Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#51 PostWysłany: 12 Cze 2013 16:11 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 11
ja dostałem dzisiaj informacje o zmianie godziny i prośbę o akceptację. można się też ubiegać o zwrot kasy. przynajmniej nie będzie problemu z dojazdem z lotniska do miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#52 PostWysłany: 13 Cze 2013 18:28 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
a dobrze rozumiem, że to całkowity zwrot kosztów? Nic nie stracimy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Cze 2013 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Byłem na Kos w kwietniu. Zawsze do każdego lotu jest dopasowany autobus firmy KTEL, koszt przejazdu 3,20euro. Jedzie przez Mastichari.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Cze 2013 10:02 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 5
Lecimy we dwójkę 19.06. i zastanawiamy się nad transferem a2b do Tigaki. Ktoś się orientuje jak transfer wygląda z powrotem na lotnisko ? Odbierają z hotelu czy jest jakaś zbiórka w miasteczku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Cze 2013 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
ja rezerwowałem przez resorthoppa u przewoźnika Dodecanese i w drodze powrotnej podjechali pod hotel, a potem jeszcze pod kilka innych zbierając ludzi.
z informacji praktycznych:
- wycieczka na Nissyros: bardzo polecam, szczególnie w niedzielę bo wtedy większość tourów jest dodatkowo z podjechaniem do Nikii - pięknego miasteczka gdzie mieszka przez cały rok 15 osób. Można też spróbować w porcie rano, może wyjść trochę taniej niż przez agencję
- wycieszka 3 islands: tu już mniej pozytywnie. obiecana fabryka gąbek na Kalymnos to sklep z gąbkami (drożej niż na Kos! podobno lepsze ale kto wie...) i 3 zdania o tym jak się je czyści i wybiela, a jedna z wysp to po prostu 2 godziny leżenia na plazy, bo nic innego tam nie ma. Nie posłuchaliśmy zaleceń pani z jednego z biur podróży, ale chyba jednak warto: popłynąć do Kalymnos promem z Mastichari bez wycieczki i wynająć na miejscu skutery żeby zwiedzić wyspę na własną rękę
ceny: w marketach o połowę drożej niż w Polsce, w restauracjach tak jak w Polsce (€7-10 za danie główne, a w budkach €2,5 za gyros pita), za skuter płaciłem €15 za dzień ale chyba da się taniej, rowery najtaniej oferowano mi za €5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Cze 2013 07:38 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
czy ktoś już wrócił z wycieczki na Kos w ostatnim czasie? Jak było? Jakieś rady?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Cze 2013 11:00 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
To i ja mam pytanie - nocował ktoś w Kefalos? A może był na wycieczce i też jest w stanie mi pomóc?
Chcemy skoczyć na jesień na tydzień na Kos i akurat ta miejscowość przypadła nam do gustu ze względu na piękne plaże. Problem w tym że jedziemy z małym dzieckiem (1,5 roku) i zastanawia mnie kwestia wiatrów, bo w północnych kurortach ponoć dosyć mocno potrafią dać w kość. Kolejną kwestią są knajpy i sklepy - zjemy coś na mieście czy raczej lipa? I ostatnie pytanie - w realu też jest tak pięknie jak na zdjęciach:)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Lip 2013 15:49 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Wróciliśmy, zwiedziliśmy i mogę podzielić się swoimi opiniami i wskazówkami.

Pierwsze cztery dni spędziliśmy w Kefalos, a w zasadzie na przedmieściach(wioska) w Kampos.
Hotel mieliśmy Kordistos Hotel - zaraz przy głównej drodze więc z lotniska wyrzucili nas pod hotelem.
Sam hotel dosłownie przy plaży. Wiele innych również ale nie wiem jak z cenami. My płaciliśmy ok 110 zł za dwójkę ze śniadaniem. W hotelu świetny basen. Pokoje takie sobie - lepsze na piętrach z balkonami. W okolicy hotelu znajduje się ta mała wysepka z kościołem. Co do plaż to plaże w tej części dość kamieniste, w wodzie tez sporo kamieni, ale są miejsca, gdzie i plaża i morze jest bez kamieni i wtedy naprawdę kąpiel jest przyjemna. W tej części nie ma za wiele co oglądać - raczej do poleniuchowania.
Co do restauracji to było ich sporo - jak ktoś zadowoli się jakimś kebabem to za góra 7 euro ma porządny obiad. My jedliśmy też w restauracji przy plaży i za 9.95 chicken, pork lub prawns souvlaki. Znajduje się zaraz przy Kordistos hotel i nazywa się chyba antonios taverna - podają tam nie na talerzu lecz dużą porcję na szpikulcu - wygląda świetnie i tak też smakuje (porcja spokojnie dla dwóch osób).

