Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sty 2018 15:16 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 2
Cześć, w lutym wybieram się na 4 dni do Irlandii. Ląduję w Shannon i mam zamiar przemieścić się do Galway, a następnie zwiedzić zachodnie wybrzeże. Ponieważ komunikacja w miejscach do których chcę dotrzeć jest ograniczona pomyślałam o wynajmie auta. Niestety okazuje się, że w Irlandii to całkiem spory koszt:

- sprawdzając ceny przez wyszukiwarki wypożyczalni samochodów: ceny są bardzo niskie (co budzi podejrzenia), ale wymagają depozytu w wysokości udziału własnego, min 1500 euro (mniejszego nie znalazłam).
- sprawdzając ceny na stronach wypożyczalni: ceny są ok 4 razy wyższe i nie ma dokładnie określonej wysokości depozytu (na jednej ze stron znalazłam informacje ok 550 euro).

Może miał ktoś doświadczenie z wynajęciem samochodu w Irlandii i może się podzielić pro tips? Szczególnie jest dla mnie istotna wysokość depozytu, żeby była możliwie jak najniższa. Czytałam trochę na temat ubezpieczenia, które można wykupić na miejscu w wypożyczalni, co skutkuje zmniejszeniem kwoty depozytu, ale nie znam szczegółów. Dlatego jeśli ktoś miał doświadczenie z takim ubezpieczeniem będę wdzięczna za wszelkie informacje!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Mar 2018 01:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 28 Sty 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wynajmowałem 5 lat temu w Cork, na pewno w Hertzu i na pewno bezpośrednio u nich, ale zabij mnie - depozytu nie pamiętam a wszystkie papiery dawno poszły do niszczarki. Ale z całą pewnością było to kilkaset €, bo ponad 1500€ byłoby ponad limit mojej karty.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
anonymous123 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Sty 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Irlandia jest jednym z najtańszych krajów Europy, jeśli chodzi o wynajem samochodów, zwłaszcza w niskim sezonie. Najniższe ceny są do osiągnięcia przez stronę Ryanaira - w tej chwili auto klasy B od €3 z groszami za dobę, klasa D (Mondeo, Jetta, Avensis) za €7-8. Depozyt €1200-2000 to tylko blokada, która będzie zwolniona od razu po zwrocie samochodu, nie ma co się obawiać.
Dwie opcje przychodzą mi do głowy, żeby wymóg depozytu obejść - wykupić pełne ubezpieczenie przy odbiorze auta - od €15-18 za dobę lub założyć bezpłatne konto Hertz Gold i wypożyczyć bezpośrednio od nich za około €15-25 na dobę bez pełnego ubezpieczenia ale też bez blokady (albo będzie ona niska - €200).
Najlepsze samochody i najmłodszą flotę posiadają Hertz i Europcar.
Mała ściąga, kto jest kim:
-Hertz, Thrifty, Dollar
-Europcar, Keddy, Carhire
-Avis, Budget, Payless
-Sixt, Flizzr

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
anonymous123 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2018 10:39 

