Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:06 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
W lutym tego roku na lax w alamo, po "self check in" i wpisaniu wszyskich danych w kiosku i tak wydrukowały się kwity z którymi musieliśmy pójść do konsultanta. Pani wzięła moje prawo jazdy i prawo jazdy żony, natomiast na kwitach podpisywałem się tylko ja.

edit. Z tego co piszą w internecie to wszyscy kierowcy muszą być obecni ale nie ma problemu z dodaniem później dodatkowego kierowcy ale musicie osobiście zgłosić się do alamo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#482 PostWysłany: 16 Lip 2019 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Alamo ma dobrą obsługę klienta, więc zapytałbym mailowo, czy możliwe jest wypożyczenie auta na Ciebie, a jak dojadą pozostali, udanie się do najbliższego Alamo, w celu okazania dokumentów pozostałych kierowców.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
szajbek napisał(a):
@DominoQ - Mieliśmy w swojej grupie młodego kierowcę (23 lata), jednak nie pobrali od nas żadnej kasy. Opiszę sytuację, może mądrzejsze głowy znajdą sposób na tę opłatę.

W obu wypadkach samochód wypożyczony na osobę pow. 25 lat, młody kierowca dodany jako dodatkowy.

1) Wypożyczalnia: Alamo; Pośrednik: RentalCars; LAX-SFO
W trakcie odbioru samochodu poinformowano nas o kwocie koniecznej do zapłaty za młodego kierowcę, jednak nie chcieli jej przyjąć na miejscu, mieliśmy uiścić ją w trakcie zdania auta w SFO. Przy zwrocie samochodu nie policzyli nam tej opłaty, żeby nie mieć żadnych problemów zapytaliśmy się w ich biurze co z opłatą, powiedzieli, że dla nich wszystko jest rozliczone i żadnej dodatkowych pieniędzy od nas nie pobiorą.

2) Wypożyczalnia: Alamo, Pośrednik: EconomyCarRentals; SFO-LAX
Nawet nas nie informowali o konieczności zapłaty za młodego kierowcę, samochód oddany bez żadnego problemu.


Być może odkryłeś świetnego buga działającego pewnie tylko przy pośredniku i Alamo :) Mam nadzieję, że nie został wykryty, bo mamy dwóch kierowców poniżej 25 roku życia ze mną włącznie. Czyli na obydwu stronach zaznaczyłeś wiek 30-65. EconomyCarRentals od początku pyta od liczbę mnogą "drivers age"? Ignorować to? Następnie przy odbieraniu auta, gdy podałeś dane młodego kierowcy to otrzymałeś informację o konieczności dopłaty, której nie było. Tak to wyglądało?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:28 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Pietrucha napisał(a):
szajbek napisał(a):
@DominoQ - Mieliśmy w swojej grupie młodego kierowcę (23 lata), jednak nie pobrali od nas żadnej kasy. Opiszę sytuację, może mądrzejsze głowy znajdą sposób na tę opłatę.

W obu wypadkach samochód wypożyczony na osobę pow. 25 lat, młody kierowca dodany jako dodatkowy.

1) Wypożyczalnia: Alamo; Pośrednik: RentalCars; LAX-SFO
W trakcie odbioru samochodu poinformowano nas o kwocie koniecznej do zapłaty za młodego kierowcę, jednak nie chcieli jej przyjąć na miejscu, mieliśmy uiścić ją w trakcie zdania auta w SFO. Przy zwrocie samochodu nie policzyli nam tej opłaty, żeby nie mieć żadnych problemów zapytaliśmy się w ich biurze co z opłatą, powiedzieli, że dla nich wszystko jest rozliczone i żadnej dodatkowych pieniędzy od nas nie pobiorą.

2) Wypożyczalnia: Alamo, Pośrednik: EconomyCarRentals; SFO-LAX
Nawet nas nie informowali o konieczności zapłaty za młodego kierowcę, samochód oddany bez żadnego problemu.