Kolejnym miejscem było Lambi na przedmieściach Kos - mieliśmy hotel Leonidas - hotel sam w sobie ok, ale z racji odległości od plaży nie polecamy. Niedaleko Leonidasa znajduje się wypożyczalnia rowerów za 3E za dzień, skutery za 12 euro. Do zwiedzenia Kos i okolic fajnie jest wynająć sobie rower , łatwiej i szybciej. Niedaleko Leonidasa znajduje się też Carfour
Restauracje w Kos wiadomo droższe, ale my znaleźliśmy - zreszta przy głównej drodze ze ścieżka rowerową za 6.50 duże porcje gyrosów na talerzach - porcje dla dwóch osób spokojnie (dodają zawsze takie chlebki, które zapychają) oraz restaurację z owocami morza (10 krewetek na talerzu za 12 euro).

Wycieczka do Bodrum - na wtorkowy targ za 20 euro (nas było 6 osób więc spokojnie można zagadać, aby płacić za 5 a 6 osoba gratis) - opłaty portowe w Bodrum obowiązkowo dla każdego.

Podróż powrotna na lotnisko polecam transfer - no chyba, że komuś nie zależy na wygodzie, ale za 3 euro dodatkowo podjadą pod hotel. My korzystaliśmy z A2B.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.

PS. do osób, które były w Kos przed nami, a które obiecały podzielić się informacjami i tego nie zrobiły ironiczne "dzięki" - niestety brać umieją, ale od siebie później już nic nie dają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 15 Lip 2013 13:36 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Bardzo nam pomogłeś w zmianie lokalizacji, Kefalos odpada na tygodniowy pobyt ;)
Teraz zastanawiamy się nad dwoma lokalizacjami Lambi lub Tigaki/Marmari. Jeżeli możesz to napisz czy plaża w Lambi na całej długości cypla jest piaszczysto-żwirkowa czy są też odcinki z samym piachem? Tigaki/Marmari mają ta przewagę że mają rewelacyjne plaże, ale z drugiej strony naczytałem się znowu o pladze komarów z pobliskich bagien - może mi to ktoś zweryfikować? Bardzo zależy nam na dobrym wyborze bo będziemy z 1,5 rocznym dzieckiem i nie chcę go cały czas pryskać chemią na komary.

A co do samego hotelu, to ile szliście do plaży? Bo jeżeli zdecydujemy się na Lambi to chyba weźmiemy hotel Gaja Garden, który leży blisko Leonidasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Lip 2013 14:28 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Plaże w Lambi są miejscami piaszczyste, ba nawet czasami to nie ma dojścia do morza tylko wydzielone są fragmenty plaży (od strony północnej cypla). Od strony wschodniej plaża jest do końca.

Co do lokalizacji to odpuście sobie tereny Leonidasa i Gaja Garden - niby 800m do plaży, ale idzie się jakieś 15 minut do plaży - zresztą tam są tylko te hotele i nic więcej, łąki i krówki dookoła.
Jeśli zdecydujecie się na Kos to tylko w bezpośrednim kontakcie z centrum miasta lub od strony Psideli - lepsza infrastruktura turystyczna moim zdaniem.

W Tingaki i Marmari nie byliśmy, ale przejeżdżając widziałem tereny podobne jak do Lambi.

