Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1201 PostWysłany: 19 Lip 2020 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Drugi zrzut jest właśnie po rozmowie z pośrednikiem :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1202 PostWysłany: 19 Lip 2020 17:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A jaki był przebieg tej rozmowy?
Czy można znaleźć aktualnie coś sporo taniej, niż te 740 GBP? Czy otrzymał oficjalną informację o zamianie firmy wynajmującej i powodach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1203 PostWysłany: 19 Lip 2020 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Dzięki @boots za poświęcenie uwagi.

Z relacji znajomego było to tak, że kilka dni temu, bez uprzedniego powiadomienia, zauważył zmianę na swoim koncie na gotrentalcars.com, zmiana ta dotyczyła dostawcy pojazdu, Joyrent > Sixt
Znajomy skontaktował się z gotrentalcars z prośbą o potwierdzenie, gdzie po sprawdzeniu ponownie zaktualizowano dane i zmieniono tym razem kwotę wynajmu z 257 GBP na 740 GBP

Znajomy powiedział, że jest to nie do zaakceptowania, na co agent gotrentalcars powiedział, aby się zastanowił do poniedziałku :roll:

Jako powód podano, że firma JoyRent splajtowała. Ceny obecnie powyżej 700GBP za dwa tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1204 PostWysłany: 19 Lip 2020 18:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jeśli i tak musi wynająć tam jakieś auto, to moja propozycja jest następująca:
Kontakt z pośrednikiem w formie możliwej do zarchiwizowania (chat, email, fb) i żądanie umożliwienia najmu na pierwotnie umówionych warunkach. Jeśli odmówią, to poinformowanie ich, że po skorzystaniu z przedstawionej przez nich droższej opcji, wystąpi na drogę sądową o zwrot różnicy w opłatach. Jeśli i tak to oleją, to po powrocie z urlopu podjąć dalsze kroki, na początku pozaprocesowe.
Skoro i tak musiałby zapłacić ponad 700 GBP, to przynajmniej w takiej opcji jest szansa na częściowy zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#1205 PostWysłany: 14 Sie 2020 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Pytanie - nigdy nie rezerwowałem przez Autoeurope ;)
Sprawdzam Sardynię - na stronie w wersji .pl cena za ten sam samochód dwa razy wyższa niż .com (czyli USA). Rozumiem, że nie będzie problemu z wypożyczeniem po rezerwacji na .com? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1206 PostWysłany: 14 Sie 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Monroe Problemu nie będzie jeśli jesteś rezydentem USA i gotów jesteś pokryć pełną cenę auta+koszty w razie wypadku lub masz kartę kredytową pokrywającą takie koszty (pewnie wiesz o co chodzi z kredytówkami w US, więc nie będę się rozpisywał). Stawka dla rezydentów USA nie zawiera w rzeczywistości CDW lub udzIał własny jest bardzo wysoki. Jeśli jednak przy okienku pokażesz prawo jazdy lub dokument wydany w EU zostaniesz poinformowany o konieczności wykupienia CDW obowiązkowego dla rezydentów EU i gwarantuję Ci, że finalnie cena będzie znacznie mniej atrakcyjna. Lepiej nie kombinuj i poszukaj na .ie lub .es - tam powinno coś urwać z ceny.

Jako bonus powiem Ci że dawno temu, gdy zaczynałem optymalizacje cen wypożyczeń, dawało się wypożyczyć auta z takimi stawkami w europcar, jednak udział własny wynosił tak jak mówię, pełną wartość auta. Od 2016 roku przepisy to uniemożliwiają.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 14 Sie 2020 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#1207 PostWysłany: 14 Sie 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@nick
Dzięki, tak myślałem, zbytnio to było podejrzane... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1208 PostWysłany: 14 Sie 2020 22:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
hmm? na autoeurope.com/ca są dobre ceny, a wkład własny często jest 0, bądź taki sam, jak klepiąc na stronach europejskich (wszystko przejrzyście w warunkach wynajmu). Klepiąc na innych serwisach amerykańskich owszem,. często nie ma CDW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1209 PostWysłany: 14 Sie 2020 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@dmirstek
Właśnie interesuje mnie bez wkładu własnego. Poprzez wersję .com taniej dokładnie o połowę (porównując do .pl .ie czy .es), w warunkach nie ma nic o kraju pochodzenia (oprócz płatności) a CDW (zero deductible) wliczone. Twierdzisz, że z naszej perspektywy nie ma jednak znaczenia, że to wersja amerykańska?

