Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 24 Maj 2018 15:54 

Rejestracja: 28 Wrz 2017
Posty: 30
Loty: 20
Kilometry: 80 828
tza74 napisał(a):
Witam. Mam już wszelkie info dotyczące nocnego wypożyczenia auta w BCN!!
Jak to zwykle bywa musiałem sam przetestować :-).

Polecieliśmy Ryan 3 maja 2018. Niestety ze względu na warunki atmo nasz lot był opóźniony ponad godzinę!!! Więc z planowanego 23.40 faktycznie wylądowaliśmy o 00:40 !!!!
Żona z córką po bagaże a ja biegiem do wypożyczalni.... (wynajmowałem przez DoYouSpain, padło na FireFly). Okazało się, że biuro w budynku terminalu zamknięte i wywieszona odręczna kartka, że biuro na parkingu czynne do 2:00. Więc troszkę nerwy mi odpuściły.
Dotarłem na parking i byłem 2 w kolejce. Podszedłem do procedury wynajęcia (auto było zapłacone z góry, miałem własne ubezpieczenie)!!! Za biurkiem była jakaś ofuknięta pani, która generalnie już na sam widok jakiegoś klienta miała dosyć wszystkiego. Wpisała moje dane i wzięła kartę kredytową aby dokonać na niej blokady.... i tu się zaczęły problemy... Mimo, że robiłem to już kilkanaście razy (akurat tą kartą był to raz 2), autoryzacja nie chciała być poprawna.... Pani stwierdziła, że ona i tak zaraz kończy więc nie wie co ja mam zrobić!!!! Nastąpiły jeszcze 2-3 próby i powiedziała, że nic nie da się zrobić.. mogę dopłacić 320 Euro za koszty dodatkowego ubezpieczenia i wtedy wyda mi auto!!! Trochę mnie to wk.... mija już 1:40, dziecko zaczyna zasypiać na walizkach a na dworze 11 st C (w Polsce ok 19). Na szczęście mój mBank przysłał mi SMS z odrzuconą transakcją i załączył tel na infolinie. Mało wiary było we mnie, że ktoś odbierze o 2 w nocy ale zadzwoniłem i ..... dowiedziałem się, że super ofuknięta pani przeprowadziła autoryzację w sposób jakiego się nie stosuje od kilku dobrych lat i zablokowała mi kartę!!!!! Miły Pan w infolinii zdjął mi wszystkie blokady i będąc cały czas na linii polecił przeprowadzić jeszcze raz autoryzacje.... ale ofuknięta pani powiedziała, że ma dosyć i właściwie ona idzie zaraz do domu..... no k..... Po lekkiej dyskusji, wzięła się jednak za kartę, coś poklepała w kompie i nic nie mówiąc wzięła dokumenty i wyszła z biura.... wróciła za jakieś 15 minut (a ja cały czas z gościem na infolinii) i pokazała mi kluczyki do auta!!! Na moje pytanie czy autoryzacja przeszła[pozytywnie, odpowiedziała: tak, już dawno.... zanim poszła po kluczyki!!
Sumując ... takiej obsługi to chyba nigdy nie miałem.... auto dostaliśmy niezłe (miał być F. Focus był Fiat Doblo diesel) z przebiegiem 65 tys. czysty i dobrze utrzymany! Ale chyba złe wrażenia nie zostały zatarte.
I jeszcze jedno... odbiór auta po godzinie 24 to dodatkowy koszt manipulacyjny 43 Euro wpisany do umowy!!

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania, chętnie pomogę bo zwracałem dużo uwagi na wypożyczalnie "nocne" na miejscu!!!
tz



Miałam podobną sytuację w Alicante. Też wypożyczalnia FireFly, przez DoYouSpain. Ubezpieczenie też miałam z DoYouSpain. Pan przy okienku kilka razy próbował zrobić blokadę i stwierdził, że nie można. Zdziwiłam się, bo używałam tej karty już wielokrotnie i nigdy nie było problemu. Oczywiście padła propozycja wykupu ubezpieczenia u nich. Grzecznie podziękowałam za ich ubezpieczenie, zadzwoniłam do swojego banku, aby się upewnić czy z kartą jest wszystko ok i w trakcie rozmowy Pan z wypożyczalni powiedział, że karta jednak przeszła. Przypadek czy próba naciągnięcia na ubezpieczenie? Dalsza procedura bez zarzutu, również zwrot samochodu po godzinach pracy- bez dodatkowej opłaty, kluczyk wrzucany do skrzynki na parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: 12 dni w Katalonii
#142 PostWysłany: 25 Maj 2018 10:23 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Witam serdecznie!

