Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Kwi 2021 03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam prośbę o pilną konsultację :)

Za kilkanaście godzin ruszamy z okolic Campeche do Calakmul. Czy ktoś z Was miał okazję jechać na tej trasie, w jedną lub drugą stronę? Jeśli tak, to czy wybraliście drogę 180 Campeche - Champoton i do Escarcega, czy też może taką podrzędną, krótszą i bezpłatną drogę przez interior (obie drogi poniżej). Dziwne, że Google maps sugeruje trasę dłuższą i dłużej trwającą oraz płatną, skoro jest alternatywa - może jednak jest w kiepskim stanie?

Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2021 11:07 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Jechałem niedawno tą po lewo, płatną. Tzn uściślając, to jechałem nią dalej do Palenque. Ale potem z Palenque przez Escarcegę i dalej do Calakmul (watch out - na googlach nie ma pokazanej drogi do ruin, jest ona tylko na maps,me, a same ruiny są około 60 km dalej w kierunku południowym od tego miejsca, które masz zaznaczone na screenie). Jeśli tamta bezpłatna nie jest sugerowana, to raczej jest w stanie kiepskim, ale tutaj kolejny watch out - ta płatna droga też jest w stanie 'średnim' i trzeba uważać na pojawiające się znienacka dziury. A jest ona dość tania tak ogólnie, więc jeśli sugerujesz się ceną to raczej luz. Ja bym chyba poszedł w pewniejszą i sprawdzoną opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2021 11:51 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Ja jechałem z Campeche do Xpujil droga 269 po drodze jeszcze przez Edzne i pyszny lunch w barze przy drodze w Dzibalchen. Wyjechałem z Campeche kolo 11 rano i dojechaliśmy do Xpujil na koło 19:30. Droga była ok, bez rewelacji ale bez tragedii. Gorsze wspomnienia mam z drogi Xpujil do Chetumal (duże dziury).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ten czas od 11:00 do 19:30, to łącznie z wizytą w Edzna, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2021 13:58 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
W jedną stronę jechałem z Campeche na południe i dalej 186, duży ruch; a wracałem tą 269, po części w nocy. Pusto, nawierzchnia raczej ok, drugi raz też bym nią pojechał. Fajne klimaty po drodze.
Po drodze masz Zoh Laguna, gdzie podczas wojny mieszkali Polacy, niby są drewniane chaty w polskim stylu (ganki, kwiaty), ale ciężko je już rozpoznać.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2021 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ta 269, to jeszcze dalej w interior, niż ta alternatywna, która jest zaznaczona (wyjazd z niej jest w Centenario). Ja jadę nie Xpujil, tylko do wioski blisko Calakmul, więc droga 269 raczej odpada.
Dzięki jednak za informację o tym miejscu związanym z Polakami. Może zajrzymy tam pojutrze, jadąc do kolejnego zakwaterowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2021 06:55 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
-- 19 Kwi 2021 06:50 --

Jechałem campeche - calakmul 2 dni temu.
Z noclegiem w escarcega (bo wyjeżdżaliśmy z campeche późno)

Wybierz na mapach google w opcjach "omijaj oplaty". Jechałem trasą niebieską z twojego obrazka z ominięciem oplat.

Przy seybaplaya jechaliśmy chwilę szutrową droga, ale nie wiem czy tak trzeba czy my po prostu źle skręciliśmy i google chciało nas przywrócić na dobrą drogę.

Trasa świetna, droga jak po stole.

-- 19 Kwi 2021 06:55 --

A!
Jeśli jedziesz do camakmul, to nie wiem czy nocleg w xpujil to dobry pomysł. Nakłada się sporo drogi w obie strony.

W escarcega jest spoko nocleg express inn ok 400 peeo (co prawda mnie okradli z ulubionej koszulki, ktora w nocy spadła z tarasu...)

Spoko miejsce do jedzenia tutaj
La Terraza Snacks And Food
https://maps.app.goo.gl/kjD2iS3irRhvjdRi7

Jak możesz to nie tankuj w escarcega - najdroższe paliwo na trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Co do opłaty, to akurat na tej trasie jest to tylko 80 MXN, więc nie szukałem opcji jej ominięcia.
Noclegu w Xpujil nie brałem w ogóle pod uwagę. Też uważam, że to zbyt daleko od Calakmul. Ulokowaliśmy się bezpośrednio przy wjeździe na drogę prowadzącą do ruin. Szczegóły wkrótce w relacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2021 16:45 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
Jakie plany dalej?

Polecisz coś wartego zobaczenia na wybrzeżu?
Aktualnie siedzę w Mahahual i zastanawiam się co dalej.
Myślę o jakimś snorklingu ale nie wiem gdzie. Akumal podobno tłoczne, Punta Alen rafa daleko, a na Cozumel czasu juz brak bo promy to łącznie 10godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2021 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Rafa jest bardzo blisko brzegu w Punta Placer, nie tak daleko od Mahahual. Możesz się kierować na Mayan Beach Garden. Możesz tam zapytać, żeby podpowiedzieli, gdzie jest wejście do morza najbliżej rafy (o ile pamiętam, jakieś 500 m od nich w lewo). Kilka lat temu gdy tam byłem trafiłem akurat na wietrzną pogodę i woda była trochę mętna, a i tak widziałem orlenie i inne płaszczki.
Góra
 Profil Relacje PM off
mirrr lubi ten post.
mirrr uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2021 03:34 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 19
tropikey napisał(a):
Rafa jest bardzo blisko brzegu w Punta Placer, nie tak daleko od Mahahual. Możesz się kierować na Mayan Beach Garden. Możesz tam zapytać, żeby podpowiedzieli, gdzie jest wejście do morza najbliżej rafy (o ile pamiętam, jakieś 500 m od nich w lewo). Kilka lat temu gdy tam byłem trafiłem akurat na wietrzną pogodę i woda była trochę mętna, a i tak widziałem orlenie i inne płaszczki.


Dzięki za info. Finalnie nie skorzystałem bo wzięliśmy snorkeling w Mahahual. Mieli już ludzi na łódkę i płaciliśmy 200 mexów osoba.

Spoko, ale tam lepiej nurkować.
Jest super centrum nurkowe i finalnie zasiedzielismy sie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group