Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sty 2017 13:36 

Rejestracja: 13 Sty 2017
Posty: 5
Ja polecam UNIDAS i LOCALIZA

AVIS i jego filie BUDGET odradzam

Jeden bralem w Rio i jechalem do Salvadoru i z powrotem ok 3000km w sumie

Drugi z Recife i jechalem do Salvadoru ok 2500km w sumie

Trzeci Recife i jechalem do BELEM 5000km w sumie z powrotem przez wybrzeze NATAL i Fortaleza i JOAo Pessoa po drodze.... to byl AVIS

Wypozyczenie na 2 tygodnie to ok 900zl plus ubezpieczenie ok 300zl 1100zl kaucja jesli niechce sie placic ubezpieczenia to kaucja wynosi ok 9000zł paliwo to byl wydatek 2xkoszty wypozyczenia, zwlaszcza ze teraz Real mocniejszy niz 3 lata temu.

Przed czym przestrzegam??? Fotorodary

Jezdzilem tak samo za kazdym razem a za trzecim dostałem mandatow za 5700zł czyli 4400RS. Wyciag z banku ITAUI na mejlu

Na tych wszystkich trasach policja zatrzymala mnie raz przy granicy jakiegos stanu, tak sa nieobecni....

Avis probowal mi obciazyc konto po powrocie na szczescie nie mialem kasy i musialem zastrzec karte.
Wyslali mi zdjecia wszystkich wykroczen itd wyszlo ze mam 133 punkty karne........


Ostatnio edytowany przez krasnal, 13 Sty 2017 13:42, edytowano w sumie 1 raz
Zdublowana treść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 18 Sty 2017 10:50 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 3
Loty: 129
Kilometry: 238 471
Też dostałem mandat z fotoradaru. Śmieszna sytuacja bo automatycznie obciążyli moją karte kredytową. Jak to możliwe? a no pan który wypożyczał mi samochód stwierdził, że terminal nie może odczytać karty, zapytał czy może sam spróbować. Tu był mój błąd bo prawdopodobnie w miedzyczasie podejrzał kod ccv i tak obciążyli mnie za ten mandat. Wypożyczalnia Movida
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Sty 2021 20:06 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 9
Jestem na etapie planowania urlopu w Brazylii. Po Rio i wodospadach chciałbym polecieć do Salvador lub Recife i wybrzeże między tymi miastami zwiedzić samochodem. I tutaj pojawia się problem. Za wynajem na tydzień samochodu zapłacę mniej niż za sam zwrot w innej lokalizacji. Sprawdzałem w ECR i RentalCars. Czy komuś może udało się rozwiązać ten problem???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lip 2021 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktoś jeździł samochodem po stanie Ceara? jakies szczególne ciekawostki tamże?
chcę przejechać z Fortalezy do Jericoacoara, a potem wolno, przez pare tygodni wracać tą samą trasą.

Tak, wiem że do samej Jeri osobówką nie wjadę, postoi pare dni w Prea czy gdzieś indziej.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lip 2021 10:06 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Do Ceary nie dojechałem, max do Piaui i Pernambuco. Sytuacja drogowa podobna do całej Brazylii, w Piaui stan dróg średni i prawie nie ma fotoradarów, które są plagą w całym kraju. Generalnie nie jest źle, choć spory ruch i wasko, szczególnie w górach, których na szczęście w Cearze nie ma. Właśnie po 7 miesiącach dostałem 2 kolejne mandaty (razem 3), dobrze, że najdroższy kosztował mnie 150 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 24 Lip 2021 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja mam zamiar zrobić tylko jeden dłuższy odcinek w jeden (pierwszy) dzień, własnie z Fortalezy do Jeri badź w jej okolice, potem to będzie, mniej więcej, kręcenie się 'wkoło komina' i wolne przesuwanie się na wschód w kierunku Fortalezy własnie..... więc nawet fotoradary mnie nie przerażają, bo nie muszę pędzić.

nie wiem co by się tam w sumie miało stać : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Sie 2021 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
o, i trafił się Jeep Renegade za 500€ na 6 tygodni na lotnisku w Fortalezie, także zabukowałem <3
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 07 Sie 2021 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
aha, jeszcze jedno, jak to jest z miedzynarodowym prawo jazdy? faktycznie jest wymagane czy niekoniecznie? ponoć łatwo można wyrobić, więc załatwię jakby było potrzebne
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Sie 2021 23:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
Pies z kulawą nogą się o to w Brazylii nie pyta. Miałem na wszelki wypadek, ale wyrobione nie z myślą o Brazylii, ale o innych, bardziej problematycznych krajach. Na Amerykę Południową można sobie darować.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Lis 2021 23:38 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Wynajmował ktoś auto w Paraty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Gru 2021 22:02 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Spotkał się ktoś z czymś takim w Rio?

