Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1241 PostWysłany: 17 Lis 2021 18:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Panu @boots już dziękujemy.

W uzasadnieniu opisujemy " kalendarz zdarzeń ", potwierdzenie tankowania we Włoszech tuż przed zdaniem samochodu jest dowodem.

Nie tankuje się samochodu we Włoszech, by tuż przed lotem powrotnym zabrać paliwo jako pamiątkę z podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
michalagata lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#1242 PostWysłany: 17 Lis 2021 18:34 

Rejestracja: 15 Paź 2019
Posty: 12
boots napisał(a):
A na potwierdzeniu jest oczywiście numer rejestracyjny auta, prawda? :P
CB nie ma tu podstaw.


Tak na logikę, to co miałbym wlać przypadkowemu włochowi paliwa za 70 euro do baku, albo wylać do kanału tylko po to żeby później walczyć o zwrot kasy ? po co ?
Kwota obciążenia wypożyczalni to 76 euro, zarobił bym na tym zawrotną sumę 6 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1243 PostWysłany: 17 Lis 2021 18:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@dg72
Cytuj:
Nie tankuje się samochodu we Włoszech, by tuż przed lotem powrotnym zabrać paliwo jako pamiątkę z podróży

Można zatankować koledze.
Cytuj:
W uzasadnieniu opisujemy " kalendarz zdarzeń ", potwierdzenie tankowania we Włoszech tuż przed zdaniem samochodu jest dowodem.

Najwidoczniej nie masz doświadczenia z uznawaniem czegoś za dowód twierdzenia.
@michalagata
Cytuj:
Tak na logikę, to co miałbym wlać przypadkowemu włochowi paliwa za 70 euro do baku

j/w.

A gdzie jest logika tu:
Cytuj:
Potwierdzenie zwrotu przyszło na email i sprawdziłem dopiero gdy mnie obciążyli i to był błąd, bo jest ZERO,

To ZERO na protokole jest faktycznym dowodem, bo taki protokół zaakceptowałeś oddając auto.


Ostatnio edytowany przez boots, 17 Lis 2021 19:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1244 PostWysłany: 17 Lis 2021 19:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
michalagata napisał(a):
.
..

Tak na logikę, to co miałbym wlać przypadkowemu włochowi paliwa za 70 euro do baku, albo wylać do kanału tylko po to żeby później walczyć o zwrot kasy ? po co ?
Kwota obciążenia wypożyczalni to 76 euro, zarobił bym na tym zawrotną sumę 6 euro :)


I bardzo dobrze, cierpliwie czekaj na rozstrzygnięcie chargeback. Trzeba będzie to złożysz odwołanie pilnując tego potwierdzenia tankowania jako dowodu.

I już odpuść dysputy z boots, nie ma to sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
michalagata lubi ten post.
 
      
#1245 PostWysłany: 10 Gru 2021 11:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Mało jest tutaj informacji o wypożyczalniach na TSF, a że w ostatnich miesiącach brałem tam auto dwa razy, to dorzucę dwa grosze od siebie.

Bardzo polecam Leasys. Wszystko całkowicie bezproblemowo, depozyt wrócił na kartę w dzień zwrotu samochodu. Naprawdę wzorowo.

Równie bardzo nie polecam Maggiore. Co prawda na miejscu było wszystko ok, dostaliśmy nawet solidny upgrade klasy auta, tylko po powrocie do Polski, z depozytu pobrali sobie ponad 80 euro, bo policzyli o jeden dzień wypożyczenia za dużo. Auto braliśmy w niedzielę rano, zwracaliśmy w czwartek wieczorem. Oni natomiast zamknęli kontrakt w piątek rano, dziwnym trafem akurat pół godziny po tym jak minęła piąta doba od odbioru auta. Policzyli więc za szósty dzień. Po mojej reklamacji dostałem szybką odpowiedź, że bardzo przepraszają, wystąpił jakiś błąd administracyjny i oczywiście zwrócą te pieniądze w terminie 30-60 dni, co już samo w sobie jest trochę kpiną. 60 dni jednak minęło, a o pieniądzach można było zapomnieć, natomiast kontakt urwał się całkowicie i nie dostałem już żadnej odpowiedzi na jakąkolwiek próbę kontaktu. Poszedł chargeback, pieniądze zwrócone, ale sama wypożyczalnia śmierdzi jakimś kombinatorstwem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1246 PostWysłany: 28 Lut 2022 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
planowałem wyjazd na miesiąc do Toskanii w marcu i auto dało się znaleźć za 2-3k na cały ten okres. Pozmieniały mi się jednak plany i lecę dopiero po świętach wielkanocnych. Cena wynajmu skacze mi w tym okresie (17.04-17.05) już do 6000 zł! Czy to jest kwestia tylko sezonu, czy może o czymś nie wiem co pozwoli mi obniżyć koszty takiego wynajmu?
Miejsce wynajmu dowolne mniej więcej w obszarze Genoa - Bolonia - Mediolan

BTW. Korzystał ktoś z auting.it?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1247 PostWysłany: 12 Mar 2022 23:35 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
lukaszgospo napisał(a):
Lece do Bari pod koniec pazdziernika. Lot powrotny mam o 8 30. Wszystkie przegladane wypozyczalnie maja godziny otwarcia najwczesniej od 8 00. Orientuje sie ktos czy istnieja jakies mozliwosci zwrotu auta przed godzina otwarcia, czy konieczny bylby zwrot dzien wczesniej ?
W jakiej wypożyczalni wziąłeś auto i ile zapłaciłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1248 PostWysłany: 15 Mar 2022 23:53 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 4
Na początku kwietnia lecę do Bari i chce wypożyczyć samochód na 3 doby. Jaką wypożyczalnie polecacie?

