Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 14 Cze 2019 08:09 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 4
Witam,

Chciałbym wypożyczyć samochód w LA (z lotniska LAX) na 28 dni. Początkowo wybrałem Sixt, ale ze względu na ich dziwną politykę (wynajmując w Kalifornii nie można pojechać do Wyoming a mnie interesuje Yellowstone) wybór padł na Avis lub Alamo. W związku z tym dwa pytania/prośba o poradę.

1. Z Avis w praktyce ustalić się nic nie da (na wszelkie pytania "odpowiada" automat), a niepokojące jest to, że przy TAX & Fees widnieje kwota $0,00 nawet jeśli wybieram opcję prepaid. Według mnie cena jest bez podatków, wiec na miejscu pewnie czekała by mnie niespodzianka w postaci +400$ podatków za wcześniej opłacony wynajem. Czy ktoś byłby w stanie to potwierdzić? Na ich korzyść przemawia przejrzysta strona i ubezpieczenie CDW i SLI w cenie.

2. Alamo odpisało mi na wszystkie pytania. Właściwie zdecydowałbym się na nich, ale nie mają w Kalifornii ubezpieczenia SLI. Dodatkowo Extended Protection jest płatne chyba, że zarezerwuję z domeny .it lub co.uk. I tu pojawia się moje pytanie - czy nikt mi nie zakwestionuje takiego wynajmu ze strony konkretnego kraju typu Wielka Brytania? Kolejna rzecz, to nieobecne na stronie .com pakiety wymajmy. Domyślnie jest Fully Inc i za ten pakiet cena jest atrakcyjna, ale dopiero w Alamo Gold jest additional driver. Wiem jednak, że w Kalifornii prawo stanowe mówi o braku opłat za dodatkowego kierowcę. Czy zatem przy wybraniu Fully Inc mają prawo wymagać dodatkowych opłat za drugiego kierowcę?

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#462 PostWysłany: 14 Cze 2019 08:13 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
możesz rezerwować na co.uk albo .it, możesz też sprawdzić na economycarrentals - czasami wychodzi taniej i zazwyczaj już jest extended protection w cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 14 Cze 2019 09:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
hej
auto na 8 dni
LAS - LAX
mid-size suv
na .co.uk 1787zł
na .it 1136zł
economycarsrential 898zl
easycarhire full 1072zł, super 1292zł
skąd te różnice i który wybrać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 14 Cze 2019 10:59 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 4
trocha napisał(a):
możesz rezerwować na co.uk albo .it, możesz też sprawdzić na economycarrentals - czasami wychodzi taniej i zazwyczaj już jest extended protection w cenie


Wolę bezpośrednio. A co z tymi pakietami typu Alamo Gold i additional driver?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 14 Cze 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Baku86 napisał(a):
2. Alamo odpisało mi na wszystkie pytania. Właściwie zdecydowałbym się na nich, ale nie mają w Kalifornii ubezpieczenia SLI. Dodatkowo Extended Protection jest płatne chyba, że zarezerwuję z domeny .it lub co.uk.


W Alamo w USA Extended Protection = SLI.

Baku86 napisał(a):
I tu pojawia się moje pytanie - czy nikt mi nie zakwestionuje takiego wynajmu ze strony konkretnego kraju typu Wielka Brytania?


Nie. Pisalismy już na forum setki razy, że rezerwujemy z róznych domen Alamo i nie ma z tym NAJMNIEJSZEGO problemu. Po rezerwacji np. na .it możesz wszystko podejrzeć i uzupełnić na .com. Jedyne co to bezkosztowe wykasowanie rezerwacji musi nastąpić z domeny z której rezerwowałeś samochód.

Baku86 napisał(a):
Kolejna rzecz, to nieobecne na stronie .com pakiety wymajmy. Domyślnie jest Fully Inc i za ten pakiet cena jest atrakcyjna, ale dopiero w Alamo Gold jest additional driver. Wiem jednak, że w Kalifornii prawo stanowe mówi o braku opłat za dodatkowego kierowcę. Czy zatem przy wybraniu Fully Inc mają prawo wymagać dodatkowych opłat za drugiego kierowcę?


Nie. Jeśli zarezerwujesz bez dodatkowego kierowcy (czy na ich głównej czy na innych) to logujesz się do swojej rezerwacji na .com i w panelu dodajesz drugiego kierowcę wpisując jego dane. Cena będzie $0,00 (jeśli to Kalifornia albo też bodajże np. Illinois).

brzemia napisał(a):
hej
(...)
skąd te różnice i który wybrać ?


