Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z krótkim poradnikiem komunikacyjnym po Neapolu:
viewtopic.php?p=1035938#p1035938


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Neapol - komunikacja
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2013 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Hej , interesują mnie wszystkie ciekawe informacje i spostrzeżenia o Neapolu i jego okolicach.
Nocleg w Neapolu już mam , ale mam problem ze znalezieniem czegoś taniego w Positano lub Sorrento.
Proszę powiedzcie jak dojechać w miarę tanio do Positano (dla mnie ważniejsze niż sam Neapol)

Ile kosztuje prom na wyspę Procioda, ewentualnie na Capri ?

Gdzie tanio zjeść i ogólnie proszę o każdą informację.



.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lis 2017 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2013 14:18 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Byłam tydzień w 2009, więc nie pamietam szczegółów, ale: gdy chcesz pojeździć po Campanii-watro nabyć w inf. tur. na Napoli Centrale 3-dniowy bilet(ważny w pociągach regionalnych i autobusach), 27 E, dodaja mapkę, info. Dojechałam tak do Amalfii-w Sorrento trzeba przesiąść z poc. na aut. Jedzie przez Positiano-widoki oszałamiające. Prom na Capri 32 E RT,ale to był szybki Aliscafi, 45 minut. Na Capri bilety 90 min. były po 1.40(na autobusy i funicolare). Ten 3 dniowy oczywiście ważny na kom. miejską w Napoli, również metro. Weekendowy po mieście 2.60 E, Polecam teren wulkaniczny Solfatara na zachód od miasta-dojazd metrem. Co do jedzenia-rewelacyjne espresso (od 0,80), na ulcy pierogi z nadzieniem z ricotty, 1 E, bardzo sycące. Pozdrawiam i miłych wrażeń. E.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadunka uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2013 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dziękuję bardzo za info, są dla mnie bardzo cenne.
Mam pytanie. Czy na ten bilet 3-dniowy dojadę również na lotnisko w Neapolu?
Czy ważność biletu liczy się od pierwszego skasowania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Kwi 2013 14:57 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Nie wiem jak z lotniskiem, wówczas jechałam z Rzymu pociągiem. Nie pamietam, jak z tym kasowaniem, ale chyba tak-pierwsze wykorzystałam na pociąg do Ercolano Scavi, żeby podjechać busikim na Vesuvio(oczywiście trzeba dalej iść). Na ten bus nie był ważny, kupiłam bilet+ wejściówkę za 16,50E. Te pociągi ti Circumvesuviana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2013 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Nie wiem jak z lotniskiem, wówczas jechałam z Rzymu pociągiem. Nie pamietam, jak z tym kasowaniem, ale chyba tak-pierwsze wykorzystałam na pociąg do Ercolano Scavi, żeby podjechać busikim na Vesuvio(oczywiście trzeba dalej iść). Na ten bus nie był ważny, kupiłam bilet+ wejściówkę za 16,50E. Te pociągi ti Circumvesuviana.


Już wiem :)
Z lotniska linią autobusową 3S kursującą co 30 min do dworca kolejowego przy placu Garibaldi koszt biletu to 1€
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2013 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Oczywiście, że tak. Ja będę w Neapolu 25 maja, wcześniej odwiedzę Sardynię (Alghero, Sassari) ale chcę zebrać jak najwięcej informacji, żeby nie tracić czasu na niepotrzebne szukanie igły w stogu siana.
Dla mnie każda informacja jest istotna, nawet taka gdzie dobrze zjeść i mało zapłacić lub czy kupię bilet u kierowcy, rozkłady jazdy pociągów i autobusów. Po prostu wszystko :)
I tak dzięki forum, szperaniu w necie i Tobie jestem o wiele bogatszy w wiedzę niż kilka godzin temu za co bardzo Ci dziękuję :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Maj 2013 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Mam pytanie odnośnie wypożyczenia samochodu na jeden dzień w Neapolu lub Sorrento. Chodzi mi o mały samochód dla trzech osób. Chcemy przejechać się z Sorrento do Salerno, po drodze zwiedzając Positano i Amalfi.
Proszę o podpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Maj 2013 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
jajaacek odnośnie dojazdu do Wezuwiusza zrób to sam http://wikitravel.org/en/Vesuvius
odnośnie samego Neapolu http://wikitravel.org/en/Naples
all you can eat to nie są włoskie klimaty
Byłam łącznie tylko 2 dni, nie umarłam, zamierzam kiedyś wrócić :) w razie innych pytań służę pomocą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Maj 2013 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
cyberpunk64 napisał(a):
jajaacek odnośnie dojazdu do Wezuwiusza zrób to sam http://wikitravel.org/en/Vesuvius
odnośnie samego Neapolu http://wikitravel.org/en/Naples
...

