze jakieś polecane punkty?* Czy w Palm Springs jest coś ciekawego?

Przejeżdżając i piknikując kilka lat temu dwukrotnie przez Mojave, Joshua Tree nie było must see, bo sądziłam, że wygląda mniej więcej jak Mojave czyli średnio (moja subiektywna ocena). W tym roku inaczej nie dało się zaplanować trasy niż przez Joshua Tree (cel: południowa Arizona i Nowy Meksyk). Nocleg akurat w Twentynine Palms - 1 dnia przejazd od Yucca Valley do TP, drugiego od TP do Interstate 10. Nic nie napisze o Palm Springs, wybór noclegów TP to wypadkowa ceny oraz lokalizacji. Joshua Tree po Mojave zaskoczyło ponadprzeciętnie pozytywnie - zielono i nie pustynnie, sam park to wolny przejzazd (głównie 35 mph) z miejscami do spaceru. Zrobiliśmy Hidden Valley - urocza w popołudniowym słońcu i to było ok. 45 spaceru. Innych szlaków niestety nie - bo napięty plan zwiedzania reszty. Pozytywnie zaskakuje odcinek na południe - zupełnie inne formacje kaktusów, ot wow. Reasumując, nie wiem czy jest co robić w JT na dwa dni, Mojave - bardzo niekoniecznie, pozostałe dwa miejsca - nic nie mogę napisać , chyba przejeżdżaliśmy obok w drodze powrotnej, ale ponieważ wcześniej mieliśmy sporo miast po trasie Route 66 (Santa Rosa, Flagstaff, Selingman, Oatman, Kingman, S i O po pandemii maja zadatki na "ghost towny", co jest mega smutne - bo odwiedzane wcześniej tętniły życiem i osiołkami (Oatman),). Można by - moja osobista wciąż niespełniona preferencja - zawinąć do San Diego, z kim nie rozmawiam, wszyscy chwalą, ale nie byłam. Poniżej inne oblicze JT z początku września (oprócz klasycznych joshua tree)
Image

Image

Image


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 26 Wrz 2022 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Korekta linków do zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 26 Wrz 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@meandcats - niestety, zdjęcia się nie wyświetlają :(
A jak temperatury w tamtym rejonie na początku września?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 26 Wrz 2022 13:38 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 7
Wiem, widzę, popsułam ale jeszcze nie mogę edytować (problemy forumowego pierwszaka). Na początku (03.09) w Kalifornii lał się żar z nieba - temperatura dochodziła do 46 st. C, dwa tygodnie później było już ok. 26 st. Powalczę ze zdjęciami jak tylko będę miała magiczny przycisk do zmiany posta :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 27 Wrz 2022 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Aclan napisał(a):
* Co dalej? Czy opłaca się jechać do Mohave National Preserve, czy raczej będzie tam "more of the same"?

nie eksplorowałem jakoś mocno ale przejeżdżałem dwukrotnie, jednym słowem ZIEW
Aclan napisał(a):
* Co dalej? Na pewno będę chciał zajrzeć do Amboy, do Calico. Czy jeszcze jakieś polecane punkty?

Amboy to w zasadzie kilka budynków pośrodku niczego i tory kolejowe ale mega klimatyczne miejsce, bardzo mi się podobało
Obok Amboy jeszcze jest Ludlow ale w porównaniu do Amboy mniej atrakcyjne moim zdaniem.
Oatman jest fajne, najlepiej pojechać przed zachodem słońca, niesamowite światło na otaczające góry.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group