Dostałem propozycje od znajomego Katalończyka żebym go odwiedził wraz z dziewczyną.
Dostaniemy klucze do mieszkania, więc odchodzi nam koszt mieszkania.
Miasteczko Balaguer - położone 150 km od Barcelony(tam zabookowałem samolot)
120 km od Tarragony(tam planuje jeździć nad morze)
30 km od Lleidy - to miasto na pewno dobrze zwiedzimy.

Zabookowałem lot Wizzair z Warszawy Chopin do Barcelony - 353 zł za osobę
oraz powrotny 466 zł za osobę
Są to koszta wliczając jeden rejestrowany bagaż 20 kg "na spółe"

Reszta kosztów to jedzenie, zwiedzanie oraz jeden z większych kosztów o który chciałbym dopytać bo nie mam ŻADNEGO doświadczenia w tej sprawie

Wynajęcie auta:
na lotnisku w Barcelonie znalazłem Fiat 500, początkowo pokazywała się cena ok 700 zł
Wczoraj podczas bookowania wyskoczyło kilka dodatkowych kosztów
Mianowicie czy powiniem wykupić Dodatkowe ubezpieczenie?
Całkowity Koszt z nim to : PLN1114.11
Opłata za wynajem samochodu 154,15€
Pełne Ubezpieczenie 104,45€
Opłata za transakcję 0,00€ Bez Opłat
Kwota do zapłaty 258,61€
Razem 258,61€

Pełne Ubezpieczenie obejmuje:
koszty uszkodzenie karoserii lub części mechanicznych samochodu
opłatę za unieruchomienie (utratę przychodów w okresie naprawy samochodu, gdy nie może on być wypożyczany)
podstawowe opłaty za taksówkę i holowanie w wyniku awarii lub wypadku
koszty bezpośrednio związane z zatrzaśnięciem kluczyka(-ów) w wynajętym samochodzie lub ich zgubieniem
dowolną kwotę pobieraną przez wypożyczalnię w związku z warunkami ubezpieczenia od kradzieży
opłaty administracyjne wypożyczalni związane z dowolnym z powyższych punktów

Plus przy bookowaniu pokazało się, że na miejscu będę musiał zapłacić 60EUR+Tax za młodego kierowce(23lata)

Dajcie znać co myślicie o tym pełnym ubezpieczeniu, początkowo myślałem że wynajęcie to będzie koszt własnie około 700 zł które pokazuje się na tytułowej stronie, już zrobiło się z tego 1400..

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i opinie odnośnie samego auta jak i całego wyjazdu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 25 Maj 2018 10:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Mianowicie czy powiniem wykupić Dodatkowe ubezpieczenie?

Uważasz, że ktoś ma za Ciebie o tym decydować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 25 Maj 2018 16:15 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Tak
Chciałbym żeby ktoś podpowiedział czy warto i czy jest sens
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 25 Maj 2018 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@thunderloq
Podaj daty i godziny przylotu i wylotu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 25 Maj 2018 18:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
thunderloq napisał(a):
Tak
Chciałbym żeby ktoś podpowiedział czy warto i czy jest sens

Zatem podpowiadam: warto, jest sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 11 Cze 2018 14:10 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
namteH napisał(a):
@thunderloq
Podaj daty i godziny przylotu i wylotu.

@boots
Znów ktoś Cię na siłę trzyma przy monitorze?


Przepraszam za moją absencję :) Na innych forach korzystam z tapatalk i odpisuje w ciągu dwóch minut

Wylot 4 sierpnia o 16:20
Powrót 16.08 o 19:55

Na chwile obecną zrobiłem wstępnie rezerwacje przez aplikacje GOLDCAR, bezpośrednio u nich (dali 20% rabatu na pierwszy booking)

Wynajem wziąłem o 20:00, zwrot o 19:00 (tak na wyrost trochę-pojawimy się tam pewnie już ok 16/17 go oddać)

Fiat 500 wyszedł 156,3€ + 95,4 € za kierowce poniżej 25 r(dokładnie 23 lata mam)

opcja paliwa fuel/fuel - oddam zalany pod korek

Nie brałem super relax cover, ale cały czas się nad tym zastanawiam, to jednak 12 dni w Katalonii, zrobimy tym autem 1800 km tam (12x150)