to ja jeszcze dodam, ze wg mnie lepiej jest najpierw jechać pociągiem do ercolano bo tam tez są jakieś ruiny i można na to rzucić okiem. a stamtąd to już tak jak napisano w/w linku.

pamiętaj, ze jadąc busem na wulkan ale nie kupując wejścia na krater...w zasadzie nic nie zobaczysz. tak czy siak te 18 euro trzeba wybulić. bądź co bądź nie jest to aż taka wielka kasa choć za zobaczenie dymiącej dziury w ziemi wydaje sie sporo.

no i w ercolano, przy odrobinie szczęścia, czekając na odjazd busa, znajdziesz małego fiata z plakietka FSM ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Cze 2013 15:44 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 12
Neapol jest fantastyczny :-) Można się włóczyć całymi dniami.. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to czułam się lepiej niż w Barcelonie. Jeśli ktoś okrada turystę - to nie mafia, mafia ma "lepsze" rzeczy do robienia.

Wezuwiusz na studencką kieszeń - pociągiem do Ercolano, ze stacji idziemy jakieś 45 minut w stronę Wezuwiusza, wchodzimy na drogę prowadzącą już tylko na górę i łapiemy stopa. Nas zabrali życzliwi turyści z Nowej Zelandii, a z powrotem Niemcy. Paręnaście euro w kieszeni.

Pompeje - jeśli ktoś ma legitymację prasową to należy się nią pochwalić przy kasach - wejście za darmo. Zwiedzaliśmy bez przewodnika i trochę żałowaliśmy, bo na pewno sporo ciekawych rzeczy można się było dowiedzieć. Tak czy siak - warto!

Sorrento i całe wybrzeże - miazga. Piękne widoki, świetne pizze.

Positano - trochę jak z bajki. Piękne miasteczko, wieczorem na pewno robi ogromne wrażenie. Gdyby ktoś się wybierał bez samochodu - pociągiem do Sorrento i ze stacji odjeżdżają autobusy do Positano i Amalfi. Przyjechaliśmy do Sorrento o 12 i staliśmy w kolejce 1,5h, więc polecam wybrać się trochę wcześniej (byliśmy pod koniec maja, w sezonie musi być ciekawiej :p). Trochę daliśmy się naciągnąć jeśli chodzi o bilety - trzeba sobie sprawdzić dokładnie ile się jedzie do Positano i kupić bilet na odpowiedni czas, niekoniecznie całodniowy. Do Amalfi niestety nie dotarliśmy.

Capri - konieecznie! Transport co prawda zbyt tani nie jest, ale na prawdę warto. Polecam plażyczkę Marina Piccola. Bardzo mała, ale darmowe wejście. Po przypłynięciu na wyspę najlepiej jest podjechać kolejką do góry i zejść na drugą stronę wąskimi uliczkami. Słynnej groty nie widzieliśmy, bo nie było odpowiedniego nasłonecznienia.

