Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Guam -seria pytań
#1 PostWysłany: 19 Sie 2016 07:41 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Najwazniejsze kwestie ,które mnie interesują:
-najciekawsze atrakcje na wyspie i w bliskim sąsiedztwie
-gdzie najlepsze miejsca na snurki
- rekomendowana wypozyczalnia auta
- polecane noclegi -najchetniej nie molochy
- inne rekomendacje

dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#2 PostWysłany: 19 Sie 2016 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
gdybym juz lecial na Guam, potraktowalbym to jako baze wypadowa do mniej uczeszczanych turystycznie wysepek na Pacyfiku :) Ciekawa opcja wydaje sie Yap w Sfederowanych Stanach Mikronezji. Znajduja sie tam wielkie, kamienne "monety".. cos jak Moai na Wyspie Wielkanocnej :) Na Yap lata United Airlines z Guam, ale musialabys do nich napisac w sprawie aktualnego kalendarza lotow, bo na stronie nie wyswietla tego polaczenia (aczkolwiek kontaktowalem sie na czacie na fejsbuku i United mnie zapewnilo ze to polaczenie jest w ich siatce) :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#3 PostWysłany: 19 Sie 2016 11:33 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Dzieki,ale stone money widziałam juz na Palau.
Teraz pora na Guam , ewentualnie jeszcze Saipan...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#4 PostWysłany: 19 Sie 2016 11:59 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Z Guam wyskoczyłem na Saipan. Wypożyczyłem auto na lotnisku i w jeden dzień objechałem całą wysepkę. Poszukam w starych folderach i podam Ci więcej informacji o atrakcjach na Guam i Sajpan.
Miałem dwie możliwości (w przyzwoitych cenach) Sajpan lub Chuuk (Truk). Po powrocie na Guam spotkałem gościa rodem z Chuuk, który tak pięknie opisał mi swoje wyspy, że zacząłem żałować że tam nie poleciałem.. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#5 PostWysłany: 19 Sie 2016 14:16 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
DMV a powiedz pls jakie twoje wrażenia ? co ci sie podobalo na jednej i drugiej wyspie ? czy Saipan mocno sie różni od Guam , ten jednodniowy wypad mial sens ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#6 PostWysłany: 05 Paź 2016 02:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Na Guam byłem przez 3 dni + 1 dzień na Sajpanie. Nie ma tam zbyt wielu atrakcji, mnie ciekawiły te wyspy ze względu na ich historię z czasów II wojny, wielkie bitwy morskie, zażarty opór Japończyków.
GUAM:
1. Piękne plaże!
2. Stolica Agana, warto się przespacerować po starówce, hotel miałem w Tumon gdzie trochę więcej się dzieje
3. Kamienne stupy na których tubylcy Chamorro budowali chaty (latte)
4. Wodospad Talofofo
5. Schron Yokoi – żołnierz japoński do którego nie dotarła wiadomość o kapitulacji i żył sobie w schronie przez 28 lat czyli od 1944 do 1972.
6. Chamorro Cultural Village
7. Skała z której Japońscy żołnierze wraz z rodzinami skakali popełniając zbiorowe samobójstwo, woleli tak zginąć niż pójść do amerykańskiej niewoli
SAJPAN:
1. Muzeum II WŚ (bitwy morskie na Pacyfiku)
2. Dużo cmentarzy i pozostałości uzbrojenia z wojny
3. Managaha Island - piękne piaszczyste plaże (wycieczka na pół dnia)

