Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 25 Kwi 2022 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Fafikdog napisał(a):
Znacie jakąś wypożyczalnię samochodów z możliwością wypożyczenia i zwrotu samochodu nie na lotnisku tylko w centrum miasta?
Te, które przejrzałem mają możliwość odbioru/zwrotu tylko na lotnisku...
Pisz do Josefa mysle ze tam da rade
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#242 PostWysłany: 28 Kwi 2022 19:37 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
witekkowal napisał(a):
Wypożyczałem przez discovercars najtańszą kategorię auta na lotnisku w Budget w dniach 21-26 kwietnia 2022 r.
Pośrednik twierdził, że za zwrot poza godzinami pracy biura jest dodatkowa opłata 25 EUR, jednak finalnie nie została przez Budget naliczona. Auto jakie dostaliśmy to Fiat Panda, koszt to 75,08 EUR, depozyt 1000 EUR na poczet szkód plus 43,37 EUR depozytu za paliwo.
Nie brałem ich ubezpieczenia, bo mam zewnętrzne, w biurze umowę podpisuje się na tablecie, która przychodzi na email. Następnie idzie się z człowiekiem na parking po auto i zaznacza się ewentualne uszkodzenia. W moim przypadku Pan był wnikliwy i zaznaczył uszkodzenia takie, których nie zauważyłem.
Jak będzie ze zwrotem depozytu i ewentualnym naciąganiem na koszty dam znać po powrocie.
Zwrot 26 kwietnia 2022 r., zwolnienie depozytu dzisiaj 28 kwietnia 2022 r. Pobrali tylko za wynajem w kwocie tak jak miało być.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 17 Maj 2022 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ktoś miał doświadczenie ze Smart Car Rental ?

Ceny za automat za 4 dni 20-23 maj to 1/4 ceny u innych

Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-05-17 095030.jpg
Zrzut ekranu 2022-05-17 095030.jpg [ 57.72 KiB | Obejrzany 4193 razy ]


U Józka 140 EUR + insurance 5 EUR / dzien
U Aquariusa 120 EUR + znacznie droższy insurance 22 EUR /dzień
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 28 Maj 2022 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Finalnie zrezygnowałem z pomysłu na wypożyczalnie OK Rental gdyż mają Airport Location Fee w wysokości 25 Eur , które trzeba po prostu zapłacić.

Załącznik:
m2.jpg
m2.jpg [ 35.11 KiB | Obejrzany 4066 razy ]


Taniej był Peugeot 2008 z OK Mobility - kolejnej firmy krzak . Cena 54 eur za automat w tej klasie za 4 dni jest jak najbardziej OK

Załącznik:
m1.jpg
m1.jpg [ 45.74 KiB | Obejrzany 4066 razy ]


oczywiście musisz wiedzieć na co się piszesz - excess zablokowany na karcie to 1350 EUR, oddane szybciutko po 5 dniach, bez żadnego ale. Dla kogoś kto ma roczne zewnętrzne ubezpieczenie polecam jak najbardziej.

Załącznik:
m3.jpg
m3.jpg [ 15.06 KiB | Obejrzany 4066 razy ]


