Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lut 2014 14:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Witam,

Czy ktoś korzystał z tej wypożyczalni, biorąc "pakiet" full/full ? Na czym on dokładniej polega ? Podczas próby Rezerwacji z ceny 21E za 4 dni robi się nagle około 100E.

Prosiłbym Was o przybliżenie warunków, bo odnoszę wrażenie, że w cenie zawarty jest bak paliwa i różnica pomiędzy 100E a 21E jest zwracana w momencie oddania samochodu z pełnym bakiem.

Pozdrawiam,
K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Lut 2014 14:46 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
http://www.marbesol.com/en/car_rental_terms.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lut 2014 17:14 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Coś więcej ktoś napisze, jakie opinie, wrażenia, uczciwość ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2014 20:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
O ile dobrze rozumiem ich Politykę, w przypadku wynajmu Full/Full wypożyczam samochód z pełnym ubezpieczeniem i pełnym bakiem i oddaję również z pełnym. Pełne ubezpieczenie obejmuje również drobne uszkodzenia, dodatkowo Malagacar nie blokuje na karcie kredytowej żadnej kwoty (np. 600E).

Dodatkowo nie mogę ich pojazdami wjechać na terytorium Gibraltaru, tzn. mogę po wcześniejszym wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia, min. 24 Euro.

Nie mogę jednak się doszukać informacji o ewentualnym zwrocie kosztów paliwa, w momencie kiedy oddaję samochód z pełnym bakiem.

Prosiłbym o wsparcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2014 21:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
w przypadku wynajmu Full/Full wypożyczam samochód z pełnym ubezpieczeniem i pełnym bakiem i oddaję również z pełnym.

Ta opcja nie określa zakresu ubezpieczenia, a jedynie paliwo.
Cytuj:
Nie mogę jednak się doszukać informacji o ewentualnym zwrocie kosztów paliwa, w momencie kiedy oddaję samochód z pełnym bakiem.

Musisz oddać z pełnym. Jak nie, to Cie obciążą za uzupełnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lut 2014 23:26 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Według Warunków najmu opcja Full/Full jest dostępna wyłącznie jako All Inclusive

All insurances included.
An aditional driver included.
Full / Full
The car will be delivered full petrol and it must be returned full.
No deposit.

W takim razie różnica do zapłaty będzie spora. Przy wyborze kwietniowego terminu, cena wynajmu w wersji Basic a All Inclu...to ~3,5x krotność kwoty wynajmu.
Basic w klasie podstawowej to ok. 27E, a w wersji All Inc. prawie 102E.

Rozumiem, że w przyp. wersji Basic będę musiał pewnie pokryć koszty ew. dodatkowego ubezpieczenia, czy tankowania samochodu, lub policzą paliwo drożej niż na stacji paliw.

Którą opcję wybralibyście ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Mar 2014 20:36 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
To jeszcze chciałbym zapytać czy w przypadku wyboru Full/Full w tym pełnego ubezpieczenia, wypożyczalnia wymaga Karty Kredytowej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Mar 2014 20:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zapewne tak. Chyba, że zgodzą się na depozyt w gotówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Mar 2014 08:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
W takim razie nie rozumiem Polityki wypożyczalni samochodów. Jeśli wybieram pełne ubezpieczenie, przez które cena wypożyczenia wzrasta z 26E do 104E, to w jakim celu blokują jeszcze na karcie kredytowej jakąkolwiek kwotę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Mar 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Jeśli weźmiesz tę opcję All Inclusive, gdzie w warunkach jest "no deposit" to karta kredytowa prawdopodobnie nie będzie potrzebna, bo depozytu nie musisz zostawiać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
pehape napisał(a):
W takim razie nie rozumiem Polityki wypożyczalni samochodów. Jeśli wybieram pełne ubezpieczenie, przez które cena wypożyczenia wzrasta z 26E do 104E, to w jakim celu blokują jeszcze na karcie kredytowej jakąkolwiek kwotę ?

Choćby w celu ściągnięcia kasy za braki paliwa. Albo za uszkodzenia nie objęte ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2014 22:05 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
No to pełne ubezpieczenie czy pełne ubezpieczenie nie obejmujące uszkodzeń objętych pełnym ubezpieczeniem.