Rejestracja: 05 Sty 2018
Posty: 7
Już Ci zazdroszczę tej wyprawy. Irlandia to moja ulubiona destynacja. Turystycznie byłem tam 2 razy. Patrząc na klify - Republika Irlandii jest bardziej skomercjalizowana - wszystko ogrodzone i pilnowane żebyś nie zrobił sobie krzywdy, za to w Irlandii Północnej - parkujesz na placu u farmera i idziesz nad samą krawędź :-) Za to Ring of Kerry - czysta natura. Pewnie pojadę tam jeszcze nie raz.
Odnośnie wynajmu auta osobiście preferuję zamawianie i odbiór bezpośrednio w wypożyczalni, ze zniesieniem udziału własnego na wypadek kolizji (Super Collision Damage Waiver), chyba że pakiet z Super Theft Protection jest niewiele droższy. Wtedy mam spokój w razie uszkodzeń parkingowych, a te, uwierz mi, zdarzają się. Sam zaparkowałem auto elegancko na wyznaczonych miejscach przy ulicy i ktoś w nocy skasował mi błotnik.
Ponadto, jeśli nie jesteś asem w jeździe po lewej stronie to nie oszczędzaj. Początki zawsze są trudne, a drogi poza autostradami w Irlandii są raczej wąskie, z murkami po obu stronach :-)
A dlaczego zniesienie udziałów własnych lepiej dokupić w wypożyczalni zamiast u pośrednika? Tylko wtedy masz niższą pre-autoryzację i nie płacisz za szkody. Jeśli kupisz u pośrednika, najpierw wypożyczalnia obciąży Ciebie, a później ubiegasz się u ubezpieczyciela o zwrot.
Udanej podróży na Zieloną Wyspę!
Góra
 Profil Relacje PM off
anonymous123 lubi ten post.
anonymous123 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Mar 2018 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
16-18.03 -> dzień św. Patryka. Lotnisko Dublin. Obstawiacie, że lepiej bookować auto przez pośrednika, czy iść i z buta próbować?
Aktualnie na skyscannerze pokazuje za ekonomiczne auto 4-5 drzwi 127zł (za dwa dni). Btw jest jakaś lepsza wyszukiwarka do aut?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Mar 2018 09:12 

Rejestracja: 26 Mar 2018
Posty: 2
Witam czy ktoś wie ile tak naprawdę wynosi depozyt jaki zabezpieczają na karcie za wynajem auta? Jaką firmę polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2018 02:57 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 2
-- 27 Mar 2018 02:51 --

smarzyk napisał(a):
16-18.03 -> dzień św. Patryka. Lotnisko Dublin. Obstawiacie, że lepiej bookować auto przez pośrednika, czy iść i z buta próbować?
Aktualnie na skyscannerze pokazuje za ekonomiczne auto 4-5 drzwi 127zł (za dwa dni). Btw jest jakaś lepsza wyszukiwarka do aut?


Smarzyk, koniecznie bookuj. Byłam poza sezonem i w większości wypożyczalni był problem z dostępnymi autami. W okolicach Św. Patryka będzie dużo większe zainteresowanie, więc szkoda Twojego czasu i nerwów. :) Osobiście polecam wyszukiwarkę: http://www.irishcarrentals.com

-- 27 Mar 2018 02:53 --

krasnal napisał(a):
Wynajmowałem 5 lat temu w Cork, na pewno w Hertzu i na pewno bezpośrednio u nich, ale zabij mnie - depozytu nie pamiętam a wszystkie papiery dawno poszły do niszczarki. Ale z całą pewnością było to kilkaset €, bo ponad 1500€ byłoby ponad limit mojej karty.


Hertz krzyknął mi kwotę 2000 euro za depozyt na miejscu na lotnisku. ;) Abstrakcja, szybciutko podziękowałam.

-- 27 Mar 2018 02:57 --

Orzechowianka napisał(a):
Witam czy ktoś wie ile tak naprawdę wynosi depozyt jaki zabezpieczają na karcie za wynajem auta? Jaką firmę polecacie?


W każdej firmie jest zupełnie inny (nawet do 2000 euro), więc warto dopytać przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2018 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@anonymous123 w końcu nic nie bookowaliśmy przez neta, bo inna osoba miała karę i możliwość depozytu, a inna była kierowcą, więc mogli nam odmówić wypożyczenia.
Za dwa dni z pełnym ubezpieczeniem (więc zero blokady na karcie) zapłaciliśmy 106€ - (na pierwszy rzut oka wydaje się dużo, ale prawie połowa to ubezpieczenie). Na cztery osoby i tak się zdecydowanie bardziej opłacało niż transport publiczny :)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2018 06:56 

