Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wynajem samochodu Baku
#1 PostWysłany: 04 Mar 2017 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Czy wypada wynająć 4x4 w przypadku objazdówki i jeśli tak czy wystarczy SUV?
Jakieś godne polecenia firmy? Z tego co widzę to ceny w sieciowych wypożyczalniach są nawet kilkukrotnie wyższe niż w lokalnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 18 Mar 2017 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
My wynajęliśmy Kia zwykłą przez Economic Car Rental. I pojechaliśmy nią w góry, bez problemu dała radę. Ale drogi poza autostradą Baku - Tibilisi są tragiczne, więc gorszy kierowca może mieć trudności. Miejscowi jeżdżą starymi Ładami i one się najlepiej sprawdzają w trudnych warunkach.
Ale uważaj z wypożyczalniami. Strasznie kantują. Poza tym warto jednak przestrzegać znaków ograniczających prędkość. My dostaliśmy kilka mandatów, które policja przesyła bezpośrednio do wypożyczalni. No i można na tym sporo kasy stracić, w naszym przypadku łączny koszt mandatów przewyższył koszt wynajmu samochodu ;-)
Radzę też robić zdjęcia wszystkich dokumentów, bo potem próbują wmówić, że oddali zaliczkę itp.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Mar 2017 15:48 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Małe auta (np Lifan 320): aznur.az (30 AZN za dobę)
Pickupy (np Mitsubishi L 200): rentacar.az (65 AZN za dobę)
Busy/autokary: millenniumtour.az
Paliwo 0,7 AZN za litr (1,6 zł)

Koszty mandatów nie są wysokie: 10 AZN za każde nadmiarowe 10 km/h - chociaż tutaj @‌meteorka2207‌ wie lepiej :lol:
Z prędkością rzeczywiście trzeba uważać - radarów jest mnóstwo (np na trasie Giandża->Czerwony Most czyli 130 km jest ich 30). Dodatkowo jest też sporo samochodów policji z zamontowanym radarem (pomiar podczas jazdy).
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Kwi 2018 20:12 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Czy Aznur wymaga międzynarodowego prawa jazdy? Tak wynika z ich warunków najmu na stronie, ale wyglądają na stare. Próbuję się dowiedzieć bezpośrednio od nich ale na razie bezskutecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Kwi 2018 20:16 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Nie wymaga
Góra
 Profil Relacje PM off
Czytelnik uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Maj 2018 21:24 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Po powrocie mogę potwierdzić, że Aznur nie wymagał międzynarodowego prawa jazdy. Rezerwacja najtaniej wyszła przez rentalcars z przekierowania Wizzair. Auto Hyundai accent prawie nowe - przebieg koło 10 tyś. Zrobienie objazdówki w kilka dni bez auta byłoby raczej trudno wykonalne. Drogi w Baku doskonałe, poza nim tylko miejscami przypominały nam jazdę po Albanii, ale w większości miejsc na prowincji w obszarach niezabudowanych - całkiem dobre. Nie polecamy wypożyczania auta osobom bez doświadczenia w prowadzeniu auta w bardziej hardcorowych warunkach. W Baku miejscami było trochę jak w Dubaju, ale poza nim zdarzały się odcinki gdzie nikt nie przestrzegał jakichkolwiek zasad poza tą, że kto pierwszy ten lepszy. Na kilkupasmowym skrzyżowaniu gdzie każdy się pcha w swoją stronę - emocje gwarantowane.

Na rondach zwykle nikt nie przestrzegał żadnych zasad, a zdarzały się wielopasmowe, więc oczy trzeba mieć dookoła głowy. Na jednym taki ogromnym w Baku u nas skończyło się stłuczką. Na szczęście sprawca okazał się bardzo porządny - znalazł nas gdy odjechaliśmy kawałek. Przyznał się i po oddaniu auta pokrył szkodę, przynajmniej tak nas poinformowała wypożyczalnia po początkowym mocnym kręceniu nosem na brak wezwania Policji. Rzekomo za jazdę z odstającą lekko blachą bez poświadczenia policyjnego kolizji groził nam też mandat wg Pana z wypożyczalni. Policji na drogach ogromne ilości - jeszcze nigdy nie widzieliśmy jej aż tyle w żadnym kraju. Fotoradarów ogrom , po prostu setki, miejscami chyba co kilometr lub dwa. Benzyna śmiesznie tania 0,90 Manata czyli 1,80 zł za litr (diesle 0,60 Manata).