Być może odkryłeś świetnego buga działającego pewnie tylko przy pośredniku i Alamo :) Mam nadzieję, że nie został wykryty, bo mamy dwóch kierowców poniżej 25 roku życia ze mną włącznie. Czyli na obydwu stronach zaznaczyłeś wiek 30-65. EconomyCarRentals od początku pyta od liczbę mnogą "drivers age"? Ignorować to? Następnie przy odbieraniu auta, gdy podałeś dane młodego kierowcy to otrzymałeś informację o konieczności dopłaty, której nie było. Tak to wyglądało?



Pytanie czy to nie oznaczało, że jeździliście bez ważnego ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 16 Lip 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Ja będę wypożyczał auto dopiero we wrześniu. Gdyby patent @szajbek zadziałał to zaoszczędzilibyśmy ok 2700 zł. Skoro przy finalnej odprawie podane zostały prawidłowe dane kierowców to dlaczego ubezpieczenie miałoby nie obowiązywać? Rozumiem, że ubezpieczenie nie działa wtedy, gdy "małolat" prowadzi auto, które jest wynajęte na osobę pow. 25 lat, a nie jest zgłoszony jako dodatkowy kierowca.
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 18 Lip 2019 18:29 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 55
Loty: 42
Kilometry: 92 005
Potrzebuje się upewnic co do ponizszych ubezpieczen w Alamo. Glowne 2 mam uwzglednione w cenie tj: CDW i EP.
Roadside plus zalecaja dokupic ze wzgledu na szyby, wiec tez tak zrobie. Co to jest to ostatnie na zdjeciu?

Nastepna sprawa, czy pobował ktos zmienic walute na domenie co uk? Chciałbym zaplacic w euro, bo taka posiadam karte.
Oraz czy da sie obejsc bez pakiet Gold? Jest mi on potrzebny tylko ze wzgledu na dodatkowych kierowcow. (2 osoby). Wiem, ze 1 kierowce moge dodac za darmo, a czy da sie dokupic 2 kierowce?

Załączniki:
alamocouk.jpg
alamocouk.jpg [ 157.92 KiB | Obejrzany 1535 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 19 Lip 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
preforma napisał(a):
Roadside plus zalecaja dokupic ze wzgledu na szyby, wiec tez tak zrobie.


Zalecają wszystko, żeby zarobić. No bo zarabiają najwięcej na ubezpieczeniu. W mojej opinii CDW i EP w zupełności wystarczą ale zrobisz jak chcesz.
Natomiast po co bierzesz ubezpieczenie PAI za 78 GBP to ja już zupełnie nie rozumiem no ale jak to mówią - kto bogatemu zabroni? :D ;)

preforma napisał(a):
Co to jest to ostatnie na zdjeciu?


To "ostatnie na zdjęciu" to informacja o tym, że nie aktywowałeś Windowsa. Prawdopodobnie masz piracką kopię systemu, shame on You

preforma napisał(a):
Nastepna sprawa, czy pobował ktos zmienic walute na domenie co uk? Chciałbym zaplacic w euro, bo taka posiadam karte.


Nie da się.
Jeśli chcesz w euro to musisz rezerwować na wersjach np. .it lub .de ale ceny mogą być inne (całkiem możliwe, że niższe).

preforma napisał(a):
Oraz czy da sie obejsc bez pakiet Gold? Jest mi on potrzebny tylko ze wzgledu na dodatkowych kierowcow. (2 osoby). Wiem, ze 1 kierowce moge dodac za darmo, a czy da sie dokupic 2 kierowce?


Popatrz na swojego screena...

No i jeszcze raz.
:)

Ilu widzisz DARMOWYCH DODATKOWYCH kierowców ujętych w pakiecie Gold?
Uprzedzam również pytanie co to jest "fuel service option" - to darmowy bak paliwa (bierzesz zatankowany do pełna i możesz oddać nawet z pustym zbiornikiem).