Wybierz sercem i... portfelem ;)
Przy tej różnicy ja wziąłbym na .it czyli bezpośrednio ale nie wykluczam, że wszystko co na .it dostaniesz taniej na ECR (przez nich nigdy nie rezerwowałem ale z tego co czytałem powinno być ok, mądrzejsi ode mnie Ci potwierdzą :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
Baku86 uważa post za pomocny.
 
      
#466 PostWysłany: 14 Cze 2019 12:45 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 4
Bardzo dziękuję za pomoc. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 14 Cze 2019 18:50 

Rejestracja: 14 Cze 2019
Posty: 4
Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę edytować, a mam jeszcze jedno pytanie. Mając (odpukać) stłuczkę lub inne zdarzenie unieruchamiające pojazd, to czy przy CDW i EP dostanę od Alamo samochód zastępczy? Czy może to być zależne od tego, kto był winny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 24 Cze 2019 19:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Seattle skorzystałem z Alamo brane przez ecr.com. SUV 7 osobowy, niestety na lotnisku był tylko jeden model Chevy TAHO - biały. Przejechane miał 980 mil, czyli nówka sztuka :) pełny bak w takim aucie to około 22 galony, my tankowaliśmy przeważnie 18 galonów za około 50$ (kwoata różniła się w zależności od stanu). Jeździliśmy w 4 osoby i auto w takiej konfiguracji jest bardzo wygodne. W bagażniku zmieściły się 4 duże walizki, jedna mała i było miejsce na zakupy. 15-dniowe wypożyczenie z ubezpieczeniem to 622 USD.
Przy oddawaniu auta, sprawdzany był tylko stan paliwa, następnie wydruk i do domu.
Ponownie jestem zadowolony z Alamo.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 03 Lip 2019 13:11 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 41
Witam,

mam prosbe o rade - czy jest jakis sposob aby ograniczyc (najlepiej uniknac) kosztow nawigacji? Przejrzalem juz oferte wielu wypozyczalni ale wszedzie za to placi sie dodatkowo (co mnie skadinad troche dziwi, bo auta nowej generacji maja navi montowana fabrycznie z tego co sie orientuje)

auto planuje wypozyczyc w San Francisco, na 3 dni (12-15.07), i zastanawiam sie czy nie lepiej wobec tego kupic jakis starter do telefonu i uzywac google maps, ewentualnie pojsc sposobem old school (mapa, intuicja)

z gory dzieki za rady!
Michal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 03 Lip 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Po pierwsze auta nowej generacji wcale nie mają w standardzie nawigacji, zresztą zaczyna się od tego odchodzić ze względu na poniższe.
Po drugie polecam kupić starter, wgrać sobie do telefonu aplikację "Android Auto" (niedostępna w polskim sklepie Play, ściągniesz normalnie z internetu i zainstalujesz na telefonie). Jeśli masz Apple to nic nie musisz instalować, trzeba mieć tylko włączoną obsługę Siri oraz co najmniej iPhone 5s.
Po trzecie jeśli będziesz korzystał z Alamo - na parkingu wybierz sobie najlepiej Hyundaia lub Forda z większym wyświetlaczem (oczywiście nie tylko te marki stosują Android Auto ale tu masz większe prawdopodobieństwo, że trafisz; Toyota na przykład odpada). Samochód powinien mieć wtedy obsługę Android Auto/Apple Car Play. Z nawigacji Google (czy też z bardzo przydatnej "Waze" oraz innych aplikacji typu Spotify) będziesz mógł korzystać bezpośrednio na ekranie samochodu po podłączeniu kablem do USB (najlepiej oryginalny bo nie zawsze działa).
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
header1 uważa post za pomocny.
 
      
#471 PostWysłany: 03 Lip 2019 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Nawigacja w telefonie wystarczy. Możesz sobie ściągnąć mapy offline (np. google) i wtedy możesz ich używać bez internetu. Natoamist opcja online przydaje się jezeli chcesz mieć np. asystenta zmiany pasa ruchu bądź w miarę aktualny czas przejazdu (w oparciu o korki i sytuacje na drodze) - wtedy warto zakupić lokalną kartę SIM.
Góra
 Profil Relacje PM off
header1 uważa post za pomocny.
 