Joseph i inne tu polecane wypożyczalnie oferowałe małe wozy z manualem za około 100 EUR także z excess.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 21 Cze 2022 08:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
Ostrożnie z wypożyczalnią Surprice Car Rental.
Kierowany skąpstwem w oparciu o pojedynczą rekomendację na forum czy blogu i bez sprawdzenia opinii w sieci skusiłem się na ofertę tej firmy rezerwując bezpośrednio przez ich stronę, bo nawet uwzględniając opłatę za odbiór auta po godzinach pracy biura cena wynajmu okazała się najbardziej korzystna spośród tych, które znalazłem. Nasza kolejna już wizyta na Malcie miała być bardziej towarzyska niż turystyczna, a auto było nam potrzebne w zasadzie jedynie po to, by nie ciągać znajomych po północy przez całą wyspę. To sprawiło, że niefrasobliwie nie wziąłem dodatkowego ubezpieczenia.
Nie obyło się bez przykrej niespodzianki. Podczas zwrotu auta pracownik Surprice nie zainteresował się niczym innym, jak tylko spodnią powierzchnią błotnika, na której bezbłędnie i za pierwszą próbą wymacał pięciomilimetrowe zadrapanie. Zupełnie niewidoczne, trzeba położyć aparat na posadzce parkingu z obiektywem skierowanym do góry żeby zrobić mu zdjęcie. Naliczył 245 € dodatkowej opłaty, które po tygodniu pobrane zostało z karty. Nie pomogły próby negocjacji.
Pomógł za to chargeback więc pomimo, że to procedura długotrwała, firma nie jest bezkarna, a wyłudzane opłaty są możliwe do odzyskania.
Odradzam, lepiej wybrać ofertę innej firmy.


Ostatnio edytowany przez redan, 21 Cze 2022 09:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 21 Cze 2022 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Zapewne chodzi ci o chargeback.
Po iluś tam latach i dziesiątkach wypożyczeń nie nazwał bym tego wyłudzeniem. To taki model biznesowy, dostajesz auto po taniości ale trzeba na nim zarobić, jak nie ty dasz się zrobić to następny. Mnóstwo jest trików i miejsc gdzie należy szukać. Przypomina mi się sprzed kilku lat relacja jednego z użytkowników forum w temacie Goldcar, gdzie uszkodzenie było albo w przestrzeni bagażowej w środku albo w kabinie pasażerskiej. To też teraz sprawdzam przed wypożyczeniem :)
Natomiast podwozie to bardzo newralgiczne miejsce i tam przede wszystkim należy szukać uszkodzeń. Przykład z Santorini z uszkodzeniem które przez pracowników nie zostało oznaczone na kontrakcie. Na stojąco nic nie widać trzeba się schylić.

Załącznik:
IMG_20220621_084741.jpg
IMG_20220621_084741.jpg [ 200.21 KiB | Obejrzany 3921 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 21 Cze 2022 09:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
Antek12 napisał(a):
Zapewne chodzi ci o chargeback.

Tak, oczywiście moja pomyłka, poprawione.

Co do reszty, specyficzny to model biznesowy zasadzający się na oszustwie. Rys(ka), o którą chodziło w moim przypadku ani trochę nie przypominała tych ze zdjęcia. Nie chodzi nawet o rozmiar, u mnie to była dosłownie jedna rysa o długości nieprzekraczającej połowy centymetra i mikrej szerokości. Była ledwie wyczuwalna opuszkiem palca i zupełnie niewidoczna nawet gdyby się położyć przy samochodzie. Trzeba by było wejść do kanału w warsztacie żeby ją dostrzec. A i to tylko wtedy, gdyby się uprzednio wiedziało, gdzie jej szukać.
Pozostanę więc przy swojej opinii, w moim przypadku również popartej „iluś tam latami i dziesiątkami wypożyczeń”, a co ważniejsze wspartej przez Visę i nadal nazywać to będę próbą wyłudzenia. Szczęśliwe nieskuteczną.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Swoją drogą, jakie argumenty do chargebacku? Rysa jest rysa, jest bytem istniejącym, nieobecnym zaś w protokole przekazania auta użytkownikowi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
Korespondencja z biurem zawierająca zdjęcia i relacja z przebiegu wydania i zwrotu auta. Przytoczyłem też garść opinii z sieci zawierających opisy sytuacji łudząco przypominających tę, która mnie spotkała. Nie wnikam, czy przeważyło prawdopodobieństwo rozmyślnego działania wypożyczalni, czy uznanie, że zadrapanie elementu podwozia jest uszkodzeniem bądź efektem zwykłego użytkowania pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 21 Cze 2022 10:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A skąd przekonanie, że ta rysa nie została zrobiona w czasie Twojego najmu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:08 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
@boots To przekonanie narodziło się, gdy pracownik pierwsze swoje kroki skierował wprost do miejsca, skąd ją bezbłędnie pierwszym ruchem wskazał ograniczając przy niemal tym całe oględziny wyłącznie do tego. Na koniec, już po złożeniu podpisu na protokole omiótł jedynie karoserię wzrokiem i sprawdził stan baku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
To co najwyżej przesłanka, a nie przekonanie.
Jeśli nie wykupujesz właściwego ubezpieczenia, to zawsze może zdarzyć się zadrapanie, którego nie masz świadomości. A pracownicy znają najbardziej podatne na nie miejsca auta.

