Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2014 08:49 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 7
Witam,

Pierwszy raz będę doświadczał tego, czym jest wynajem auta poza granicami kraju i w ogóle.
Chciałbym dowiedzieć się od was kilku wskazówek na które trzeba i warto zwrócić podczas takiej operacji.
Druga sprawa, gdzie najlepiej wynająć auto na lotnisku w Madrycie?

Na stronie https://www.arguscarhire.com znalazłem ofertę za 530,77zł samochód VW POLO lub podobny. Jest to koszt za tydzień wynajmu.
(Auto potrzebuje na 8.07-15.07 ) Odbiór w Madrycie o 20. Zdanie auta około 16.

W ofercie powyższej cena zawiera ubezp. od kradzieży, ubezp. wynajmu auta, podatek, opłatę lotniskową, opłatę za pomoc w razie awarii... ale co jeszcze najlepiej wziąć pod lub... lub jako dodatkową opcję.?
i na co zwrócić uwagę podczas czytania regulaminu.




Na stronie https://www.doyouspain.com/ - renault clio w opcji Full/Empty (Refund)

The fuel price will be between 69eur and 117eur (including the refueling service charge which will be between 17eur and 28eur).

dodatkowy koszt w postaci między 69-117euo, + koszt tankowania 17-28... czy mogę już teraz wiedzieć przy rezerwacji przez intenet dokładną ceną ( dodatkową jaką będę musiał ponieść?
Or you can remove your excess with us after you book for only 4.99EUR a day - Total for your booking: 34.93EUR.

Koszt dodatkowego ubezpieczenia to 4,99euro za dzien przy opcji rezerwacji przez intenet?

Excess amount: 650,00 EUR - W którym momencie blokowane są te środki ... przy jakich warunkach wypożyczenia ?

Dziękuje za pomoc.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 03 Lip 2014 10:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 03 Lip 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Zobacz bezposrednio na stronie goldcara, maja dobre ceny i opcje paliwowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2014 10:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 7
Właśnie przeglądam i nie mogę znaleźć info odnośnie czy to FULL-FULL czy F-E?
Koszt dodtakowego ubezpieczenia to 148euro? Czy taniej będzie na miejscu? Czy to wrózenie z fusów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
lloczekk napisał(a):
Właśnie przeglądam i nie mogę znaleźć info odnośnie czy to FULL-FULL czy F-E?
Koszt dodtakowego ubezpieczenia to 148euro? Czy taniej będzie na miejscu? Czy to wrózenie z fusów?

Ubezpieczenie wykupujesz u posrednika zajmujacego sie tym, bylo juz opisywane na forum. A co do opcji paliwowej to jest jasno napisane jaka stosuja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2014 10:45 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Na miejscu nie będzie taniej. Dodatkowe ubezpieczenie możesz wykupić też sam , zobacz wątek o wynajmie w usa - ktoś tam podawał ciekawy link do ubezpieczeń wynajmowanych samochodów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2014 13:04 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 7
http://www.rentalcars.com

Cytuj:
Zabezpieczenie Wkładu Własnego - Świetna jakość, Najlepsze zabezpieczenie bez zmartwień na miejscu!

Jesteś zabezpieczony - Produkt Zabezpieczenie Wkładu Własnego chroni Cię przed nieprzewidzianymi wydatkami podczas uszkodzenia pojazdu i konieczności pokrycia części szkody z pozostawionego wkładu własnego.
Zabezpieczenie w przypadku wypadków i kolizji - Twój wkład własny będzie zabezpieczony w momencie zarysowania czy uszkodzenia pojazdu podczas wypadku.
Zabezpieczenie ewentualnych uszkodzeń - Nasz produkt pokrywa najczęściej spotykane uszkodzenia karoserii, nadwozia czy części samochodowych podczas wypadków.


Rozumiem, że takie zabezpieczenie na rentcars wystarcza by vbez zmartwień podróżować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lip 2014 13:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Jedyne zmartwienia to blokada kilkuset EUR na karcie i szyby/opony, których to nie obejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lip 2014 15:58 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Ja myślałem o http://www.insurance4carhire.com za 4GBP/dzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2014 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Lotnisko w Madrycie jest dość blisko miasta, nie wiem jak w innych wypożyczalniach, ale w Hertz`u dużo, dużo taniej jest jak się wypożycza nie na lotnisku, ale w mieście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sofii lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2015 17:46 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Mamy pytanie pokrewne do tematu: czy zdążę odebrać zarezerwowane auto do 23:59 jeśli planowe lądowanie mam o 23:40? Mam oczywiście na myśli sytuację idealną czyli brak opóźnienia. Lot FR 1063, więc wypożyczalnia i linia operują na tym samym terminalu (T1). Tylko bagaż podręczny. Pytam bo regulamin wypożyczalni przewiduje dopłatę €40 za odbiór po godzinie 23:59.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sty 2015 15:52 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
paweł p napisał(a):
Lotnisko w Madrycie jest dość blisko miasta, nie wiem jak w innych wypożyczalniach, ale w Hertz`u dużo, dużo taniej jest jak się wypożycza nie na lotnisku, ale w mieście.


