Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2014 11:44 

Witajcie podróżnicy,
mam plan pewnej wyprawy która ma w skrocie przebiegac na trasie warszawa-moskwa-czelabinsk(ural)-novosibirsk-pozniej do Kazachstanu -astana i powrot do pl przez Kazachstan rosje i ukrainne:)
pierwsze zalozenie jest takie,ze nie latamy samolotami,a chcemy jechać glownie koleja i jakimiś innymi srodkami transportu,
trasa jest zwiazan z tym,ze moja rodzina była wywieziona na sybierie w czasie drugiej wojny i chcemy pokonać szlak jaki kiedyś musial pokonać mój dziadek jako dziecko,
wszystko jest w planach dopiero,ale chciałbym poznac opinie osob które były na Syberii podrozowaly tam, kazda opinia wasza czy podzielenie się doświadczeniami będa bardzo pomocne,
znacie może ceny pociagow w tych rejonach? jak wygląda sytuacja z przekroczeniem granicy rosja-kazachstan?
pozdrawiam i mam nadzieje,ze znajdzie się ktoś kto bylw tych rejonach bo jak nie na tym forum to gdzie:D
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 19 Sty 2014 13:13 

Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Nie jechałem tą trasą, ale tak na szybko sobie sprawdziłem.

http://pass.rzd.ru/
Pociągi:
Brześć - Moskwa 17 h od 1900 rubli (nie wiem ile kosztuje obecnie bilet z W-wy do Moskwy, ale pewnie podobna cena)
Moskwa - czelabińsk 41h, 2200 rubli
Czelabińsk - Novosibirsk 1750 rubli 21 h
Novosibirsk - Petropavlowsk 1300 rubli 13 h i dalej już kolejami kazachskimi (tutaj za pewnie taniej wyjdzie jakimś autobusem pojechać z Novosibirska do Astany- to tylko 1000 km)

A co do powrotu to ponoć jest jakiś pociąg Astana - Kijów, który jeździ raz w tygodniu (około 70h), ale tak na szybko nie mogę znaleźć żadnych dokładniejszych informacji o nim.

Sam wybrałbym pewnie taką opcję:
Astana - Atyrau (23 h) - (Kolejami kazachskimi i później do Astrachania i Rostova - autobus zapewne
Rostov - Kiev -18h, 1700 rubli
Kiev - lviv - tutaj jechałem za 40 zł około

Rosja, Kazachstan i Białoruś są w unii celnej, więc raczej na granicy nie powinno być żadnych problemów.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 23 Maj 2014 15:29 

Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Nie wiem czy autor wątku odbył juz swoją podróż, ale małe odniesienie do poniższego cytatu
Arnoldx19 napisał(a):
Rosja, Kazachstan i Białoruś są w unii celnej, więc raczej na granicy nie powinno być żadnych problemów.

Warto pamietać jednak, że do wszystkich tych krajów nalezy posiadać ważną wizę. Żeby komuś nie przyszło do głowy, że skoro mam np. wize do Rosji, to mogę sobie podróżować także po Białorusi czy Kazachstanie.

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości