Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:13 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Witam,

Ponieważ nie dawno ze znajomym wróciliśmy z BiH, to mogę coś napisać :)

Auto wynajeliśmy z firmy Guma X, zamienna nazwa Guma M w Tuzli :) (głowiliśmy się nad tym godzinę a nie było info wcześniej że to to samo = salon samochodowy i wypożyczalnia w jednym)

Właściciel miły, dał nam auto klasę wyższą z darmową nawigacją, za małe problemy które wynikły z tytułu rezerwacji przez jedną ze stron. Auto zadbane, spalanie 4,4 L ropy !!! gdzie ciągle jeździliśmy góra-dół-góra-dół !

Zrobiliśmy trasę Tuzla-Sarajewo-Mostar-Kravica-Chorwacja i powrót naokoło. Łącznie 600 km ponad w 2 doby.

w razie pytań. zapraszam :)
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Lis 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
jaki samochód i ile zapłaciliście za całość? z ubezpieczeniem full czy z wkładem własnym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2014 16:28 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 47
Loty: 12
Kilometry: 42 452
Wynajem samochodu 200 pln na 2 doby :) czyli po 100 pln na dobę :)

Benzyna przy tych ponad 600 km wyszła nas za około 140 pln !

Samochód Renault Clio nowy model, kupiony 3 miesiące wcześniej, z darmowym (ze względu na nieporozumienie małe) GPSem :)
_________________
TipsyTravelling @ Instagram - https://www.instagram.com/tipsytravelling/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Sty 2017 15:30 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć,
Czy ktoś może z własnego doświadczenia polecić wypożyczalnie z Mostaru?
Potrzebujemy samochodu na jedną lub dwie doby, bez bagażu, na cztery osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Maj 2017 18:43 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 1
mam bardzo podobny plan z tuzlli nawet ta sama wypozyczalnia.

i wyskakuje mi informacja ze potrzebuja karty kredytowej z nazwiskiem takim samym jak kierowcy aby zaciagnac depozyt,
ta oplate za auto zablokowali normalnie z debetowej.
rzeczywiscie wymagaja tego czy da sie jakos ominac?

pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2018 09:31 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Również mogę polecić wypożyczalnię Guma X.
Nissan Micra 1.2, 2014 r. na przedłużony weekend 344zł z ubezpieczeniem.
Przejechane 560km, głównie w górach i wyszło średnie spalanie 4,7l/100.
Sam wynajem i zwrot bez najmniejszych zastrzeżeń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Gru 2018 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Czy ktoś może polecić jakąś wypożyczalnię w Banja Luce?
Tej polecanej Guma X w Banja Luce z tego co widzę nie ma. Na lotnisku jest europcar, ale ceny po zbóju, jest też jakaś ichnia nie sieciówka EuroExpress Cars, ale ceny też po zbóju.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2019 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Podbijam temat
nikt, nic nie poleci, taka bieda?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Kwi 2019 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Informacyjnie
W Banja Luce pojawiła się możliwość wypożyczenia auta na lotnisku z GUMA X, wcześniej nie było. Z tym że biuro mają poza lotniskiem i wg info od pośrednika auto mają dostarczyć na lotnisko o wyznaczonej godzinie. Trzeba było czekać na akceptację rezerwacji przez GUMA X, kilka godzin.
Za 4 doby rentalcars krzyknął 296 PLN (na stronie guma x ponad 500 PLN), więc cena bardzo przyzwoita jak na Bośnię, auto klasy dacia sandero.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luki lubi ten post.
luki uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Maj 2019 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Jestem po wypożyczeniu więc kilka słów komentarza.

Auto mi dostarczyli pod lotnisko zgodnie z przylotem samolotu, pracownik śledził flightradar. Miałem umówiony odbiór na godz. 18.00 a podstawili o 17.30 więc tutaj duży plus dla gumax.
Tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście, nie mają biura na lotnisku i całą papierologię załatwia się na ulicy. Poszło sprawnie, zrobili mi blokadę na 1000 BAM mimo tego, że zdecydowałem się wziąć u nich full ubezpieczenie z podwoziem, szybami, lusterkami itd. Koszt to 10 EUR za dobę. Pierwsza kredytówka mi nie przeszła, nie wiem czemu, środki były i tego samego dnia płaciłem nią w Polsce i Berlinie i nie było problemów.
Dostałem nówkę dacie sandero w dieslu, przejechane 200 km, swoją drogą strasznie plasticzane wozidło. Nowy a już były problemy z otwarciem wlewu paliwa, nie chcę wiedzieć co jeszcze tam nie działa albo nie zadziała za miesiąc :lol:
Brałem auto 1-5.V i tu nastąpił zgrzyt bo mi policzyli dodatkowe 30 EUR za dostarczanie/zwrot auta w czasie świąt. Nie było tego w kontrakcie z rentalcars i mimo tłumaczenia, pokazywania umowy zapłaciłem im te nieszczęsne 30 EUR.
Zwrot bezproblemowy. W związku z tym, że miałem full ubezpieczenie nawet nie oglądali auta, sprawdzili tylko poziom paliwa.
Tu należy im się pochwała bo miałem zaplanowany zwrot na godz. 17.30 żeby nie nie płacić za dodatkową dobę i sami zaproponowali późniejszy na godz. 19.00, który był mi na rękę.

Reasumując, wszystko ok poza tą nieszczęsną dodatkową opłatą 30 EUR.
Wg informacji od pracownika wypożyczalni, działają na lotnisku w Banja Luce dopiero od 2 tygodni a sam pracownik, który nas obsługiwał pracuje od kilku dni więc mimo niewielkiego doświadczenia i pewnych utrudnień sprawnie mnie obsłużyli.
Blokada zeszła z karty po 2 dniach.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luki lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Maj 2019 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
Mam pytanie do @cypel odnośnie tej wypożyczalni. Kontaktowałeś się z wypożyczalnią, bądź oni z Tobą przed przylotem?
Najprawdopodobniej też skorzystam z ich usług w Banja Luce, ale że przylatuję w niedziele wieczorem, to rentalcars nie daje możliwości wypożyczenia auta o tej porze. Dopiero w poniedziałek rano. I chyba zrobię tak, że wezmę nocleg gdzieś w pobliżu lotniska, a auto zarezerwuję od poniedziałku. Ciekaw jestem tylko czy wypożyczalnia będzie na tyle elastyczna, że podstawi mi samochód pod pensjonat (skoro i tak nie mają parkingu na lotnisku) bez dodatkowych opłat, czy będę musiał wracać na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Maj 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Hej @luki nie kontaktowałem się bezpośrednio z wypożyczalnią bo nie miałem potrzeby. Lotnisko j3st w szczerym polu więc nie wiem czy uda Ci się tam jakiś nocleg załatwić.
Ciekawe, że nie ma opcji podstawienia auta w niedzielę. Ja brałem 1 maja, czyli u nich też święto i wolne i oddawałem w niedzielę, ale tak jak wspomniałem pobrali dodatkową opłatę za tę usługę o której nie było mowy.
@luki wejdź bezpośrednio na stronę wypożyczalni i zobacz czy jest możliwość odbioru w niedzielę albo może napisz do nich maila.

Edit
Z ciekawości sprawdziłem i rentalcars daje możliwość wypożyczenia w niedzielę na lotnisku za to ich strona daje możliwość odbioru tylko w biurze w Banja Luce.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
luki lubi ten post.
luki uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Cze 2019 00:14 

Rejestracja: 09 Lis 2010
Posty: 6
Hej @cypel mam pytanie, czy przekraczałeś granicę autem z wypożyczalni? Nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat na ich stronie, a jest to dla mnie dosyć istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2019 01:51 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
W razie wątpliwości łatwiej jest napisać do nich maila - odpisują bardzo sprawnie. Jest możliwy wyjazd za granicę, ale za każdy kraj poza Unią Europejską, do którego zamierzasz wjechać, jest 40 euro dopłaty. Chorwacja za darmo.

I tak polecałbym napisać, chociażby żeby przygotowali ewentualne dokumenty potrzebne do wyjazdu za granicę, na przykład zieloną kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Cze 2019 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
@hooli nie, kręciłem się tylko po Bośni i Hercegowinie, choć pytali mnie czy będę przekraczał granicę, ale nie podjąłem tematu bo mnie to nie interesowało.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2019 11:43 

Rejestracja: 09 Lis 2010
Posty: 6
@Nvjc dokładnie, napisałem do nich, ale dopiero dzisiaj dostałem odpowiedź (po 3 dniach). Zgadza się to co napisałeś, że do krajów EU (w domyśle Chorwacja) jest za free. Blokada na karcie jest od 450-700 euro za małe samochody.
@cypel dzięki za info oraz te wcześniejsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lip 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 119
Kilometry: 264 018
niebieski
Jeszcze co do GumaX w Banja Luce.
Ja za obsługę w niedziele zapłaciłem 20EUR. @cypel, o tej opłacie jest mowa na stronie GumaX (jest tam 30 EUR) i po twoim poście i sprawdzeniu ich strony przygotowałem się na tą kwotę i z tych 20 EUR i tak byłem zadowolony:).
Przylatywałem w niedzielę wieczorem i strona rentalcars wyświetlała mi informację, że o tej godzinie nie wypożyczę już żadnego samochodu. Więc nocowałem w pobliskim Laktasi. Samochód odebrałem nazajutrz rano, z lotniska. I teraz sposób jak wypożyczyć auto w niedzielę wieczorem, informacja uzyskana od pracownika GumaX. Trzeba po prostu wyszukiwać odbiór w niedzielę, ale we wcześniejszych godzinach. Potem (po zarezerwowaniu) trzeba skontaktować się z GumaX i poinformować, żeby podstawili auto na późniejszą godzinę.
Dodatkowo zwracając auto na lotnisku musimy się przygotować na opłatę 2 marek, za wjazd na lotnisko. Tylko gotówka, więc trzeba zapamiętać aby zostawić sobie trochę drobnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Lis 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Ktoś ma jakieś nowe informacje odnośnie polecanych wypożyczalni w Tuzli? Na GumaX jeszcze nie mają "rozkładu" na mój termin więc ceny nie sprawdzę, ale może ktoś ma jakieś nowe opinie, doświadczenia?

Polecono mi tez wypożyczalnię Intercar https://www.intercar.ba/ ktoś coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Gru 2019 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
@Krupier

Wynająłem, za pośrednictwem Sixt Dacia Sandero. Naklejki miała jednak GumyX. Jestem bardzo zadowolony, dobra obsługa, elastyczni co do godziny odebrania i oddania auta. Przy zdaniu szybka kontrola na parkingu, po czym w terminalu od razu dostaje się papier z pieczątka, że wszystko jest w porządku lub nie :)
Samochód praktycznie nowy, z czerwca, przejechane około 13tys. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Gru 2019 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
@babaryba Dzięki za info. Rezerwowałeś przez rentalcars czy jakąś inną firmę? I jak z ubezpieczeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group