Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2019 14:13 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Cześć,
na majówkę jedziemy 6 osobową rodziną (4 os. dorosłe i 2 dzieci) do Grecji (na Rodos). Chcielibyśmy wynająć minivana. W Grecji już byłem i wynajmowałem auto zwykłe 5 osobowe. Zawsze wynajmowaliśmy od lokalnych wypożyczalni na miejscu (zresztą tak chyba robi większość osób w przypadku Grecji) lecz teraz mam obawę czy minivany również są łatwo dostępne i jaki jest ich koszt. Czy ktoś wynajmował takie auto? A może lepiej się kalkuluje wynająć 2 auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2019 14:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
W 95% przypadków taniej będzie wynająć 2 auta 4-5 osobowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@kempin, z całym szacunkiem, ale posprawdzaj sobie. Przecież nikt tego na bieżąco i na pewno nie wie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2019 13:50 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Może ktoś właśnie wrócił z Grecji i ma świeże informacje. Mi jednak wystarczą stare przykłady jako rząd wielkości. Ja byłem w 2011r. i 2018r. w Grecji i cena wynajmu za auto była identyczna.
Grecji niestety nie da się sprawdzić. Ponieważ wynajem zazwyczaj odbywa się od lokalnych wypożyczalni bez rezerwacji (przynajmniej z mojego doświadczenia i moich znajomych tak wynika), które często nie maja nawet stron internetowych.
A w strony typu rentalcars nie wierzę. Cena końcowa prawie zawsze jest inna niż ta podczas rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2019 14:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
kempin napisał(a):
A w strony typu rentalcars nie wierzę. Cena końcowa prawie zawsze jest inna niż ta podczas rezerwacji.

:shock: W mojej historii wynajmów przez rentalcars (kilkanaście razy) jeden raz musiałem dopłacić podatek lotniskowy, poza tym cena końcowa zgodna z tym, co podczas procesu rezerwacji. Jeśli twoje doświadczenia są zgoła odmienne, to podziel się nimi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2019 10:35 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Powiem więc jakie mam doświadczenia z wynajmem aut (nie są wielkie :))

- 2 x Grecja - wynajem na miejscu bez żadnych rezerwacji, zero problemów (ok. 120zł za dobę auto typu Ford Focus)
- 1 x Teneryfa - z wcześniejszą rezerwacją u lokalnej wypożyczalni, którą wszyscy polecają na wyspach kanaryjskich. Chyba Autoreisen albo jakoś tak. Zero problemów i mega tanio (z tego co pamiętam na 12 dób ok. 300 - 400zł auto Seat Ibiza)
- 1 x Hiszpania kontynentalna (Walencja) - wynajem przez rentalcars 1 dzień przed wynajmem. Cena ok. 200-260zł za dobę auto Seat Ibiza
- 1 x na Bali - ale to zupełnie inaczej. Cena 150zł za dobę z kierowcą.

Więc doświadczenie mam nieduże. Naczytałem się przed wyjazdem do Walencji, że wynajem auta w Hiszpani nigdy się nie zgadza z tym co na stronie i może niepotrzebnie się zraziłem. Ceny na rentalcars wychodziły mi rzędu 60zł, natomiast na doyouspain kilka złotych. Wydawało się to nie realne. Dlatego postanowiliśmy, że jak będzie nam potrzebne auto to wynajmiemy je dopiero w Hiszpanii. W Hiszpanii aby nie pocałować klamki w biurach wynajmujących auta postanowiliśmy że zrobimy rezerwację dzień przed z rentalcars (doyouspain z cenami za kilka złotych odrzuciliśmy) bez ubezpieczenia, bo słyszeliśmy że kupione ubezpieczenie przez rentalcars bardzo często nie jest honorwane przez wypożyczalnie i trzeba kupić drugie lub zgodzić się na większą blokadę na karcie. Dla nas to było nie do przyjęcia więc kupiliśmy ubezpieczenie dopiero na miejscu. Cena o ile dobrze pamiętam 200zł + wcześniejsze 60zł. Cena za jeden dzień wynajmu auta Seat Ibiza wyniosła ok. 260zł.
Tutaj mogłem się pomylić może cena całości była 200zł. To nie ważne był to rząd wielkości 200-260zł.

Kashpir powiedz jak Ty to robisz. Kupujesz ubezpieczenie już na stronie czy dopiero w wypożyczalni. Jaki koszt wynajmu Ci wychodził. Prośba najlepiej o kilka przykładów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2019 15:20 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Wróciłem z Rodos.
Odpowiem na własne pytanie może innym pomoże.
Wynajęcie auta 7 osobowego to żaden problem. W naszym hotelu w Faliraki (Sun Palace Hotel) koszt auta 7 osobowego to 50 euro. Poszliśmy więc do miasta i tam w pierwszym lepszym biurze koszt był taki sam (nie chcieliśmy dalej szukać bo mieliśmy 2 małych dzieci, myślę że dałoby radę znaleźć nieco taniej a może nawet utargować). Ostatecznie wynajęliśmy na 2 dni VW Caddy właśnie w tym pierwszym lepszym biurze za 40 euro za dzień. Gdyby to były 3 dni to wówczas zapłacilibyśmy łącznie 110euro.
Więc nieprawdą jest że auta 7 osobowe wychodzą drożej niż 2 auta 5 osobowe. Jedno auto 5 osobowe to kosz 30euro. Auto mogliśmy oddać na parkingu naszego hotelu i oddać kluczyki do recepcji. Firma wynajmująca auto sama odbiera swoje samochody.
My wynajęliśmy z biura Efram https://efremrentacar.gr/
Byliśmy pierwszymi użytkownikami auta. Przebieg na liczniku to było kilkaset kilometrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2019 20:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
kempin napisał(a):
Kashpir powiedz jak Ty to robisz. Kupujesz ubezpieczenie już na stronie czy dopiero w wypożyczalni. Jaki koszt wynajmu Ci wychodził. Prośba najlepiej o kilka przykładów.


Odpowiem za Kashpir - nie kupuje ani od posrednika ani od wypozyczalni ;) jak sam zauwazyles cena takiego ubezpieczenia jest czasem wyzsza niz cena wynajmu samochodu. Najlepiej wiec miec ubezpieczenie zewnetrzne, wychodzi najtaniej. Jest na ten temat odpowiedni watek na forum.

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Maj 2019 00:19 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Wiem czytałem kiedyś. Nie zgłębiałem jeszcze szczegółowo. Niemniej jednak w przypadku Grecji to nie ma sensu. Najlepiej jest wypożyczyć auto na miejscu. Otrzymuje się w cenie pełne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group