Rejestracja: 26 Mar 2018
Posty: 2
@smarzyk to czyli na miejscu można to załatwić również w dobrej cenie? A z jakiej wypożyczalni skorzystalisce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Kwi 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@Orzechowianka można. Nie wiem czy w tak dobrej cenie jak przez pośrednika, choć samo wypożyczenie auta to nie jest całkowity koszt. Większość to ubezpieczenia.
Przeszliśmy się po wszystkich i najlepszą ofertę zaproponował nam Avis, w dodatku polak nas obsługiwał i objaśnił wszystko co i jak :)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Kwi 2018 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
€106 za dwa dni to drogo jak na DUB, ale skoro z pelnym ubezpieczeniem dla swietego spokoju...
Przypomne tylko, ze Hertz nie blokuje depozytu (albo blokuje ~€200-250), jesli sie jest czlonkiem ich programu Gold Plus.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2018 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wlasnie wrocilem z weekendowego wypadu na kajta na poludniu Irlandii.
W piatek rano zabukowalem samochod w carHire.ie, bezpośrednio u nich na stronie, compact [wg strony focus] 52€ / 3 dni [bo za 3 wychodzi taniej niż za 2 :) Cena bez żadnego dodatkowego ubezpieczenia ]. Dostałem Leona TSI 1.4.

Co ciekawe, bezpośrednio u nich na stronie było taniej niż w jakiejkolwiek wyszukiwarce [a sprawdzałem ryanair, doyouspain & chyba jeszcze autoEurope]

Blokada 1500€.

Wszystko ogólnie bez problemu. W obsłudze EuropeCar / CarHire.ie czy to na lotnisku, czy już na parkingu gdzie odbiera / oddaje się samochód, przeważają Polacy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Cze 2018 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Na carhire.ie wchodzi kod "popup" obniżający cenę o 5%. Dodatkowo można zaoszczędzić około €20 bukując w godzinach wieczornych i nocnych. Działa na wszystkie daty.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Cze 2018 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
rw30 napisał(a):
52€ / 3 dni



Drogo ;-)Image

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Cze 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
p.wl napisał(a):
Na carhire.ie wchodzi kod "popup" obniżający cenę o 5%. Dodatkowo można zaoszczędzić około €20 bukując w godzinach wieczornych i nocnych. Działa na wszystkie daty.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk


bookując w godzinach wieczornych i nocnych= dokonując rezerwacji w godzinach wieczornych i nocnych ?
czy też
bookując w godzinach wieczornych i nocnych = ustawiając w rezerwacji godzinę odbioru samochodu na godziny wieczorne i nocne ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Cze 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Bukując w godzinach wieczornych = dokonując rezerwacji

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Cze 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ale mówisz cały czas o carHire.ie . tak? bo ja przed weekendem sprawdzałem o różnych porach, ale nie rzuciło mi się w oczy żeby wieczorem / w nocy [choć tak stricte w nocy to pewnie nigdy nie sprawdzałem, bo w nocy z reguły śpię :) ale wieczorem koło 23-24 na pewno] było taniej. Ale postaram się to sprawdzić ponownie przed ewentualnym kolejnym wypożyczeniem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Cze 2018 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Tak, w carhire.ie (pamietaj tez o kodzie 5% "popup") jest taniej codziennie wieczorem i w nocy.
Jesli chodzi o inne strony, np. Ryanair Car Hire, Argus czy Rentalcars, to rowniez taniej jest bukowac w nocy i nie w weekend.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Cze 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie wierzę Ci ale sprawdzę to :D
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Cze 2018 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli ;)

Prosze bardzo - €10 na malym samochodzie. Cena z godziny 17.55 vs. 19.45 bez czyszczenia cache, cookies etc.

Załączniki:
Capture 1755.PNG
Capture 1755.PNG [ 83.1 KiB | Obejrzany 12483 razy ]
Capture 1945.PNG
Capture 1945.PNG [ 65.29 KiB | Obejrzany 12483 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group