Nie wiem na co się nastawiacie z dzieckiem, ale ja bym nie odrzucał tak szybko opcji Kefalos.....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#61 PostWysłany: 15 Lip 2013 15:30 

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 3
W czerwcu byliśmy w Tigaki z 5 - latką. Plaża zarówno w Tigaki jak i w Marmari świetna dla dzieci. W Tigaki więcej piasku. Zdecydowanie polecamy wypożyczenie rowerów. Koniecznie zabierzcie coś anty komarowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#62 PostWysłany: 15 Lip 2013 16:01 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Termy Embros położone kilka kilometrów na wschód od miasta Kos. Dla mnie największa atrakcja wyspy. Choć nie są duże i trzeba się przyzwyczaić do bardzo gorącej wody, to miejsce niesłychanie urokliwe. Można dojechać autobusem lub rowerem z Kos. Już same widoki z parkingu wspaniałe. Do tego ścieżka w dół prowadzi obok pięknych skał jaskiń i wąwozów. Dostęp bezpłatny a w miejscu gdzie gorąca woda przelewa się do zimniejszej wody morskiej można "godzinami" relaksować ciało .
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Lip 2013 18:27 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
gregorow napisał(a):
Co do lokalizacji to odpuście sobie tereny Leonidasa i Gaja Garden - niby 800m do plaży, ale idzie się jakieś 15 minut do plaży - zresztą tam są tylko te hotele i nic więcej, łąki i krówki dookoła.

Dla mnie brzmi jak ideał - cisza, spokój i krowy ;) to 15 min spacerku to nic, dziennie dreptam z małym jakieś 3-4 godz hehe
Za Lambi przemawiają lepsze plaże niż w Psalidi (chyba że się mylę?), bliskość miasta i związana z tym dobra komunikacja.
O Kefalos sam pisałeś że sporo kamienistych plaż, a to przy małym odpada - musi mieć gdzie kopać:) A na wycieczkę zawsze można tam wyskoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Lip 2013 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Kiedyś pisałem o restauracji w mieście Kos, gdzie bardzo smacznie i dużo zjadłem. Była miła obsługa i specjalnie dla nas na drugi dzień zrobili Musakę (w kwietniu jej nie robili, bo zero turystów).
"Kanadeza" i znajduje się na ulicy Artemisias 31
http://goo.gl/maps/jVFN6

Jak ktoś odwiedzi to mam prośbę - zobaczcie po ile w tej chwili jest zestaw Mix (wszystkiego po trochu - dwie osoby mogłyby się tym najeść). Jak byłem to było to 10 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 23 Lip 2013 13:06 

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 3
Witam,
Pod koniec sierpnia wybieram się na Kos. Mam jeszcze kilka niewiadomych, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Otóż: chodzi mi o rejs do Bodrum, czy kupując bilet(tam i z powrotem) w porcie mam określone o której wracamy czy po prostu wiem że np ostatni rejs na kos jest o 19 to idę na niego? Czy na wtorkowym bazarze można kupić coś taniej niż w zwykłe dni(ubrania, przyprawy)? Liczę na waszą odpowiedź:) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 23 Lip 2013 13:51 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Kupując bilet na rejs do Bodrum od razu dostajesz info o godzinie powrotu. No chyba że znajdziesz operatora, który pływa tam kilkakrotnie, ale ja takiego nie spotkałem.
Wtorkowy targ to po prostu większe nasycenie handlowców - możliwe, że są też większe promocje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Lip 2013 14:34 

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 3
Dzięki gregorow:) Powiedź mi jeszcze ile ma się tego czasu w Turcji tak mniej więcej oraz czy przyprawy kupować w Bodrum czy na Kos(gdzie taniej) i czy nie ma problemów z przywiezieniem ich w bagażu podręcznym w Rayanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 23 Lip 2013 15:38 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Wszystko zależy od tego z jakim przewoźnikiem płyniesz. My zaleźliśmy takiego (właściwie cena zdecydowała - 100 euro za 6 osób ), który wypływał o 10 a wracał z Bodrum o 17. W Bodrum lekko 6 godzin.

Co do przypraw to my nie kupowaliśmy - po Maroku mi się odechciało.... Ale z przewiezieniem raczej nie będzie problemów - chociaż ku mojemu zaskoczeniu po raz pierwszy na lotnisku w KOS była kontrola wagowa - oczywiście miałem 0.58 kg za dużo (woda do kieszeni poszła) więc jak nakupisz tego to uważaj z wagą, bo nie wiem czy tam to norma, że sprawdzają wagę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Lip 2013 09:06 

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 3
Jeszcze jedno pytanko odnośnie plaż na Kos:) Która plaża będzie ładniejsza tj. piaszczysta i czyściejsza w Lambi czy w Psalidi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Lip 2013 09:34 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 166
Obie miejscówki wydają się być podobne, ale jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie Lambi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group