Myślę, że w Twoim przypadku pakiet Gold jest najlepszą opcją (ten droższy to jest Gold + GPS). Biorąc pod uwagę, że masz bak paliwa gratis oraz potrzebujesz 3 kierowców (o ile dobrze Cię zrozumiałem).
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#488 PostWysłany: 21 Lip 2019 11:44 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
@Pietrucha @kislawa Obyło się bez żadnych kombinacji z naszej strony. Zarówno na EconomyCarRentals, jak i RentalCars jest na stronie pytanie o najmłodszego kierowcę. Zgodnie z prawdą napisałem, że jest to wiek poniżej 25 roku życia, w związku z czym mieliśmy na voucherze takie info. Za pierwszym razem (RentalCars) facet z obsługi poinformował nas o opłacie, ale nie chciał jej przyjąć, powiedział, że uiścimy ją na powrocie, przy powrocie nikt opłaty od nas nie chciał, mimo pytań z naszej strony. Natomiast przy EconomyCarRentals w ogóle nie było gadki o pieniądzach za młodego kierowcę, bo podobno jest wszystko w cenie, był jedynie problem z wypożyczeniem sportowego samochodu. Zakończyło się na rozmowie z menegarem, który ostatecznie wyraził zgodę, gdy na voucherze zobaczył info o wieku.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
kislawa lubi ten post.
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#489 PostWysłany: 22 Lip 2019 17:58 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 146
Przeczytałem większość tego forum dot. wynajmu samochów w USA i wychodzi że 90% użytkowników wypożycza auto w Alamo.

W moim przypadku korzystniej wychodzi Hertz lub Dollar lub Thrifty. W przypadku Hertza brakuje ubezpieczenia UMP, pozostałe oferują to samo co Alamo.

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi firmami w LAX? Warto/nie warto/unikać?

Różnica ceny względem Alamo to jakieś 100PLN. Niby niewiele, ale "jak nie widać różnicy to po co przepłacać"?
Czy waszym zdaniem warto dopłacić do Alamo i jeśli tak, to dlaczego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 22 Lip 2019 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
ole-dziii napisał(a):
Czy waszym zdaniem warto dopłacić do Alamo

warto
ole-dziii napisał(a):
i jeśli tak, to dlaczego?

sam sobie odpowiedziałeś
ole-dziii napisał(a):
90% użytkowników wypożycza auto w Alamo.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:39 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 9
Hej,

wybieram się po raz kolejny do Kaliforni, gdzie wcześniej korzystałem z Alamo i wszystko było jak najbardziej w porządku. Tym razem jednak mam zamiar oddać samochód w innym miejscu - wziąć w SF, oddać w Las Vegas. Jak rezerwuję bezpośrednio na stronie Alamo to nie ma znaczenia, czy jest to One Way, czy zwrot w tym samym miejscu - cena jest identyczna. I teraz pytanie, czy faktycznie Alamo nie pobiera za to dodatkowej opłaty, czy może spotkać mnie przykra niespodzianka już na miejscu? Jak patrzę na inne wypożyczalnie to tak średnio 1000$ więcej sobie liczą co jest jakimś absurdem. Na RentalCars z kolei jest info pod ceną, że wypożyczalnia obciąży mnie dodatkową opłatą. Co ciekawe dla Alamo jest to 300$, a dla Budget/Thrifty 83$, gdzie bezpośrednio na ich stronie wspomniane 1000$, więc wszystko na odwrót.

Image

Image

Druga sprawa to kwestia płatności kartą debetową. Wiem, że nie ma z tym problemu, bo już to robiłem - wystarczy pokazać bilety powrotny. Tylko ten bilet powrotny mam z NY, a samochód oddaję w LV. Pytanie czy się nie przyczepią? Bilet z LV do NY chciałem kupić juz na miejscu, ale w ostateczności kupię przed wylotem żeby mieć 2 bilety do okazania.