Proszę poczekać na drzwi 'E' lub 'D' na furgonetkę identyfikowaną z marką FOCO, aby ją zebrać. Jeśli musisz powiadomić nas o przyjeździe na numer 4007.2109 (koszt połączenia lokalnego) lub +55 (21) 3563-3238 i +55 (21) 96456-0051 (WhatsApp). WAŻNE Korzystanie z pojazdu do płatnej działalności (np. UBER) jest zabronione, podlega grzywnie w wysokości 30% wartości wynajmu. Jeśli całkowita wartość rezerwacji jest większa niż w przypadku gwarancji określonej kategorii pojazdu, całkowita kwota rezerwacji zostanie pobrana po odebraniu pojazdu. Ogólne dane i analizy dokumentów mogą być wymagane przy podnoszeniu pojazdu w sklepie.

Akurat shuttle z lotniska wybitnie mi nie pasuje bo jadę z miasta po to auto...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Gru 2021 23:20 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
? chcesz zarabiac na UBER w Brazylii wypożyczonym samochodem? O ile zarobisz więcej niż 30% kwoty wypożyczenia, to może się opłacać
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 18 Gru 2021 23:26 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Nie ma tematu, nie zajarzylem o chodzi. Myslalem,ze przyjazd Uberem po auto, zamiast shuttle busa jest niedozwolony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 19 Gru 2022 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wypożyczenie w Fortalezie, 15.10-26.11, wypożyczalnia Foco, rezerwacja przez HolidayAutos (wyszukane przez SkyScanner)
samochód zarezerwowany: Jeep Renegade, otrzymany: VW TCross automat (dali mi do wyboru: Citro C4 Cactus, TCross i coś jeszcze, nie pamiętam), cena: 730€.
Samochód ok, taka przeciętna wersja wyposażenia (android auto, czujnik parkowania tylko z tyłu), bardzo nie podobało mi się jak skrzynia automatyczna dobierała przełożenia gdy próbowało się przyspieszać, ale zawsze można przejść na tryb semi-auto. Ale ogólnie silnik tam był bardzo mało dynamiczny, choć nie wiem dokładnie jaki . Benzynowy, to na pewno : )
Blokada - była jakaś, nie pamiętam dokładnie ile (coś koło 400-500€ chyba), zeszła na długo przed oddaniem samochodu. Blokady za paliwo brak, samochód dostałem z 1/4 baku. Odbiór i zwrot bezproblemowe (dość skrupulatne sprawdzenie przez obsługę przy oddaniu), dolewka płynu chłodniczego gdzieś po drodze. Międzynarodowe prawo jazy nie wymagane. Zrobiłem jakieś 1900km.

Jak chodzi o drogi, to jest lepiej & bezpieczniej niż legenda głosi. Cała główna trasa przez Cearę, C-085 to, na większości długości, dwupasmowa droga. Zamiast dużych skrzyżowań raczej szerokie ronda. Fotoradary oznaczone, więc wiadomo, kiedy zwolnić. I tą główną C-085 można spokojnie jechać w nocy. Raz na jakiś czas na poboczu będzie nieoświetlony rowerzysta czy inny koń z przyczepką, ale to sporadycznie. Na trasie między Fortalezo a Flecheiras, którą raz musiałem pokonać nocą w obie strony, tylko w jednym miejscu jakaś większa dziura wymagająca zwolnienia / ominięcia, poza tym nawierzchnia w stanie dobrym / bardzo dobrym.

Trochę gorzej się robi na bocznych (powiatowych ? :) ) drogach, tam częściej dziwne 'obiekty' (nieoświetleni piesi / rowerzyści / wałęsające się zwierzęta), i warto jechać wolniej. Aha, czy to na głównych czy na bocznych drogach, brazylijczycy nocami często jeżdżą na długich, i, choć to denerwujące gdy jedzie się z naprzeciwka, ma to sens.
Bez względu na to, czy to trasa główna (C-085) czy jakieś boczne drogi, na terenie zabudowanym można się spodziewać progów zwalniających, które z reguły są oznaczone, ale nie zawsze. To nie są takie progi jak w Polsce, są znacznie większe i, w razie wjechania w nie z prędkością.... nie wiem dokładnie, może 50km/h wystarczy, może nie, grozi to poważnym uszkodzeniem zawieszenia. Więc na terenie zabudowanym radzę zawsze zwolnić.

W Piaui stan dróg gorszy. Raz pokonałem trasę z Barra Grande do Parnaiba drogą 402, bardzo nie polecam, stan nawierzchni bardzo zły, spore dziury w wielu miejscach. Wracałem 343 / PI-116 i tu nawierzchnia bardzo dobra.

aha, ze względu na kombinację progów zwalniajacych / bruku (bardzo nierównego) w wielu miasteczkach / potrzebę upuszczania części powietrza z opon przy pokonywaniu co bardziej piaszczystych odcinków po / w okolicach plaży, zdecydowanie odradzam samochody z oponami niskoprofilowymi.