Załączniki:
mapa Guam.jpg
mapa Guam.jpg [ 118.26 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: widok na miasto z okien hotelu
Tumon.jpg
Tumon.jpg [ 139.08 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
plaża w mieście.jpg
plaża w mieście.jpg [ 155.78 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: pomnik jest obrotowy
pomnik JP II.jpg
pomnik JP II.jpg [ 110.06 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: na takich kamiennych podporach tubylcy z plamienia Chamorro budowali chaty
latte stones.jpg
latte stones.jpg [ 188.66 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: taki lokalny model
łódki.jpg
łódki.jpg [ 178.79 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: pełno romantycznych, dzikich plaż i pięknych zatoczek z rafą
dzika plaża.jpg
dzika plaża.jpg [ 124.3 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
zatoczka.jpg
zatoczka.jpg [ 105.87 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: dojeżdża się kolejką linową, uroczy chociaż niewielki wodospad
Talofolo Falls.jpg
Talofolo Falls.jpg [ 170.59 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: mieści się obok wodospadów, przy małym muzeum, do jamy nie można wchodzić
Yokoi Cave.jpg
Yokoi Cave.jpg [ 143.57 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Bear Rock.jpg
Bear Rock.jpg [ 149.04 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: ciekawe muzeum opisujące historię wojny na Pacyfiku, sporo multimediów
Memorial Park.jpg
Memorial Park.jpg [ 92.65 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: takich pamiątkowych cmentarzy jest sporo
cmentarz.jpg
cmentarz.jpg [ 143.82 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
broń z II WŚ.jpg
broń z II WŚ.jpg [ 150.94 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: kilkuset oficerów często z rodzinami wolało popełnić zbiorowe samobójstwo niż dostać się do amerykańskiej niewoli, na górę można wjechać i podziwiać panoramę wyspy
góra samobójców.JPG
góra samobójców.JPG [ 151.58 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: rezerwat, można sobie popatrzeć przez lornetkę
wyspa ptaków.jpg
wyspa ptaków.jpg [ 104.24 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Komentarz do pliku: z daleka wygląda ładnie ale stoi pusty, na wyspie po ostatnim tsunami jest sporo takich obiektów
zrujnowany hotel.JPG
zrujnowany hotel.JPG [ 121.69 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#7 PostWysłany: 05 Paź 2016 08:37 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
DMW,dzieki za info i fotki .Jeszcze pare pytan:
-wypożyczałes auto w jednym i drugim miejscu ?
-gdzie najlepsze miejsca na snorkowanie ?
- jakiś treking robiłeś?
-jak z bepieczenstwem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#8 PostWysłany: 05 Paź 2016 14:08 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
- Auto wypożyczałem na obu wyspach. Na Guam z małej prywatnej wypożyczalni w mieście gdzie było nieco taniej niż na lotnisku. Namiary znalazłem na ulotce w hotelu. Na Sajpan na lotnisku, ponad godzinę czekałem w kolejce tylu było chętnych turystów. O ile na Guam jest jeszcze jakaś komunikacja publiczna o tyle na Sajpanie bez auta nie ma sensu się poruszać.
- Nie snurkowałem więc nie wiem. Na miejscu jest do dyspozycji pełno bezpłatnych mapek, informacji i folderów, więc coś sobie znajdziesz.
- Mój treking to był wjazd autem na "górę samobójców" :oops:
- Jest tak samo bezpiecznie jak na innych amerykańskich wyspach.
Jako ciekawostkę dodam, że na Guam jest mnóstwo rosyjskich turystów (obok Amerykanów i Japończyków) bowiem jest to jedyne terytorium Stanów Zjednoczonych gdzie w drodze wyjątku obywatele Rosji nie potrzebują wizy! Najczęściej przyjeżdżają z Władywostoku oraz ze wschodu Rosji i Syberii aby łyknąć trochę słońca i porobić wolnocłowe zakupy. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#9 PostWysłany: 06 Paź 2016 08:28 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Czy małe ,zwykle auto wystarczy , czy drogi sa kiepskie i lepiej wynająć cos mocniejszego ?

-- 06 Paź 2016 08:28 --
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#10 PostWysłany: 06 Paź 2016 13:13 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Drogi są dobre, brałem najtańsze auto.

Załączniki:
rental car.JPG
rental car.JPG [ 149.71 KiB | Obejrzany 4113 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#11 PostWysłany: 06 Paź 2016 14:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
czy mozna doleciec z guam spowrotem do LAX/SFO przez HNL za mile ?
zastanawialem sie kiedys nad RTW taka trasa:
KTW/BDU-DBX-MNL-Guam-HNL-LAX/SFO-JFK-WAW-GDN
poza cebu na odcinku MNL-Guam wszystko za mile lub punkty wizzaira :)