Będzie to moje pierwsze wypożyczenie auta we Włoszech i względem Hiszpanii/Portugalii w których wcześniej brałem ceny wydają się znacznie wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1249 PostWysłany: 16 Mar 2022 03:01 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 38
Mam to samo pytanie dotyczące wynajmu auta w Bari, jednak lecę w połowie maja. Ceny wypożyczalni kosmos - przykładowo 2 doby 1300zł za mini w znanych wypożyczalniach Avis, Europcar.
Znalazłem sporo tańsze Italy Car Rent (450zł), ale nie ma zbyt wielu pochlebnych opinii, więc się zastanawiam.
Szukam auta dla 6 osób i znalazłem Avis 2800zł (2 dni) oraz Italy Car rent (1400zł). Warto ryzykować z takim Italy ?
Jest jakaś tańsza alternatywa , poza komunikacją publiczną ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1250 PostWysłany: 17 Mar 2022 12:47 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 26
Jadę do Bergamo 16.04-23.04 i myślę nad wypożyczeniem samochodu.

Obecne ceny w tych datach to około 2000 zł, ale jak patrzę sobie przykładowo na bliski termin, np. najbliższa sobota-sobota, to jest znacznie lepiej. Zainspirował mnie ostatni wpis, https://www.fly4free.pl/flydrive-na-sar ... a-223-pln/, gdzie auto na tydzień wyszło za kilka stówek.

Jakie są wasze doświadczenia, im bliżej tym faktycznie taniej czy potem cena może jeszcze urosnąć przed samą datą wypożyczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1251 PostWysłany: 17 Mar 2022 21:08 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Za 46 EUR 4 dni bukowane przez gotrentalcars chyba znalezione na Kayaku, wypożyczalnia miała być Optimo rent okazało się że to Autovia która dobrych opini nie ma, ale wszystko było ok. Oddalam auto 2 dni temu, na razie cisza. Ubezpieczenie mam zewnętrzne. Panowie,ktorzy razem ze mną wracali na lotnisko też zwrócili bez żadnych problemów. Wypożyczalnia jest poza lotniskiem. Mowa o Malpensa
Inna tania opcja to Noleggiare. Właśnie jeżdżę po Sardynii, czy polecam to napisze jak zwrócę auto w sobotę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1252 PostWysłany: 28 Mar 2022 11:39 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wybaczcie, że spytam bez wertowania, ale temat może obcy wielu, a mnie nurtuje bardzo. Jak w wypożyczalniach patrzą na krótki staż prawa jazdy? U mnie kilka miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1253 PostWysłany: 28 Mar 2022 11:48 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
W niektórych wypożyczalniach w regulaminie masz zapisane, że co najmniej X lat stażu musi być albo wiek odpowiedni.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#1254 PostWysłany: 28 Mar 2022 11:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Nie tyle niektórych, co chyba we wszystkich, zarówno staż prawa jazdy, jak i wiek wymagany
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#1255 PostWysłany: 28 Mar 2022 12:10 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
OK, pewnie wiekowo się łapię, ale reszta nie bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1256 PostWysłany: 04 Kwi 2022 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
e-prezes napisał(a):
Wybaczcie, że spytam bez wertowania, ale temat może obcy wielu, a mnie nurtuje bardzo. Jak w wypożyczalniach patrzą na krótki staż prawa jazdy? U mnie kilka miesięcy.


Ostatnio jak przeszukiwałem różne wypożyczalnie to praktycznie zawsze był wymagany min. 1 rok posiadania prawa jazdy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#1257 PostWysłany: 07 Kwi 2022 15:34 

Rejestracja: 29 Kwi 2019
Posty: 9
Szukam auta na termin pod koniec września (25.09-05.10) Rzym lub Neapol.
W wyszukiwarkach ceny zaczynają się od ~500euro w podstawowej wersji.
W poprzednich latach jeżdżąc po Hiszpanii/Grecji przyzwyczaiłem się do cen w okolicach 200e i to z ubezpieczeniem "bez excessu".
Czy to normalne, Włoskie ceny, czy covidowa sytuacja miała na nie wpływ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1258 PostWysłany: 07 Kwi 2022 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Niestety ceny urosły ostatnio wszędzie. Jak nie masz sprecyzowanych planów jeszcze to porównaj i Fiumicino i Ciampino, ja ostatnio przymierzałem się do wynajmu i ceny z dnia na dzień potrafiły się zmieniać na dużą korzyść jednego lub drugiego, więc warto obserwować. Na doyouitaly.com masz teraz w jednym 200 EUR a w drugim 350 EUR za te terminy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1259 PostWysłany: 07 Kwi 2022 16:40 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Wyszukiwarka skyscanner pokazuje w interesującym Cię terminie ceny niewiele przekraczające 200E.
Przy okazji: w zeszłym tygodniu za 4dni wynajmu samochodu w Trapani zapłaciłem 15,99E - mój rekord
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1260 PostWysłany: 15 Kwi 2022 12:34 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
merlot55 napisał(a):
Wyszukiwarka skyscanner pokazuje w interesującym Cię terminie ceny niewiele przekraczające 200E.
Przy okazji: w zeszłym tygodniu za 4dni wynajmu samochodu w Trapani zapłaciłem 15,99E - mój rekord

Hej podeslalbys nazwę wypożyczalni bo ostatnio szukałem też na 4dni i wszędzie ceny jakieś mega wysokie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group