Teraz zobaczyłem jeszcze że cena nie zawiera Premium Ofice Fee, która płatna jest przy odbiorze i wynosi 8% wartości wynajmu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 11 Cze 2018 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Goldcar bez ubezpieczenie ? Ryzykowne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
thunderloq uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 11 Cze 2018 14:39 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Wezmę, macie moze doświadczenie czy korzystniej wychodzi wziąć przez stronę czy na miejscu? :)

Wreszcie dodałem Tapatalk :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Zeus, 11 Cze 2018 14:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Zewnętrzne wyjdzie pewnie taniej, ale przy szkodzie (rysce na samochodzie) będziesz musiał najpierw pokryć z własnych środków - oczywiście przy zewnętrznym zablokują także tobie na KK pewną kwotę z tytułu wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:07 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Zewnętrzne tzn? Mi chodzi zeby wykupić w biurze goldcar na miejscu przykładowo ubezpieczenie dzięki któremu nie beda blokowali wkładu własnego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
No to wykup - w czym problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:33 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Przeczytaj wcześniejsze posty będziesz wiedział o co pytam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cena powinna być teoretycznie taka sama, ale płacąc przez net masz jej pewność.
Zawsze możesz wysłać emaila do firmy z takim pytaniem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:36 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Sęk w tym, że do nich nie ma żadnego e-maila, a Pani na hotline mowi, ze to zależy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
No to sam podejmij decyzję. Albo zmień wypożyczalnię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 12 Cze 2018 11:42 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
Dzięki za pomoc ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 18 Cze 2018 17:15 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 19
thunderloq napisał(a):
namteH napisał(a):
@thunderloq
Podaj daty i godziny przylotu i wylotu.

@boots
Znów ktoś Cię na siłę trzyma przy monitorze?


Przepraszam za moją absencję :) Na innych forach korzystam z tapatalk i odpisuje w ciągu dwóch minut

Wylot 4 sierpnia o 16:20
Powrót 16.08 o 19:55

Na chwile obecną zrobiłem wstępnie rezerwacje przez aplikacje GOLDCAR, bezpośrednio u nich (dali 20% rabatu na pierwszy booking)

Wynajem wziąłem o 20:00, zwrot o 19:00 (tak na wyrost trochę-pojawimy się tam pewnie już ok 16/17 go oddać)

Fiat 500 wyszedł 156,3€ + 95,4 € za kierowce poniżej 25 r(dokładnie 23 lata mam)

opcja paliwa fuel/fuel - oddam zalany pod korek

Nie brałem super relax cover, ale cały czas się nad tym zastanawiam, to jednak 12 dni w Katalonii, zrobimy tym autem 1800 km tam (12x150)

Teraz zobaczyłem jeszcze że cena nie zawiera Premium Ofice Fee, która płatna jest przy odbiorze i wynosi 8% wartości wynajmu


@namteH jakaś sugestia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 18 Cze 2018 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@thunderloq
Chwilka już minęła wiec wydam Cie na pożarcie goldcarow i innych :mrgreen:
A tak na poważnie: to rzeczywiście już chwila minęła... Zobaczy gdzie taniej i przeczytaj warunki.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 21 Cze 2018 20:40 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 45
thunderloq napisał(a):

Na chwile obecną zrobiłem wstępnie rezerwacje przez aplikacje GOLDCAR, bezpośrednio u nich (dali 20% rabatu na pierwszy booking)

Wynajem wziąłem o 20:00, zwrot o 19:00 (tak na wyrost trochę-pojawimy się tam pewnie już ok 16/17 go oddać)

Fiat 500 wyszedł 156,3€ + 95,4 € za kierowce poniżej 25 r(dokładnie 23 lata mam)

opcja paliwa fuel/fuel - oddam zalany pod korek

Nie brałem super relax cover, ale cały czas się nad tym zastanawiam, to jednak 12 dni w Katalonii, zrobimy tym autem 1800 km tam (12x150)

Teraz zobaczyłem jeszcze że cena nie zawiera Premium Ofice Fee, która płatna jest przy odbiorze i wynosi 8% wartości wynajmu


zobacz sobie jakie wypożyczalnie masz na lotnisku i porównaj ceny
ponieważ jesteś młody wszędzie będziesz miał dopłatę za wiek
i jeśli chcesz spać na prawdę spokojnie bierz pełne ubezpieczenie i się nie zastanawiaj, (chyba że jesteś "z domu bogaty" i lubisz ryzyko.... oczywiście mam na myśli ryzyko niezależne od Twojej woli...)

Goldcar ma bardzo drogie pełne ubezpieczenie. Sprawdź jeszcze inne. I sprawdzaj też bezpośrednio na stronach wypożyczalni, bo potrafią być różnice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group