Nic z tego nie kaman :/ Moim zdaniem pełne to pełne, a oni piszą, że do pełnego mogę sobie dokupić za 8E/dzień ubezpieczenie dla klasy A, które nie będzie wymagało blokady w kwocie 800E.

Chyba, że coś zamieszałem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2014 22:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2014 22:30 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Właśnie próbuję :) Niestety mój english jest taki sobie, ale z poniższych warunków wynika jednak, że pewnych kwestii nie obejmuje typu uszkodzenia wnętrza pojazdu itp...

INCLUDED IN THE PRICE OF RENT:

- 24 hours airport service.
- Unlimited mileage.
- VAT, fees and local taxes.
- Damage insurance (CDW) without excess insurance, theft insurance occupants. (does not include damage to vehicle interior, latches, engine crankcase catalyst and radiator. Nor does it include the cost per battery charge, trailer crane cab to travel after the accident)
- First adittional driver
- Travel Insurance (valid if you want to travel to Gibraltar or/and Portugal)
- Total Insurance (will cover damage to wheels, windows, clutch, underbody, bass, drums, towing, fuel failure and loss of key)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Gdybyś ktoś potrzebował informacji dot. wynajmu samochodu na lotnisku w Maladze w wyp. Marbesol to pisać.

Wszystko przebiegło bezproblemowo po stronie wypożyczalni. Dostałem wyższej klasy samochód aniżeli zamówiłem. Ogólnie, szybko, sprawnie i na lotnisko odwieźli za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Sie 2014 14:19 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 1
Hej
We wrześniu wybieram się z przyjaciółmi do Malagi :) , chcemy wynająć samochód dla 6 osób, szukając odpowiedniej oferty trafiłam na Marbesol, oferta wydaje mi się najbardziej atrakcyjna ze wszystkich przeglądanych. Chcemy mieć spokojną głowę, więc w grę wchodzi tylko opcja ubezpieczenia bez wkładu własnego + dodatkowe ubezpieczenie (opony, lusterka, szyby, dach). Nie mogę się doczytać w warunkach tej wypożyczalni czy opcja
ALL INCLUSIVE OPTION
· Total Insurance
· Fuel: Full/Full
· Desk Express
· Additional Driver
· No deposit.

zawiera wszystkie możliwe ubezpieczenia? czy czasami jak będziemy odbierać auto na miejscu nie okaże się, że mamy jeszcze dopłacić za to dodatkowe ubezpieczenie (opony, lusterka, szyby, dach).
Może ktoś ma już doświadczenie z tą wypożyczalnią i może podpowiedzieć, czego mamy się spodziewać na miejscu. :shock:
z góry dzięki serdeczne za pomoc :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sie 2014 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Musisz dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia - czasami jest tak że ubezpieczenie niby full, no excess itp, a w warunkach napisane że nie obejmuje opon, szyb i lusterek - z samej nazwy pakietu niewiele się dowiesz.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Sie 2014 13:59 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 1
"Gdybyś ktoś potrzebował informacji dot. wynajmu samochodu na lotnisku w Maladze w wyp. Marbesol to pisać.

Wszystko przebiegło bezproblemowo po stronie wypożyczalni. Dostałem wyższej klasy samochód aniżeli zamówiłem. Ogólnie, szybko, sprawnie i na lotnisko odwieźli za free.[/quote]"

Nareszcie jakaś pozytywna opinia o tej wypożyczalni!!:)
Możesz napisać, jaką wersję ubezpieczenia wybrałeś?
Były jakies niespodzianki z ich strony - jakieś dodatkowe opłaty nie ujęte w T&C?
Ja wybrałam wersję "All inclusive" i mam nadzieję, że zgodnie z zapisami regulaminu uniknę depozytu oraz opłat za podstawienie auta z pełnym bakiem.
Jak wygladał transfer do biura? Były kolejki?
Jak wygladał zwrot auta?
Ja odbieram u nich auto w najbliższy piatek..:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lis 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 251
Loty: 16
Kilometry: 21 984
Jestem po oddaniu auta w Marbesol. Pełen profesjonalizm. Za 2 dni zapłaciłem 50 euro w opcji All inclusive. Otrzymałem VW Polo 1.2 TSI z 2014 roku z przebiegiem 30 tysięcy km.
Podczas oddawania auta nie było żadnego oglądania . Pani tylko sprawdziła czy zatankowany . Zero blokowania jakiejkolwiek kwoty na karcie kredytowej.
W 100 % polecam!