Swoją drogą bardzo się dziwię, że ktokolwiek wypożycza auto bez korzystania z odpowiedniego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 118
Kilometry: 218 936
Tak, to zaledwie przesłanka ale na niej oparłem swoje przekonanie. Mi to wystarczyło, takie moje prawo. Jak pisałem wyżej najwidoczniej również Visie.
Co więcej, opierając się na wcześniejszych doświadczeniach uznałem, że zważywszy na zaplanowaną 50 kilometrową trasę ryzyko uszkodzenia auta jest na tyle znikome, że mogę odpuścić ubezpieczenie. To okazało się słusznym założeniem chociaż błędnie domniemałem uczciwość firmy. Tu w uniknięciu kosztów pomógł chargeback. Wychodzi więc, że moje kalkulacje jednak okazały się słuszne.
Zapewniam też, że świat widział już dziwniejsze rzeczy ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 10 Lis 2022 19:55 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Wróciłem właśnie z Malty, wzięliśmy auto z Daniel's https://goo.gl/maps/obDkivKMPq2C5tPJ8
W kontakcie mailowym podany nr lotu i po wylądowaniu na Malcie od razu telefon żeby na Whatsappie się komunikować, wysłali nam pinezkę i zdjęcie auta, żeby szybko się odnaleźć.
Na tydzień czasu Citroen C1 wyszedł 115e, depozytu było 450e, ale spisali od nas tylko dane z mojego prawka, nic nie blokowali, nawet karty nie chcieli zobaczyć. Paliwo full to full. Auto podstawione na lotnisko i tam też oddaliśmy. Oględziny i spisanie rys pierwszego dnia, a ostatniego tylko obejrzenie auta, wymiana paru zdań i tyle wszystkiego. Tak że bezproblemowo wszystko [w końcu nic nie uszkodziliśmy :P].
Ogólnie to zjechaliśmy cały kraj, byliśmy 2x na Gozo i przejechaliśmy 365 km. :D Za paliwo wyszło 36e [po 1,34 pb 95].
Jeśli chce się zobaczyć dużo, to auto jest obowiązkiem, choć warunki jazdy bardzo ciężkie [przynajmniej dla mnie].
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 03 Gru 2022 17:36 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 22
Przymierzam się do wypożyczenia samochodu na Malcie. Wybieram się w styczniu na 5 dni. Myślę o tym, by wypożyczyć samochód od razu na lotnisku. Widzę, że niektórzy piszą o tym, że pojawia się opłata lotniskowa 25 euro. Czy ktoś kojarzy, które wypożyczalnie to mają lub nie? Obecnie patrzę na rentalcars i ta informacja nie jest podana nigdzie. Widzę natomiast, że wypożyczalnie mogą być zlokalizowane w terminalu lub poza nim. Czy może to mieć wpływ na tę opłatę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 24 Gru 2022 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Byliśmy na weekend na Malcie. Wypożyczyliśmy auto z firmy Enterprise na cztery dni. Z racji tego, że kierowca niestety nie miał karty kredytowej musieliśmy dopłacić za full ubezpieczenie 90 euro. Na karcie debetowej dodatkowo blokada 200e.