Powyższe pytania wysłałem do Alamo, ale zanim odpowiedzą to może ktoś z Was będzie w stanie pomóc. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:55 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
@Maliniak81 z tego co pamietam w Alamo można było wziąć auto w LA i oddać w LV bez dopłat. Widocznie SF również to dotyczy - skoro piszą że nie ma dopłaty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 23 Lip 2019 15:13 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 9
-- 23 Lip 2019 15:05 --

OK, znalazłem na stronie Alamo: "The drop charge fee will be disclosed when you book via the web site and is payable at time of pick up." - także doliczą tylko nie wiadomo ile :( Ceny za oddanie w innym miejscu są dość hardcore'owe...

Z drugiej stronie na RentalCars mamy: "Wypożyczalnia wymaga wpłacenia kaucji w wysokości US$ 300.00 przy odbiorze samochodu. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, kaucja zostanie zwrócona po zwrocie samochodu." Czyli wkładu własnego nie ma, ale jest kaucja, która jest może związana z oddaniem w innym miejscu?

-- 23 Lip 2019 15:13 --

Przepraszam za spam, ale nie ma opcji edytowania postów...

Źle zrozumiałem słowo disclosed. Skoro nie podają to pewnie nie ma opłaty ;)

Image

Co ciekawe na alamo.com, z kuponem na darmowy upgrade do klasy wyżej, wychodzi taniej niż przez europejskie domeny, które polecacie w wcześniejszych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 23 Lip 2019 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
ok, a jakie jest pytanie?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 23 Lip 2019 16:02 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 67
@Maliniak81 co prawda 2015r. to prehistoria, ale wówczas nie było w Alamo żadnej dodatkowej opłaty za oddanie samochodu w innym miejscu (Las Vegas do Santa Ana).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 23 Lip 2019 16:19 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kislawa napisał(a):
@Maliniak81 z tego co pamietam w Alamo można było wziąć auto w LA i oddać w LV bez dopłat. Widocznie SF również to dotyczy - skoro piszą że nie ma dopłaty ;)


Tutaj raczej nie chodzi o wypożyczalnie tylko o dogadanie się stanów. Podróżując na trasie Kalifornia - Nevada lub odwrotnie nie ma opłat za oddanie auta w innym miejscu.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
kislawa lubi ten post.
Don_Boorak uważa post za pomocny.
 
      
#497 PostWysłany: 23 Lip 2019 16:29 

Rejestracja: 02 Maj 2017
Posty: 67
Bardzo ciekawe to, co napisał @JIK

Na szybko znalazłem też takie info: https://www.tripwheels.com/guides/one-way-fees/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 23 Lip 2019 17:29 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 9
To potwierdza skąd te opłaty. Ale koniec końców jak zwykle wygrywa Alamo, bo w przypadku RentalCars jak doliczę najtańszy OneWay fee (Dollar/Thrifty) to wychodzi podobnie jak wziąć bezpośrednio w Alamo. Do tego depozyt, którego u nich nie ma. Mam także pewność, że akceptują debetówki - wypożyczenie przez RentalCars takiej pewności nie daje. Jeszcze Avis ma porównywalną ofertę.

Na tej stronce niezłe ceny. Ciekawe na ile to prawdziwe:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 23 Lip 2019 22:39 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 119
Loty: 115
Kilometry: 322 543
niebieski
W zeszłym roku odbierałem auto z Alamo w SFO a oddawałem w LAS, rezerwacja przez rentalcars i nie było żadnej opłaty one-way. W tym roku brałem w LAX oddawałem w LAS też Alamo i też przez rentalcars i również nie było opłaty one-way także raczej nie powinno być inaczej. Cali, Arizona i Nevada odbiór/zwrot powinno być bez opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 24 Lip 2019 00:37 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 9
Przez rok wiele mogło się zmienić ;) Brałeś w sezonie? Jaki miesiąc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group