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Lut 2017 12:43 

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 1
Odświeżę trochę temat.
Wypożyczałem auto od 16 Stycznia do 23 Stycznia 2017. rezerwację robiłem z Polski przez neta. Auto plus maksymalne ubezpieczenie + fotelik dla dziecka wyszło niecałe 154 euro. Navi była gratis.Płaciłem od razu podczas robienia rezerwacji kartą DEBETOWĄ mBanku (mastercard). Po przyjeździe na lotnisku czekał chłopak z listą nazwisk i odkreślał sobie kto przyjechał i kieruje na przystanek busów. Przedstawiciel wypożyczalni czeka na klientów po lewej stronie tuż za drzwiami rozsuwanymi przy których siedzą stróże prawa przy biurku. Jest tam zawsze kilku przedstawicieli wypożyczalni i nie wszyscy pokazują wyraźnie kartkę z jakiej są więc warto dobrze się im przyglądać.Jak nikogo nie będzie to czekajcie .Na pewno się pojawią.Jeśli nie chce wam się czekać to wyjdźcie na zewnątrz i idźcie w prawo wzdłuż budynku lotniska.Potem znowu w prawo aż dojdziecie prawie do końca .Będziecie widzieli powiedzmy tunel. Idąc na pewno zauważycie ludzi czekających z walizkami gdzie co chwilę podjeżdża minibus z nazwą wypożyczalni.Tam też się zatrzymajcie i czekajcie aż podjedzie bus z napisem MARBELSOL.Jak jest was więcej spokojnie się zmieścicie z walizkami.Bus zawiezie was do wypożyczalni.To jest jakieś 5 minut drogi.Na miescu , w biurze , Pani zapyta Was czy pierwszy raz wypożyczacie u nich auto i poprosi o kartę KREDYTOWĄ. Będziecie też musieli wtedy wypełnić mały formularza w którym podajecie swoje dane i adres pobytu w Hiszpanii. Ja wręczyłem Pani kartę DEBETOWĄ którą dokonałem zapłaty jeszcze będąc w Polsce. Zapytała czy nie ma m kredytowej a następnie zapytała kolegi czy może wypożyczyć mi auto na taką kartę . Kolega przytaknął i bez problemu otrzymałem kluczyk.Na miejscu dowiedziałem się też ,że kolejny kierowca jest w gratisie więc dopisaliśmy jeszcze jedną osobę. Zapomnieli tylko o foteliku dla dziecka więc na niego czekaliśmy ok pół godziny , bo jedna osoba gdzieś po niego pojechała i przepadła.Za tą kwotę otrzymaliśmy Renault Magane z 2016r z przebiegiem trochę ponad 4000 km, więc praktycznie nówka. Opcja paliwa to full/full . Oddając auto nie ma co się martwić o wcześniejsze tankowanie bo stacja paliw jest na samym lotnisku i jest to BP więc możecie śmiało jechać aż na oparach.
Na karcie nie było jakiejkolwiek blokady.Sprawdzałem podczas pobytu także nie macie się czego obawiać.
Oddanie auto przebiegło wręcz ekspresowo. No gdyby nie fakt ,że w tym czasie zmienili siedzibę i zajęło mi 20 minut aby ich odnaleźć.Teraz pewnie odbiór aut jest już w nowej siedzibie więc będziecie wiedzieli jak tam trafić. Jeśli nie jesteście pewni to zjedźcie z ronda pierwszym zjazdem aby wjechać pod budynki.potem prosto 100metrów i w bramę w lewo wjazd jest stromy na parking na piętrze.Wiec Pan zapytał tylko czy jest auto zatankowane , wziął kluczyk i zanim skończył wszyscy juz siedzieliśmy w busie który zawiózł nas pod drzwi odlotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group