Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Z Akaby do Taby
#1 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:47 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Na zakończenie kilkudniowego objazdu Jordanii planujemy 3 nocki w Tabie. Musimy się tam przemieścić z Aqaby do Taby. Większość wątków dotyczy przemieszczenia się bezpośrednio na lotnisko Ovda Eliat Shuttle , a my chcemy do Taby. Do granicy z Izraelem jak wyczytałem możemy wziąć taxi z Aqaby za 5 JOD. Pytanie co dalej do granicy z Tabą. Z centrum jeździ autobus 15 , ale czym dostać się do centrum Eilatu . Czy z granicy jeździ autobus , jeśli nie to czy są taksówki ? Ile kosztuje przejazd ? I czy w tej sytuacji nie opłaca się bardziej taxi z granicy z Jordanią prosto do granicy z Egiptem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#2 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:24 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Też jestem zainteresowana takim rozwiązaniem, bo planuje w tym roku kilkudniowe zwiedzanie Jordanii połączone z kilkudniowym leżingiem i plażingiem. Oczywiście przylot i wylot z Ovdy. I zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby dostać się z Akaby do Taby bezpośrednio (promem?), żeby ominąć Izrael i kolejna opłatę graniczną (myślę bad wypoczynkiem w hotelach położonych dalej od granicy, nie tych trzech, które zwalniają z opłaty). Ktoś coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#3 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
http://www.abmaritime.com.jo/en/fleet_table
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#4 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:47 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Zeus napisał(a):
http://www.abmaritime.com.jo/en/fleet_table

Dzięki, tyle sama znalazłam, ale Nuwejba jest hektary od granicy, a trzeba potem wrócić do Ovdy, poza tym 75$ to wychodzi drożej, niż drogą lądową. Myślałam, że jest może jakiś lokalny transport wodny prosto do Taby...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#5 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:52 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Kilka dni temu analizowałem tą kwestię. Regularnych promów z Aqaba - Taba nie ma. Turystyczny kosztuje 106$ i nie da się go zarezerwować w jedną stronę. Prom regularny płynie do Nuweiba (link @Zeus) i kosztuje właśnie 75$. Do tego dochodzi opłata portowa 10JD. Nawet uwzględniając 105NIS opłaty wyjazdowej, koszty taksówek, busów itd. nie opłaca się finansowo , a w wersji z Nuweibą też czasowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#6 PostWysłany: 06 Sty 2018 22:39 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
No ale ile może kosztować taxi z granicy do centrum Eilatu ? Tam się przesiądziemy ewentualnie na ten autobus 15 czy 16 za kilka szekli.

W ostateczności możnaby wziąć Eilat shuttle do Ovda za 12 USD poranny o 8 , pytanie tylko jest takie czy ten bus jedzie zawsze w okolicy granicy z Tabą zbierając ludzi czy może pomknąc prosto na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#7 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:39 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
jasiub napisał(a):
Kilka dni temu analizowałem tą kwestię. Regularnych promów z Aqaba - Taba nie ma. Turystyczny kosztuje 106$ i nie da się go zarezerwować w jedną stronę. Prom regularny płynie do Nuweiba (link @Zeus) i kosztuje właśnie 75$. Do tego dochodzi opłata portowa 10JD. Nawet uwzględniając 105NIS opłaty wyjazdowej, koszty taksówek, busów itd. nie opłaca się finansowo , a w wersji z Nuweibą też czasowo.

Tego się obawiałam. Drogę lądową ogarnę, co prawda uciążliwe jest kilkukrotne przesiadanie się z taxi na busa, z busa na taxi etc, ale finansowo rzeczywiście wychodzi taniej, nawet uwzględniając opłatę na granicy. Przemyślę jeszcze, czy nie zostać i nie poplażować w Jordanii, aczkolwiek zniechęcają mnie restrykcje dotyczące ubioru i ceny hoteli...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#8 PostWysłany: 10 Mar 2018 21:53 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Odpowiadam sam na zadane przez siebie kilka miesięcy temu pytanie. Z Hilton Double tree dojechaliśmy na granicę taxi za 7 JOD. Na granicy przejście trwało około 20 minut. Po stronie izraelskiej jest sprawne wifi z zasięgiem po opuszczeniu przejścia. Z jego pomocą zamówiliśmy taxi za pomocą Gett z wpisanym wcześniej kodem na 5 zniżek po 20 NIS. Koszt przejazdu do Taby to 76 NIS czyli z kodem 56 NIS. Resztę kodów wykorzystaliśmy na dwa przejazdy do Eilatu (dzięki kodom wyniosły każdy troszkę ponad 20 NIS), na przejściu w Tabie wifi też działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Akaby do Taby
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2018 00:37 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Jak ogarnęliście temat promu z Akaby do Nuweiby? Też analizuję i mam duuużżży dylemat. Interesuje mnie docelowo Nuweiba lub Dahab. Niby promem łatwiej, szybciej i przyjemniej. Prom, morze, w pewnym sensie można zaliczyć jako atrakcję :). Koszt ok 85$/os. Koszty przez Eilat troszkę jakby mniejsze ... ale stracony cały dzień na przemieszczanie się przez Eilat. Atrakcji zero, raczej męka. Jeśli przerobiliście już ten temat podzielcie się doświadczeniami :). Jeśli ktoś zna dobrze sprawę i ma porównanie - piszcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group