Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2016 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
Cześć,
zanim tu trafiłem przeczytałem wiele blogów i relacji z Indonezji, ale nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie: jak optymalnie zwiedzić świątynie Borobodur i Prambanan w jeden dzień?
Z tego co udało mi dowiedzieć to do Borobudur można się dostać autobusem za ok. 30k IDR. Na miejscu "warto" kupić bilet łączony na dwie świątynie za 30 USD, co wydaje mi się absurdalną kwotą, ale przeżyję. BTW nie znalazłem też informacji czy można równowartość płacić w rupiach czy muszę mieć przy sobie dolary amerykańskie?
OK, teraz przyjmijmy, że Borobudur mam już za sobą - w jaki sposób ruszyć teraz do Prambanan? Czy istnieją jakieś sensowne alternatywy inne niż taxi? Jeżeli nie to jakiej kwoty mogę się spodziewać ze te 50 km? 200k rupii wystarczy?
A może całość to zbyteczny wysiłek i najlepiej zapłacić kasę dla jakiegoś biura, które wszystko za mnie zorganizuje?
Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi ;)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 31 Lip 2016 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Też przeczytałem wiele relacji i blogów i wynika z nich, że można płacić w równowartość w IDR.
Jeśli chodzi o transport między świątyniami to najlepiej skuterem. Wychodzi najtaniej i najwygodniej dla Ciebie.
Ja będę zwiedzał popołudniu Prambanan, a następnego dnia z samego rana jadę na Borobudur.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2016 14:23 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
Ile dni będziesz w Yogyakarcie? W oba miejsca bez problemu dojedziesz autobusem z Yogyakarty, z tym, że brak bezpośredniego połączenia między tymi dwoma świątyniami. Jeżeli jesteś tam co najmniej 2 dni to możesz zrobić tak, jak ja: byłem na zachodzie słońca w Prambanan i następnego dnia z rana (ok. 8-9) w Borobudur. Jeżeli chcesz być na wschód słońca w Borobudur to niestety nie pozostaje nic innego, niż taxi z Yogyakarty.

Co do płatności to w obu miejscach płacisz w IDR ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2016 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
sa na miejsc biura t, wykup u nich wycieczke
sprawnie i szybko cie zawioza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Lip 2016 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Byłem dwa razy i za każdym razem brałem mini wycieczkę na miejscu. Jest śmieszne tania, biur od groma i nie ma problemu z dojechaniem na wschód słońca, co zdecydowanie polecam. Z tej ze wschodu słońca w Borobudur mogą Cię zawieść do Prambanan i wrócisz już autobusem miejskim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2016 01:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
My przylatujemy do Yogyakarty wieczorem, więc już mailowo z góry ustalam z hotelem, żeby nam zorganizowali na następny dzień transport Borobudur + Prambanan . Napisali, że liczą sobie 140 tys. rupii - taką samą stawkę podawali ludzie z tripadvisora.

Jeśli chodzi o bilet łączony to od tego sezonu jest już 32 USD, stawka w rupiach to ponoć 432 tys. Kwota rzeczywiście absurdalna, bo jesteś obcokrajowcem - miejscowi za taki sam bilet płacą 50 tys. rupii. :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sie 2016 05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
jak dlla ciebie absurdalna to sobie odpusc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sie 2016 07:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Nie odpuszczę - chodzi mi o absurdalne zróżnicowanie cen dla miejscowych i obcokrajowców
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2017 22:43 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Z moich obserwacji wynika, iż spokojnie można odwiedzić jednego dnia zarówno Prambanan jak i Borobudur, poruszając się tylko komunikacją publiczną. Musimy jednak przyjąć dwa założenia, po pierwsze startujemy z samego rana, po drugie zwiedzamy w sposób "turystyczny", czyli w jednym miejscu jesteśmy maksymalnie 2 - 3 h.
Z centrum Yogyakarty do stacji Jombor skąd odjeżdżają autobusy do Borobuduru jedzie się autobusem miejskim 1 h za 3500 IDR (0,24 euro). Tam jeżeli mamy szczęście to nie czekamy aż się autobus zapełni tylko od razu ruszamy (ja czekałem około 20 minut). Autobus do Borobuduru jedzie 1 h i kosztuje 20.000 IDR (1,42 euro). Ja niestety dałem się oszukać i zapłaciłem 25.000 IDR (1,77 euro). Bilet łączony wstępu do obydwóch atrakcji kosztuje równowartość 32 USD. Z Borobuduru znowu wracamy autobusem na stację Jombor (tym razem zapłaciłem już prawidłową cenę 20.000 IDR) 1 h. Z Jombor do Prambanan możemy (z przesiadką) dojechać miejskimi autobusami za 3.500 IDR w 1,5 - 2 h. Łącznie na przejazdach spędzimy 5 - 6 h, ale ponieważ świątynie otwarte są bodajże od 6 do 18 więc taka opcja jest możliwa. Ja osobiście byłem w tych miejscach dzień po dniu i raczej polecam takie rozwiązanie, ale uważam, że odwiedzenie tych miejsc w ciągu jednego dnia komunikacją publiczną także jest możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group