      
#472 PostWysłany: 03 Lip 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Owszem, dodam jeszcze, że przy Android Auto/Apple Car mapy offline Google też działają (ale oczywiście bez informacji drogowych). Z darmowych map offline w USA sprawdzi się też np. Here ale to zawsze jest mniej wygodne jak korzysta się z osobnej nawigacji np. w telefonie i przyczepia do okna lub kratki nawiewu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 04 Lip 2019 11:00 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Przecież nie ma nic lepszego niż maps.me. :) Nie dajcie się skusić na żadne dodatkowe GPSy w aucie, bo ta appka w zupełności wystarcza. A jak jeszcze masz w planach zakup lokalnej karty sim, to w miastach na Zachodzie spokojnie dzialają google mapsy i pokazują wszystkie korki i inne pierdółki (poza miastami jest gorzej z zasięgiem).
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#474 PostWysłany: 04 Lip 2019 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
popieram, maps.me przeprowadziło mnie przez zachodnie wybrzeże USA ok 5500 km. Tylko raz czy dwa się pogubiło na 4-ro poziomowych potężnych rozjazdach.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 09 Lip 2019 09:40 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
monroe napisał(a):
Baku86 napisał(a):
2. Alamo odpisało mi na wszystkie pytania. Właściwie zdecydowałbym się na nich, ale nie mają w Kalifornii ubezpieczenia SLI. Dodatkowo Extended Protection jest płatne chyba, że zarezerwuję z domeny .it lub co.uk.


W Alamo w USA Extended Protection = SLI.

Baku86 napisał(a):
I tu pojawia się moje pytanie - czy nikt mi nie zakwestionuje takiego wynajmu ze strony konkretnego kraju typu Wielka Brytania?


Nie. Pisalismy już na forum setki razy, że rezerwujemy z róznych domen Alamo i nie ma z tym NAJMNIEJSZEGO problemu. Po rezerwacji np. na .it możesz wszystko podejrzeć i uzupełnić na .com. Jedyne co to bezkosztowe wykasowanie rezerwacji musi nastąpić z domeny z której rezerwowałeś samochód.

Baku86 napisał(a):
Kolejna rzecz, to nieobecne na stronie .com pakiety wymajmy. Domyślnie jest Fully Inc i za ten pakiet cena jest atrakcyjna, ale dopiero w Alamo Gold jest additional driver. Wiem jednak, że w Kalifornii prawo stanowe mówi o braku opłat za dodatkowego kierowcę. Czy zatem przy wybraniu Fully Inc mają prawo wymagać dodatkowych opłat za drugiego kierowcę?


Nie. Jeśli zarezerwujesz bez dodatkowego kierowcy (czy na ich głównej czy na innych) to logujesz się do swojej rezerwacji na .com i w panelu dodajesz drugiego kierowcę wpisując jego dane. Cena będzie $0,00 (jeśli to Kalifornia albo też bodajże np. Illinois).

brzemia napisał(a):
hej
(...)
skąd te różnice i który wybrać ?


Wybierz sercem i... portfelem ;)
Przy tej różnicy ja wziąłbym na .it czyli bezpośrednio ale nie wykluczam, że wszystko co na .it dostaniesz taniej na ECR (przez nich nigdy nie rezerwowałem ale z tego co czytałem powinno być ok, mądrzejsi ode mnie Ci potwierdzą :) ).


Dzięki za ten post @monroe. Pierwszy raz alamo.co.uk okazało się tańsze niż ECR :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#476 PostWysłany: 13 Lip 2019 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Mamy taką sytuację, że dwoje współtowarzyszy podróży dołączy do nas w dwóch innych miejscach i nie da się tego przeskoczyć. Czy istnieje taki obowiązek, że przy wypożyczeniu auta wszyscy kierowcy muszą się stawić osobiście ze swoim prawem jazdy? Czy może nikt tego nie sprawdza tylko skanuje prawo jazdy?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 13 Lip 2019 20:24 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Kilka razy wypożyczałem w Alamo i dodatkowi kierowcy musieli mieć ze sobą prawo jazdy i złożyć podpis na umowie.
Wydaje mi się, że raz jak odbierałem samochód na lotnisku w Los Angeles (też Alamo) to załatwiałem wszystko w automacie i tam tylko wpisywałem dane dodatkowego kierowcy (ale tego nie jestem pewny).
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#478 PostWysłany: 15 Lip 2019 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Brzmi jak doskonałe rozwiązanie :) czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że w Alamo na lotnisku w Los Angeles jest automat?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 15 Lip 2019 12:13 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Pietrucha napisał(a):
Brzmi jak doskonałe rozwiązanie :) czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że w Alamo na lotnisku w Los Angeles jest automat?


Potwierdzam, jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
#480 PostWysłany: 15 Lip 2019 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Pietrucha napisał(a):
Brzmi jak doskonałe rozwiązanie :) czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że w Alamo na lotnisku w Los Angeles jest automat?


Nie nastawiaj się, że to w 100% rozwiąże Twój problem, ponieważ ostatnio w Alamo widziałem przypadki, gdzie po wpisaniu wszystkiego co potrzeba, automat drukował kwity, z którymi i tak zapraszał do obsługi w kiosku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group