Co do jedzenia - zajadaliśmy Panini. Do jakiego sklepu spożywczego (mowa o tych małych) byśmy nie wstąpili, tam robili Panini. Ogromna ilość pomidorów, mozzarelli (ichniejszej oczywiście) i bazylii, a jak ktoś chce to i szynki i innych dodatków. 3-6 euro. PYSZNOŚCI :}

Znajomy, który urodził się w Neapolu zabrał nas na pizzę do Vico Equense. http://www.pizzametro.it/index.php (Via Giovanni Nicotera, 15 80069 Vico Equense Napoli)
R E W E L A C J A. Najlepsza pizza jaką w życiu jadłam... Pizza sprzedawana jest na metry, można podglądnąć pracę kucharzy. Polecam Margheritę. Smak nie do opisania :-)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Cze 2013 16:20 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
kobrys napisał(a):
Capri - konieecznie! Transport co prawda zbyt tani nie jest, ale na prawdę warto. Polecam plażyczkę Marina Piccola. Bardzo mała, ale darmowe wejście. Po przypłynięciu na wyspę najlepiej jest podjechać kolejką do góry i zejść na drugą stronę wąskimi uliczkami. Słynnej groty nie widzieliśmy, bo nie było odpowiedniego nasłonecznienia.

a ile kosztuje dokladnie bilet z sorento na capri?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2013 13:29 

Rejestracja: 17 Cze 2013
Posty: 1
bilet RT Sorrento - Capri 27 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lip 2013 16:44 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Czesc. Na przelomie lipca i sierpnia bede w Neapolu i okolicach ,sporo juz wiem . Baze mam w Pompejach hotel Del Sole . Moze ktos sie orientuje ile kosztuje bilet autobusowy z Sorrento do Positano i czy mozna kupic od razu w obie strony ?Podobno tam sa jakies bilety czasowe ale nie wiem dokladnie , moze ktos to przerabial ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Wrz 2013 21:26 

Rejestracja: 18 Sty 2013
Posty: 46
benhen napisał(a):
Moze ktos sie orientuje ile kosztuje bilet autobusowy z Sorrento do Positano i czy mozna kupic od razu w obie strony ?Podobno tam sa jakies bilety czasowe ale nie wiem dokladnie , moze ktos to przerabial ?


to jak jest z tym przejazdem z Sorrento do Positano?
a może bilet 3T obejmuje przejazdy do Positano?
podrzuci ktoś info ? będzie miło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Paź 2013 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ok Neapol częściowo zwiedzony ;) pogoda dopisała, a połowę czasu w tym rejonie spędziłem zwiedzając Pompeje.Kilka info:
pociąg relacji Neapol Garibaldi (żeby odjechać z tego dworca należy zejść na niższy poziom na dworcu Napoli Centrale)- Pompeii Scavi kosztuje 2,90 euro w jedną stronę i jedzie jakieś 30 min ;) niestety nie widziałem na miejscu darmowych map ruin więc najlepiej albo mieć wydrukowaną mapkę, albo można kupić na miejscu za 2 euro. Jak dla mnie bez mapy zwiedzanie ruin mija się trochę z celem.
Będąc w Neapolu nie korzystajcie również z Maca znajdującego się na dworcu głównym! jest tam drożej niż w Macu znajdującym się z 5 min drogi dalej np hamburger na dworcu w Neapolu 1,30 euro, a w Macu kawałek dalej 90 centów! Więc warto mieć to w pamięci jeśli ktoś chce tam jeść ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2013 21:39 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Info z wczoraj.
Byłem na meczu Napoli - Catania. Mecz skończył się przed 23 niestety spod stadionu nie kursowała żadna komunikacja miejsca.
Dworce kolejowe zamknięte, metro nieczynne, a autobusy jeździły? jakby nie jeździły.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lis 2013 22:29 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
orfik11 napisał(a):
Witam. Miałeś problemy z zakupem biletów? Jaka cena? Jak wróciłeś? Jak się dostać na stadion powiedzmy z lotniska i z Centrum? Pozdrawiam


Bezpośrednio z centrum pod stadion metro nie podjeżdża jest tam tylko mały fragment linii 6
Z centrum (Piazza Garibaldi) kursuje autobus 151, ja jechałem ze stacji Monte Santo pociągiem, linia CUMANA wysiąść należy na stacji MOSTRA.
Podobno bilety można kupić pod stadionem w sklepiku klubowym. Jak ja podjechałem to już był zamknięty.
Bilety zakupiłem u jakiegoś Włocha (obstawiam członek grupy z Curva A), na początku chciał po 50€ za bilet ale w ostateczności dałem po 20€ (kwota na bilecie to 8,5€). Niestety nie miałem gotówki ale sprzedawca był tak uprzejmy że podwiózł mnie na skuterze do bankomatu ;)