wow dzięki za informację! Planuję wynajem auta w Madrycie w lipcu na prawie 3 tygodnie i chciałam wziąć od razu z lotniska. Teraz sprawdziłam i w klasie ekonomicznej wypożyczenie na Atochy wychodzi prawie 1000zł taniej! Co prawda hertz jest czynny tylko do północy, ale dla takiej kwoty warto przełożyć lot z sobotę na niedziele, żeby zdarzyć w dzień odebrać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2015 22:19 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
jak wyglada sprawa wynajecia na Atocha potrzebuje samochodu na kilka dni jest jakas mozliwosc bez blokady na karcie kredytowej (potrzebuje samochodu od srody do niedzieli a w niedziele mam lot na dominikane i tam potrzebuje karty kredytowej na samochod troche to zakrecone ale czy jak mi zablokuja kase na koncie w madrycie(mam 650e) zdaza zdjac blokade w ten sam dzien )
moze macie jakies inne pomysly jak to zrobic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:23 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
W Hiszpani masz z reguly 2 opcje:
- z blokada (nizsza stawka, bez ubezpieczenia)
- bez blokady (wyzsza stawka bo z ubezpieczeniem).
Powyzszy model stosuja w Madrycie na pewno: Firefly, Goldcar.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Mar 2015 17:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli posiadasz dwie karty kredytowe (co w dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym) sugeruję, żeby jednej użyć w Madrycie a drugiej na Dominikanie. Jeśli masz jedną to może zwiększ limit kredytowy przed wyjazdem - tak żeby w razie czego "zmieściły" się obie blokady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Mar 2015 18:38 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
dzieki zadzwonilem do autoeurope wyjasnilem wszystko co i jak koles zaproponowal mi full ubezpieczenie bez blokady na kk, zaplacilem calosc karta debetowa przez tel, kwota 100e za 4 dni wypozyczalnia firefly. (dostalem podobno znizke ok 30e jak zabukuje u niego teraz wiec sie zgodzilem, wszedzie na necie najnizsza kwota jaka znalazlem byla ok 128e wiec chyba mnie nie oszukal)voucher dostalem od razu na maila
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Mar 2015 13:25 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Zwracaj tez uwage na opcje platnosci za paliwo. Np.Firefly czesto w najtanszych taryfach stosuje opcje full/full (refund). Wyglada to na przyzwoity wariant wziecia auta z pelnym bakiem i zwrotu z takim samym (sami tankujemy). ale w praktyce nie jest tak rozowo. Przy odbiorze auta pobieraja za samo paliwo + oplate za tankowanie. Gdy przed samym oddaniem samodzielnie dotankujesz to zwroca Ci to co zaplaciles przy odbiorze auta, ale niestety z pominieciem tej oplaty za tankowanie. W Hiszpani warto zwracac uwage na "opcje paliwowe".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 11 Mar 2015 14:56 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
Tez o tym czytałem ale mam opcje full/full i jeśli nie zwrócę z pełnym pobiora kasę za paliwo i dodatkowo za uzupełnienie. A jak będzie naprawdę to się zobaczy na miejscu.
A co do zniżki o której pisałem to widzę ze dzisiaj juz ta cena jest normalna czyli im bliżej terminu tym cena niższa
pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
z tymi cenami to trochę zależy od terminów - jak małe obłożenie to pewnie spadają i jak się jeszcze utrafi ciekawą promocję to bywa bardzo tanio. Ja sam jeszcze nie dowierzam, ale w marcu biorę samochód (Avis, full/full) z lotniska w Barcelonie na 3 dni łącznie za 15,45 euro. Z ciekawości sprawdzałem i na Madryt mieli tą samą ofertę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ardian lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Kwi 2015 00:50 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Niestety ceny, o których pisałam kilka postów, zdarzyły się zmienić na dużo wyższe w momencie, kiedy czekaliśmy na nową kartę płatniczą i wróciły do "normalnego" poziomu 560e za 3tyg w lipcu w klasie economy;/ Jednak kto szuka ten znajdzie i aktualnie mamy już zarezerwowany samochód za 221e na 3 tyg z odbiorem na Atochy i zwrotem na lotnisku :o
Już piszę jak nam się to udało.

Na dole strony Hertza jest lista partnerów wraz z przypisanymi do nich kodami CDP. Po kolei wpisywaliśmy w rezerwacje różne kody i w momencie, w którym jakiś dawał lepszą cenę to testowaliśmy go na różnych wersjach językowych strony Hertza. I tak oto wyszło, że karta Flying Blue Ivory, która przynależy do programu partnerskiego KLM i AF, daje na niemieckiej wersji językowej (sprawdziliśmy jeszcze kilkanaście wersji i działał tylko na dwóch: .de i .no) taką świetną cenę. Przynależność do programu jest bezpłatna, więc na wszelki wypadek, jakby ktoś wpadł na pomysł sprawdzenia, zapisaliśmy się i od razu dostaliśmy kartę tymczasową.
Dodam jeszcze, że paliwo jest w opcji full-full i bez limitu kilometrów.
Opisana metoda wymaga nieco zachodu i cierpliwości, ale zdecydowanie jest tego warta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Kwi 2017 18:07 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Powiedzcie proszę która wypożyczalnia wychodzi teraz najkorzystniej? Na kanarach wszędzie było świetnie, Majorka mała rodzinna wypożyczalnia czy w Maladze malagacar i wszedzie bez problemu full/full bez blokady na kredytowce.
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group