Wszystkie formalności poszły bardzo szybko. Niestety podczas powrotu na lotnisko, uszkodziliśmy felgę i rozcięliśmy oponę z której uciekało powietrze. Na szczęście doczłapaliśmy się na lotnisko z takim kołem. Na miejscu pracownik sporządził protokół i tyle. Bez problemów i żadnych dodatkowych kosztów. Polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 29 Gru 2022 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 89
Szukam auta na okres od 31.12 do 7.01.
Znaleźć coś z pełnym ubezpieczeniem, bez wkładu własnego, to mission impossible. Znaleźć coś z wkładem własnym w okolicy 200 euro też.

Może komuś się przydadzą te informacje, więc wklejam odpowiedzi na moje zapytania z dwóch polecanych tu wypożyczalni :

Daniel's Car
Cytuj:
Hi,

We have a manual Peugeot 108 or similar for €120 including delivery and drop off at airport.

Terms and conditions:
-2 drivers aged 21 and over can drive vehicle
-Comprehensive insurance
-€450 claim excess (maximum amount you pay only in case there is damage to the car)
-No deposit required
-Credit / Debit card details
-Payment in cash
-Fuel full to full
-Car rental agreement to be filled and signed on delivery

Should you wish to proceed with booking kindly let us know and provide flight details and contact number please.


W Comprehensive Insurance nie wchodzi tak w zasadzie nic. Uszkodzenie z mojej winy, z czyjejś winy, uszkodzenie szyby przez kamień, złapanie gumy, holowanie gdy auto padnie - wszystko jest po mojej stronie DO 450 euro. Chciałem dopłacić do pełnego, nie ma takiej opcji.
Lipa.

SWIFT :

Cytuj:
only €35 daily ALL INCLUSIVE and NO HIDDEN EXTRAS.





This Special price includes:

*Fully comprehensive insurance (NO EXCESS or RISK in case of an accident, theft or damage) so nothing is blocked on your card!

*FREE CDW ( Collision damage waiver)

*FREE TPW ( Theft Protection Waiver )

* Unlimited mileage

*24/7 roadside assistance.

*FREE delivery and collection from Malta International Airport

* No extra fees for out of hours deliveries and collections

*FREE Malta and Gozo road Map

*No extra charge to use the car in Gozo

*Over €30 worth of Holiday Discount Vouchers

* Fair Petrol Policy : FULL to FULL

When we say ALL INCLUSIVE we mean ALL INCLUSIVE.



As you can see we have included ALL extras other companies charge for extra into one single special price, with NO EXCESS on your insurance policy, for a complete peace of mind.

Do not be fooled by cheap quotes. Most companies will quote an all inclusive price including collision damage waiver and theft protection waiver but when one reads the small print ( if there is any ), one quickly finds out that there is an excess to pay or an extra charge to waive or reduce it.

Our fully comprehensive insurance also covers undercarriage, windshield breakage and punctures.

18% vat not included


Nie chcę cebulować, ale 245 euro za 7 dni to chyba dużo :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 29 Gru 2022 23:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@L0ko Sprawdź wypożyczalnię rentacar np. u pośrednika doyouspain - w opcji Premium cover nie masz wkładu własnego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
refiko uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 03 Sty 2023 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Masz na myśli "Platinum Excess Waiver"? 3 dni z Basic weiver w moim terminie (13-16.01.2023) to 23E, a tym platinum excess weiver 54E.
Pośrednik, i wypożyczalnia których wskazałeś .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 08 Sty 2023 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 89
Daniel's Car.
Bardzo dobry kontakt. WhatsApp.
Po wylądowaniu czekała na nas żona właściciela z synem.
Auto czyste, przebieg 55 tys km, zatankowane pod korek.
Umowa spisana. Podaliśmy numer karty, ale blokady nie robili.

Za okres 31.12 do 7.01 zapłaciliśmy 120 euro.

Sztosik. Polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group