Ogólnie w bardziej zatłoczonych miejscach jeździło mi się chyba gorzej niż w Ammanie, gdzie byliśmy w lutym. Poza Baku - na prowincji jeździ się bardzo dobrze - ruch był niewielki. Przed wyjazdem szukałem informacji czy da się dojechać do błotnych wulkanów wypożyczonym autem. Da się, pozycja tych w Qubustanie jest poprawnie oznaczona w Sygic, miejscami trzeba tylko uważać i nie bać się pół metrowych dziur na drodze gruntowej i na koniec lepiej zostawić auto trochę wcześniej ponieważ podjazd osobówką pod ogromną górę po koleinach do połowy głębokości koła raczej by się nie udał. Przy okazji jeśli chodzi o nawigacje to korzystaliśmy z Sygic, Maps ME. Obydwie mają niestety liczne nieprawidłowości w oznaczaniu atrakcji, a Sygic w Baku tragicznie radził sobie z kierowaniem na odpowiednie zjazdy na wielopoziomowych skrzyżowaniach, co czasem przy 6,7 pasach ruchu w jedną stronę sprawiało trochę kłopotów. Google maps, na który się nastawiałem nie działało w Azerbejdżanie w wersji jako nawigacja ani offline ani online - to pierwszy taki przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off
mirrr uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Mam pytanie odnośnie karty kredytowej - czy jest potrzebna? Bo na ich stronie podają, że jest wymagana, ale potem piszą poniżej, że depozyt może być w gotówce. Przejdzie bez karty?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2022 20:39 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
Odgrzewam temat: jak tam wypożyczalnie samochodów i drogi w Azerbejdżanie się mają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Cze 2022 22:04 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 7
Czy macie jakieś doświadczenia z lokalnymi wypożyczalniami samochodów w Baku? Póki co po przejrzeniu kilku Wypożyczalni widzę ciemność 🙈 na stronach nie da się zrobić rezerwacji a przez whatsapp ciężko się z kimkolwiek dogadać... Zastanawiam się czy warto szukać lokalnie czy poszukać online jakieś sieciowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Cze 2022 22:36 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
Mam takie same doświadczenia, szukałem łady 4x4, bez skutku. Zarezerwowałem przez Vip Cars w lokalnej wypożyczalni Karavan Rent. Jak się to sprawdzi zobaczymy we wrześniu kiedy tam lecimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Cze 2022 12:15 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
Zrobiłem rezerwację w azrent, lakoniczne potwierdzenie przez What's up. Pod koniec czerwca zobaczę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2022 09:05 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
piwili napisał(a):
Zrobiłem rezerwację w azrent, lakoniczne potwierdzenie przez What's up. Pod koniec czerwca zobaczę...

Polecam wypożyczalnię. Bardzo dobry kontakt przez What'sApp. Gdy zgubiłem klucz od samochodu (potem się znalazł) starali się jak najszybciej dostarczyć go po kosztach.
Przy odbiorze dokładne oględziny samochodu i oznaczenie nawet drobnych uszkodzeń. Przy zdaniu oględziny już trochę mniej dokładne i bez naciągania. Na koniec opłata 15 manatów za czyszczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Wrz 2023 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Jakieś świeże info na temat wynajmu aut i poruszania się nim po kraju?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Kwi 2024 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1553
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
wypozyczalem samochod w Best Rent LLC
130 AZN za 2 dni, Hyundai Accent, 100k przebiegu + 15 AZN za sprzątanie
podstawowe ubezpieczenie, depozyt to 100 AZN w cashu lub rownowartosc w innej walucie
bezproblemowy odbiór i zwrot, zrobili kółko wokół samochodu bez doszukiwania się nie wiadomo jakich rys
sprawny kontakt na whatsapp - zostawiam numer +994 70 229 71 73
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Kwi 2024 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Ja na pewno polecam dużą ostrożność gdy chodzi o firmę Hertz.

Po pierwsze, po przylocie w środku nocy nikogo nie zastałem przy desku. Ktoś tam z desku obok zadzwonił do jakiegoś przedstawiciela, który powiedział: "nie mamy samochodu (dopisek: i co nam zrobisz), proszę sobie wziąć taksówkę i jutro do południa dostarczymy samochód do hotelu; ewentualnie możemy anulować z pełnym zwrotem". Oczywiście wynegocjowałem, że za taxi zwrócą (chociaż to niedrogo, ale mimo wszystko).

Polecili pełne ubezpieczenie u nich. Żadna różnica w cenie, więc Discover Cars zwrócił kasę za ubezpieczenie kupione u nich. Mimo tego, przy check-out'cie tak wnikliwie oglądali auto, że jakiejś tam ryski się dopatrzyli (której oczywiście ja nie zrobiłem, a po prostu jej nie dopatrzyli) i się ze mną spierali. Jakiejś tam kasy chcieli niby, ale jak im uświadomiłem, że i tak mam pełne ubezpieczenie, to podsumowali "ok, bye".

W dodatku auto nie pierwszej świeżości, jakiś Chevrolet, coś tam pukało, stukało, rzęziło. No ale trochę km zrobiłem.

Doświadczenie mi podpowiada, żeby następnym razem wziąć auto, owszem, ale na jakieś 2-3 dni maksymalnie. To, co po mieście, to i tak polecam Boltem operować. W centrum i ciężko zaparkować i męczyć się w korkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Kwi 2024 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1553
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
Co do jazdy po Baku to pełna zgoda. Ciezko sie jezdzi, pelne skupienie i oczy dookola glowy. IMO gorzej nawet niz w krajach arabskich i na Bliskim Wschodzie. Bolt jest tak smiesznie tani, ze szkoda sie stresowac.