W stanie Ceara na stacjach 'na trasie' nie znajdziecie myjni samochodowych, więc radzę obczaić myjnię w samej Fortalezie (tutaj są myjnie na stacjach, np na tej tuż koło wypożyczalni Foco)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 15 Gru 2023 16:00 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 99
Czy działają Wam strony brazylisjkich wypożyczalni?
* Localiza - nie działa mi wyszukiwarka
* Movida - movida.com.br "Access denied"
* Unidas - unidas.com.br "Witryna nieosiągalna"
* Foco - działa właściwie

Czy łączenie przez brazylijskiego VPNa coś zmieni? Czy jedyna opcja to przez pośrednika (chciałem sobie porównac oferty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Lut 2024 23:58 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 99
@rw30 w nawiązniu do Twoje posta #34 - zastanawiam się nad wypożyczalnią Foco w Rio de Janeiro Galeao

Mam pytania odnośnie Twojego dawnego wpisu odnośnie wypożyczalni Foco w Brazylii.

Mam generalnie zewnętrzne ubezpieczenie Worldwide Insure.

1. Czy też miałeś położenie wypożyczalni poza lotniskiem? Czy narzekałeś na odbiór/zawiezienie na lotnisko pod kątem oczekiwania na nich? (Na takie opinie trafiłem na Google Maps)

2. W T&C opisują cleaning fee? Czy też ją płaciłeś? Czy generalnie jak wyczyścisz samochód to nie przyczepiają się?

3. Jak kwestie z wysyłaniem dokumentacji z ich strony?

4. Opisałeś, że szczegółowo sprawdzali samochód, ale czy czepiali się każdej ryski?

5. Blokadę zakładali czy pobierali i zwracali (tzn. strata kursowa)?

6. Czy jeśli nie brałeś ubezpieczenia od nich, chcieli większego depozytu?

Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli coś pamiętasz

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Lut 2024 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
1a nie rozumiem pytania
1b ja sam jechałem do wypo uberem, więc nie, co do odwózki na lotnisko po zwrocie to ok. Tylko to Fortaleza, sytuacja w Rio niekoniecznie jest identyczna

2a nie pamiętam
2b chyba nie
2c dokładnie tak jak mówisz: jak wyczyścisz samochód to nie przyczepiają się. Ja wyczyściłem

3. nie rozumiem pytania. Dostałem dokumenty przy odbiorze samochodu

4. sprawdzali dość dokładnie, nie znaleźli nowych, czy czepiali się każdej? nie wiem, może nie a może nie zrobiłęm nowych

5. jak świetna większość innych wypożyczalni, robili blokadę. Została zwolniona na długo przed oddaniem samochodu

6. nie brałem od nich ubezpieczenia. Brali depozyt (tzn robili blokadę wspomnianą w #5) . Czy większy? zależy od jakiej sumy, od niektórych sum większy a od innych nie :)

pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 19 Mar 2024 09:59 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 99
Pozwolę sobie skomentować mój post #35, po głebszej analizie

Poszukuję samochodu na 9 dni z wynajmem jednego fotelika 9-36 kg (drugi zabieramy ze sobą w ramqch bagażu) z lotniska GIG. Posiadam ubezpieczenie zewnętrzne 5K GBP na Brazylię (worldwideinsure)

Strony Localiza, Movida, Unidas są blokowane z polskiego IP, aby je zweryfikować korzystałem z brazylijskiego. Z rezerwacjami są jednak wyzwania.

Localiza:
- nie ma opcji z waiverem (CDW), czyli jak nie bierzesz ubezpieczenia to pełna odpowiedzialność po Twojej stronie - w przypadku największego sedana to 45 BRL
- nie mają na chwilę obecną fotelików 1-4 lata, albo dla infanta albo boostery

Unidas:
- ceny z tej trójki najlepsze
- wszystko pięknie, ładnie, ale nie można dokończyć rezerwacji bez autoryzacji numerem telefonu brazylijskim i podaniem CPF

Movida:
- ceny ostatnio wystrzeliły w górę (na mój termin)
- udało się przejść rejestrację konta, podając w miejsce CPF numer paszportu
- mają też fotelik, który mmie interesuje

Na ten moment - mam rezerwację w Foco poza terminalem (płatną na miejscu), ale po głębszym przeczytaniu opinii (kwestia długiej obsługi, problem z dowożeniem na lotnisko, wciskaniem różnych rzeczy), raczej będę chciał podziękować. Foco to była jedyna z tych czterech wypożyczalni, dostępna z polskiego IP i z prostym procesem rezerwacji.

Analizuję też pośredników i na chwilę obecną najkorzystniej wychodzi Flexi Car, a następnie ECR. Zastanawiam się tylko jak będzie z fotelikiem, no jest dla nas kluczowa kwestia.

Czy uważacie, że lepiej brać bezpośrednio w firmie brazylijskiej czy u pośrednika (cena wydaje się trochę niższa), natomiast zastanawiam się czy CDW (zaprezentowane przez Flexi car czy ECR) będzie respektowane i czy dostarczą mi fotelik, o który proszę?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group