Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lip 2014 18:33 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Czy ktoś z Was ma może doświadczenia w wypożyczalniach samochodów w Bośni? Najlepiej dla nas byłoby odebrać w Tuzli, oddać w Mostarze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 21 Lip 2014 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Popatrz na np. na www.auto4free.pl
Tam jest taka opcja:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lip 2014 12:29 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
To, że jest taka opcja to wiem. Pytam, czy ktoś osobiście korzystał np. z wypożyczalni kapitals ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2015 14:08 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Nie chciałem rozmywać tematu, ale może komuś przyda się to także w kontekście wydostania się z lub dostania do Tuzli.

Sam nie sprawdzałem, bo w czasie naszej wizyty w Mostarze właśnie wypożyczaliśmy samochód, ale wszystkie źródła w kilku językach mówiły o sporych problemach z dostaniem się do wodospadów jakimkolwiek transportem publicznym. My w Mostarze byliśmy na końcu naszej wizyty w Bośni, tam wypożyczaliśmy samochód i oddawaliśmy go właśnie w Tuzli na lotnisku przed samym wylotem. Korzystaliśmy z wypożyczalni gumax.ba. Wyszukiwarki pokazywały u nich najniższą cenę, dostaliśmy ładny samochód (lepszy i sporo większy niż zamawiany, ponieważ tego zabrakło, oczywiście w tej samej cenie), wcześniejszy kontakt mailowy też był w porządku, bez problemu można wypożyczyć i oddać samochód w innej lokalizacji. Śmiało mogę polecić :) W ten właśnie sposób zrobiliśmy objazdówkę Blagaj - Pocitelj - Kravica - Medziugorie, następnie jechaliśmy jeszcze do Sarajewa, tam nocleg, za dnia wyjazd poza miasto (do wodospadu Skakavac i okolic), wieczorem do Tuzli, nocleg na miejscu i rano przed lotem oddaliśmy samochód. Zmieściliśmy się w wypożyczeniu na dwie doby, ale równie dobrze można było jechać do Tuzli spod wodospadów i wypożyczyć tylko na jedną dobę. Chociaż trasą Sarajewo-Mostar naprawdę warto się przejechać :) Może dla niektórych osób takie wypożyczenie samochodu byłoby lepszą opcją, niż jazda za 18 euro od osoby shuttle busem do Sarajewa.

W pierwszą stronę z Tuzli do Sarajewa jechaliśmy bezpośrednio po przylocie, autem które czekało na nas pod lotniskiem i zawiozło pod wskazany w Sarajewie adres za 90 BAM, także to też przy czterech osobach może być alternatywa do busów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2015 15:01 

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 4
Dzięki Nvjc.

Cóż, mi z kolei wypożyczalnie odradzano - wiem, że to najwygodniejszy i najefektywniejszy sposób podróżowania, jednak jeśli o Bośnię chodzi, spotkałem się z opiniami raczej odradzającymi wypożyczalnie. Jest to jakieś ryzyko finansowe, którego wolałbym uniknąć.

W kwestii dojazdu z Tuzli do Sarajeva - możesz podzielić się informacją co to za opcja? Jakiś rodzaj ubera, czy taksówki? Bo przy dwóch osobach, to jednak wciąż Shuttle Bus jest trochę tańszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2015 18:41 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
@sugarmaker - pisaliśmy do faceta, który ogłaszał się na jakieś bośniackiej stronie. Niestety żadnych namiarów już nie mam, ale da się szukać w ten sposób. Tak czy inaczej u Ciebie przy dwóch osobach to mniej korzystna opcja niż shuttle bus, za to przy czterech już jak najbardziej się opłaca.

Poprzedni post został przeniesiony tutaj, więc tutaj też odpowiadam na pytanie, zaś wypowiedź wyżej jednak bardziej pasuje do tematu o transporcie Tuzla-Sarajewo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2015 10:01 

Rejestracja: 19 Wrz 2015
Posty: 2
Cześć :)

My lecimy w 2 osoby do Tuzli pod koniec września. Ostatecznie wypożyczamy auto na cały wyjazd (8 nocy) i chcemy sporo pojeździć: Tuzla - Sarajewo - Trebinje - Mostar - Jajce/Travnik - Tuzla. Auto wypożyczone przez rentalcars w Avisie. Początkowo zastanawiałem się nad wypożyczeniem bezpośrednio w Guma X ale niestety z ich biura nikt nawet nie odpisał na maila - chociaż tutaj na forum były pozytywne opinie o tej firmie. Był też plan, żeby do Sarajewa jechać autobusem, ale sumując koszty przejazdów z lotnisk i do Sarajewa wychodziło w zasadzie na to samo, co wypożyczenie auta na kilka dni dłużej. Zwłaszcza, że z tego co patrzyłem europejskie wypożyczalnie nie mają np. biur bezpośrednio w Sarajewie, tylko na lotnisku - a to kolejny płatny przejazd.

Ja nie natrafiłem na negatywne opinie o wypożyczaniu aut w Bośni. Wspomina się jedynie o częstych kontrolach policyjnych na drogach, zwłaszcza zagranicznych blach - ponoć głównie w celu porozmawiania sobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2015 21:32 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 2
Byłam z mężem we wrześniu w BiH.
Samochód wypożyczyliśmy z firmy Perfect rent a car (www.perfect.ba/info@perfect.ba):
Skoda Fabia srebrna, benzyna, stan techniczny db.
25euro za dobę, bez limitu kilometrów, zielona karta,
Bardzo miły facet, mówi po angielsku, czekał na nas przy wyjściu z kartką:)

Poza tym na lotnisku są stanowiska: jet set rent a car (mario@sensibih.com), budget, avis, hertz, guma x, avis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Paź 2015 11:10 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Gatta
Na jakim lotnisku byłaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2017 11:10 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 211
Cześć wszystkim,
Poruszałem to pytanie w innym temacie, niestety, nie uzyskałem odpowiedzi.

Czy ktoś jest w stanie polecić sprawdzone i zaufane wypożyczalnie samochodów w Mostarze?
Z góry bardzo dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group