Poza Baku jest już znacznie lepiej bo i ruch znacznie mniejszy.

Nigdzie jeszcze nie widziałem tylu kierowców poganiających długimi. Zdecydowana większosc kierowców jezdzi srodkowym pasem pozostawiając lewy i prawy pas wolnymi :) Natomiast radarów jest mnóstwo, są oznaczone, natomiast nie rzucają się w oczy, więc lepiej unikać szybkiej jazdy. W wypozyczalni powiedzieli rowniez ze radary i policja mają tolerancję 10km/h czyli de facto w miescie mozna jezdzic 70 km/h (bo limit w przeciwienstwie do UE jest 60).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2024 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 43
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Wypożyczałem w maju 2023 w Carhire Baku. Co mi spodobało się to są mocno elastyczni. Auto odebrałem przed 4:00 z lotniska. Miałem oddać o 22:00. Około 19:00 ustaliłem, że oddam za niewielką opłatą pod hotelem. Zaoszczędzony czas, a bolt z lotniska wyszedłby mnie niewiele taniej niż ta dodatkowa opłata. Zwrot bez problemu. Nie musiałem tłumaczyć gdzie zaparkowałem, bo znaleźli auto po gps chyba.

o 4 rano było przyjemnie pusto, a o 21:00 trochę się spociłem. Trzymałem się krawędzi, bo ilość pasów jest umowna. Poza Baku jeździło się bardzo przyjemnie, a zrobiłem dość spore kółeczko: Baku - Lahic - Szeki - Yevlax - Baku. Dalej po Baku już głównie Boltem, metrem przejechałem raz z ciekawości. Na 64 Państwa, które odwiedziłem numer jeden jeśli chodzi o życzliwość i gościnę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2024 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Potwierdzam, że w Baku jeździ się bardzo źle. Dla mnie chyba tylko gorszy Marakesz pod względem chaosu na drogach.
Zajeżdżanie drogi to standard, kierowcy potrafią ściąć 5 pasów na raz :lol: ze skrajnego na skrajny.

Auto miałem z azrent, za 5 dni skasowali mnie 240 AZN, hyundai accent w automacie.
dodatkowo 10 AZN za parkowanie w Baku + 15 AZN za mycie, faktycznie usyfiony był strasznie.
Przy zdawaniu pobieżne oględziny. Z karty kredytowej pobrali mi 500 AZN, zamiast zrobić blokadę więc pewnie coś będę w plecy na przewalutowaniu, byłem przekonany, że to blokada. 9.04.2024 oddałem auto, zwrotu na razie nie mam.

Parkowanie auta w Baku to tragedia, brak miejsc.
Dodatkowo nie mogłem płacić za parkowanie bo karta sim nie obsługiwała płatności za parking zarówno przez sms jak i przez płatność w kioskach (maszynach).

Gość z wypożyczalni polecał zainstalować apkę WAZE, która niby ostrzega jak nasz yanosik o radarach i suszarkach ale nie korzystałem z tego więc nie wiem ile w tym prawdy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Kwi 2024 19:03 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 292
Loty: 57
Kilometry: 107 826
Wybrałem wypożyczalnię Azrent, wszystko było OK
Odbiór u nich w siedzibie w niedzielę o 9:00, zdanie w piątek o 3:00 na lotnisku (finalnie już o 1:00), miałem trochę obawy jak to będzie wyglądać, ale też było OK, kontakt przez Whatsapp.
Trochę dziwna była płatność, bo pisałem czy można kartą i odpowiedź była, ze można. Na miejscu w niedzielę usłyszałem, że terminal nieczynny, bo bank nie pracuje ;) spotkałem się z taką sytuacją nie pierwszy raz, nie chciało mi się wykłucać, dałem gotówkę łącznie z kaucją i tyle.

Pan mówił żebym tankował benzynę 92 oktan i będzie OK.
Kia Sportage w automacie, którą zrobiłem 2555 km spaliła średnio 6,8 l / 100 km.

Godzinę po zarejestrowaniu wykroczenia przez kamerę wypożyczalnia ma powiadomienie, pokazywał mi z tego auta ostatnie w 2022 roku za wyprzedzanie na ciągłej linii. Mi na szczęście nic nie przyszło.

Mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
- o 10-20 km/h 10 AZN
- o 21-40 km/h 50 AZN + 2 pkt karne
- powyżej 41 km/h 200 AZN+ 4 pkt karne

Policji generalnie dużo, mnie zatrzymali 3 krotnie. Raz zapłaciłem za zmianę pasu na linii ciągłej, dwa razy mnie puścili ze względu na barierę językową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Kwi 2024 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@hanysek81

U policji, która zatrzyma na drodze można kartą czy robi się problem? ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group