Na stadion wejście odbyło się z małymi problemami gdyż na bilecie widniało inne iminie niż na dowodzie ale koniec końców znalazłem się na sektorze na Curva A

Niestety tak jak pisał stacja Mostra po meczu zamknięta na dworzec Piazza Garibaldi kursuje autobus 151 lub nocny N1 ale próżno go było szukać zaraz po meczu jak i 40 minut później (o busach dowiedziałem się jak dotarłem do hotelu).

<< Komunikacja miejska Neapol >>
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lis 2013 21:24 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
magmos napisał(a):
finEz napisał(a):
dzień 1. rano ruszamy pociągiem Ferrovia Circumvesuviana (ok. 3E) żeby zobaczyć Wezuwiusz.. wysiadamy na stacji Ercolano-Scavi i prywatnym busem (10E) jedziemy pod bramę do Parku Narodowego Vesuvio (wstęp do prarku - 8E)(czas zwiedzania 1,5h nie wliczając czasu wjazdu)...

Reasumując (utwierdźcie mnie, proszę, w przekonaniu albo wyprowadźcie z błędu), aby zobaczyć krater Wezuwiusza należy:
- wyruszyć z Herkulanum specjalnym busem do bramy Parku Narodowego (10 euro),
- przejść przez Park (wstęp: 8 euro) i wspiąć się na szczyt w 1,5 godziny (krater: 10 euro);
- z tym samym przewoźnikiem wrócić do Herkulanum?


Z Herculanum bus za 20E (10E przejazd i 10E za bilet wstępu - kierowca kupuje, ma to znaczenie w sezonie, gdzie trzeba czekać w kolejce).
Wejście szybkim tempem zajmuje około 45 minut. Przy kraterze czekają przewodnicy, którzy opowiadają o Wezuwiuszu (są za free, o czym wspomina kierowca busa ;) ).
Następnie w dół busem do Herculanum.
Czy warto? Warto :)

PS.
Do wejścia na Wezuwiusza przydadzą się solidne buty, które się nie niszczą 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lis 2013 01:44 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
magmos napisał(a):
Także, hotel w bocznych uliczkach od Piazza Garibaldi to nie najlepszy pomysł (chyba, że ktoś pragnie, po zmroku, mocniejszych wrażeń).

I tak i nie , jak lecisz z KTW jesteś wieczorem, autobus z lotniska ma przystanek przy Piazza Garibaldi, więc jak wysiadziesz szybko znajdziesz swój hotel. Poza tym szybko znajdziesz dobre i niedrogie jedzenie w okolicy. A to że nie jesteśmy przyzwyczajeni do emigrantów , to inna sprawa i tak naprawdę wcale nie jest niebezpiecznie poprostu inaczej niz u nas czy np. w Sorento .
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Gru 2013 12:01 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 11
my byliśmy 23.11 na meczu Napoli-Parma

JIK napisał(a):
Info z wczoraj.
Byłem na meczu Napoli - Catania. Mecz skończył się przed 23 niestety spod stadionu nie kursowała żadna komunikacja miejsca.
Dworce kolejowe zamknięte, metro nieczynne, a autobusy jeździły? jakby nie jeździły.


potwierdzam...po meczu komunikacyjny paraliż, nawet na taksówkę nie ma szans. my śmignęliśmy 7 km pieszo...trasa ze względu na konieczność przejścia przez 2 tunele (spaliny) nie była zbyt przyjemna, a oprócz tego lało jak tralala

orfik11 napisał(a):
Witam. Miałeś problemy z zakupem biletów? Jaka cena? Jak wróciłeś? Jak się dostać na stadion powiedzmy z lotniska i z Centrum? Pozdrawiam


imienne bilety na mecz bez najmniejszego problemu kupiliśmy 2 dni wcześniej w ticket office w Galleria Umberto przy via Toledo. płaciliśmy 13 euro/os na dolnej części Curva B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group