Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 03 Paź 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej,

Udało mi się zmienić rezerwację na moje nazwisko, mam nadzieję, że jest ok.

Na miejscu planuję jednak poprosić o zmianę, aby to chłopak był jedynym kierowcą (nie posiada karty kredytowej!). Jak się uda zmienić, to dam tu znać, by myślę, że to przydatne info.

Dalej pozostaje kwestia ubezpieczenia, ale to już napiszę w innym dziale. Dzięki! :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#482 PostWysłany: 03 Paź 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Czy ktoś z Was wypożyczał auto w keddy w Bari i wie jaki jest koszt ubezpieczenia? Potrzebuje auto na jedeń dzień
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 06 Paź 2017 19:51 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Robertos napisał(a):
Czy ktoś z Was wypożyczał auto w keddy w Bari i wie jaki jest koszt ubezpieczenia? Potrzebuje auto na jedeń dzień

a ja na cztery dni w lipcu 2018. Wiem jeszcze jest trochę czasu i staram się na bieżąco śledzić oferty, ale jakby ktoś wychwycił w dobrej cenie to będę bardzo zadowolony. Interesuje mnie okres 30.06 - 5.07. 2018 r.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 13 Paź 2017 12:21 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
-- 13 Paź 2017 12:21 --

Robertos napisał(a):
Czy ktoś z Was wypożyczał auto w keddy w Bari i wie jaki jest koszt ubezpieczenia? Potrzebuje auto na jedeń dzień
Dołączam się do pytania! Mam już auto zarezerwowane przez Rentalcars ale zastanawiam się czy bardziej opłaca się wykupić pełne ubezpieczenie również przez tą stronę czy już na miejscu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 14 Paź 2017 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Mimo iż wielu z was omija Goldcar, ja zawsze wypożyczam u nich auto, i nigdy nie miałem problemów, także i tym razem w Lazmezia Terme. Koszt wynajmu auta przez ich stronę w opcji F-F , klasa BB to 16 euro (bookowane 40 dni przed), jako że stały klient miałem zniżkę za poprzednie rezerwacje zapłaciłem 6 euro za 3 dni.

Przy wypożyczeniu stała obok mnie para która miała rezerwację z portalu Auto Europe. Widać było że ich potraktowali inaczej. U mnie zrobili blokadę tylko na kaucję 1200 euro, u nich doszło jeszcze za paliwo, a mieli też F-F. Przez to mieli mały zgrzyt bo na karcie był za niski limit :)

Na samochodzie było małe wgniecenie którego nie było w kontrakcie, sprawa załatwiona w 5min, update kontraktu przyszedł na maila po kolejnych 5min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 23 Paź 2017 19:10 

Rejestracja: 09 Lip 2016
Posty: 35
Będę brał auto z lotniska w Neapolu. Ktoś może polecić wypożyczalnie konkretnie w tym miejscu? Wstępnie przymierzam się do Noleggiare, Alamo, Winrent. Ktoś coś?
U jednych pośredników te wypożyczalnie są w miarę dobrze oceniane, a u innych wprost przeciwnie. Dlatego proszę o wskazówki w konkretnym przypadku Neapolu.
Auto będę brał przez pośrednika (Argus, CarDelMar) + ubezpieczenie wkładu w Icarhireinsurance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 20 Lis 2017 22:51 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 15
Witam! Lecę do Bari 3-6.02.2018. Chcę wypożyczyć samochód, a będzie to mój pierwszy raz, dlatego piszę w sprawie porady :) czy wszystkie wypożyczalnie blokują ponad 1000€ na karcie? Czy jeżeli wypożyczy się coś na lotnisku bez wcześniejszej rezerwacji online to można tego uniknąć? Szczerze powiedziawszy to trochę mnie ta kwota przestraszyła... jakie są Wasze doświadczenia? Doradźcie coś jako doświadczeni wypożyczacze samochodów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 20 Lis 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@stoktos
Jedyne wyjście żeby uniknąć blokowania kasy na karcie to wykup ubezpieczenia bezpośrednio w firmie wynajmującej, co często jest na tyle drogie, że te 1000€ zablokowane nagle przestaje przeszkadzać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 20 Lis 2017 23:14 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 15
@namteH
Co by musiało się stać, żeby tych 1000€ nie zwrocili? Pytam, ponieważ wszyscy wiemy jak jeżdżą Włosi...;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 20 Lis 2017 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Weź se wykup ubezpieczenie wkładu własnego i skołuj kasę na +/- miesiąc, bo w razie czego tyle będziesz czekał na zwrot.
Obicie obu boków to ok 650€.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 20 Lis 2017 23:40 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 15
To oni nie zwracają kasy zaraz po oddaniu samochodu? Sorry za pytania, ale chce wiedziec wszystko dokladnie nim wypozycze, zwby pozniej nie bylo zdziwienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 20 Lis 2017 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
:?
Poczytaj może trochę zanim znowu o coś zapytasz...
Pośpiech nigdy nie jest wskazany w takich sytuacjach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 21 Lis 2017 00:16 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 15
Poczytałam, ale wolę bazować na opinii i doświadczeniu osób, które wypożyczają samochody i mają konkretniejszą wiedzę, niż suche fakty powtarzane w ten sam sposób w każdym artykule...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 21 Lis 2017 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@stoktos
Chodzi mi o to żebyś forum przejrzał a nie jakieś artykuły...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 05 Gru 2017 22:16 