jak na miejscu z cenami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#12 PostWysłany: 06 Paź 2016 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2029
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
z GUM do HNL można bezpośrednio albo island hopperem z przystankami na kilku wyspach. Za mile UA liczą jak krajówki - po 12.5k za odcinek. Można coś pokombinować z długimi stopami.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#13 PostWysłany: 21 Lis 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wyciagajac stary watek, czy 2 dni na Saipan wystarcza na pobiezne zwiedzenie? Widze, ze tu jest mowa o jednym dniu, ale ja lubie podelektowac sie miejscem i nie spieszyc sie. Ukladam wlasnie kolejna wycieczke do Mikronezji i probuje wycisnac max z mil. budujac open jaw. Myslalam, zeby powrot zaczac z Saipan zamiast z Guam, a na Saipan dolece w miare tanio na bilecie za gotowke.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#14 PostWysłany: 21 Lis 2018 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2029
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja 2 dni leżałem na plaży w Hyatt (jak masz punkty to warto go wziąć, bo za gotówkę kosztuje fortunę) i 1 dzień zwiedzałem, z czego to tak naprawdę wyszło z 5h. Pełny dzień z delektowaniem się wystarczy.
Musisz mieć samochód, bo sama taksówka z lotniska do miasta to 30$, więc tyle co wynajęcie samochodu na dzień.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#15 PostWysłany: 22 Lis 2018 09:20 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Aga, zwiedzałam wyspę pełne 2 dni i było co robić. Polecam hike na Forbidden Island- piękne widoki i można posnurkować między skałami.Dla mnie to chyba najładniejsze i najciekawsze miejsce na wyspie. Niesamowite przeżycia w The Grotto jeśli lubisz być pod woda.To podwodna jaskinia połaczona z oceanem.Poza tym oczywiście Bird Island, Last command Post, Suicide Cliff z ciekawą historią z czasów 2WW,Memorial Park, czołg częściowo ustopiony w lagunie etc. Nie umiem tu wstawiać zdjęć, ale w necie jest trochę info.
Miejscówki do spania ci nie polecę, bo moja była kiepska. Mogę za to zarekomendować fajne spanko na Guam, jeśli nie lubisz molochów. . Malutki apartamencik z cudownym widokiem na wschód i zachód słońca, nawet z łóżka nie trzeba było wstawac.
Jakie wyspy masz w planie odwiedzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#16 PostWysłany: 22 Lis 2018 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2029
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak byłem na Forbidden Island to niestety szlak był zamknięty i dało się zobaczyć tylko z góry:

Image
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#17 PostWysłany: 22 Lis 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
nelciowata napisał(a):
Aga, zwiedzałam wyspę pełne 2 dni i było co robić. Polecam hike na Forbidden Island- piękne widoki i można posnurkować między skałami.Dla mnie to chyba najładniejsze i najciekawsze miejsce na wyspie. Niesamowite przeżycia w The Grotto jeśli lubisz być pod woda.To podwodna jaskinia połaczona z oceanem.Poza tym oczywiście Bird Island, Last command Post, Suicide Cliff z ciekawą historią z czasów 2WW,Memorial Park, czołg częściowo ustopiony w lagunie etc. Nie umiem tu wstawiać zdjęć, ale w necie jest trochę info.
Miejscówki do spania ci nie polecę, bo moja była kiepska. Mogę za to zarekomendować fajne spanko na Guam, jeśli nie lubisz molochów. . Malutki apartamencik z cudownym widokiem na wschód i zachód słońca, nawet z łóżka nie trzeba było wstawac.
Jakie wyspy masz w planie odwiedzić ?

Podaj namiar na nocleg. Bylam poprzednio w Hiltonie, ale chetnie zobacze cos poza rejonem wspolczesnej inwazji japonskiej w Tumon Bay. Guam bedzie zawrotka do Island Hoppera z Honolulu. Chce kupic OJ HNL-MAJ(4dni)-GUM, 4 dni postoju, przelot na Saipan na 2 dni i z powrotem SPN-GUM(24H lub nie)-PNI(24h)-KSA-HNL. Saipan nie istnieje na stronie Miles and More. Google znajduje mi polaczenie powrotne z layover na PNI 24h 22min, ale nie wiem czy Miles and More pozwoli mi zakupic taki bilet. Chcialabym wcisnac zwiedzanie i snorkowanie na PNI w te 24h. Mysle, ze da sie to zrobic jak zarezerwuje wszystko odpowiednio wczesnie. Jak nie, to trudno.

Na Guam chce poswiecic troche czasu na snorkowanie w roznych miejscach, bo podobalo mi sie i zwiedzic reszte wyspy. Poprzednio bylam tylko 1.5 dnia i malo zobaczylam. Samochod na pewno wynajme wszedzie, gdzie sie da. Planuje co najmniej jeszcze jeden wyjazd na Guam przez Azje, zeby zwiedzic pare innych wysp, na nurkowanie i na Manty.

Nic nie robic planuje na Majuro i Kosrae, oczywiscie pod tym pojeciem mam na mysli plywanie, podziwianie widoku, itp. Na Majuro znalazlam takie miejsce: Private Island Boutique Resort Bikendrik Island, a na Kosrae zatrzymam sie w Nautilusie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#18 PostWysłany: 22 Lis 2018 13:30 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Fajna trasa ! Nie wiem czy byłaś na Palau ( blisko Yap) , tam pod kątem świata podwodnego to prawdziwy raj .
Na priva wyslalam ci info o noclegu na Guam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#19 PostWysłany: 22 Lis 2018 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Palau i okolica, to juz bedzie inna wycieczka. Jedyne co chce dodac do Island Hoppera to Saipan i zatrzymac sie na Majuro. A Chuuk, Yap i inne wyspy zostana na kolejna okazje.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Guam -seria pytań
#20 PostWysłany: 23 Lis 2018 19:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Gdybym mógł jeszcze raz wybierać - to z Guam wolałbym Chuuk niż Sajpan.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group