Edit:
Odkopuję z tego tematu odpowiedniego linka:
autoeurope-com-0-euro-wkladu-wlasnego-w-hertz,1407,132226?start=20
@nick
Okazuje się, że @dmirstek ma rację, powinno wszystko działać na .com (zresztą napisane jest, że oferta zawiera CDW z 0 wkładem własnym).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1210 PostWysłany: 15 Sie 2020 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@monroe Jesli jest 0 cdw to tylko brać 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1211 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@monroe
Nie ma znaczenia, tylko trzeba czytać warunki. I praktycznie w każdej wypożyczalni z "no excess" (jest jeszcze opcja "no excess z super cover", to jest ponoć lepsze ;-) ) jest, że co prawda 0 wkładu własnego (ale to często takie "włoskie" 0, czyli nie dotyczy opon, podwozia, dachu, felg (tego się dowiadujesz na miejscu) plus teoretycznie za każde uszkodzenie mają pobierać opłatę administracyjną. Tak więc często nie jest to takie "kanaryjskie" 0 wkładu własnego, ale oferta na pewno jest bardzo przyzwoita na tle innych ofert na rynku. Nigdy nie miałem problemu z tym, że była to wersja amerykańska lub kanadyjska (zazwyczaj taniej, ale warto sprawdzać obie).
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#1212 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Wypadł mi awaryjnie wyjazd do Włoch na 3 dni - jest dostępna wypożyczalnia aut w Mediolanie na lotnisku która uznaje karty prepaid? Nie posiadam kredytówki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1213 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:32 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
https://www.google.com/search?client=fi ... redit+card
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1214 PostWysłany: 17 Paź 2020 11:32 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
Szybka opinia dla zainteresowanych w ramach podziękowania tym co zamieszczając swoje doświadczenia w trudnym temacie
Nazwa wypożyczalni: Sicily by Car rezerwacja przez booking.com
Miejsce wypożyczenia: Bari 9-16 października
Klasa samochodu zarezerwowana: najmniejsza - Citroen C1
Otrzymane auto: Dacia Sandero co mnie ucieszyło bo byliśmy w cztery osoby
Auto miało ubezpieczenie AC z wyłączeniem lusterek, szyb i opon. Krótkie pytanie o dodatkowe ubezpieczenie plus car assistance - wyszło drogo i odmówiłem
Kwota depozytu zablokowana na karcie kredytowej: 300 E
Szybka papierologia i odbiór samochodu na parkingu. Na pytanie do pracownika czy coś sprawdzamy, uśmiechnął się i poszedł. Auto czyste, bez dywaników, ok. 50.000 km przebiegu. Dopiero po godzinie jazdy zauważyłem świecącą kontrolkę ciśnienia powietrza w kołach, być może dlatego to olałem bo w pracy we wszystkich samochodach ta kontrolka się świeci i już na to nie zwracałem uwagi. Stan dróg południowej Apulii tragiczny, szkoda własnego samochodu i w naszej dacii słychać było mocno zawieszenie:).
Oddanie samochodu w 1 minutę. Pracownik nie oglądał auta z zewnątrz, odpisał licznik, sprawdził czy zatankowane do pełna, czy w schowku są dokumenty i w bagażniku koło i zaznaczył "no new damage" w protokole.
Blokada miała być ściągnięta do tygodnia a zniknęła w już na następny dzień rano po oddaniu.
Tak więc polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
#1215 PostWysłany: 20 Paź 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Może ktoś ma patent.
Szukam wynajmu samochodu na lotnisku w Turynie w okresie od 20.02 g 20:00 do 27.02 g 18:00
Klasa economy. Jak bym nie kombinował, wychodzi mi wynajem około 850 PLN i ubezpieczenie około 350 PLN. WorldwideInsurance proponuje 30 funtów.
Może ktoś ma jakiś patent, pomysł, tipa itp.
Będę bardzo dźwięczny.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1216 PostWysłany: 20 Paź 2020 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Voila 476-538pln
https://www.skyscanner.pl/carhire/resul ... T18:00/30#
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1217 PostWysłany: 02 Lip 2021 20:44 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
Witam,

Czy jeśli dokonałem rezerwacji pojazdu i częściowo wpłaciłem przez discovercars jakiejś przedpłaty (około 30%) za pomocą KK to czy mogę resztę zapłacić+depozyt inną KK?
Wygasła mi karta walutowa i musiałem zapłacić polską KK, a do wyjazdu już będę miał revoluta, stąd pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1218 PostWysłany: 02 Lip 2021 20:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
W większości przypadków tak
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Kasierski uważa post za pomocny.
 
      
#1219 PostWysłany: 03 Lip 2021 00:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Marcin Kasierski ale revolut nie jest kartą kredytową, więc sprawdź dokładnie jakie karty na depozyt akceptuje wypożyczalnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1220 PostWysłany: 01 Sie 2021 22:55 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 15
Drodzy forumowicze,
Szukam wypożyczalni samochodów w Bergamo w dniach 6-10 sierpnia. Normalnie nie byłoby problemu ze znalezieniem oferty online ale na chwilę obecną nie posiadam żadnej karty kredytowej. Posiadam jedynie kartę Revolut. Większość ofert, które udało mi się znaleźć wymaga niestety posiadania karty kredytowej. Przykładem niech będzie chociażby doyouspain.com gdzie w znalazłem auto za 117EUR (bez ubezpieczenia) lub 152 EUR (z pełnym ubezpieczeniem) z firmy SurPrice ale w Terms&Conditions jest zapis: "A major credit card (Visa or Mastercard) in the name of the main driver is required in order to collect the car. (Please note that cards without the driver's name on will not be accepted). This company will not accept prepaid, recharge or virtual credit cards."
Czy znacie jakieś wypożyczalnie online gdzie wypożyczę auto z kartą Revolut (mogę wpłacić na Revoluta kwotę odpowiadająca wysokości ewentualnej kaucji)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group