Rejestracja: 09 Lip 2016
Posty: 35
Aras napisał(a):
Będę brał auto z lotniska w Neapolu. Ktoś może polecić wypożyczalnie konkretnie w tym miejscu? Wstępnie przymierzam się do Noleggiare, Alamo, Winrent. Ktoś coś?
U jednych pośredników te wypożyczalnie są w miarę dobrze oceniane, a u innych wprost przeciwnie. Dlatego proszę o wskazówki w konkretnym przypadku Neapolu.
Auto będę brał przez pośrednika (Argus, CarDelMar) + ubezpieczenie wkładu w Icarhireinsurance.

Dla potomnych: w końcu wziąłem w SicilyByCar z ich ubezpieczeniem. Za 3 doby zapłaciłem 57euro, w tym ubezpieczenie 30euro. Zamawiałem auto kat D, dostałem cytrynę C3 Picasso ale z powodu spalonej żarówki wymienili mi na autobus C4 Grand Picasso. Diesel, z navi i czujnikami cofania co bardzo ułatwiło mi poruszanie się.
Ogólnie jestem zadowolony. Kaucji było 400euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#496 PostWysłany: 06 Gru 2017 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 5
Loty: 1
Kilometry: 1 053
No i stało się (to, co miało się stać). Po tygodniowym wynajmie auta w Firefly na lotnisku w Bari, gdzie podczas odbioru/zwrotu na stoisku Herza wszystko poszło szybko i bezproblemowo, Firefly (po zwrocie depozytu) pobrał z karty ok. 50 euro. Bez żadnej informacji za co, nie mamy nawet dokładnej kwoty w euro. Zabieram się do pisania prośby o wyjaśnienie, tylko gdzie właściwie to wysłać? Customer service Firefly, bezpośredni mail do biura w Bari czy - jak tego chce Firefly w uwagach przy formularzu - u pośrednika, u którego wynajmowałam? Ktoś ma doświadczenia w komunikacji z tym biurem, żeby nie czekać tygodniami na odpowiedź?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 06 Gru 2017 20:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Może być np. mandacik za prędkość? Jeśli chodzi o pisanie, to pisz do tej firmy, która pobrała pieniądze z karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 08 Gru 2017 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Przejrzałem posty z ostatnich 16 miesięcy :)
Pytanie proste - czy ktoś kiedykolwiek wypożyczał auto w północnych Włoszech w okresie zimowym i samochody były wyposażone w opony zimowe? Teraz wszedł też przepis o obowiązku opon lub łańcuchów, ale wszystkie wypożyczalnie chwalą się jedynie łańcuchami.
A do jazdy 5 dni po Alpach to letnie opony, nawet z łańcuchami średnio pasują 8-)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#499 PostWysłany: 08 Gru 2017 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Tom K
Może mają całoroczne (zawsze to lepsze niż letnie).
No i jeszcze często za te łańcuchy trzeba płacić więc nie wiem jak to teraz jest do końca.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#500 PostWysłany: 09 Gru 2017 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jest to jakiś trop z tymi całorocznymi. Będzie trzeba usiąść i popisać do wypożyczalni. Może jakimś cudem w AutoClick je mają, bo natrafiłem na nią dzięki forum i podoba mi się bo wszystko mają ładnie wyszczególnione, co za ile itd. Pełny pakiet, z dodatkowym kierowcą za darmo, wliczony wjazd do Francji itd, a cena nadal konkurencyjna.

Tylko te opony - tu niestety nie mogę odpuścić - auto ma służyć do jazdy 4 dni po Alpach podczas Monte Carlo, więc letnie odpadają.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1417 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group